vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 04, 2013, 21:47 »
Για τα παιδιά που δεν είναι εξοικειωμένα με το στήσιμο του mesh στο παρακάτω βίντεο δείχνει απλά και κατανοητά πως καίμε το mesh :

http://www.youtube.com/watch?v=fPuTwDM38no&feature=player_embedded

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 04, 2013, 23:26 »
Δοκίμασέ τον με Ribbon Kanthal D, πολύ ατμός πυκνός πλούσιος και απροβλημάτιστη συμπεριφορά :)

Καλό το Ribbon, αλλά με twisted παίρνεις διπλάσιο ατμό και πολύ πιο έντονη γεύση γιατί έχεις ακόμα μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποίησης.
Hot spots, σχεδόν μηδενικά.

Θέλει όμως προσοχή, μέτρημα και σωστό, όχι πολύ σφιχτό στρίψιμο.

Προσοχή βέβαια με τι σύρμα θα το κάνετε. Γνώμη μου είναι με πιο χοντρό από 32 AWG (20mm) που είναι και το συνηθισμένο.
Αποδίδει πολύ καλύτερα.










Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 05, 2013, 00:25 »
Παρελαβα σήμερα το απόγευμα και τον έστησα μια στα γρήγορα πριν πάω για καφέ , ώστε να τον τεσταρω σε πραγματικές συνθήκες ... ::)

Πρώτον παρά πολύ εύκολο σεταρισμα λόγο του χώρου , κανείς τα πάντα άνετα !
Ο πόλος που ρυθμίζεται στα συν του ατμο !
Εντάξει η ποιότητα είναι μια χαρα για τα λεφτά του.

Γεύση και ντουμανι πολύ καλά αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το χτύπημα , πολύ χτύπημα αφού σκέφτομαι να χρησιμοποιώ και κάτω του 6 mg στον συγκεκριμένο !

Με 0.22 κανθαλ 5 σπειρες στα 1.8 Ω έφαγα ένα τανκ σε λιγότερο από δυο ώρες , πολύ κατανάλωση !

Οποίος ψάχνει κάτι για να αρχίσει με τζεννεσις μου φαίνεται ιδανικός !
Αλλά και για τα λεφτά που έχει τον προτείνω ακόμα και σε έμπειρους χρήστες , πιστεύω αξίζει !
Το μόνο που δεν μου εμπνέει  εμπιστοσύνη είναι το πλαστικό τανκ που δείχνει ευαίσθητο ...
Α και η τζουρα λίγο σφιχτή για τα γούστα μου η σε ότι έχω συνηθίσει αλλά αν δώ ότι με ενοχλεί εύκολα φτιάχνεται .... ;D


Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 05, 2013, 01:28 »
Μεγάλο πλεονέκτημα το βάρος του σε σχέση με άλλους όπως με τον Aga-t V2

RSS Genesis by Smoktech μόλις 44 γραμμάρια


Aga-T V2 66 γραμμάρια


Cobra by Alba Vapors 46 γραμμάρια


Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 05, 2013, 01:37 »
Οντως Γιάννη  και το μικρό βάρος του το καταλαβαίνεις αμέσως μόλις τον πιάσεις !
Το τανκ βέβαια παίζει ρόλο καθώς το πλαστικό είναι πολύ ελαφρύ !
Πάντως είναι πολύ προκλητικός για μετατροπές .... Για να δούμε ... :hmmm:

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 05, 2013, 01:45 »
Καλός είναι, για όλη μέρα απροβλημάτιστος χωρίς διαρροή η ίχνος "ιδρώτα" πανεύκολος
στο σετάρισμα και με καλή απόδοση. Πιστεύω πως το βάρος και η φλατ καμπάνα του
τον κάνει σίγουρα έναν ατμοποιητή πρώτης γραμμής που "δένει" εξαιρετικά σε οποιοδήποτε
mod που παίρνει 18350 μπαταρίες λόγω διαμέτρου.  :)

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 05, 2013, 01:52 »
44 γραμμαρια? :) ..τον παραγγελνω..αποθηκη θελω πια για τα atomizer :))

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 05, 2013, 03:36 »
Αυριο τον περιμενω κι εγω... να δουμε πως θα τα παω με το στησιμο του mesh  :confused1:  αληθεια αν δεν το καψουμε τι θα γινει;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 05, 2013, 03:45 »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 05, 2013, 09:21 »
Αν έχει ego βρε Γιώργο, εγώ θα του έλεγα να μην πάρει genesis γιατί θα την βραχυκυκλωσει, και θα την πετάξει!!
(Προσωπική γνώμη, και τελείως off topic )

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 05, 2013, 10:18 »
1) Η Ego μπαταρία δεν κάνει για Genesis λόγω amp limit. Με το παραμικρό στα σκουπίδια.

2) Ποιος είπε οτι sony και καλά πρέπει να κάνει κάποιος την Petar K μέθοδο αν έχει Genesis; Τα παιδιά πρότειναν μία μέθοδο που κατά γενική ομολογία
δουλεύει άψογα. Ο καθένας βέβαια όπως βολεύεται.

3) Όποιος ασχοληθεί με Genesis μπαίνει ούτως ή άλλως στα βαθιά και πρέπει να γνωρίζει από πριν ότι υπάρχουν πολλοί δρόμοι και κανένας δεν είναι εγγυημένος ή εύκολος. Αλλιώς υπάρχουν και τα Clearomizer.

Οι Genesis είναι ένας ατελείωτος πειραματισμός και αν μπεις στο χορό, θα χορέψεις.





Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 05, 2013, 10:19 »
Ω ναι! Αυτό το τελευταίο με τις eGo είναι όντως Ωφ Τώπηκ!! :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Αλλα είναι ΠΟΛΥ καλό να το επανλαμβάνουμε πού και πού, ειδικά σε νήματα με φτηνούς τζένεσις. που είναι και πιο ελκυστικοί σε νέους χρήστες.
Είναι κρίμα να πετάς μπαταρίες λόγω βραχυκυκλώματος!!!! :idiot1: :tongue_smilie: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 05, 2013, 10:25 »
τι διασταση mesh θελει?

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 05, 2013, 12:33 »
3-4 στο πλάτος με 3,5 ύψος

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 05, 2013, 14:41 »
Πρώτες τζούρες με τον RSS ...
Είμαι πολύ ενθουσιασμένος από τη λειτουργεία του!!!! Η πρώτη θετική παρατήρηση που κάνω, είναι... Πολύ γεύση και αρκετός ατμός!!!!! Είμαι ακόμη στα 3,8 βολτ, μιας και από συνήθεια τους στρώνω λίγο, και είμαι περίεργος τί θα βγάλει στα 4,5 βολτ που θα πάει σιγά σιγά!!!!

Έφτιαξα πλέγμα 3,5 ύψος, 4,5 πλάτος. Όπως και ο Anathema χρησιμοποίησα 0,22 κάνθαλ, αλλά με 5 σπείρες εγω πήρα 2,2 Ω, μιας και δεν αφήνω κενά στην τρύπα του πλέγματος.

Η τρύπα δε, του πλέγματος πρέπει να είναι 3,5 mm κι όχι 3,0 mm που αναφέρθηκε. Το πλέγμα το δοκίμασα πριν στον DID, και ήταν τσίμα τσίμα. Με τον ίδιο τρόπο μπήκε και στον RSS.

Δίπλα έχω τον DID φρεσκοστημένο κι αυτόν, που κάνει όσο κάνει...
Ενώ ο RSS κάνει μόλις 25,5 ευρώ και αποδίδει εξαιρετικά!!! :yes:

Θεωρώ μεν τη γεύση του DID 1-2 σκαλιά πάνω, αλλά ο RSS είναι ακόμη καινούριος και θα ανακαλέσω αργότερα, αν στρώσει κι άλλο. Παραμένει όμως η άποψή μου ότι πρόκειται για μια εξαιρετική πρόταση, για όποιον θέλει να ξεκινήσει με γένεσις... Και λόγω ευκολίας σεταρίσματος!!

Ένα φάουλ που βρήκα, είναι ότι θα ήθελα ένα παξιμαδάκι (έστω και για τυπικούς λόγους), ακριβώς κάτω από το ελατήριο, έτσι ώστε να κοντράρει ο θετικός πόλος - άξονας και να μην υπάρχει η περίπτωση να γυρίσει, με το βίδωσε ξεβίδωσε στο μοντ. Μήπως όμως θέλει και η τρυπούλα της καμπάνας να γίνει 1,5mm??? :hmmm:


Αυτά!!! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix