vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 18:02 »
Κι εμένα το ίδιο μου κάνει, όχι τόσο μεγάλη απόκλιση όσο εσάς, 0.1-0.2Ω το πολύ προς τα πάνω. Με την v2 είμαι. Σε vw μικρό το κακό, σε TC δυσκολεύει αρκετά την κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 18:10 »
Για την διαφορά έχετε δίκιο. Μόλις τώρα έκανα δοκιμή με 2 ατμοποιητές και η διαφορά είναι ακριβώς 0,20 (από 0,84 την δείχνει 1,04 σε SS316L). Όμως η ατμιστική αίσθηση είναι ακριβώς ίδια και σε TC SS (προεπιλογή) και σε TCR, όπως στο istick, που παρεμπιπτόντως μετράει "εξαιρετικά ίδια" με το ωμόμετρο.

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 14:55 »
Επειδη τα αγγλικζ μου δεν ειναι τοσο καλα ...χαλια ειναι... δεν μπορει καποιος να στειλει ενα email στην εταιρεια και να αναφερει το προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:23 »
R.I.P. VaporFlask Lite

Λίγες μέρες μόνο μετά την λήξη της εγγύησης και πολλές (πάρα πολλές) μέρες πριν να μπορεί να θεωρηθεί ότι έφυγε πλήρες ημερών, το μοντάκι μας άφησε χρόνους μετά από εγχείρηση που πραγματοποίησε ο καλύτερος ιατρός-ηλεκτρονικός που διαθέτει το φόρουμ (100% επιτυχής η επέμβαση, 100% νεκρός κι ο ασθενής). Σαβούρα δεν είχε φάει ούτε μία φορά και υγρά στην πλακέτα δεν είχαν τρέξει, όπως έδειξε και η νεκροψία. Τι έπαθε; Άγνωστο...


Αλλά επειδή υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

VapeForward:bye:

Και επειδή φασόν κατασκευαζόταν από την Wismec (κατασκευαστής και της πλακέτας)...

Wismec:bye:


ΥΓ. Φωτογραφίες από την επέμβαση/νεκροψία θα αναρτηθούν σύντομα στα ιατρικά νήματα του φόρουμ...




Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:31 »
@cpbaroque, καλημέρα. Κι ένιωθα τόσο μόνος στον δρόμο με τα νεκρά μοντάκια. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:37 »
Τουλάχιστον εσύ δεν υπέστης το μαρτύριο της μπροστά στα μάτια σου εγχείρησης του ετοιμοθάνατου μοντ! :laugh1:



Πάμε για άλλα Joe. Παρέα... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:56 »
Ωπα παιδες λιγα για τη wismec.. Ειχα το rx πανω στον ουρανο απο το αυτοκινητο μαζι τον κλωνοpico μου,βγηκα απο παρκιν με την οπισθεν,ξεκινησα και μολις εβαλα δευτερα κ τραβηξα γκαζι ακουω "γκαπ.γκουπ ντουπ" και βλεπω απο τον καθρεφτη το rx να εκτελει ελευθερη πτωση... Ολη μου η ζωη περασε εμπρος απο τα ματια μου,πιανω επι τοπου δεξια,το αρπαζω μεσα απο το δρομο με πολυ γρηγορες κινησεις και λεω παει αυτο ηταν δευτε τελευταιον ασπασμον,τελικα εχασα το μικρο μεταλικο ντριπτιπακι του κλωνοpico,το rx δεν επαθε απολυτως τιποτα και δουλευει κανονι!!! 
Αρα λιγα λογια εεεεε?? Μην γινει καμια φασαρια :fight_knuppel: :fight_knuppel: :fight_knuppel: :fight_knuppel: :fight_knuppel: :fight_knuppel: :fight_knuppel:


Παντως δεν πρεπει να εκανε σε κανεναν εντυπωση ενα mod που κανει βολτα στον ουρανο ενος αυτοκινητου :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 10:48 »
Εχω το vaporflask lite εδω και 9 μηνες περιπου και τη προηγουμενη εβδομαδα αρχισε το προβλημα που αναφεραν και αλλοι. Διαβαζει ολες τις αντιστασεις +0.2 - +0.25.
Εχω δοκιμασει αλλες μπαταριες και 3 διαφορετικους ατμοποιητες και εκει αυτο εχει πεισμωσει και τα διαβαζει +0.2 και γενικα ειναι υποτονικο :wall:.Παιζω παντα σε wattage mode δεν εχω πειραματιστει με θερμοκρασιες κλπ.
Εκανα downgrade και παλι upgrade firmware αλλα τιποτα.
Προφανως οταν του δινω καποια συγκεκριμενα watt δε του δινει τα αντιστοιχα volts και δε ξερω τι ακριβως πρεπει να κοιταξω.
Εχετε καμμια ιδεα?(την επιλογη να παρω νεο mod την εχω ηδη στο μυαλο μου).

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 11:08 »
Το κάνει και το δικό μου, ανεξαρτήτως firmware. Επίσης, κλείνει μόνο του μετά από λίγα λεπτά αδράνειας και μόλις πατήσω το fire θέλει λίγο χρόνο για να διαβάσει ξανά μπαταρία και αντίσταση. Αν προσπαθήσω να ατμίσω σ' εκείνα τα δευτερόλεπτα, βγάζει Device Too Hot. Δεν έχει σημασία αν το έχω "κλείσει" με 5 κλικ. Με ένα κλικ στο fire κάνει πάλι το ίδιο, ανάβει και διαβάζει μπαταρία και αντίσταση. Τον τελευταίο καιρό άρχισε να μου διαβάζει και μηδέν αντίσταση και θέλει ξεβίδωμα και ξανά βίδωμα ο ατμοποιητής για να τη διαβάσει έστω με αυτή τη διαφορά των +0.2Ω.

Προσωπικά το θεωρώ από τα πιο πεταμένα λεφτά που έχω δώσει στη ζωή μου. Πρόκειται για ένα μοντάκι που βγήκε σάπιο σχεδόν για το 100% των ιδιοκτητών του, οπότε όσο πιο γρήγορα το αποδεχτεί κανείς και το αντικαταστήσει, τόσο το καλύτερο...

Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:52 »
Το έχω αποδεχτεί :'(.
Μου απάντησε και η vape forward οτι δεν είναι θέμα λογισμικού αλλά board error και δεν επισκευάζεται.
Επομένως βαζω και αυτη τη μάρκα στη blacklist και μάλλον θα παω για smok alien ή joyetech vtc dual.

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporflask lite(75W) από τη Vape Forward
« Απάντηση #175 στις: Μαΐου 04, 2018, 21:07 »
Σήμερα μπήκε και το δικό μου στο χρόνο ντουλαπο
Battery low
Το έστειλα στην Nobaco για service μου είπαν ότι είναι ΟΚ και ότι
το καθάρισαν κλπ οφείλω να παραδεχτώ ότι δεν με χρέωσαν τίποτε
αλλά μια από τα ίδια μην τα θέλω και όλα δικά μου το είχα πιπίλα πάνω από χρόνο
μάλλον πρόβλημα πλακέτας όταν βγάλω και ξανά βάλω την μπαταρία δουλεύει για καμιά
δεκαριά τζούρες μετά μια από τα ίδια 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63098 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3715 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 997 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem