vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #720 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:25 »
Τα φωτα σας παιδια...Πηγα να βιδωσω το center pin και εβαλα λιγο δυναμη παραπανω και ως δια μαγειας εσπασε :wall: :idiot1: 
Το προβλημα ειναι οτι εσπασε μεσα σε αυτο το πραγματακι που βιδωνει επανω του (που βιδωνουμε και την μια μερια της αντιστασης, που αποσο νομιζω ειναι ο θετικος ο πολος, που πολυ απλα δεν ξερω πως λεγεται :confused1: :confused1: :confused1:) ελπιζω να καταλαβατε, και οσο και να προσπαθησα να το βγαλω το κομματακι απο εκει δεν μπορεσα..Το βαζω διπλα διπλα με το ιδιο κομματι που εχω απο τον lite τον plus και λεω, πενα θα ταιριαζει και παραγγελνω ενα καινουριο center pin..Ελα που ομως τα πασα μεσα στον πολο ειναι διαφορετικα και δεν ταιριαζει...Και ψαχνω τωρα να βρω τετοιο πραμα απο Ελλαδα αλλα δεν βρισκω πουθενα..Πριν πει ο αλλος παρτο απο κινα θελω να ξεκαθαρισω οτι το βιαζομαι και πλεον ουτε αυτα δεν ξερουμε αν θα περνανε το τελωνειο..Οποτε εχει βρει κανεις σε Ελλαδα αυτο το πραγμα..Θα βαλω και φωτο για να καταλαβετε τι εννοω.. :bye: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #721 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:36 »
Προσπάθησε να αφαιρέσεις το κομμάτι του center pin που έμεινε μέσα γιατί δεν πιστεύω ότι θα βρείς ανταλλακτικό πόλο.

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #722 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:39 »
Προσπαθησα τοσο που απλα στραβωσε  :)) :)) :))
Δηλαδη παιζει ο σβοεμεστο ή οπως λεγεται να μην εχει βγαλει τετοιο ανταλλακτικο;; Ειναι μερος του ατμοποιητη..Θα ηταν φαουλ να μην υπαρχει  :rtfm:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #723 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:47 »
μπορείς να πάρεις έναν κλώνο και να χρησιμοποιήσεις μονο εκείνο το κόμματα αλλα θα σου βγει ακριβά

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #724 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:51 »
Mόνο να μην είναι SXK o κλώνος γιατί το αυθεντικό center pin δεν βιδώνει στον θετικό κλωνοπόλο του SXK.

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #725 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:53 »
Βρηκα στο site του σβοεμεστο αλλα με 11€ μεταφορικα  :wall: :wall:


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #726 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:54 »
Μπορεις να κανεις ενα τηλ στον Φωτη (Fabvape) κ να ρωτησεις γιατι απ οτι βλεπω δεν υπαρχει σκετο εκτος κ αν το δινουν μαζι με το ντεκ!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #727 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:55 »
Mόνο να μην είναι SXK o κλώνος γιατί το αυθεντικό center pin δεν βιδώνει στον θετικό κλωνοπόλο του SXK.
ε τότε θα χρησιμοποιήσει και το center pin
και άμα δεν ταιριάζει θα χρησιμοποιήσει και την υπόλοιπη βάση
και άμα δεν ταιριάζει η καμπάνα θα χρησιμοποίηση και την καμπάνα
δεν χρησιμοποιείς μια και καλή τον κλώνο να τελειώνεις  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #728 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 20:00 »
Mpatz έχει στην FabVape.

Πρόσφατα είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα μετά από πτώση του άτμο και πήρα από FabVape!

Εάν έχεις κλώνο, δεν ξέρω εάν κάνει το γνήσιο, μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #729 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 20:04 »
Για αρχη θα παρω τηλ τον Φωτη και βλεπουμε..Μια χαρα ημουνα με τον lite+, τι ηθελα να τον παρω αυτον..Απο την πρωτη μερα προσπαθουσα να σταματησω της διαροες απο της τρυπες αερα(Τι πολυ βαμβακι, τι λιγο βαμβακι,τι μακρυ, τι κοντο,δοκιμασα τα παντα)..Δεν σταματουσαν και λεω κατσε να σφιξω λιγο ακομα το center pin μπας και απο εκει τραβαει υγρο..Και να που την παθαμε την ζημια :idiot1: :idiot1:

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Mpatz έχει στην FabVape.

Πρόσφατα είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα μετά από πτώση του άτμο και πήρα από FabVape!

Εάν έχεις κλώνο, δεν ξέρω εάν κάνει το γνήσιο, μην σε πάρω στο λαιμό μου.
Επειδη δεν το βρηκα στο σαιτ υπεθεσα οτι δεν θα εχει..Θα παρω αυριο τηλ να το σιγουρεψω! Σας ευχαριστω ολους για την αμεση βοηθεια!!  :respect:


Edit: Δεν εχει ουτε η Fabvape τελικα :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2017, 20:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #730 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 22:21 »
ε τότε θα χρησιμοποιήσει και το center pin
και άμα δεν ταιριάζει θα χρησιμοποιήσει και την υπόλοιπη βάση
και άμα δεν ταιριάζει η καμπάνα θα χρησιμοποίηση και την καμπάνα
δεν χρησιμοποιείς μια και καλή τον κλώνο να τελειώνεις  :tongue_smilie:
Είναι κι αυτό μια λύση. Αλλά αν σπάσει κάποια στιγμή το center pin του κλώνου δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το αντίστοιχο αυθεντικό center pin.
Aναφέρομαι βέβαια στον SXK που είναι ο κλώνος που κυκκλοφορεί περισσότερο στην ελληνική αγορά.

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #731 στις: Ιουνίου 23, 2018, 01:32 »
Έχω παρατηρήσει λίγη διαρροή υγρού 1-2 σταγόνες, μόνο εκεί που είναι η βίδα του αέρα. Έχω τη μεταλλική, και κάποιες φορές τη σφίγγω πολύ.

Απο τι τρύπες του αέρα τίποτα, ούτε υγρασία.

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #732 στις: Ιουνίου 26, 2018, 02:27 »
-- συνέχεια --

Νομίζω οτι βρήκα το λόγο που ακούγονται τα γουργουρητά. Εξάτμιζα χωρίς γουργουρητό, και είχε έρθει η ώρα για γέμισμα. Κλείνω τα υγρά τελείως, και λέω κάτσε να πατήσω 2-3 τζούρες να κάψω το περρίσευμα.

Αμέσως άρχισαν τα γουργουρητά. Κάτι γίνεται με το κλείσιμο των υγρών. Απο υδροδυναμική/αεροδυναμική/θερμοδυναμική δε ξέρω...

Απο 'δω και στο εξής, θα κλείνω τα υγρά, γυρνόντας το ατμοποιητή τούμπα, και θα δώ τι θα γίνει με το γουργουρητό, μετά απο χρήση ημερών.

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #733 στις: Ιουλίου 22, 2018, 17:07 »
Τα παρακάτω μπορεί να φανούν χρήσιμα:

Έχω έναν mini V3 αυθεντικό και έναν prime κλώνο (δεν ξέρω τι κλώνος είναι). Έβγαλα το center post και το positive block του prime και τα έβαλα στον mini V3 και ταίριαζαν κανονικά. Ταίριαζε μέχρι και το insulator με τα δοντάκια. Αν ο prime ήτανε αυθεντικός μπορεί να γίνονταν και περισσότεροι συνδυασμοί, αλλά το post του mini δεν βιδώνει στο block του prime κλώνου. Φυσικά έχασα την ρύθμιση αέρα του mini, αλλά με το post και block του prime η τζούρα του μου φάνηκε καλή.

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #734 στις: Ιουλίου 22, 2018, 17:57 »
Εννοείς τα κομμάτια 6 και 12 ? Έγινε πιο αεράτη η τζούρα του ή πιο σφιχτή;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix