vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1560 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 19:02 »
ati πραγματικα ευχαριστω.... αυτο το γκρι το μονωτικο ειχε φυγει και το εβαλα καπως ...αλλα δεν κολλαει ...το να βαλω κολλα το βρισκω ανθυγεινο ...το βαμβακια εσυ μεχρι που τα φτανεις ?

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1561 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 19:36 »
Δεν κολλάει αλλά είναι σφικτό και με το βίδωμα έρχεται να σφραγίσει. Το βαμβάκι εγώ από την αρχή μέχρι περίπου τη μέση του τανκ αλλά και παραπάνω ή παρακάτω δεν νομίζω ότι έχει θέμα. Πιστεύω ότι 3άρης πυρήνας για έναν που έχει όλες τις τρύπες ανοικτές είναι οκ για κάποιον όμως που έχει την μια ή δυο τρύπες για σφικτή τσιγαρίσια είναι υπερβολικός και δημιουργεί υπερτροφοδοσία. Για σφικτή τζούρα ένας 2,5άρης ή 2άρης πυρήνας είναι οκ. Δεν του πηγαίνουν αντιστάσεις μακρινάρια, θέλει αντιστάσεις με 5-7 σπείρες  όσες δηλαδή χρειάζονται για να είναι όλη σχεδόν η αντίσταση πάνω από την τρύπα του αέρα και το βαμβάκι να είναι κυλινδρικό μέχρι να μπει στις τρύπες δεν το απλώνουμε δηλαδή όπως κάνουμε στους άτμο με καμπάνα για να φράξουμε τα υγρά αλλά το χρησιμοποιούμε σαν φιτίλι. Για να καταλάβεις τι εννοώ δες στο νήμα του doggy 2k16 πως φεύγει το βαμβάκι από την αντίσταση και περνά μέσα στα ανοίγματα για να βγει στο κάτω μέρος(είναι όλο συγκεντρωμένο), το ίδιο είναι και εδώ, μόνο που εδώ δεν έχουμε ανοικτή τρύπα αλλά κλειστή και μεγαλύτερη απόσταση από την αντίσταση στις τρύπες. 

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1562 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 09:41 »
Δυστυχώς και σε μένα χτύπησε ο δαίμων της διαρροής.
Χάνει από την κατάληξη του πόλου με αποτέλεσμα να γεμίζει υγρό το mod  :wall:
Τον έλυσα όλον, το μονωτικό του θετικού ξαναμπήκε στη θέση του, άλλαξα το οριγκάκι που στεγανοποιεί μεταξύ πόλου και ντεκ... τίποτα.
Υποθέτω πως είναι το διαφανές κάτω κάτω μεταξύπλαστικού και χρυσού. 
Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1563 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 09:58 »
Αν χάνει από κάτω το πιθανότερο είναι να έχει φύγει το o-ring που έχει στο σπείρωμα του θετικού που βιδώνει στην κάτω βάση και σφραγίζει το τανκ ή να θέλει αντικατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1564 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 10:09 »
Το άλλαξα με το spare που είχε μέσα η συσκευασία. Το διαφανές μικράκι.
Ati χάνει γύρω από τη χρυσή απόληξη, μεταξύ του πλαστικού και του πόλου. 

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1565 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 10:30 »
Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να χάνει από εκεί, πως μπορεί να περνάει υγρό από εκεί αφού ο πόλος είναι ένα με το ντεκ και για να φτάσει κάτω περνάει μέσα από δυο μονωτικά ένα πάνω και ένα κάτω. Αν έχει κάποιος άλλος κάποια ιδέα ή βρεις την άκρη εσύ καλό είναι να ξέρουμε μήπως μας τύχει. 

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1566 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 11:31 »
Θα προσπαθήσω να βρω καμιά πατέντα. Θα ενημερώσω πάραυτα

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1567 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 01:21 »
Στον θετικό (αυτόν που φτάνει κάτω) κάτω ακριβώς από το ντεκ (ανάμεσα ντεκ και μονωτικού) υπάρχει ένα μικρό μαύρο o-ring αυτό υπάρχει;

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1568 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 23:47 »
Ο Fodi έκλεισε στα χέρια μου 6 μήνες. Επί 6 μήνες καθημερινός με αμέτρητα πλέον στησίματα, γεμίσματα, λυσιματα,  πλυσίματα και ακόμη δείχνει το ίδιο λαμπερός λες και βγήκε χτες από το κουτί. Ξέρω ότι σε μερικούς θα φανεί παράξενο αλλά ακόμη φοράει τα μαμά o-ring και μόνο το ελαφρά θαμπο χρυσό των κάποτε γυαλιστερών πόλων μαρτυρά τη χρήση του. Τα καλύτερα χρήματα που έδωσα μέχρι σήμερα για ατμο. Kl+, eXpromizer, Goblin V2 και άλλοι μπήκαν κουτί ή πουλήθηκαν για χάρη του, μόνο ο Le Magister επιβίωσε ως δεύτερος δίπλα του. Εδώ και μια βδομάδα του κάνει παρέα πλέον  ένας SXK Doggy που ναι μεν πλησιάζει τη γεύση  και τη τζούρα του αλλά με τίποτα το χτύπημά του, αλλά ούτε και την κατανάλωσή του, καίει παραπάνω ο Fondακος, μπορεί όχι τόσο όσο άλλοι ατμο τύπου Genesis αλλά αρκετά για τσιγαρίσιος.





Στάλθηκε με το OnePlus X κινητό μου


Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1569 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 00:06 »
Iκανοποιημενος και εγω πολυ απο τον fodi.Toν εχω κοντα στους 2 μηνες και δεν ειχα 

ΠΟΤΕ διαρροη,μεχρι που τον αφηνω ετσι ξαπλα λιγο επειτηδες( για μερικα λεπτα βεβαια) 

για να τσεκαρω πιο πολυ...αλλα τιποτα..

Σημερα πρωτη μερα τον δοκιμασα ετσι με σφιχτη πνευμονικη,γιατι δεν ετυχε ποτε καθοτι 

κανω 12mg ,αλλα αγορασα κι εγω το lemon tart,αφου τοσα ακουγονται και τον γεμισα με 6mg

κι ομως με καλυπτει απο χτυπημα,νταξει οχι τοσο εντονο που ζηταω,αλλα σε kayfun mini 3 που εχω 

πιστευω θα επαιρνα αερα..και θα το κλαιγα το υγρο.. :yoloyeah: 





Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1570 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 13:20 »
Καλή Χρονιά με Τύχη!

Λοιπόν με την νέα χρονιά έκανα την υπέρβαση και κατέβηκα στα 3mg (από 6) νικοτίνης.
Τρίτη μέρα σήμερα και το χτύπημα είναι ικανοποιητικό και χωρίς να έχω ανεβάσει κατανάλωση.
Δεδομένου ότι κατέβηκα στα 6 (από 9) μόλις πριν 5 μήνες που πήρα τον Φόντη εξ αιτίας του δυνατού χτυπήματος, θα δώσω άλλη μια φορά συγχαρητήρια στον ατμοποιητή.

Για τεστ, χρησιμοποίησα τον παροπλισμένο Avocado και τον Cubis του κουμπάρου μου..
Ο Avocado στημένος με την ίδιο σύρμα, ίδιες σπείρες (μονή αντίσταση), ίδια όλα.
Ο Cubis βέβαια με την εργοστασιακή του SS316.
Φυσικά το ίδο υγρό και στους 3. Σκέτη βάση της ECIG PG/VG 60/40 στα 6mg, αλλά αραιωμένη στα 3mg.
Avocado και Cubis σαν να άτμιζα αέρα σκέτο. Ούτε υποψία χτυπήματος. :thumpdown:
Σχεδόν άτμισα όλο το υγρό και στους δύο. Τίποτε. Από χτύπημα τζίφος.
Με τον Φόντη, γντούπ! Να το το χτύπημα! Πως διάβολο τα καταφέρνει έτσι αυτός ο ατμοποιητής στο χτύπημα, δεν μπορώ να το καταλάβω. :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1571 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:13 »
στον κυρ. φόντη μόνο 3άρι βάζω και εγώ
άντε να βρέξω από πάνω λίγο -ελάχιστο 6άρακι.

Εκπληκτικό το χτύπημα, όπως επίσης είναι εκπληκτικό και το ρούφηγμα που κάνει.

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1572 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 15:01 »
Και εγώ ευχαριστημενος με τον φόντι. Μέχρι τώρα στήνω σε 3αρι πυρήνα 0.4κανθαλ. Διάβασα πως προτείνετε και 2αρη πυρήνα. Θα ανέβει ή θα κατέβει το χτύπημα; ή το Ντουμανι. Επίσης αυτό για την τάπα πλήρωσης. Επειδή τα μπουκάλακια μου είναι αυτά τα πλαστικά με τη μύτη και όχι σταγονόμετρο τις περισσότερες φορές δε βγάζω τη τάπα αλλά χωνω τη μύτη εκεί που κατεβαίνουν τα βαμβάκια και λίγο σιγά γεμίζω. Σήμερα έβγαλα τη τάπα και ξέχασα να τη βάλω και μου άδειασε όλο το ζουμί. Και ήταν και  80/20.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1573 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 15:24 »
Πάλι καλά που δεν την κατάπιες. όπως και ένας συνατμιστής που την είχε στο στόμα μέχρι να γεμίσει. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1574 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 15:40 »
...εγώ πάλι την έχω βγάλει....και θέμα δεν έχω....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38050 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem