vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #135 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 15:05 »
 Ξεκίνησα με το Project Entropy, μετα την παρότρυνση της εταιρείας.
Το μήλο που έχει ειναι πολύ νόστιμο και η μυρωδιά του σε προιδεάζει αμέσως οτι πρόκειται περι αυτού! Στην εισπνοή παίρνω ζουμερό μήλο με πολύ ωραία φρεσκάδα ενώ στην εκπνοή έρχεται παντρεμένη η γεύση όμορφα με καρύδα και γλυκές γεύσεις. Αυτό που παίρνω εγώ είναι χυμός φρέσκου κόκκινου μήλου με έντονη γεύση, παντρεμένο ωραία με τριμμένο μπισκότο καρύδας θα το χαρακτήριζα! Πολύ ωραίο και νόστιμο το υγρό!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #136 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:52 »
Αχχχχ αυτο το Liberty! Το εχω ερωτευτει  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #137 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 17:16 »
Μόλις παρέλαβα και εγώ τα υγρά, στην φωτογραφίας αριστερά είναι οι δικές μου επιλογές και δεξιά τα 5 της εταιρείας!!!!!

Έχω έτοιμο έναν Κ1 καινούριο για να αρχίσω τις δοκιμές ποιό μου προτείνετε να αρχίσω?


Αφού κάνω μερικές δοκιμές θα γράψω αργότερα εντυπώσεις!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #138 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 17:42 »
Special Tobacco

 Μια μίξη  επιλεγμένων καπνικών φύλλων καπνού. Άκρως τσιγαρίσια η μυρωδιά του, σχεδόν με απέτρεψε.. Δεν περίμενα οτι αυτό το σύνολο καπνών θα ήταν τόσο ωραία δεμένα! Πουρίσιο καπνικό με πολύ ωραία γεύση και ίσως μια δόση απο μαύρη σοκολάτα(?) που δίνει μία ελαφριά γλυκάδα. Το χτύπημά του ειναι ενα κλικ πιο πάνω απο τα υπόλοιπα. Μια πολύ καλή πρόταση για ένα καπνικό που ξεφεύγει απο τα συνηθηισμένα RY, μου άρεσε πολύ για τα δικά μου γούστα και μπορώ να το συνδυάσω άνετα με τον καφέ (αυτό κάνω τώρα) αλλά και με το ποτό.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #139 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 18:36 »
Παιδια, οσοι/οσες δοκιμαζουμε τα υγρα καλο ειναι να τα βαθμολογουμε κιολας αν γινεται με αριστα το 10, για να παιρνουμε ολοι μας μια οσο το δυνατον καλυτερη αποψη  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #140 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 19:00 »
Ατμίζω τώρα το Liberty και ενώ είναι σαφώς καπνικό δεν καταλαβαίνω κάποια ύπαρξη ξηρών καρπών, βανίλιας ή καραμέλας. Ίσως φταίει και ο Κ1 που είναι απλός αμτοποιητής και ίσως θέλει κάτι σε subtank με περισσότερα watt για να αναδείξει την γεύση του. Πάντως είναι ευχάριστο και δεν κουράζει, επίσης δεν έχω σχεδόν καθόλου χτύπημα στον λαιμό μιας και είναι 9άρι και εγώ κάνω αυτόν τον καιρό μόνο 12άρια υγρά.
Μήπως είναι πολύ φρέσκο και θέλει λίγο να ωριμάσει?

Βαθμολογία από εμένα: Liberty --> 7

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #141 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 19:22 »
Αν συνεχίσεις το 9αρι, σε 2-3 μέρες θα το συνηθίσει ο οργανισμός σου και θα αισθάνεσαι το χτύπημα κανονικότατα. Το liberty το αναμένω κι εγώ με αγωνία (αρέσει σε πολύ κόσμο βλέπω)

Αποσυνδεδεμένος bill giouzelidis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV D2 v3-SUBTANK MINI V2
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #142 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 21:28 »
ORANGE JUICE: Η πρωτη εντυπωση μυριζοντας το μπουκαλακι ηταν θετικη,πορτοκαλακι οπως οταν εχεις στο χερι σου το φρουτο και το φερνεις κοντα στη μυτη!Ατμιζοντας το η γευση του με ικανοποιησε,γλυκοξινος χυμος πορτοκαλιου οπως λεει και το ονομα του ,καποιες στιγμες μου εφερνε στο νου ομως και καποιες καραμελες που ετρωγα μικρος tic tac ,νομιζω κυκλοφορουν ακομη ! 9/10


PROJECT ENTROPY: Μυριζοντας το μπουκαλακι μου ηρθε κατι γλυκο και βουτυρενιο ! Οταν τραβηξα την πρωτη τζουρα ολες οι γευσεις της περιγραφης του υγρου ηταν εκει! Καταλαβα την καρυδα ,το βουτυρο ,τη βανιλια και φυσικα το μηλο ! Ωραιος συνδιασμος ! 9/10


Τα υπολοιπα σιγα σιγα θα τα δοκιμασω ολα ...αλλά δε θα βιαστω γιατι θελω να εχω καθαρο ουρανισκο για να μπορεσω να τα κρινω καλυτερα !

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #143 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 22:19 »
Σας παρακαλώ να επικεντρώνεστε στις εντυπώσεις (γευστικές, ατμιστικές κτλ.) γύρω από τα υγρά. Για θέματα αποστολής - παραλαβής υπάρχει το αντίστοιχο θέμα στον εμπορικό πίνακα. Επίσης για ερωτήσεις που αφορούν εκτός θέματος ενδιαφέροντα υπάρχουν και τα ΠΜ.
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #144 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 02:20 »
Πρώτη δοκιμή HEXOCELL LIBERTY 9mg
Ατμοποιητής: cloudone
Αντίσταση: (Kanthal A1 0,32mm, διάμετρος 3mm, 8 σπείρες) 1,73Ω στο ipv d2 mini και στα 10W


Όμορφο γλυκίζον καπνικό με ευδιάκριτη την γεύση της καμένης ζάχαρης σε πρώτο επίπεδο, σε δεύτερο επίπεδο το φουντούκι και μια αμυδρή αίσθηση βανίλιας στο βάθος. Κυριαρχούν όμως οι καπνικές νότες.
Μετά από μια ώρα συνεχούς ατμίσματος μου αφήνει μια πολύ ωραία αίσθηση, είναι πολύ απολαυστικό, αλλά προσωπικά δεν θα το επέλεγα για ολοήμερη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #145 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 02:49 »
Ατμίζω τώρα το Liberty και ενώ είναι σαφώς καπνικό δεν καταλαβαίνω κάποια ύπαρξη ξηρών καρπών, βανίλιας ή καραμέλας. Ίσως φταίει και ο Κ1 που είναι απλός αμτοποιητής και ίσως θέλει κάτι σε subtank με περισσότερα watt για να αναδείξει την γεύση του. Πάντως είναι ευχάριστο και δεν κουράζει, επίσης δεν έχω σχεδόν καθόλου χτύπημα στον λαιμό μιας και είναι 9άρι και εγώ κάνω αυτόν τον καιρό μόνο 12άρια υγρά.
Μήπως είναι πολύ φρέσκο και θέλει λίγο να ωριμάσει?

Βαθμολογία από εμένα: Liberty --> 7


Κοιτα, και εμενα σε Nautilus που το εχω δοκιμασει και σε KFL+ και σε Lemo 2 και σε Subtank mini (RBA), καμια σχεση. Με τον Nautilus δεν καταλαβαινω σχεδον καθολου γευση.


Εγω στο Liberty βαζω παντως 10/10! Ξηρους καρπους νιωθω ελαχιστα. Καραμελα ομως παρα πολυ! Καπνικο δεν θα το ελεγα και τοσο. Οταν δοκιμασω και σκετη καραμελα, τοτε θα μπορω να καταλαβω την διαφορα!

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #146 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 12:34 »
Όσοι τα έχετε δοκιμάσει έχουν έντονο άρωμα? Σηκώνουν αραίωση με σκέτη βάση?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #147 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 12:40 »
Αγόρασα το Liberty μια εβδομάδα πριν την προσφορά, έτσι γιατί είχα διαβάσει καλά λόγια εδώ μέσα. Το άτμισα μια χαρά αραιωμένο 50-50 με βάση. Αν δεν είσαι του πολύ έντονου αρώματος, ναι αυτό τουλάχιστον αραιώνεται μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #148 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 12:54 »
Πιο μεγάλη αραίωση εγώ. Ακόμα και με 6 ml στα 30 σύνολο η γεύση είναι παρούσα

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #149 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 18:45 »
London Rain

Το υγρό αυτό έχει έντονη γεύση καραμέλας βουτήρου, οι λάτρεις της γεύσης αυτής θα το αγαπήσουν για μένα όμως δεν κάνει μιας και η βουτηροκατάσταση αυτή δεν μου αρέσει ιδιαίτερα. ίσως δοκιμάσω και το αραιώσω με κάποιο άλλο υγρό αργότερα....

Βαθμολογία London Rain --> 9

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix