vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, manoslykos, mathimatikos1966, agelosd

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #585 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 13:20 »

Μήπως μιλάς για αυτά;
www.e-natura.gr/wp-content/uploads/2015/12/bottles-115x186.png
Υπάρχει σύγχυση με τα συγκεκριμένα, είμαι περίεργος αν θα συνεχίσουν να υπάρχουν με τους νέους κανονισμούς.


Tα συγκεκριμένα τα έχουν και στα περίπτερα και είναι για νεροχύτη!
Πήρα μια φορά που είχα ξεμείνει Λατάκια και χειρότερο δεν έχω δοκιμάσει...

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #586 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 21:05 »
 Συμφωνώ και Εγώ με εξαίρεση το σοκολάτα μπισκότο που ήταν αξιόλογο,τώρα για το πόσο είναι ελεγμένα τα υγρά...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #587 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 22:23 »
Η openprotocol, που έχει τα υγρά, σας πληροφορεί με αναφορά που μας έγινε, ότι δεν υπάρχει τέτοια γεύση στην γκάμα τους. Πρόκειται για άλλα υγρά με παρόμοια ονομασία. Το ίδιο έγινε και σε κάποια προηγούμενα μηνύματα που μιλάνε για γεύσεις που δεν διαθέτει η εταιρία.
Το θέμα εδώ είναι μόνο για τα Natura της Hexocell. 

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #588 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 23:51 »
Διορθωνω.Σοκολάτα μπανάνα ήθελα να πω.Πάντως κάτι πρεπει να γίνει με την ονομασία που υπάρχει και σε αλλη εταιρία.Αρκετοί μπερδευομαστε

Αποσυνδεδεμένος nikos_chalandri

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #589 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 21:08 »
Δοκίμασα το camtel και το ry4 και πραγματικά είναι τρισάθλια... Το ένα σαν να χει πιπέρι μέσα και το άλλο σαν τσάι...  :wall:
Ένα που τη παλευει λιγο ειναι το manhattan

Αποσυνδεδεμένος manolis2016

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #590 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 11:02 »
Γνώμμη για τα natura , για όλα τα natura, δεν έχω και την καλύτερη παρόλο που τα χρησιμοποίησα αρκετά.
- Οι αντιστάσεις και τα βαμβάκια γίνονται κάρβουνο,
- η γεύση αδιάφορη μέχρι που χρησιμοποίησα το @@@@@,
- Η φθηνή τιμή έρχεται σε ισορροπία με την χαμηλη ποιότητα. (αν και δεν ξέρω 6 ευρώ πόσο φθηνά μπορούν να θεωρηθούν σε σχέση με αγορές του εξωτερικού που στην μισή τιμή κλάσεις καλυτερη ποιότητα)
Συμπέρασμα, μακρυά απο NATURA και 2 ευρώ να πάνε για μένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 13:36 από manolis2016 »

Αποσυνδεδεμένος LevenD

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #591 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 11:43 »
Αρχικά φίλε μου μόνο και μόνο που βάζεις στο ίδιο τσουβάλι όλα τα natura , δηλαδή τα αυθεντικά με τις απομιμήσεις, φαίνεται πως είτε κινείσαι κακόβουλα είτε είσαι προκατηλημένος. Κατα δεύτερον να σου πω ότι τα συγκεκριμένα υγρά (HEXOCELL) δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν ακόμα και από υγρά που κοστίζουν 3 και 4 φορές πάνω σε τιμή. Τα ατμίζουν δεκάδες αν όχι εκατοντάδες χιλιάδες ατμιστές και κάποιοι μάλιστα απο εποχές 2009 που λίγοι γνώριζαν τι είναι το άτμισμα. Μην αναμεταδίδεις το μπαλαμούτι που σου μετέδωσε το μαγαζάκι απο όπου ψωνίζεις, ή την φήμη που κάποιος άκουσε από κάπου. Τα υγρά είναι τελειώτατα .

ΥΓ: Σχετικά με τα κατάλοιπα που αναφέρεις, 40 σελίδες στο παρόν νήμα είναι γεμάτες απο επαίνους για το πόσο πεντακάθαρα είναι τα υγρά και πως δεν αφήνουν κατάλοιπα. Διερωτόμαστε λοιπόν, είναι όλοι αυτοί ψεύτες ή κάτι άλλο συμβαίνει με τα γραφόμενά σου;

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #592 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 11:59 »
Δοκίμασα το vanilla bourbon και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.  Είναι από τις καλύτερες εκδοχές βανίλιας που έχω ατμίσει και κατ'εμέ βάζει κάτω πολύ πιο ακριβά υγρά.  Με € 12,5 τα 60 ml δεν περίμενα να είναι τόσο καλό.  Από bourbon δεν ξέρω πολλά αλλά βγάζει κάτι σαν λικέρ βανίλιας και κολλάει και με καφέ και με ποτό.  Ντουμάνι πολύ καλό και το χτύπημα ικανοποιητικό. Το δοκίμασα με 6άρα νικοτίνη σε cubis pro με την 0.6 ss κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος manolis2016

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #593 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 12:02 »
Ανασκευάζω, τα natura ειναι τα καλύτερα υγρά, η δε χαμηλή τιμή προέρχεται επειδή ο παρασκευαστής ειναι τρελός και μπαίνει μέσα,θα φαληρίσει σε λίγο. Το@@@@ που πλέον χρησιμοποιώ εγώ είναι το χειρότερο υγρό, απλά το αγοράζω γιατι είναι ακριβό και δεν θέλω να θεωρηθώ φτωχολαουτζίκος. Μου μαυρίζει τις αντιστάσεις κάργα,αλλά χρησιμοποιώ τα βαμβάκια για καμουφλαζ οταν πάω για κυνήγι. Μην το παιρνετε και με αυτό ίσως πέσει η τιμή για να μου ερχεται φθηνότερα, όλοι κερδίζουμε.
Μην ερθουμε και σε αντίθεση με τους 40 δοκιμαστες natura , αυτοί ξέρουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 13:36 από manolis2016 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #594 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 12:03 »
@LevenD
Κι εσύ στο προτελευταίο σου σχόλιο, έγραψες ότι τα natura έχουν αναλογία 60vg/40pg, μπαλαμούτι ήταν κι αυτό?
Σε ρωτάω γιατί ο εκπρόσωπος της εταιρείας, σε δική  μου ερώτηση παλιότερα εδώ στο φόρουμ, μου απάντησε πως η αναλογία είναι 80/20.
Σ' αυτό που έχεις δίκιο είναι ότι πράγματι αφήνουν πολύ λίγα κατάλοιπα αλλά ως εκεί, σε όλα τα υπόλοιπα τα υγρά έχουν τα χάλια τους.Τώρα από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι τα ατμίζουν δεκάδες και εκατοντάδες χιλιάδες(!!!) είναι απορίας άξιο!
Μήπως τελικά είσαι εσύ ο προκατειλημμένος κι όχι ο φίλος που απλά έγραψε τις εντυπώσεις του?

Αποσυνδεδεμένος Stiv22

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #595 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 12:05 »
Είχα δοκιμάσει πολλά υγρα της natura και μπορώ να πω ότι παρόλο που δεν είχαν έντονη γεύση μερικά από αυτά (που το θεωρώ θετικό σε κάποιες γεύσης  ) ήταν πολύ καθαρά .

Αποσυνδεδεμένος manolis2016

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #596 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 12:26 »
Manitou

Δοκίμασα το vanilla bourbon και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.  Είναι από τις καλύτερες εκδοχές βανίλιας που έχω ατμίσει και κατ'εμέ βάζει κάτω πολύ πιο ακριβά υγρά.  Με € 12,5 τα 60 ml δεν περίμενα να είναι τόσο καλό.  Από bourbon δεν ξέρω πολλά αλλά βγάζει κάτι σαν λικέρ βανίλιας και κολλάει και με καφέ και με ποτό.  Ντουμάνι πολύ καλό και το χτύπημα ικανοποιητικό. Το δοκίμασα με 6άρα νικοτίνη σε cubis pro με την 0.6 ss κεφαλή.
Πανάκριβα τα παίρνετε , 4,80 χωρίς φπα και 6 με απόδειξη. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράφω με ή χωρίς απόδειξη. Πάντως παρόλο που εδωσα αφορμή να εκθειάσετε τα καλύτερα υγρά της Natura original εγω επιμένω στα χειρότερα της @@@@ και ούτε με δύο ευρω δεν αγόραζα natura, φιλικά και χωρίς να δουλευω στην @@@@
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 13:37 από manolis2016 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #597 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 12:37 »
αφήστε βρε παιδιά τις αντιπαραθέσεις
εδώ μπορεί ο καθένας να πει την άποψη του δεν είναι ανάγκη να συμφωνείτε μεταξύ σας η να πρέπει ντε και καλά να έχει δίκιο ο ένας και άδικο ο άλλος
άλλος τα ατμίζει και του αρέσουν
άλλος βρήκε κάπου αλλου κάτι καλύτερο (πάντα για τα δικά του γούστα)
στα υγρά δεν μπορείς να πεις αυτό είναι το καλύτερο πάει και τελειωσε γιατί είναι εντελώς υποκειμενικό
πες την άποψη σου και πάμε παρακάτω (δεν απευθύνομαι σε κανέναν προσωπικά)

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #598 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 12:46 »
Φιλε ribot νομίζω πως εισαι λίγο σκληρός στην κριτική σου...κι ας εξηγηθώ γιατί...
Δεν ξερώ αλλά τα συγκεκριμένα υγρά τα θεωρούσα παντα entry level...
Θυμίσου πως ξεκινήσαμε οι περισσοτεροι το ατμισμα...ουτε εμπειρια απο γευσεις ειχαμε ουτε diy ξεραμε να κανουμε και το αγχος μας ηταν αν αυτό το ματζαφλαρι θα μας βοηθησει να κοψουμε επιτελους το καπνισμα...πολλοι επισης οδηγουνται στον ατμό και για λογους οικονομιας...
Να λοιπόν ενα υγρό που το βρισκεις σχεδον παντου,οχι το μονο οικονομικο αλλά ενα απο αυτά,με μονοδιάστατες μεν πολλες δε γευσεις,με περισσοτερες πλεον επιλογές νικοτίνης και με πιστοποιήσεις που δεν ειμαι ο cpbaroque(sherlock) να ξερω αν ισχυουν,αλλά διαθέτουν...

Νομίζω πως για το πρωτο ατμιστικό δίμηνο ενός μέσου ατμιστή είναι μια χαρά...
υπάρχουν κι άλλα βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος manolis2016

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #599 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 13:00 »
Κύριε η επικεφαλίδα του θέματος λέει εντυπώσεις natura , ειμαι 100% εντός θέματος , ίσως παρεκκλίνω λίγο γιατι πρόδωσα τι υργό χρησιμοποιώ, το οποίο βέβαια θα σταματήσω λείαν συντόμως γιατί ειναι πανάκριβο.
Πλέον θα φτιάχνω μόνος μου.
Ο εκπρόσωπος των χιλιάδων φανατικών οπαδών natura που μου επετέθη μου αφήνει δύο σκέψεις, τις οποίες δεν θα ήθελα να δημοσιεύσω. Οποιος έχει εστω και λίγη νοημοσύνη τον "πιάνει" αμέσως, αυτόν και τους εν συνεχεία θεόσταλτους πλην αληθινούς συμπαραστάτες χρήστες της natura.
Εγώ 5 ευρώ για natura δεν δίνω ούτε για πλάκα.
Δεν ειμαι εκπρόσωπος τ@@@@@ το ξαναλέω αν και τα χρησιμοποιώ τα θεωρώ πανάκριβα σε σχέση με το εξωτερικό.

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 17:37 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix