vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 7 χρήστες
grag, Doubt, dvelev, yorgoss, Βασίλης1966, Milarepa, bloodlessz

Twitter

φιλτράκια black line.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 18:46 »
καί επειδή τα θυμάμαι ένα-ένα. καί επειδή καλά είναι να τα λέμε μεταξύ μας, να ψάχνουμε καί να βρίσκουμε λύσεις. καί ΚΥΡΙΩΣ επειδή ίσως διαβάζουν αυτό το topic οί της NOBACCO, θέλω να γράψω τις σκέψεις της πρώτης βδομάδας με το nobacco, σε σχέση με την διάρκειά του.

Αγόρασα λοιπόν το nobacco, ενώ ήμουν ήδη, ευτυχισμένος κάτοχος δύο συσκευών evo. Ο σκοπός ήταν να το δοκιμάσω καί στην συνέχεια να αγοράσω καί τις μεγάλες μπαταρίες. Έπλυνα με την μία τα φίλτρα καί γέμισα ecopure. Καλή αν καί διαφορετική γεύση, άψογο "χτύπημα". Μού άρεσε. Καί στην συνέχεις, απογοητεύτηκα από την διάρκεια. Καί της γεύσης καί τού χτυπήματος κλπ.
Καί κάπου εκεί άρχισαν οί υπολογισμοί. Καλό το nobacco αλλά τι να το κάνω αν χρειάζομαι τετραπλάσια υγρά από το evo. Αρχισα δηλαδή να το σκέφτομαι καί οικονομικά. Αξιζε τον κόπο? Καί κάπου εκεί άρχισαν οί παραπάνω "αναζητήσεις". Πέρασα κανα δυό μέρες λέγοντας πως όχι, δεν θα αγοράσω μπαταρίες κλπ. Μέχρι πού ήρθε η λύση, με πιό αραιό πολυεστέρα (είτε από τα φίλτρα τού evo -πού είναι η καλύτερη λύση-, είτε από αποροφητήρα), "βαλμένο" σε δύο κομμάτια πάνω καί κάτω.

Βρέθηκε λοιπόν η λύση, αύριο θα αγοραστούν οί μπαταρίες, όμως μήπως γίνεται να υπάρξει .... εργοστασιακή παρέμβαση στο θέμα?
Καί μήπως πρέπει πλέον, να υπάρξουν καί άδεια φιλτράκια?

Με όλη την καλή διάθεση καί πρόθεση.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 19:46 »
Θα προσπαθήσω πάλι αύριο,δεν είχα σκεφτεί να το ανοίξω λίγο γιατί μου είχε φανεί πιο αραιό από τον πολυεστέρα του BL,πάντως ότι έκανε δουλειά ,έκανε,και το έχω  για λύση όταν ξεμένω.

Αυτό που κάνω εγώ είναι να κόβω ένα μικρό κομμάτι φίλτρου απορρ., λίγο μικρότερο της διαμέτρου του φίλτρου του ΒL.
όταν το βάζω μέσα στο φιλτράκι και ρίξω υγρό, μόλις το απορροφήσει φουσκώνει λίγο και γίνεται μια χαρά.

Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 20:45 »
Βρέθηκε λοιπόν η λύση, αύριο θα αγοραστούν οί μπαταρίες, όμως μήπως γίνεται να υπάρξει .... εργοστασιακή παρέμβαση στο θέμα?
Καί μήπως πρέπει πλέον, να υπάρξουν καί άδεια φιλτράκια?

Με όλη την καλή διάθεση καί πρόθεση.

Ειλικρινά σας ευχαριστούμε για όλη αυτή την αναζήτηση και τους προβληματισμούς σας, γύρω απο το "Black Line" και τα αναλώσιμά του.
Να είστε σίγουρος ότι οι παρατηρήσεις σας έχουν καταγραφεί και προωθηθεί δεόντως.
Τα άδεια φιλτράκια του "Black Line" θα είναι διαθέσιμα σε 10-12 ημέρες.

Με εκτίμηση
www.nobacco.gr

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 20:51 »
καί εγώ ευχαριστώ γιά το πολύ καλό προιόν καί το άψογο σέρβις  :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2009, 21:08 »
Τα άδεια φιλτράκια θα μας εξυπηρετήσουν πολύ. Τα περιμένουμε.
Μπράβο και σε σένα Alfisti για την ιδέα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:14 »
να προσθέσω ένα τρικάκι πού από χτες, πιάνει?

όπως παρατηρήσατε, στο "εξωτερικό" -να το πω έτσι?- τμήμα τού φίλτρου, μένει υγρό. (όταν βγάζουμε το φίλτρο, αν το φυσήξουμε βγαίνει το περίσευμα -το οποίο σκούπιζα).

μόλις σας τελειώσει η γεύση, αν αντί να ρουφήξετε, φυσήξετε, το υγρό αυτό κατεβαίνει στον ατμ.

+ 4, 5 τζουρίτσες καλές   ;)

Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:49 »
Το παρακάτω τρυκ μου το είπαν από την Nobacco
Όσοι έχουν BL θα έχουν προσέξει ότι το φιλτράκι στεγνώνει στην κορυφήκαι πιο μέσα είναι υγρό.

Βγάζουμε λοιπόν το σφουγγαράκι και το κόβουμε 1-2 χιλιοστά.
Στην συνέχεια στάζουμε τις σταγόνες στο άδειο φιλτράκι και ξαναβάζουμε το σφουγγαράκι χωρίς να το πιέσουμε να πάει τέρμα κάτω, αλλά να μείνει στην κορυφή. όπως ήταν δηλαδή πριν το κόψουμε…
Όπως μου είπαν με αυτό τον τρόπο έχει μεγαλύτερη διάρκεια. ( Περισσότερες ρουφηξιές)
Όταν βάζουμε το υγρό στο άδειο φιλτράκι δεν φεύγει από την τρύπα που ρουφάμε γιατί δεν επικοινωνεί άμεσα με το θάλαμο του φίλτρου. ( Εάν κοιτάξουμε ένα άδειο φιλτράκι προς το φως δεν μπαίνει μέσα φως…)


Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 16:47 »
φερανε και αδεια φιλτρακια στην nobaco! αλλα 4,5 ευρω ακομα και την εκπτωση να υπολογισεις ειναι πολλα :(

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 18:18 »
φερανε και αδεια φιλτρακια στην nobaco! αλλα 4,5 ευρω ακομα και την εκπτωση να υπολογισεις ειναι πολλα :(

ναί αλλά βολεύουν.
γλυτώνεις το πρώτο πλύσιμο -αν δεν χρησιμοποιείς το ορίτζιναλ!
ή τα έχεις γιά τις δοκιμές σου.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 15:07 »
μία "διόρθωση".
καί βέβαια είναι πολλά. τακτική των ελληνικών αντιπροσωπειών οί ακριβές τιμές καί στα φιλτράκια. ειδικά όμως στα άδεια, δεν βλέπω τον λόγο τέτοιας τεράστιας διαφοράς από το εξωτερικό. δεν τίθεται θέμα εγγύησης, άλλων προδιαγραφών ή ότιδήποτε.

μιά "ανακάλυψη":
ίσως ήδη τόχετε κάνει, αλλά δεν τόχω δεί γραμμένο, άρα ...
το φίλτρο αποτελείται από δυο κομμάτια. το σώμα -ας πούμε- καί το καπάκι από πίσω (πάνω).
σήμερα αποφάσισα καί έβγαλα το καπάκι.
ε ρε υγρό μέσα!! νταμιτζάνα γεμίζεις   :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 16:35 »
ένα ένα μούρχονται.
θέλω να το γράψω μέρες αλλά με λογόκρινα   :confused1:

(έχει να κάνει βλέπετε με τα σχόλια πού γράψαμε χτες γιά την "σχέση" με τούς αντιπροσώπους. Τελικά όμως νομίζω πως γιά να είναι σωστή η σχέση πρέπει να είναι καί αληθινή -όπως όλες οί σχέσεις  ;) - καί πως μόνο έτσι θα βγούμε όλοι κερδισμένοι).

πάμε λοιπόν:

μέσα στο ψάξιμο γιά την "διάρκεια" τού υγρού στο black line, μού πέρασε από το μυαλό μία σκέψη.
παραγγελία λοιπόν στο funstore, άδεια φιλτράκια από το janty.
παρήγγειλα πέντε, αλλά λόγω μπερδέματος ήρθαν τελικά δέκα.

ο υαλοβάμβακας είναι ίδιος, στην διάρκεια δεν είδα διαφορά με τα "ορίτζιναλ", ΟΜΩΣ:
έχουν πολύ καλύτερη εφαρμογή στον ατμ. Εφαρμόζουν πολύ πιό σφιχτά καί ως εκ τούτου, δεν υπάρχει διαροή υγρού από εκείνο το σημείο.
άνοιξα καί τα δέκα καί τα δοκίμασα. όλα το ίδιο.

ούφ! τό 'πα   :D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φιλτράκια black line.
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 24, 2009, 14:25 »
κατα αρχην σας ευχαριστω ολους.εχω το BL titanium με τις μπαταριες των 280 mha και ατμοποιητες titanium.βαρεθηκα να ριχνω συνεχεια καθε τρεις και μια υγρο στο φιλτρακι για να γλυτωσω απο την γευση του καμενου.πριν λιγο δοκιμασα συμβουλη καποιου δεν θυμαμαι να με συγχωρεσει και εκοψα το υαλοβ. στην μεση .εχω παθει πλακα ατμος- χτυπημα-γευση και οχι καμενο μετασχηματιστη.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ημουν ετοιμος να τα πεταξω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38064 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem