vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, dkostas, bloodlessz

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1950 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:08 »
Ενα δύο tips .... Το muji ή kgd μην τα κοβετε λωριδα με ψαλιδι. Κοβετε με τα χερια σε σχημα κωνικο ή απλωτα σε στυλ scottish roll και δουλευετε το απαλα και αφρατα. Στο deck βαζετε οσο βαμβακι τραβαει η ψυχή σας αρκει να ειναι αφρατο και να περνά χαλαρα απο την αντισταση. Μονο στο jojo ενα  κλικ λιγοτερο βαμβακι λογω καμπάνας. Παντα πριν βιδωσουμε την καμπανα διαβρεχουμε ολο το βαμβάκι διαφορετικά σε ανυποπτο χρονο ατμίσματος θα τρως βαμβακίλα. Ακομα και να μην τα κανεις ολα αυτα  συνεχιζει να ατμιζει φοβερα. Απλά ετσι και νε αλλους πειραματσμους μπορει το καλό να γίνει τελειο.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1951 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:20 »
Τα κρατάω όλα όσα είπατε παιδιά και θα τα έχω υπόψιν στο επόμενο στήσιμο που θα ξαναβάλω το ss cup, να ξεκαθαρίσω πάντως ότι δεν μιλάω για διαρροή αλλά για ένα μικρό σταγονιδιο που απλώς κατεβαίνει και κλείνει το κανάλι του αέρα κάτω στη βάση.

Ήδη εντόπισα δύο τρία πραγματάκια που αναφέρατε και δεν έκανα, κατ'αρχήν το βαμβάκι δεν το πέρναγα τόσο αεράτο όσο λέτε στην αντίσταση, έβαζα δηλαδή την τυπική ποσότητα που χρησιμοποιώ σε κάθε μου στήσιμο σε άλλους ατμοποιητές. Το βαμβάκι (kgd ) το έκοβα λωρίδα, σίγουρα δεν το τοποθετούσα υπερβολικά αφράτο ειδικά στο σημείο της εισαγωγής υγρού που φροντίσω να το πιέζω για να κλείνει όσο το δυνατόν πιο ερμητικά την εισαγωγή.. Και σίγουρα έβαζα αρκετή ποσότητα βαμβακιού που αγκάλιαζε και το cup σε όλη του σχεδόν την περίμετρο.

Θα τα έχω όλα υπόψιν λοιπόν, θα έχω τον νου μου και στο ύψος του coil και θα το κάνω όπως περιέγραψε ο συνονόματος, ε που θα μου πάει θα τον βρω!

Να είστε όλοι καλά! :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1952 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:47 »
Εγω το coil το σηκώνω πιο πολυ.Βάζω την κατω πλευρά της αντίστασης να είναι πάνω από τα βιδακια.Οπως έκανα και στον καυφουν lite.Πολυυυυ χτενισμενο το βαμβάκι.Κουαφιρ μον αμι.Επιμενω οτι η Εβιβα είναι γυναίκα με τόσο χτένισμα!!!Γι'αυτο δε σου κάθεται χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1953 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 12:13 »
Άμα είναι έτσι να του κόψω λίγο την μαγκιά του δικού μου, να του σπάσω λίγο τη μέση και τον καρπό και να τον ντύσω στα λιλά.. :laugh1:

Edit: εντάξει τα παιδιά της Atmistique είναι από άλλο πλανήτη, απ'τις περιπτώσεις που σε κάνουν να λες ότι δεν αγόρασες απλά ένα "κομμάτι" τους αλλά ότι επένδυσες σε έναν μικρό θησαυρό που βγήκε απ'τα μαγικά τους χέρια και την ψυχή τους!
Κωνσταντίνε με άφησες άφωνο Κυριακάτικα.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 12:24 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #1954 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 13:13 »
Eπισης ενα λαθος που εκανα και εγω και μολις το σταματησα με εσωσε,
ειναι  Μακη να μην διαβρεχεις με πολυ υγρο  το βαμβακι γιατι αυτο οδηγει συχνα σε διαρροες.

Αν θες τσεκαρε το ;)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1955 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 13:15 »
Καλωσηρθες στο αγαπουλας after sale service!Αυτο είναι τελικά που δεν πληρώνεται με τίποτα όσο κι αν κάνει το προϊόν...που στα χέρια των παιδιών γίνεται έμψυχο και το φροντίζουν κι αφού φυγει από τα χέρια τους και φτάσει στα δικά μας.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1956 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 13:39 »
Eπισης ενα λαθος που εκανα και εγω και μολις το σταματησα με εσωσε,
ειναι  Μακη να μην διαβρεχεις με πολυ υγρο  το βαμβακι γιατι αυτο οδηγει συχνα σε διαρροες.

Αν θες τσεκαρε το ;)

Αχ κι έχω πετύχει το τέλειο στήσιμο με το κεραμικό, τώρα με βρίσκετε μόνο στο σπίτι και θα με κάνετε να αρχίσω πάλι τους πειραματισμούς!

Δεν βαριέσαι, θα εκμεταλλευτώ τον ελεύθερο χωρο-χρόνο που σπάνια έχω τις Κυριακές και θα πράξω τα δέοντα. Ευχαριστώ!

:)


Καλωσηρθες στο αγαπουλας after sale service!Αυτο είναι τελικά που δεν πληρώνεται με τίποτα όσο κι αν κάνει το προϊόν...που στα χέρια των παιδιών γίνεται έμψυχο και το φροντίζουν κι αφού φυγει από τα χέρια τους και φτάσει στα δικά μας.

Τα ήξερα, τα διάβαζα εδώ! Αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό φιλενάδα, με έστειλε αδιάβαστο ο άνθρωπος, χαίρομαι πολύ που υπάρχουν ακόμα τέτοιοι άνθρωποι ανάμεσά μας!
Φυσικά δεν θα είχα καμία τέτοια απαίτηση από κάποιον κατασκευαστή, δεν παύει όμως αυτό που είδα σήμερα να με αφήνει άφωνο και να με κάνει να υποκλίνομαι στο δίδυμο "επαγγελματισμός-ανθρωπιά" που χαρακτηρίζει την ομάδα αυτή.
Ειλικρινά μέσα μου αισθάνομαι λίγο άσχημα που τον ατμοποιητή δεν τον αγόρασα καινούργιο από εκεί αλλά από συμφορουμίτη μας, βλέπω όμως πως αυτό δεν το σκέφτηκαν καν οι ίδιοι και η βοήθεια ήρθε απλόχερα, ευγενεστατα, χωρίς καν να τους ζητηθεί από εμένα.

Χρέος μου λοιπόν να το λέω ανοιχτά, ξεκάθαρα, σε όποιον βρίσκεται εκεί έξω να με ρωτάει για το τι υπάρχει στην ελληνική αγορά αυτή τη στιγμή. Βγάζω καπέλο τέλος.
Τα "μικρά" που αξίζουν τόσα "πολλά" όμως.. ;)


Και το μεγάλο EDIT: ω του θαύματος και κατόπιν υλοποίησης των συμβουλών σας το πράγμα (ss cup ) δούλεψε χωρίς τη σταγόνα στο airflow! Ψηλότερα η αντίσταση, πολύ πιο αφράτο το βαμβάκι (σχεδόν αέρα έπιαναν τα δάχτυλά μου ), μπόλικο μπόλικο μπροστά - σαφώς λιγότερο πίσω, 1mm απόστασης μεταξύ βαμβακιού και ss cup και τέλος. Εδώ και λίγη ώρα δεν παρουσιάστηκε το παραμικρό!
Κάτι μου λέει πως το μεγαλύτερο λάθος που έκανα είναι ότι άφηνα το βαμβάκι να χαϊδεύει το ss cup, ίσως και το ότι έβαζα το βαμβάκι πιο σφιχτά μέσα στο coil, όπως και να έχει οι συμβουλές σας είχαν αποτέλεσμα και σας ευχαριστώ όλους γι'αυτό.
Άντε τώρα να το συνηθίσω έτσι αφού πρόλαβα και λάτρεψα το ξηρό άτμισμα που βγαίνει με το κεραμικό.. :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 14:46 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1957 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 17:36 »
Η αγορά μεταχειρισμένων είναι λογικό να υπάρχει για προϊόντα που έχουν αντοχή στον χρόνο. Η Toyota δεν θα αναλάμβανε το αυτοκίνητο σου αν δεν το είχες αγοράσει καινούργιο?
Τα παιδιά από το atmistique όμως το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Αν έχεις προϊόν που έχει το σήμα τους, θέλουν να είσαι ικανοποιημένος χρήστης.  Πήγα από εκεί με τον έναν δικό μου που είχα πάρει μεταχειρισμένο, τον είδαν ψιλοταλαιπωρημένο, μου τον ζήτησαν για ένα δεκάλεπτο στο υπόγειο, του έκαναν ένα εξαιρετικό lifting και έφυγα από εκεί με έναν ατμοποιητη σαν καινούργιο και ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #1958 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 18:20 »
εκει παιζει μπαλα ο τασος ο λεγομενος υπογιτης...τον βγαζουν εξω για 10 λεπτα και ξανα μπουντρουμι....μεγαλη υποθεση να εχουν υποστηριξη ολα τα προιοντα τους και να μην τα αφηνουν στην τυχη τους μετα απο ενα διαστημα,και το εχουν καταφερει στο 100%

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eviva
« Απάντηση #1959 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:06 »
Και γω έχω να πω τα καλύτερα για τα παιδιά στο Atmistique. :respect_hat:


Ο Κωνσταντίνος με καθοδήγησε (τηλεφωνικά) στο σωστό στήσιμο για τον Eviva και για τον Madness με παρέπεμψε ευγενικά στον Τάσο ο οποίος μου έλυσε ότι απορίες είχα.

Και γω μεταχειρισμένους τους πήρα, αλλά τα παιδιά είναι σωστοί επαγγελματίες και αυτό αξίζει να το λέμε, μιας και στον χώρο υπάρχουν και αρκετοί που δεν έχουν καλό after sale service.

Εύχομαι να συνεχίσουν έτσι και το παράδειγμά τους να το ακολουθήσουν όλοι.

Αποσυνδεδεμένος kkiriakos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
    • truckbody
Απ: Eviva
« Απάντηση #1960 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:19 »
Παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω που μπορώ να βρω τον ατμοποιητής σε φυσικό κατάστημα στην Αθήνα 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva
« Απάντηση #1961 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:32 »

Αποσυνδεδεμένος kkiriakos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
    • truckbody
Απ: Eviva
« Απάντηση #1962 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 22:37 »
Ευχαριστώ πολύ :) 

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1963 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 08:51 »
Καλημέρα παίδες.Χθες που εστησα για δεύτερη φορά τον  eviva μου βγήκε 1.5ohm και τον παίζω στα 9watt.Μ ου κάνει μόνιμος σκασιματακια συνεχωμενα όταν παταω το fire σαν να το δουλεύω στα 20 watt και τον νιώθω πιο αερατος αυτή τη φορά.Τι έχω κάνει λάθος;Α ξέχασα να πω ότι την πρώτη φορά τον δούλεψα χωρίς το πάνω λαστιχακι στο πλαστικό τανκ ενώ ττη δεύτερη φορά το έβαλα.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1964 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 10:06 »
Έλεγξε το στήσιμο σου κάπου έχεις λάθος,εβιβα και σκασιματα δεν πάνε μαζί,με το κεραμικό εγώ κάνω 5-6 σπείρες 0.28 σύρμα σε πυρήνα που φωλιάζει στο κεραμικό ακριβώς,με το ss replacement είναι πιο ελεύθερα τα πράγματα λόγω χώρου,εκεί μπορεις να πειραματιστεις πιο πολυ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180620 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12