vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 3 χρήστες
Xxristos, Jorge, manoslykos

Twitter

Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 00:59 »
Εργοστασιακοι ατμοποιητες με αντισταση χαμηλα (BC) κ με ρυθμιστη αερα



Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2014, 22:35 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 01:10 »
Πριν απο δυο χρονια που παλευα με τα e-go t πολυ θα ηθελα να υπηρχαν τετοιες εργοστασιακες κατασκευες...ο ανταγωνισμος βελτιωνει το ειδος...

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 02:28 »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Nautilus Aspire BDC
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 14:15 »
Πρώτη μέρα με τον Ναυτίλο και οι πρώτες εντυπώσεις μου δεν είναι θετικές. Ενώ έχει μεγάλη χωρητικότητα, ρυθμιστή τζούρας που είναι βολικός και παράγει πλούσιο ατμό, στη γεύση μας τα χαλάει. Πιστεύω ότι φταίει η σιλικονούχα βάση που έχει για στεγανοποίηση μέσα στο τανκ και βγάζει μια αίσθηση πλαστικίλας στο υγρό.
Φυσικά τον έπλυνα πριν τη χρήση.. ίσως όμως να θέλει πιο καλό πλύσιμο, αλλά αυτό πρώτη φορά μου συνέβη σε ατμο... τι να πω θα επανέλθω αν αλλάξει κάτι.. πάντως με απογοήτευσε και είναι κρίμα γιατί φαινόταν να έχει το κάτι παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus Aspire BDC
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 15:03 »
δεν μου αρεσει καθολου να βλεπω μεγαλες επιφανειες πλαστικων-λαστιχων-σιλικονων κτλ σε επαφη με το υγρο... βεβαια δεν γινεται να τα αποφυγεις τελειως γιατι πως θα γινει στεγανοποιηση αλλα καλο ειναι να ελαχιστοποιουνται οσο γινεται περισσοτερο οι επιφανειες που ερχονται σε επαφη με το υγρο η και ακομα να χρησιμιποιουνταν καποιο αλλο υλικο με ιδιοτητες στεγανοποιησης αλλα πιο ποιοτικο.. και ας ανεβαινε και λιγο παραπανω η τιμη πιστευω κανεις δεν κανει εκπτωσεις στο αποδεδειγμενα καλυτερο... ελπιζω να φυγει η ασχημη γευση με λιγο χρηση η ισως ετυχε και η αντισταση? αναμενω εντυπωσεις γιατι σκεφτομουνα και εγω να αγορασω αυτον τον ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Nautilus Aspire BDC
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 16:11 »
Συμπληρώνονται τρεις μερες χρήσης για εμένα και όλα πάνε ρολόι. Και γεύση πολύ καλη και ντουμάνι και χτύπημα. Επίσης μου έκανε εντύπωση πως δεν μου εφερε ως τώρα ποτέ υγρό στο στόμα. Σε αυτό μαλλον φταιει ο σχεδιασμος της εσοχής- βάσης των ντριπ τιπ που τελειώνει κωνικά προς τα κάτω και δεν ειναι επίπεδη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 11:19 »
Η αίσθηση της πλαστικίλας μειώθηκε αφού τον άφησα κανά τρίωρο σε νερό με ξύδι αλλά εξακολουθεί να υπάρχει και να αλλοιώνει τη γεύση. Δοκίμασα και την δεύτερη αντίσταση αλλά δεν είχε διαφορά. Αυτό το πλαστικό στη βάση μάλλον είναι κακή ιδέα και θα προσπαθήσω να το αντικαταστήσω.


* Αφαίρεσα το πλαστικό της βάσης και γέμισα υγρό. Επιτέλους η πλαστικίλα έφυγε και κατάλαβα τι υγρό ατμίζω. Βέβαια δεν ξέρω αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί έτσι για πολύ (δεν έχει διαρροές αλλά φαίνεται ότι δεν είναι καλά στεγανοποιημένο)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2014, 12:08 από alexis36 »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 00:10 »

Αποσυνδεδεμένος ΒΕΡΟΝΙΚΗ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 01:42 »
Παιδια ο αεροτανκ δεν υπαρχει. Απ´το πρωτο γεμισμα δουλευει αψογα.Καθολου φυτιλιλα και καμενο.Γευση απαιχτη. Κανει το ατμισμα απολαυση.Ειμαι ατμιστρια 5 χρονια και εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.Τωρα ομολογω πως κατασταλαξα στη φιλη μου τη Σοφια και στον aerotank

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 14:07 »
Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει και τα δύο (Nautilus vs Aerotank) να μας δώσει κάποια συγκριτικά στοιχεία? Εγώ έχω τον ναυτίλο και έιμαι ευχαριστημένος. Δέν έχω πλαστικίλα, η γεύση είναι καλή, ενώ υπερ/υποτροφοδοσίες αντιμετωπίζονται εύκολα με άνοιγμα/κλείσιμο του αέρα.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 15:16 »
Δε νομίζω να είναι καλύτερο το αεροτανκ. Διάφορες παρουσιάσεις που έχω δει το ψιλοθάβουν. Εμφανησιακά  όμως κατά τη γνώμη μου υπερέχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 15:35 »
Απο τα λιγα reviews που εχω δει, ο Nautilus υπερεχει σε ολα αλλα οι περισσοτεροι γκρινιαζουν για το γυαλι του που ειναι εκτεθειμενο, για την τιμη του (που στην Αμερικη εχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα, οχι οπως εδω που εχουν 5 ευρω) και για το μεγεθος... Στις συγκρισεις γευσης, ατμου, air flow υπερτερει πιστευω ανετα.
Οχι οτι ο Aerotank ειναι για πεταμα, καμια σχεση. Απλα ο Nautilus φαινεται να ειναι λιγα σκαλια πιο πανω και ειναι η τελεια επιλογη γι αυτον που μπορει να τον αγορασει και δεν εχει θεμα με το μεγεθος του.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 16:02 »
Πάντως μετά απο πτώση του δικού μου ναυτίλου πάνω σε μοντ, δεν έσπασε το γυάλινο τανκ αλλα στράβωσε καθ υψος η βάση που εχει πάνω της το δαχτυλιδι για τον αέρα. Μετά όμως απο αρκετη πιεση κούμπωσε παλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Adjustable Air Flow BC Tanks [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 16:16 »
Και εμένα μετα απο επική σαβούρδα εκεί έσπασε αλλά παρότι μπήκε δεν λέει να ισιώσει. Με κόβω για επιχείρηση τανάλια....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias