vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 6 χρήστες
tony1976, stratoz, JohnDag, manoslykos, ZoeM, nightdream

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #375 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 17:43 »
Να γράψω και εγώ τις εμπειρίες μου με κάποια από τα υγρά της Natura:

Americano: Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα, είναι ένα υγρό που έπαιρνα στις πολύ αρχές μου ως καπνιστής και ήταν στα καραμελέ γυάλινα μπουκαλάκια. Το τελευταίο το τελείωσα πριν λίγο καιρό και μπορώ να πω πως ήταν το πιο νόστιμο καπνικό που έχω δοκιμάσει, σαν το American Blend της Liqua αλλά κατά τη γνώμη μου καλύτερο με πιο στρογγυλή-γεμάτη γεύση.

Project Entropy: Εδώ δεν μου κάθισε καλά. Παίρνω πολύ βούτυρο, σε άσχημο επίπεδο, καμμένη κανέλα που κάνει το στόμα μου να καίει και ένα ωραίο μηλαράκι που σκάει που και που στο στόμα και προσπαθεί να με σώσει αλλά δεν τα καταφέρνει. Ακόμα και στο χώρο μου λέει η κοπέλα μου μυρίζει σαν να ξέχασες βούτυρο κέρκυρας πάνω στο μάτι και να έχει καεί. Δεν τα βρήκα καθόλου με το υγρό, πλύσιμο τανκ, αλλαγή βαμβακιού και πάμε για άλλα.

Manhattan: Ένα ωραίο γλυκοκαπνικό με ξηρούς καρπούς και κάτι από αλκοόλ; Δεν ξέρω ακριβώς. Είναι σαν bebeca χωρίς το μαλλί της γριάς, πράγμα που εμένα μου αρέσει πολύ. Θα μπορούσα να πω ότι είναι πολύ κοντά στο SOHO της FA που φτιάχνω σε DIY. Και αυτό είναι πολύ καλό!

Αποσυνδεδεμένος Drogi

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #376 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 19:30 »
Εδω και μια βδομάδα ατμιζω το Cuban Supreme της natura.Η περιγραφη του σε σαιτ ειναι αυτη (It's a mild wood/earth mix with strong cocoa overtones that tastes absolutely delicious.)
Ειναι καπνικο, ουτε πολυ βαρύ αλλα ουτε και ελαφρύ, με πάρα πολυ ντουμανι και εντονο αρωμα.Μικρο χτυπημα αλλα υπαρχει.Εχει μια ελαχιστα γλυκη γευση που δεν μπορουσα να την προσδιορίσω με τιποτα μεχρι που διαβασα την περιγραφη του και τελικα ναι, ΙΣΩΣ να φερνει λιγο σε σοκολατα..Παντως οσο περναει η μερα πιστευω οτι η γλυκαδα εξαφανίζεται και μενει μονο το καπνικο μερος.Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο αλλα για μενα καλυτερα :))   Αρκετα ωραιο υγρο, για ολη την μερα.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #377 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 21:20 »
LOST ATLANTIS
ισως η καλητερη μπανανα για μενα που δεν θελω ουτε να την βλεπω
ο συδιασμος με την φραουλα (που ειναι οξινη) και το καπνικο υποβαθρο που υπαρχει το κανει πραγματικα ωραιο υγρο
το εβαλα σε nautilous mini με την επισκευασιμη κεφαλη και δουλευει αψογα
για ολη την μερα? :hmmm: με ψιλοκουραζει η ενταση των αρωματων αλλα κοντευω να το τελειωσω :))
neeeext

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #378 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 03:40 »
τι τελειο αυτο το babas bounty!! απλα  :baby:

Αποσυνδεδεμένος Drogi

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #379 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 18:44 »
shade tobacco Απορίας αξιο που δεν εχει γραψει κανεις κριτική για αυτο το υγρο (ή τουλαχιστον εγω δεν βρηκα κατι σχετικο) .Χθες το πρωτοδοκιμασα, και απο χθες πιπιλα  :baby: Η περιγραφη του στο ιντερνετ ειναι αυτη :Ουδέτερο ξηρό καπνικό άρωμα,πολύ κοντά στην γεύση τού τσιγάρου,τέλεια απόλαυση τσιγάρου με μια επίγευση κεράσι που θα σας ξετρελάνει!!

Ακριβως αυτο που λεει η περιγραφη μου εβγαλε το υγρο, ουτε γλυκο ουτε κουραστικο, τσιγαρισιο αλλα με ενα διακριτικο αρωμα κερασι που μενει στο δωματιο αλλα και γινεται αισθητο στο ατμιστα.Απλα υπεροχο  :yes:  Και 7 ευρώ αντι για 9 αφού όλως τυχαίως βρηκα μαγαζι διπλα στο σπιτι μου με πολυ καλες τιμες  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #380 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:17 »
7 ευρώ τα πέρνω και εγώ από ένα μαγαζί κοντά στο σπίτι μου! Στο κέντρο όμως μπορείς να πάρεις με 10ε 2 μαζί!  ;)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #381 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:35 »
Το Μανχαταν πιστεύω είναι η κορυφή της εταιρίας στα καπνικά,
μου άρεσε απίσης το λιμπερτυ αλλά και το βέρτιγκο που γλυκίζει κάπως.
Το καπουτσίνο μου άρεσε μόνο στην εκπνοή αλλά όχι για πολλή ώρα άτμισμα.
Το shade ψιλοαδιάφορο. Το ίδιο και το RY4
Φρουτώδεις και γκουρμέ γεύσεις δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #382 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 14:42 »
Είχα γράψει για το project entropy πως δε μου άρεσε καθόλου. Ε το δοκίμασα στον the dripper και άλλαξα εντελώς γνώμη. Πλέον βγάζει μια απαλή και μυρωδάτη μηλόπιτα και όχι τη βουτυρίλα και την πολύ έντονη κανέλα που μου έβγαζε σε magma και ego one. Τελικά μου αρέσει!
Επίσης δοκίμασα και το Baba's Bounty. Ένα απαλό καπνικό με ελαφριά γεύση μπανάνας. Όχι κάτι τρομερό αλλά αρκετά απαλό και μυρωδάτο για πολύωρο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #383 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 19:51 »
Μετα απο καποια διαρκεια λεω να τα βαθμολογησω μιας και τα εχω αρκετο καιρο  ολα ειναι 0.9 νικοτινη 100ml

London rain [καπνικο με γευση καραμελας στην πρωτη δοκιμη που ειχα κανει δεν μου αρεσε αρκετα  στη διαρκεια το συνηθιζεις αρκετα καλο]   7
Babas Bounty [καπνικο με γευση μπανανας δεν ειχα καποια καρυδα που λεει το προιον, καλο δεν με κουρασε  απο τα 100ml εμειναν τα 20] 7,5
Maxboro[καπνικο με γευση μελιου κλασικο καπνικο που εχουν δοκιμασει οι ποιο πολλοι,μετα απο πολυ χρηση κατανταει κουραστικο λογο του μελιου σε λιγώνει αμα ειχε λιγοτερο μελι θα ταν πολύ  καλύτερο]6,5
Manxattan[καπνικο με καπια δοση ξηρων καρπων καλο δεν σε κουραζει μοιαζει με RY4 ειναι μια κλαση πιο πανω απο τα υπολοιπα σε καπνικη επιγευση κοντα σε καπνο σχεδον εχω τελείωση
και τα 100ml] 8
Project entropy[παρομοιαζει λιγο με το London rain λογο της καραμελας αλλα εχει εντονη τη γευση του κοκκινου μηλου, τη βανιλια δεν την καταλαβα λιγο καλυτερο απο τοLondon 8

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #384 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 17:14 »
παιδια πηρα σε αρωμα το μανχαταν και πανω το μπουκαλακι γραφει για αραιωση 15-25 τις εκατο
θελει οντως τοσο πολυ αρωμα το εχει δοκιμαση καποιος.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #385 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 17:37 »
Πιθανότατα ναι, γιατί αν και δεν έχω δοκιμάσει κανένα άρωμα της εταιρίας σε diy, σε ερώτησή μου στην openprotocol για τα έτοιμα υγρά, η απάντηση ήταν ότι έχουν 80%vg και το 20% είναι άρωμα διαλυμένο σε pg.

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #386 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:36 »
παιδια πηρα σε αρωμα το μανχαταν και πανω το μπουκαλακι γραφει για αραιωση 15-25 τις εκατο
θελει οντως τοσο πολυ αρωμα το εχει δοκιμαση καποιος.

Το έχω δοκιμάσει και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι θέλει μεγάλο ποσοτό σε σχέση με άλλα αρώματα άλλων εταιριών 20% είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα, επίσης θέλει ωρίμανση τουλάχιστον 2 εβδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #387 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:46 »
Σε ποσα ml βγαίνει το άρωμα και πόσο στοιχίζει;

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #389 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:49 »
Σε ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix