vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

407 επισκέπτες, 8 χρήστες
mrag, dkostas, manoslykos, camber, zalaros, Milarepa, Blackwolf, gigelis78

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1830 στις: Απριλίου 29, 2012, 11:45 »
Καλή τύχη.
Τώρα που θυμάμαι καλύτερα, κι εγώ στον πέμπτο μήνα ξεκίνησα τα πειράματα...
Οπότε, όχι μόνο καλή τύχη... καλή επιτυχία και μυρωδάτο ατμοαποτέλεσμα...
Απλά για να αρχίσεις χρειάζεσαι κάποιον να ξέρει για να σε βάλει στο τρυπάκι. Και μετά δεν ξαναγοράζεις έτοιμο ποτέ

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1831 στις: Απριλίου 29, 2012, 22:10 »
Συγνώμη  ρε παιδιά, αλλά τι είναι το τόσο δύσκολο να καταλάβετε τι θέλω?
Νομίζω ήμουν σαφής.
Δεν πειράζει όμως ρε "επιστήμονες" θα βρώ άκρη μόνος μου.
Ευχαριστώ που δεν καταλάβατε.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1832 στις: Απριλίου 29, 2012, 22:17 »
Συγνώμη  ρε παιδιά, αλλά τι είναι το τόσο δύσκολο να καταλάβετε τι θέλω?
Νομίζω ήμουν σαφής.
Δεν πειράζει όμως ρε "επιστήμονες" θα βρώ άκρη μόνος μου.
Ευχαριστώ που δεν καταλάβατε.
μια χαρα στα ειπαν τα παιδια. απαγορευεται να παρεις σκετη νικοτινη γιατι μπορει να βλαψεις την υγεια σου. παρε τις βασεις που θελεις στην περιεκτηκοτητα νικοτινης που γουσταρεις και τα αρωματακια σου και τελος.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1833 στις: Απριλίου 30, 2012, 00:30 »
Ειναι αρκετα πιο φτηνα απο αλλα της αγορας. Το 20ρι 9 ευρω, στο ρικαρντο πιο φτηνο ακομα.

Κανω Maxx Blend. Δεν τρελαθηκα αλλα καλο σχετικα.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1834 στις: Απριλίου 30, 2012, 00:32 »
Θέλω να αναμιγνύω μόνος μου τα υλικά. Γλυκερίνη, προπυλενογλυκόλη, αρώματα και την περιεκτικότητα σε νικοτίνη.
Και νερό αν χρειάζεται, δεν ξέρω.
Συγνώμη  ρε παιδιά, αλλά τι είναι το τόσο δύσκολο να καταλάβετε τι θέλω?
Νομίζω ήμουν σαφής.
Δεν πειράζει όμως ρε "επιστήμονες" θα βρώ άκρη μόνος μου.
Ευχαριστώ που δεν καταλάβατε.
Μια χαρά σου απάντησαν τα παιδιά εσύ δεν κατάλαβες τίποτα μάλλον  :idiot1: και έτσι όπως το έθεσες το ερώτημα και την περιεκτικότητα σε νικοτίνη κατάλαβαν ότι θέλεις να αγοράσεις και καθαρή νικοτίνη, πολύ δύσκολο, και άντε βρήκες θα είναι καθαρή, την περιεκτικότητα πως θα την κανονίσεις, με πράξεις και πινάκες σταγόνες τώρα θα μου πεις με σύριγγα ινσουλίνης  :wall:
Λοιπόν αν και είσαι αγενείς άκου αυτά θα πάρεις προπυλενική γλυκόλη PG με μεγάλη περιεκτικότητα νικοτίνης 18mg-36mg και φυτική γλυκερίνη VG 0mg θα πάρεις και τα αρωματα μου θέλεις και ξανά έλα να μας ρωτήσεις ότι θες  :bye:

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1835 στις: Απριλίου 30, 2012, 01:38 »
LIQUID AMBER
http://www.toscanamall.com/en/specialties/547-amber-flavor-flavour-art.html

οι τιμες ειναι πολυ καλες...εχεις παρει απο κει?μεταφορικα?χρονος παραδοσης?

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1836 στις: Απριλίου 30, 2012, 01:51 »
Ωραία. Τώρα πάμε κάπου.

Βασικά όμως γράφουμε σε ένα θέμα με τίτλο "flavourart-γεύσεις-αρώματα", οπότε είναι αυτονόητο  :idiot1: ότι θέλω να αγοράσω απο την συγκεκριμένη εταιρεία. Η οποία έχει ένα "heaven juice" με νικοτίνη, έχει σκέτη vg, έχει και σκέτη pg.

Θα πάρω και τα τρία για να φτιάξω υγρά σαν αυτά που η εταιρεία ονομάζει "traditional", δηλαδή σχεδόν 50-50/pg-vg??
θα πρέπει να προσθέτω και κάποιο ποσοστό νερού?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1837 στις: Απριλίου 30, 2012, 02:02 »
οι βασεις ειναι 3
στην velvet η αναμειξη ειναι με vg + νερο
στην traditional ειναι 50/50 vg/pg + νερο
και στην ice blade ειναι με pg + νερο

ετοιμες ατμιστικες βασεις ειναι και εσυ απλα προσθετεις αρωμα.
βεβαια αν θελεις μπορεις και παλι να προσθεσεις ειτε vg ειτε pg
απλα οταν παρεις καποια απο αυτες επιλεγεις στα ποσα mg νικοτινης την θελεις..
εχει απο μηδενικη ως 18αρα

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1838 στις: Απριλίου 30, 2012, 02:36 »
Ωραία. Τώρα πάμε κάπου.

Βασικά όμως γράφουμε σε ένα θέμα με τίτλο "flavourart-γεύσεις-αρώματα", οπότε είναι αυτονόητο  :idiot1: ότι θέλω να αγοράσω απο την συγκεκριμένη εταιρεία. Η οποία έχει ένα "heaven juice" με νικοτίνη, έχει σκέτη vg, έχει και σκέτη pg.

Θα πάρω και τα τρία για να φτιάξω υγρά σαν αυτά που η εταιρεία ονομάζει "traditional", δηλαδή σχεδόν 50-50/pg-vg??
θα πρέπει να προσθέτω και κάποιο ποσοστό νερού?
Πιο απλά δεν γίνεται... ΔΕΝ χρειάζεσαι ούτε νερά, ούτε VG ούτε PG σε πρώτο στάδιο.
1. Πέρνεις βάση Traditional στην περιεκτικότητα που θέλεις, υπάρχει σε 0,9,18,24, λογικά κάποια από αυτή σε καλύπτει ως έχει. Αν θέλεις κάποια ενδιάμεση τιμή κάνεις την κατάλληλη μίξη μιας ισχυρότερης βάσης με μηδενική στο κατάλληλο ποσοστό ωστε να προκύψει η επιθυμητή περιεκτικότητα.
2. Βάζεις 10 ml βάσης και για αρχή 7-8 σταγόνες αρώματος της αρεσκείας σου.
3. Το αφήνεις 1-2 ημέρες και το ατμίζεις κάποιες ώρες (μη κρίνεις βιαστικά).
4. Αν σου κάνει, είσαι έτοιμος αλλιώς βάζεις 2 σταγόνες, το αφήνεις πάλι 1-2 ημέρες, ξαναδοκιμάζεις κοκ.
ΑΠΛΟ :thumpup:
Η διαδικασία είναι λίγο χρονοβόρα αρχικά αλλά όταν βρείς αυτό που θέλεις θα είσαι ΟΚ.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1839 στις: Απριλίου 30, 2012, 21:41 »
Θα πάρω και τα τρία για να φτιάξω υγρά σαν αυτά που η εταιρεία ονομάζει "traditional", δηλαδή σχεδόν 50-50/pg-vg??
Η βάση FA Traditional είναι 50/50 vg/pg + νερό
Εγώ λοιπόν τι κάνω: αγόρασα 100 ml με νικοτίνη 24 mg  σε τιμή ας πούμε 20 €
Πήρα και μια ίδια 100 ml αλλά με 0 νικοτίνη.
Τα έκανα ανάμειξη και αυτομάτως έχω 200 ml με νικοτίνη 12 mg.
Μετά παίρνεις αρώματα (συμπυκνωμένα) και φτιάχνεις ότι θες. Βάζεις περίπου 2 με 3% ml σε κάθε 10 ml που φτιάχνεις.
Θα προκύψει ότι και να φτιάξεις σε οποιανδήποτε συσκευασία όγκου, νικοτίνη 12 mg  :)

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1840 στις: Απριλίου 30, 2012, 22:42 »
Παιδια στο RY4 ποσες σταγονες βαζετε στα 10ml;
Ενω εχει ωραια γευση ειναι πολυ διακριτικο εως ισα που το παιρνεις χαμπαρι.
Να φανταστειτε εβαλα 18 σταγονες στα 10 ml, οσες λεει ο κατασκευαστης και αναγκαστηκα να προσθεσω αλλες 6, αλλα και παλι μικρη η διαφορα

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1841 στις: Απριλίου 30, 2012, 22:50 »

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1842 στις: Απριλίου 30, 2012, 23:07 »
Με μπερδεψες. :hmmm:
Παιζω συμφωνα με αυτον τον κανονα http://www.flavourart.hesk.com/knowledgebase.php?article=12
3 σταγονες στα 5ml σημαινει 1%
Αρα το 3% ισοδυναμει με 9 σταγονες στα 5ml. Σωστα ως εδω; Αυτο τουλαχιστον εχουν γραψει και πιο πισω τα αλλα παιδια.
Εγω που θελω 10ml εβαλα 18 σταγονες.

Το 25 σταγονες που λες εσυ απο που βγαινει;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1843 στις: Απριλίου 30, 2012, 23:36 »
3 % 25 σταγόνες περίπου
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=263

Κι εγώ απορώ. Βρε, γιάννη, αφού δεν είσαι ΦΑκιας, άστο το θέμα... ή στείλε απλά το λινκ. οι 25 σταγόνες από πού προκύπτουν;;ΚΑι για 3% κιόλας;;
sothoms, εδώ και δυο μήνες κάνω συστηματικά το RY4 σε DIY. Οπως λες κι εσύ, χρειάζεται αρκετό για μας που το θέλουμε βαρύ. Εγώ βάζω 2 σταγόνες ανά μλ χρησιμοποιώντας ως δοσομετρητή το ενσωματωμένο σταγονόμετρο που έχουν τα μπουκαλάκια bio hlektroniko-tsigaro.com. Εχεις δίκιο όμως, άνετα άλλες 4 σταγόνες παίρνει. Εν τω μεαξύ, μέτρησα τις σταγόνες και μου βγήκαν περίπου 10%, δηλαδή 1 μλ. Αυτό στο λέω, γιατί κάθε μπουκαλάκι έχει διαφορετικό όγκο σταγόνας και μου αρέσει να είμαι ακριβής. Οπότε, έβαλα φρένο και δεν προσθεσα άλλο. ΘΑ δεις όμως ότι και άλλα μέλη που θέλουν βαριά τα αρώματα βάζουν 2 σταγόνες ΦΑ άρωμα ανά μλ

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1844 στις: Απριλίου 30, 2012, 23:39 »
Σε συσκευασία 25 ml βάζω 25 σταγόνες από κει που αγοράζω, αν εσύ βάζεις βάζεις 2 σταγόνες καλά κάνεις εμένα είναι σαν ...γκαζόν αν δεν βάλω 25 και λίγες λέω  :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279369 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias