vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 7 χρήστες
aragiannis, dkostas, I.P, tibolaso, aetolofitis, dvelev, Jorge

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1050 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 21:07 »
Μιλάτε περί ορέξεως οπότε δεν μπορώ να ακολουθήσω ...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1051 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 21:42 »
Το σύρμα NiFe στον εβίβα πώς θα αποδώσει άραγε;
Πιθανότατα τέλεια, πάνω στο κατάλληλο μοντ.
Τελικά το μπέρδεμα με τα σύρματα γίνεται επειδή τα μοντάκια δεν είναι όλα καλά προετοιμασμένα για δεχτούν τέτοια σύρματα.
Αν το μοντ δεν επιτρέπει στο σύρμα να λειτουργήσει καλά, τότε το σύρμα και ο ατμοποιητής δε φταίνε.
ή κάποιοι ατμοποιητές απλά δεν αποδίδουν καλά με έλεγχο και τον τρόπο που ο έλεγχος δίνει το ρεύμα.


Μπορούμε να μιλάμε για ώρες, αλλά παραμένοντας στον εβίβα, ναι, με μοντάκι που δουλεύει καλά το ni200 δουλεύει πολύ καλά, μισή ιδέα πιο κάτω με το τιτάνιο. Αν όμως έχουν ασταθή απόδοση στον έλεγχο, ή αν ο έλεγχος με αναγκάζει να έχω συνέχεια το νου μου στις ρυθμίσεις, κάνθαλ, nichrome και όλα καλά.
Ισως ακόμη και με το σαβουρόσυρμα το χύμα της ΦΤ να δουλέψει καλά. Αυτό όμως ας το τολμήσει κάποιος άλλος

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1052 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:00 »
Ισως δεν απομυθοποιηθούν, αλλά απλά οι παλιοί βαρεθούν το πολύ τζιβιτζιλίκι και παρασύρουν και τους νεότερους σε πιο κλασικές επιλογές, λόγω έλλειψης ενθουσιασμού.
Λόγω παρουσιάσεων έχω την τύχη να πιάνω πολλά ατμοκαλούδια στα χέρια μου. Ή λοιπόν εγώ είμαι συντηρητική, ή δεν είναι τυχαίο ότι τα περισσότερα αστραφτερά ατμοκαλούδια παροπλίζονται άμεσα μετά την παρουσίαση και μένω με κλασσικά κομμάτια για καθημερινή χρήση.
Τόσο σε μοντάκια, όσο και σε ατμοποιητές.
Καλό το τέλειο ρεύμα σε 18 διαφορετικά είδη συρμάτων, αλλά παντρεμένες μπαταρίες και περίπλοκα μενού είναι μπελάς.
Τα περίτεχνα στησίματα θέλουν χρόνο, υπομονή και στο τέλος τα βαριέσαι, διότι δεν αξίζει τον κόπο η διαφορά.
Ατμοποιητές της νοοτροπίας προσαρμόσου εσύ στα χούγια μου, διότι αρνούμαι να λειτουργήσω φυσιολογικά, έχουν πολλή ... προσωπικότητα για τα γούστα μου.
Κάποια εξωτικά υλικά επίσης δεν μου κάνουν κλικ.
Στο τέλος έμεινα με 2 στικάκια, το παμπάλαιο dna και ένα ακόμη σχετικά φτηνό μοντάκι με αποσπώμενη μπαταρία και οι 3 ατμοποιητές που πάντα κουβαλάω είναι ο εβίβα, ο ΚΛ+ και ο ερλπρινζ. Τρομερά update εξοπλισμός δλδ, αλλά απίστευτα αξιόπιστος και λειτουργικός. Πήρα αρκετές μπαταρίες 30Α για τα τεστ με τα μοντ των πολλών βατ, αλλά αισθάνομαι μια χαρά σιγουριά όταν βάζω πάνω στο παλιό dna τον εβίβα στα 12 βατ, με τις 2.5 ετών αθάνατες panasonic cgr των 10Α


Πολύ θα ήθελα να υπάρχουν περισσότερες επιλογές σε μικρά, αλλά λειτουργικά μοντ κι ας μην υπερβαίνουν τα 30 βατ. Σήμερα τα περισσότερα μικρού μεγέθους μοντ είναι από άγνωστες εταιρίες και αμφιβόλου ποιότητας.
Πολύ θα ήθελα να υπάρχουν περισσότεροι κλασσικοί ατμοποιητές για Mouth to lung με έμφαση στο μικρό μέγεθος και την καλή τιμή, έστω κι αν τα υλικά τους δεν ήταν ΑΑΑ, αλλά ΑΑ.
Στην τελική, οι κλώνοι που όλοι λίγο πολύ ατμίζουμε, είναι από ατσάλι που ονομαστικά είναι 304 ή 316, αλλά όχι το ατσάλι που χρησιμοποιούν οι Ευρωπαίοι κατασκευαστές. Κάτι σε πιο ελαφρύ, κάτι σε ... κάπως άλλο.


Ο erl έκανε με τον erlprinz ένα πολύ καλό βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση. Ενας πολυ καλός ατμοποιητής με φτηνό κοστολόγιο για όλους κι ας ήταν το ατσάλι του λιγότερο εξωτικό, λιγότερο φαντεζί. Ο svoe μισοακολούθησε με την πτώση τιμής του KL+


Θα καλοδεχόμουν οποιονδήποτε κορυφαίο ευρωπαικό ατμοποιητή στην οικονομική του βερσιόν, χωρίς ακριβό τανκάκι (πχ SS) χωρίς να λύνεται σε 20 κομμάτια, αλλά μόνο σε 3-4 βασικά, χωρίς τόσο ακριβό ατσάλι, χωρίς το τέλειο γυάλισμα. Με γέμισμα από πάνω και αξιόπιστη λειτουργία.


Φανταστείτε τους δικούς μας κατασκευαστές, να βγάλουν lite (ή light) βερσιόν των δικών τους πετυχημένων μοντέλων. Χωρίς γκρίνιες όμως επειδή φαίνονται πχ βουρτσιές στην καμπάνα. Η ουσία θα παραμένει: ότι θα ατμίζουν καλά.
Συμφωνώ απόλυτα και το έχω πει και παλιότερα!
Καθημερινά είμαι με Eviva, Squape και τον magma για οταν θέλω να drippάρω αλλάζοντας γεύση στο υγρό μου γρήγορα.
Τα στησίματα μου ειναι πια μόνο kanthal με αντιστάσεις 1,2 έως 1,4 ωμ και 2 μηχανικά mod atermon και PYR που θεωρώ πως για τις αντιστάσεις μου παίρνω τα καλύτερα ρεύματα απο οποιοδήποτε ηλεκτρονικό φυσικά με πολύ καλές επώνυμες μπαταρίες και φορτιστή,έχοντας το ipv d3 στο συρτάρι μαζί με την κουλούρα του ni200 μήπως........

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

................και μετα απο ολα αυτα , βαζω τον Eviva επανω στον Αtermon με Kanthal ή NiCrome στα 0.8Ωμ και μαλιστα με μια μπαταρια απο το '12 , την αθανατη Panasonic CGR18650CH  και πραγματικα η απολαυση απο το καλο/ηρεμο αλλα γεματο ρευμα του Atermon , μου δινει ακομα και σημερα κοντρα στους ελεγχους της θερμοκρασιας , τα Ni-Ti-SS , εκεινη τη γευση που κανενα VV/VW με ελεγχο ή οχι , δεν καταφερε ακομα να μου δωσει.
:thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:09 από commander »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1053 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:00 »
Μιλάτε περί ορέξεως οπότε δεν μπορώ να ακολουθήσω ...

Μα και με την όρεξη το ίδιο συμβαίνει.
Κάποτε ήταν το σουβλάκι, μετά ήρθε η πίτσα, το club sandwich, η κρέπα, το μπέργκερ, η αραβική, το "βρώμικο", αλλά όλοι αργά ή γρήγορα, στο πιτόγυρο καταλήγουν :laugh1:
To ξύλο είναι άλλο πράγμα, ειδικά αν συνοδεύεται με κορδελίτσα... :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1054 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:14 »
Το σύρμα NiFe στον εβίβα πώς θα αποδώσει άραγε;
Πιθανότατα τέλεια, πάνω στο κατάλληλο μοντ.
Τελικά το μπέρδεμα με τα σύρματα γίνεται επειδή τα μοντάκια δεν είναι όλα καλά προετοιμασμένα για δεχτούν τέτοια σύρματα.
Αν το μοντ δεν επιτρέπει στο σύρμα να λειτουργήσει καλά, τότε το σύρμα και ο ατμοποιητής δε φταίνε.
ή κάποιοι ατμοποιητές απλά δεν αποδίδουν καλά με έλεγχο και τον τρόπο που ο έλεγχος δίνει το ρεύμα.


Μπορούμε να μιλάμε για ώρες, αλλά παραμένοντας στον εβίβα, ναι, με μοντάκι που δουλεύει καλά το ni200 δουλεύει πολύ καλά, μισή ιδέα πιο κάτω με το τιτάνιο. Αν όμως έχουν ασταθή απόδοση στον έλεγχο, ή αν ο έλεγχος με αναγκάζει να έχω συνέχεια το νου μου στις ρυθμίσεις, κάνθαλ, nichrome και όλα καλά.
Ισως ακόμη και με το σαβουρόσυρμα το χύμα της ΦΤ να δουλέψει καλά. Αυτό όμως ας το τολμήσει κάποιος άλλος


Σε καμιά 10αρια μέρες που θα έχω τον eviva θα σου πω εντυπώσεις με NiFe30 dicodes  :)
....να τον μάθω και λίγο..




Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά... χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας όλα είναι για τα πανηγύρια και μιλάμε περί ορέξεως το οποίο δεν βγάζει πουθενά.


Φταίνε πολλά και δεν είναι το θέμα εδώ για τέτοια συζήτηση, αλλά θα ξεκαθαρίσει το τοπίο πιστεύω όπου να ναι

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1055 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 12:34 »
Κοίτα, κάτι δεκάδες εκατομμύρια ατμιστές που ξεκίνησαν χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας και ενθουσιάστηκαν με το άτμισμα μάλλον αποκλείουν εντελώς αυτή την σιγουριά.  ;)

Μπορείς να πεις τι ικανοποιεί εσένα και τι σε αφήνει αδιάφορο -αλλά ας είναι σαφές πως είναι προσωπική σου προτίμηση. Εξάλλου όλα στο άτμισμα είναι περί ορέξεως, απολύτως τίποτα δεν είναι "αντικειμενικά" πιο απολαυστικό. Μόνο με ποσοστά μιλάμε στα μη τεχνικά θέματα. Η μεγάλη πλειοψηφία δεν βρίσκει το Kanthal για τα "πανηγύρια".

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1056 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:34 »
Εγώ δεν θα πω την γνώμη μου αλλά θα παραθέσω απλά ένα περιστατικό.
Μετά την κυκλοφορία του Radius από την Provape, το πρώτο της box mod μετά το Provari, έστειλα στην εταιρία mail ρωτώντας αν είναι στα πρόσφατα σχέδιά της η κυκλοφορία ενός mod με έλεγχο θερμοκρασίας.
Η απάντησή τους ήταν ρητώς και κατηγορηματικώς: "ΟΧΙ" και η επίσης λιτή τους εξήγηση ήταν πως "Η Provape δεν ασχολείται προς το παρών με τεχνολογία η οποία δεν είναι πλήρως εξελιγμένη ούτε στα software αλλά ούτε στα hardware υλικά συρμάτων και αισθητήρων αυτών" (Με ακριβή μετάφραση).
Τα συμπεράσματα δικά σας!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1057 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:43 »
   Η Provape έχει το κοινό της όπως ξέρεις και φυσικά δεν θέλησε να επενδύσει σε RD.
Το ότι φοβούμενη το αντίπαλο δέος (evolv-dicodes) κάθησε στα αυγά της δεν την τιμάει.
Μπορεί στην τελική το T/C να αποδειχθεί άχρηστο.
Όμως πως θα γίνει αυτό αν δεν δοκιμαστεί από εμάς τα πειραματόζωα ;
Μην γελιέστε, αυτό ακριβώς είμαστε άλλα είναι τόση η διαφορά με το τσιγάρο που προσωπικά δεν με πειράζει.


  Αλήθεια τι τίτλο είχε το νήμα ; :laugh1:


Απ: Eviva
« Απάντηση #1058 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:54 »
Εγώ δεν θα πω την γνώμη μου αλλά θα παραθέσω απλά ένα περιστατικό.
Μετά την κυκλοφορία του Radius από την Provape, το πρώτο της box mod μετά το Provari, έστειλα στην εταιρία mail ρωτώντας αν είναι στα πρόσφατα σχέδιά της η κυκλοφορία ενός mod με έλεγχο θερμοκρασίας.
Η απάντησή τους ήταν ρητώς και κατηγορηματικώς: "ΟΧΙ" και η επίσης λιτή τους εξήγηση ήταν πως "Η Provape δεν ασχολείται προς το παρών με τεχνολογία η οποία δεν είναι πλήρως εξελιγμένη ούτε στα software αλλά ούτε στα hardware υλικά συρμάτων και αισθητήρων αυτών" (Με ακριβή μετάφραση).
Τα συμπεράσματα δικά σας!


Την ιδια απάντηση θα έπαιρνες αν πριν χρόνια την ρωτούσες ποτε θα έβγαζε modaki με Watt, το καλό στο Forum ειναι οτι διαβάζεις τα απίστευτα

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1059 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:17 »

Σε καμιά 10αρια μέρες που θα έχω τον eviva θα σου πω εντυπώσεις με NiFe30 dicodes  :)
....να τον μάθω και λίγο..




Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά... χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας όλα είναι για τα πανηγύρια και μιλάμε περί ορέξεως το οποίο δεν βγάζει πουθενά.


Φταίνε πολλά και δεν είναι το θέμα εδώ για τέτοια συζήτηση, αλλά θα ξεκαθαρίσει το τοπίο πιστεύω όπου να ναι
Τον εβιβα με οτι και αν τον στησω ειναι τελειος.Με kanthal σε 1,6 τρυπανακι,οτι ohm και αν κανω ειναι αψογος σε ντουμανι-γευση-χτυπημα.Προσωπικα προτιμω kanthal λογω της αυτονομιας που μου δινει στην μπαταρια σε σχεση με ni200.Για kanthal χρειαζομαι 1 μπαταρια lg hg2 ημερησιως και με ni200 χρειαζομαι 3!

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva
« Απάντηση #1060 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:32 »

Σήμερα κατάφερα και διάβασα όλες τις σελίδες του σχετικού θέματος.
Τον EVIVA τον έχω στην κατοχή μου (καινούριο) μόνο 2 ημέρες. Διάβασα για σφυρίγματα, για διαρροές, για σπειρώματα με γρέζια, δυσκολίες στησίματος κλπ.
Είμαι στους επισκευάσιμους 2 χρόνια και έχουν περάσει απο τα χέρια μου αρκετοί ατμο, ακριβοί, φτηνοί, με κεραμικό, χωρίς κεραμικό, Ελληνικοί, Κινέζικοι.
Μόλις έπιασα στα χέρια μου τον EVIVA διαπίστωσα ότι πρόκειται για μια εξαιρετική κατασκευή, σπειρώματα βούτυρο, εύκολος στο στήσιμο, δεν σφυρίζει καθόλου, γεμίζει πανεύκολα ακόμη και απο μπουκάλι σαμπάνιας (αν έχετε εκεί τα υγρά σας), καμιά διαρροή, άτμισμα βελούδινο, γεύση στα ύψη. Τι να λέμε παιδιά, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει έως τώρα.


Στα αρνητικά για εμένα είναι ότι στο σακουλάκι με τα ανταλλακτικά οριγκάκια  έχει μόνο μία ανταλλακτική βίδα  :hmmm:  . Επίσης για την τιμή του θα ήθελα να περιλαμβάνετε και το CLEAR TUBE και το HOUSING SS CUP.


Άν κάποιος θέλει να επενδύσει σε κάποιον Ελληνικό επισκευάσιμο ατμοποιητή τότε προτείνω EVIVA με κλειστά μάτια ;) .

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1061 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 19:09 »
Τον εβιβα με οτι και αν τον στησω ειναι τελειος.Με kanthal σε 1,6 τρυπανακι,οτι ohm και αν κανω ειναι αψογος σε ντουμανι-γευση-χτυπημα.Προσωπικα προτιμω kanthal λογω της αυτονομιας που μου δινει στην μπαταρια σε σχεση με ni200.Για kanthal χρειαζομαι 1 μπαταρια lg hg2 ημερησιως και με ni200 χρειαζομαι 3!
Αυτό βρε μου ειπαν απο την Provape αλλα δεν σας το ειπα για να μην με πουνε προμοτορα!!!!!
Μου ειπαν: "Αφου εχετε τον Eviva τι να βγαλουμε ελεγχο θερμοκρασιας αφου παιζει αψογα οτι και να του βαλεις.Ετσι κι αλλιως σε λιγο καιρο ολοι με Eviva θα ατμιζουν!!!!!"
Έτσι μου ειπαν :lotpot: :lotpot: :lotpot: :yahoo:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σήμερα κατάφερα και διάβασα όλες τις σελίδες του σχετικού θέματος.
Τον EVIVA τον έχω στην κατοχή μου (καινούριο) μόνο 2 ημέρες. Διάβασα για σφυρίγματα, για διαρροές, για σπειρώματα με γρέζια, δυσκολίες στησίματος κλπ.
Είμαι στους επισκευάσιμους 2 χρόνια και έχουν περάσει απο τα χέρια μου αρκετοί ατμο, ακριβοί, φτηνοί, με κεραμικό, χωρίς κεραμικό, Ελληνικοί, Κινέζικοι.
Μόλις έπιασα στα χέρια μου τον EVIVA διαπίστωσα ότι πρόκειται για μια εξαιρετική κατασκευή, σπειρώματα βούτυρο, εύκολος στο στήσιμο, δεν σφυρίζει καθόλου, γεμίζει πανεύκολα ακόμη και απο μπουκάλι σαμπάνιας (αν έχετε εκεί τα υγρά σας), καμιά διαρροή, άτμισμα βελούδινο, γεύση στα ύψη. Τι να λέμε παιδιά, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει έως τώρα.


Στα αρνητικά για εμένα είναι ότι στο σακουλάκι με τα ανταλλακτικά οριγκάκια  έχει μόνο μία ανταλλακτική βίδα  :hmmm:  . Επίσης για την τιμή του θα ήθελα να περιλαμβάνετε και το CLEAR TUBE και το HOUSING SS CUP.


Άν κάποιος θέλει να επενδύσει σε κάποιον Ελληνικό επισκευάσιμο ατμοποιητή τότε προτείνω EVIVA με κλειστά μάτια ;) .
Φιλε μου σε καλωσοριζω στο κλουβι με τους τρελους (για τον Eviva!)
 Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατι κι εγω ακυρωσα δυο φορες την αγορα του διαβαζοντας εδω τα διαφορα προβληματα.
Κανενα παιδι δεν ελεγε ψεματα αλλα επειδη ειναι ολα υποκειμενικα απο το πως στηνει ο καθενας μεχρι τι γευση και τι χτυπημα θελει, τρομαζοντας λιγο αρχικα για το οτι αν κανεις το παραμικρο λαθος μπορει να εχεις διαρροες κλπ, αποφασισα ακολουθόντας το εγωιστικο ενστικτο του Ελληνα που λεει πως αν τα καταφεραν οι αλλοι μπορω κι εγω, αποζημιωθηκα.
Τωρα χτυπαω το κεφαλι μου για τις ακυρωσεις που δεν μου επετρεψαν να την εχω νωριτερα.
Οσο για την μια βιδα μην ανησυχεις.
Ειναι τοσο καλη η ποιοτητα των υλικων που χρησιμοποιει που ο μονος λογος για να χρειαστεις και αλλη βιδα ειναι να χασεις και τις δυο.
Ομως, και αυτο ειναι το πιο σημαντικο απ ολα, δεν ειναι μονο θετικο πως ο κατασκευαστης ειναι Ελληνας και μπορεις να βρεις ευκολα ανταλλακτικα αλλα πως υπαρχει ενα καταπληκτικο και φιλικο after sales απο τα παιδια του Atmistique που θα σε βοηθησουν σε καθε σου προβλημα.
Κι αυτο δεν αγοραζεται!!!!!
Όσον αφορα τις τιμες δεν θα το σχολιασω.Ολοι θα θελαμε την καλυτερη ποιοτητα στην καλυτερη τιμη.
Σκεψου ομως να τον εβγαζες εσυ και να επρεπε να παλεψεις με το θηριο που λεγεται υπουργειο οικονομικων, ΦΠΑ και αλλοι δρακοι!!!! Ποσο θα τον πουλαγες;
Θα πηγαινες να στησεις ενα εργοστασιο στην Βουλγαρια, το προιον θα σου κοστιζε το 1/3, θα τον πουλουσες στην μιση τιμη και θα εβγαζες και πιο πολλα.
Θα εγραφε πανω του made in Bulgaria, οι reviewers θα ελεγαν το ιδιο και το υπουργειο οικονομικων της γειτονος χωρας θα εκανε παρτυ.
Αλλα αμα τον παιρναμε εμεις φθηνοτερα με ενα σωρο καλουδια, σκασιλα μας!!!!!
Τα λεω καλά;
Για ξανασκεψου το!!!!
Όπως και να 'χει παντως, καλοατμιστος να ειναι, πιστευω πως σιγουρα δεν θα μετανοιωσεις ουτε για ενα ευρω απ αυτα που πληρωσες και μακαρι να πανε καλα τα πραγματα για ολους μας και για την χωρα μας για να μπορουμε να χαιρομαστε οσα με κοπους πληρωνουμε.   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 19:51 από commander »

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1062 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:25 »
Ενα δυο στησιματα προλαβα να κανω, ενα με 1,5mm coil "dripper mode" και ενα 2.0mm "tank mode" με ss316L ud.
Προσεξα να μην ακουμπαει πουθενα η αντισταση στο κεραμικο και υψος το επανω μερος του coil στο χειλος του κεραμικου, ολη μεσα δηλαδη.

Τωρα θα ξεκινησω να τον μαθω αλλα δυο ερωτησεις τις εχω.

Ατμος αρκετα λιγοτερο απο aspire K1 με ego μπαταρια. Ο μισος θα ελεγα.

Παντα εχω αρκετουτσικο υγρο κατω απο το driptip.

Ειναι λογικα αυτα?

Ρωταω απλα να ξερω σε τι δρομο ειμαι ως προς τα στησιματα.  :)

Διαρροες η αληθεια ειναι δεν ειδα, δευτερη ημερα σημερα εκανα και 2-3 γεμισματα στο τανκ και ολα οκ.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva
« Απάντηση #1063 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:41 »
Εχει πολυ ντουμανι ο EVIVA, μαλλον κατι δεν κανεις καλα.

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1064 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:44 »
Αυτό βρε μου ειπαν απο την Provape αλλα δεν σας το ειπα για να μην με πουνε προμοτορα!!!!!
Μου ειπαν: "Αφου εχετε τον Eviva τι να βγαλουμε ελεγχο θερμοκρασιας αφου παιζει αψογα οτι και να του βαλεις.Ετσι κι αλλιως σε λιγο καιρο ολοι με Eviva θα ατμιζουν!!!!!"
Έτσι μου ειπαν :lotpot: :lotpot: :lotpot: :yahoo:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φιλε μου σε καλωσοριζω στο κλουβι με τους τρελους (για τον Eviva!)
 Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατι κι εγω ακυρωσα δυο φορες την αγορα του διαβαζοντας εδω τα διαφορα προβληματα.
Κανενα παιδι δεν ελεγε ψεματα αλλα επειδη ειναι ολα υποκειμενικα απο το πως στηνει ο καθενας μεχρι τι γευση και τι χτυπημα θελει, τρομαζοντας λιγο αρχικα για το οτι αν κανεις το παραμικρο λαθος μπορει να εχεις διαρροες κλπ, αποφασισα ακολουθόντας το εγωιστικο ενστικτο του Ελληνα που λεει πως αν τα καταφεραν οι αλλοι μπορω κι εγω, αποζημιωθηκα.
Τωρα χτυπαω το κεφαλι μου για τις ακυρωσεις που δεν μου επετρεψαν να την εχω νωριτερα.
Οσο για την μια βιδα μην ανησυχεις.
Ειναι τοσο καλη η ποιοτητα των υλικων που χρησιμοποιει που ο μονος λογος για να χρειαστεις και αλλη βιδα ειναι να χασεις και τις δυο.
Ομως, και αυτο ειναι το πιο σημαντικο απ ολα, δεν ειναι μονο θετικο πως ο κατασκευαστης ειναι Ελληνας και μπορεις να βρεις ευκολα ανταλλακτικα αλλα πως υπαρχει ενα καταπληκτικο και φιλικο after sales απο τα παιδια του Atmistique που θα σε βοηθησουν σε καθε σου προβλημα.
Κι αυτο δεν αγοραζεται!!!!!
Όσον αφορα τις τιμες δεν θα το σχολιασω.Ολοι θα θελαμε την καλυτερη ποιοτητα στην καλυτερη τιμη.
Σκεψου ομως να τον εβγαζες εσυ και να επρεπε να παλεψεις με το θηριο που λεγεται υπουργειο οικονομικων, ΦΠΑ και αλλοι δρακοι!!!! Ποσο θα τον πουλαγες;
Θα πηγαινες να στησεις ενα εργοστασιο στην Βουλγαρια, το προιον θα σου κοστιζε το 1/3, θα τον πουλουσες στην μιση τιμη και θα εβγαζες και πιο πολλα.
Θα εγραφε πανω του made in Bulgaria, οι reviewers θα ελεγαν το ιδιο και το υπουργειο οικονομικων της γειτονος χωρας θα εκανε παρτυ.
Αλλα αμα τον παιρναμε εμεις φθηνοτερα με ενα σωρο καλουδια, σκασιλα μας!!!!!
Τα λεω καλά;
Για ξανασκεψου το!!!!
Όπως και να 'χει παντως, καλοατμιστος να ειναι, πιστευω πως σιγουρα δεν θα μετανοιωσεις ουτε για ενα ευρω απ αυτα που πληρωσες και μακαρι να πανε καλα τα πραγματα για ολους μας και για την χωρα μας για να μπορουμε να χαιρομαστε οσα με κοπους πληρωνουμε.
Φίλε  commander εγώ  ήθελα  να απαντήσω  στο εξής σχόλιο  του ΚΚ:
<Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά... χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας όλα είναι για τα πανηγύρια και μιλάμε περί ορέξεως το οποίο δεν βγάζει πουθενά.>
Και το ξαναλέω ότι  με kenthal και με ni200 ότι στήσιμο  και να έκανα  ο εβιβα  είναι τέλειος. Δεν έχω  βρει κανένα αρνητικό,από διαρροές ούτε σταγόνα και έχει  αφήσει  πολλούς  πολυδιαφημισμενους ατμοποιητες ελληνικούς  και μή  στο συρτάρι.
Και έδωσα μια παραπάνω  έμφαση  για να επιστρέψουμε στο θέμα που είναι ο εβιβα.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ενα δυο στησιματα προλαβα να κανω, ενα με 1,5mm coil "dripper mode" και ενα 2.0mm "tank mode" με ss316L ud.
Προσεξα να μην ακουμπαει πουθενα η αντισταση στο κεραμικο και υψος το επανω μερος του coil στο χειλος του κεραμικου, ολη μεσα δηλαδη.

Τωρα θα ξεκινησω να τον μαθω αλλα δυο ερωτησεις τις εχω.

Ατμος αρκετα λιγοτερο απο aspire K1 με ego μπαταρια. Ο μισος θα ελεγα.

Παντα εχω αρκετουτσικο υγρο κατω απο το driptip.

Ειναι λογικα αυτα?

Ρωταω απλα να ξερω σε τι δρομο ειμαι ως προς τα στησιματα.  :)

Διαρροες η αληθεια ειναι δεν ειδα, δευτερη ημερα σημερα εκανα και 2-3 γεμισματα στο τανκ και ολα οκ.
ss σύρμα  χρησιμοποιείς πρώτη  φορά?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92760 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex