vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, maprix, giorgos1999, tibolaso, manoslykos, kyrgiannis, chkontog, petr@n

Twitter

Νομικά καθεστώτα των ηλεκτρονικών τσιγάρων σε διάφορα κράτη του κόσμου

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Περι Φινλαντ ειδικότερα κοίταξα τα κιτάπια μου: :))
Finland is 'the worst country to eat, drink, smoke and vape in the European Union' according to a free market think tank's Nanny State Index
Στην Λιθουανια βέβαια απαγορεύεται τελείως το ΗΤ όπως ειδαμε αν ειδαμεαπο προηγουμενα λινΞ αλλα φαντάζομαι ισοφαρίζουν με το φαγητό και το ποτό, χώρια και κάτι άλλα που μόνο γενικές αναφορές μπορώ να χρησιμοποιήσω, όπως την κατάθλιψη
Μιας και επισκεφθηκα την Λιθουανια δις σε διασστημα 6 μηνων μια αρχες Δεκεμβρη και μια προ 2 μηνων,η Λιθουανια μπηκε στον νομο TPD τελη Δεκεμβρη με αρχες του ετους. Βασεις νικοτινης και μαλιστα avoria , μεγαλης αλυσιδας ΗΤ στη χωρα , πουλιόντουσαν 20 ευρώ το λίτρο και όχι όπως εδώ στα 60-80 ευρω σε παρομοιο timing.Οσον αφορα το ατμισμα , δεν απαγορευόταν παρα μονο σε κλειστους χωρους και οι συνατμιστες που εθεαθησαν ηταν αρκετοι. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αυτή η προσπάθεια, είχε ξεκινήσει το 2016. Πρόκειται για ένα αρχείο το οποίο περιέχει τα κατά TPD δρώμενα για τις χώρες της ΕΕ.

Από τη στιγμή που δημοσιεύτηκε το Nanny State Index στο πρώτο δεκαήμερο του Μαΐου, κάθισα χτες βράδυ και το ανανέωσα. Δεν είναι δικό μου το αρχείο και ενδέχεται να υπάρχουν ελλείψεις.

όποιος έχει έξτρα πληροφορίες, με τεκμηρίωση εννοείται, καλοδεχούμενες.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qeuT3ZGfHAiF4f0Ng1Zznqw8nIMFdV1RF88oaLHBkiI/edit#gid=0

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
 :thumpup: :thumpup:
Μπορει να γινει "freeze" η πρωτη στηλη (column A) έτσι ωστε οταν παμε στην δεξια πλευρα του πινακα να συνεχιζουμε να βλεπουμε τις χωρες ? Νομιζω θα ειναι πιο βολικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2018, 16:39 από nickstam »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Φυσικά.

Είμαι σε συννενόηση με το δημιουργό ώστε να το πάρω πλήρη ιδιοκτησία μιας και αυτός το παράτησε. Μετά, θα τα φτιάξω όλα.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ καλό έχετε τις ευχαριστίες μας! Και οι τυφλοί είδαν! :)
Στο UkVapers επίσης είχαν κάνει μιαν ανάλογη λίστα, αλλά μια και δεν υπήρχε πριν 3 τόσα χρόνια σαφής νομοθεσία, βασίστηκε στις εμπειρίες των ταξιδιωτών. Πλέον στατιστική κρατείται απο άκρη σε άκρη για το ΗΤ

*Αυτήν
Χρειάζεται log in
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2018, 17:42 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
http://www.gazetevatan.com/evini-elektronik-sigara-imalathanesine-cevirmis-yakalandi-1236401-gundem/


Στην κρεμάλααααααα. Ντροπή του!!!  :))

(Βάλτε μετάφραση γούγλη και θα καταλάβετε....)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
To ερώτημα είναι - αφού απαγορεύεται το ηλεκτρονικό τσιγάρο στην Τουρκία - ποιούς προμήθευε ο Τούρκος.
Κατάσχεσαν 500 κιλά ατμιστικού υγρού και 8.000 άδεια μπουκαλάκια. Μιλάμε για χοντρή μπίζνα.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Παραδόξως, στην Τουρκία απαγορεύεται η πώληση, όχι η χρήση.
Έχω συναντήσει μερικές φορές Τούρκους που έρχονται από απέναντι και προμηθεύονται...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εσείς να τα βλέπετε αυτά που γκρινιάζετε για την TPD.

Πάντα το λεγα πόσο πολύ μας αγαπάει ο πολυχρονεμένος μας υπουργός υγείας...


Άκυρο το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα που σχεδίαζα να πάω το καλοκαίρι στην Κωνσταντινούπολη.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Για να πάρουμε μια γεύση της κατάστασης που έρχεται μελλοντικά: Στο Σαν Φρανσίσκο οι αρχές της πόλης απαγορεύουν ολοκληρωτικά τις πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων.  :o

https://www.planetofthevapes.co.uk/news/politics-campaigns/2019-03-25_wham-bam-san-fran-ban.html?fbclid=IwAR158_fhmABHzAp5llAygBYgm6aNhya8SOT9RgUxISgz8jsHt_ueuFAUOcE

Και για να μην αφήσουν ίχνος αμφιβολιών για τις προθέσεις τους, ο επόπτης της πόλης δήλωσε: "Δεν θέλουμε τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στη πόλη μας".  

Μιλάμε για την απόλυτη υποκρισία. Να επιτρέπεις να πωλούνται ελεύθερα τα κανονικά τσιγάρα στη πόλη σου, αλλά να απαγορεύεις την πώληση των η.τ. με την αιτιολογία ότι "δημιουργούν μία νέα γενιά ανθρώπων εξαρτημένων στη νικοτίνη και το τσιγάρο":))  :))  :))

Μιλάμε για μία ολόκληρη γενιά πολιτικών ανά τον κόσμο, δημάρχων, υπουργών, πρωθυπουργών, αλλά και ολόκληρων πανίσχυρων θεσμών όπως η Ευρωπαϊκή Ένωση, στους οποίους οι πρόεδροι των καπνοβιομηχανιών και φαρμακοβιομηχανιών τους παίρνουν στο τηλέφωνο και τους δίνουν κανονικές διαταγές για το τι ακριβώς θα νομοθετήσουν...  :))

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
1. NAI, έτσι είναι και σε όποιον αρέσει. Οποιος δεν γουστάρει έτσι, να το διαστημικό όχημα και άντε σε άλλον πλανήτη.

2. Ναι, γουστάρετε δεν γουστάρετε, αυτοί διατάσσουν , εμείς νομοθετούμε και εσείς  εκτελείτε.

3. Βρε, μπας, αστεία-αστεία είμαστε η δεύτερη χώρα στον πλανήτη ( μετά το Η.Β) που διάκειται ευνοικά στο Ατμισμα ? Εχει γούστο. Και εμείς παραπονιόμαστε για διωγμούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2019, 17:28 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Off ξε-off, έχω αρχίσει να ψήνομαι πολύ άγρια για το (1.)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!


1. NAI, έτσι είναι και σε όποιον αρέσει. Οποιος δεν γουστάρει έτσι, να το διαστημικό όχημα και άντε σε άλλον πλανήτη.



Off ξε-off, έχω αρχίσει να ψήνομαι πολύ άγρια για το (1.)


ΟΦΦΧΧΧ Ξέ ΟΟΟφφφΧΧΧΧ Τώρα είδα Αριθμό εισιτηρίου( Μού και Σού ) ...
Εσένα θά έχω δίπλα σέ όλο τό Ταξίδι μέχρι Άρη?   :dontknow:

Τουλάχιστον πάρε πολλά Λούκι λούκ να κάνουμε ανταλλαγές..
Παράθυρο ΕΓΩ χωρίς Μά μου......

ΟΥΥΥΦΦΦΦΦΦ ποιάς...
ΚΑΙ .....ΟφφφφFffff.............

Μάς Γάνιασαν.....

...............Γανυμήδης....
Τά παιδιά του ήταν τα Γανυμήδια.
Τά Μήδεια αχνιστά με λεμονάκι και Ουζάκι η' τσίπουρο  ταμάμ............

ΑΙΙΙΙΙ Νεκροθάφτες............. :angry_orange:

Απόσπασμα από Νομικό καθεστώς Αριανών και  Ανταριανών πραξικοπηματιών!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Παρόλο που δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω κάτι άλλο εκτός από αρνητικό, θα θέσω δυο παραμέτρους στο τραπέζι:

1. Μιλάμε για Καλιφόρνια. Όταν επισκεφτείς αυτή την πολιτεία, το πρώτο που θα σκεφτείς είναι ότι πρόκειται για ένα ευλογημένο τόπο. Μόλις όμως αρχίσεις να γνωρίζεις κόσμο από εκεί, θα καταλάβεις ότι πρόκειται για τους πιο πετροβολημένους ανθρώπους του πλανήτη...

2. Δεν είναι υποκρισία φίλε [member=12447]Zarko27[/member]. Είναι πολύ πιο απλό από αυτό: "με ψήφισες για να κάνω κουμάντο. Τσίμπα τώρα ένα κουμάντο".


Ορίστε βρε που μου βρίζετε όλη την ώρα Ξανθό και Πολάκη! Καλιφόρνια θέλουν να μας κάνουν!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Δεν ειναι τυχαίο που την Καλιφονια πολλοί Αμερικανοί απο άλλες πολιτείες την αποκαλουν ... P.R.C. (People's Republic of California) κατα το... People's Republic of China.
Καλιφόρνια,  η γη των... Social Justice Warriors, τι να περιμένεις....


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 89 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro