vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, Xxristos, Doubt, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1275 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 08:44 »
εγω που ειμαι φαν της τσιγαρισιας εχω τις 1,8 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1276 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 23:12 »
καλησπερα παιδια....
μια λαθος ερωτηση ειναι το τι αρεσει στον καθε εναν στο ατμισμα
ουτε την ιδια μαρκα τσιγαρα καπνιζαμε,ουτε τα ιδια φαγητα τρωμε...
κανω την σωστη ερωτηση...
εσας που σας αρεσει ο nautilus aspire, ποιον αλλον ατμοποιητη χρησιμοποιειται?
εγω για να ειμαι ακριβοδικαιος σαν τον συγκεκριμενο δεν βρηκα και ειμαι πλεον με 20 ατμοποιητες και καπιοι στο 150 ευρο επισκευασιμοι...
και απανταω πρωτος.
δευτερος σε γευση ερχεται ο thlemahos armed eagle....
ερχεται δευτερος απλα επειδη δεν εχει το σκασιμο του aspire,ειναι εντελως smooth για να πλησιασει κατι απο κ.τ. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1277 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 23:30 »
Εγώ έχω 35 επισκευάσιμους και 6 εργοστασιακους.Την γεύση του ναυτιλακου μόνο με του zest την συγκρίνω.Με την 1.8 και μόνο βέβαια..

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1278 στις: Ιανουαρίου 02, 2019, 12:46 »
σημερα τον ειδα σε βιτρινα,ο καινουριος ναυτιλος
https://www.skroutz.gr/s/16833338/Aspire-Nautilus-2S-2-6ml.html
απο εμφανιση ειναι σουπερ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1279 στις: Ιανουαρίου 02, 2019, 12:56 »
....Aπο χρηστικότητα να δεις.Χρειάζεται μόνο καμιά 10αριά κινήσεις για να τον γεμίσεις και να του αλλάξεις αντίσταση.
Τον δίνεις σε νέο ατμιστή και έφυγε κατευθείαν για περίπτερο :))
Το μαμήσανε το θέμα με τις ασφάλειες...Μιλάμε για υπέρτατο fail για το κοινό που απευθύνεται :yes:

Nai_Ego

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1280 στις: Ιανουαρίου 02, 2019, 14:59 »
Παιδιά για τον 2/2s υπάρχει ξεχωριστό νήμα.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1281 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 02:46 »
εχει παρατηρησει κανεις τρελή αλαγη στην συμπεριφορα του ατμοποιητη οταν πεσει η σταθμη του υγρου κατω απο την μεση?
ειναι ο δευτερος aspire που εχω εδω και 7 μηνες αλλα δεν θυμαμαι την συμπεριφορα του πρωτου,καινουριος τοτε στο ατμισμα.
φροντιζω να τον εχω γεματο πανω απο την μεση γιατι αλαζει εντελως η τζουρα του απο την μεση και κατω υποβιβαζεται στα δικα μου γουστα

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1282 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 18:19 »
Συμβαίνει και σε επισκευάσιμους τανκάτους αυτό που παρατήρησες.
Όσο χαμηλώνει η στάθμη του υγρού αυξάνεται η υποπίεση και αλλάζει η τροφοδοσία της αντίστασης.

Θα σου πρότεινα να ανοίγεις που και που τον ατμοποητή για να μπαίνει αέρας, αλλά με το ναυτίλο δεν είναι και ότι πιο εύκολο. :)

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1283 στις: Απριλίου 30, 2019, 21:42 »
ατμίζω τον ναυτίλο με 1.8 σε καθημερινή βάση πάνω από 3 χρόνια και έχω πολλούς ναυτίλους, απ' ότι φαίνεται οι αντιστάσεις το τελευταίο εξάμηνο έχουν σκαρτέψει από την aspire και δεν έχουν καμία σχέση με τις παλιές που μου κρατούσαν άνετα μια βδομάδα (με το υγρό/ποσότητα που έκανα), οι τωρινές -ούτε 3 ημέρες- δεν μου κρατάνε. Τελικά βλέπω πως ο επισκευάσιμος είναι μονόδρομος πλέον. Σκέφτομαι κάτι σε Siren...

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1284 στις: Μαΐου 01, 2019, 00:12 »
Μήπως άλλαξες τα υγρά που κάνεις; Σε εμένα σταθερά κρατάνε, 3 χρόνια τώρα , από 30 έως 50 ml ανάλογα πόσο καθαρό είναι το υγρό. Πριν κάνεις κάτι πάρε το ναυτίλο 2 (τώρα παίζει σε πολύ χαμηλές τιμές) και βάλε την 0,7 και θα με θυμηθείς. Ψάξε λίγο στο google υπάρχουν και αντιστάσεις με 8,65 η πεντάδα (Ελλάδα πάντα). 

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1285 στις: Μαΐου 01, 2019, 01:37 »
η αλήθεια είναι πως δεν γνώριζα ότι θα μπορούσα να τις βρω σε αυτήν την τιμή (& σε ευχαριστώ για την πληροφορία πολύ), στα υγρά που αναμιγνύω δεν έχω αλλάξει κάτι, αλλά "jack daniel's" μια ζωή τα φτιάχνω, και δεν δίνω σχεδόν καθόλου σημασία στις γεύσεις, -'όλες ίδιες είναι'- αρκεί να είναι κάτι σε συμπυκνωμένο φρούτο από την ίδια μάρκα, ως εξής:
250pg + 250vg + 30ml (φράουλα, ή ότι κάτσει σε φρούτο) και 6 μπουστεράκια 50/50,
τα πετάω στο μίξερ τον πολυκόφτη λαχανικών της γυναίκας μου και τα ανακατεύω για 20'

μετά αδειάζω το μίξερ σε ένα βάζο και το αφήνω ανοιχτό για καμιά βδομάδα

πάραυτα θα δοκιμάσω αύριο την 0,7 που συστήνεις, όμως εγώ ατμίζω περίπου 25ml/ημέρα με τον ναυτίλο (γι' αυτό ίσως και όλες οι γεύσεις μου φαίνονται ίδιες), έχει τύχει και αντίσταση να μου κρατήσει 10 ημέρες!

δεν θα ήταν καλύτερο πιστεύεις να πάω σε λύση Siren ?

(τις προάλλες, πριν από μερικές ημέρες μου έκατσε & στραβή και έμεινα Κυριακή 22:00 χωρίς αντίσταση και έψαξα ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα περίπτερα πατησιών και κέντρο ομόνοια και -ούτε ένας- δεν είχε αντίσταση...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2019, 13:12 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1286 στις: Μαΐου 01, 2019, 02:09 »
Ε ένας επισκευασιμος παντα χρειάζεται ! Φυσικά μαζί μ αυτόν θες κ σύρμα κ βαμαβακι ! Στην δίκη μου περίπτωση παντα εχω έναν ατμό με εργοστάσιακες αντιστάσεις σε περίπτωση που βαριέμαι να στήσω !


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1287 στις: Μαΐου 01, 2019, 02:49 »
πάραυτα θα δοκιμάσω αύριο την 0,7 που συστήνεις, όμως εγώ ατμίζω περίπου 25ml/ημέρα με τον ναυτίλο (γι' αυτό ίσως και όλες οι γεύσεις μου φαίνονται ίδιες), έχει τύχει και αντίσταση να μου κρατήσει 10 ημέρες!

δεν θα ήταν καλύτερο πιστεύεις να πάω σε λύση Siren ?

(τις προάλλες, πριν από μερικές ημέρες μου έκατσε & στραβή και έμεινα Κυριακή 22:00 χωρίς αντίσταση και έψαξα ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα περίπτερα πατησιών και κέντρο ομόνοια και -ούτε ένας- δεν είχε αντίσταση...
Με τη κατανάλωση που κάνεις (αλήθεια πως το καταφέρνεις αυτό; εμένα το ρεκόρ μου όταν τον είχα πιπίλα και με ελάχιστο ύπνο ήταν 12 ml) πρέπει να αλλάζεις αντίσταση κάθε 2 ημέρα. Αν την ανοίξεις μετά την αλλαγή θα καταλάβεις γιατί ήθελε άλλαγμα. Τώρα εγώ τις αντιστάσεις τις αγοράζω ανά πεντάδες και κοιτάζω πάντα να έχω. Σε ένα συρτάρι σπίτι υπάρχει και ένας παλιός ατμοποιητής (eleaf gs tank ) με 2 αντιστάσεις στη συσκευασία τους για το φόβο του απίθανου. Θα σου πρότεινα στο υγρό που φτιάχνεις να βάλεις λίγα περισσότερα μπουστεράκια ( με 2 ανά 100 ml θα κάνεις υγρό με νικοτίνη 4 mg/ml) και τότε θα δεις τη κατανάλωση να μειώνεται. Αν συνεχίσεις με τέτοια κατανάλωση τότε ο επισκευάσιμος είναι μονόδρομος για σένα.

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1288 στις: Μαΐου 01, 2019, 04:35 »
πως το καταφέρνω...
απλό!

κάπνιζα έως το 2008 camel 3 πακέτα/μέρα, μετά είπα να πάρω κάτι ποιο ελαφρύ και πήρα winston 01 white.
τα 3 πακέτα έγιναν 4, ε λέω αφού τα ίδια καπνίζω και παραπάνω ας πάρω νέα τεχνολογία, ηλεκτρονικό το 2009.
ένα χρόνο είχα το ovale με τις αμπούλες, το 2010 το έκοψα γιατί ήταν ποιο φτηνός ο καπνός.
Πάλι ένας καπνός 25g/μέρα το 2017 έφτασε τα 7 ευρά.

Γύρισα πάλι στο ηλεκτρονικό, τον σέβομαι τον καπνό και τον έχω ψυγείο από τότε σφραγισμένο, αλλά δεν έχω καπνίσει ούτε 1 δυόμιση χρόνια, μια χαρά μου κάνει το ητ...

τώρα!

κατεβαίνω στο μαγαζί και ψωνίζω τα συμπυκνωμένα αρώματα και λέω στην κοπέλα να πιάσει δυο φρούτα στην τύχη (κυριολεκτικά),
ούτε καν τα διαβάζω τι είναι όταν τα αναμιγνύω, μου αρέσει ο τζόγος (αλλά δεν πάω οπαπ), μου αρέσει όμως ο "τσάμπα τζόγος", όπως η φορολοταρία ασπούμε.

μου αρέσει να ατμίζω σαν τρελός :)

ότι και να βάλω το ίδιο θα ατμίζω και τσιγάρο να πάρω το ίδιο θα καπνίζω,
το ξέρω από ...παλιά αυτό το χούι

και από μετασχηματιστή ηλεκτροσυγκόλλησης έχω ατμίσει και από αμιαντοσύρματα (παλιά) ιδεο-αντιστάσεις έχω φτιάξει για οικονομία

όλα ίδια είναι, ψέματα ?



Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2019, 13:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1289 στις: Μαΐου 01, 2019, 13:24 »
Οι παρασκευές σου, δείχνουν να κινούνται στο 53% PG αλλά με κατανάλωση στα 25ml τη μέρα και οι τρεις μέρες που σου κρατάει η αντίσταση, καλές είναι. Κατά κανόνα, με υγρά περί του 50/50, τα ατμομάγαζα σύστηναν κάπου στα 30ml αλλαγή αντίστασης. Αν η οικονομία είναι το κύριο μέλημά σου, ο επισκευάσιμος είναι μονόδρομος.

Τώρα περί αμιαντοσυρμάτων κλπ, ασχολίαστο. Είπαμε, να μην διυλίζουμε τον κώνωπα όσον αφορά θέματα υγείας, αλλά να μην πηγαίνουμε και στο άλλο άκρο. Και όχι, δεν είναι όλα το ίδιο. Μία ματιά στα θέματα περι συρμάτων τιτανίου θα σε πείσει.

Επίσης, ρίξε μια ματιά στο θέμα με τους κανονισμούς του φόρουμ  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 73 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138097 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro