vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 9 χρήστες
Geraki, saltcity, fratz8, billythekid, Buliwyf, Milarepa, bloodlessz, lemon78, georgeboy

Twitter

CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”

Αποσυνδεδεμένος ymc

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 17:39 »
δεν υπάρχει πρόβλημα μην ζητάς συγνώμη, απλά σ' ευχαριστώ για την άμεση βοηθεά που έδωσες :respect:
όσο για τον  CE3 “Giantomizer” από γεύση  :dance2: από ντ :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 13:32 »
Μολις παρελαβα κι εγω εναν. Σε μια μπαταρια ego vv που εχω δεν παιζει. Μαλλον δεν ακουμπαει ο πολος. Σε κανονικη ego που το εβαλα παιζει αλλα πρεπει να εχεις τα πνευμονια του Αττιλιο για να παρεις κανενα κυβικο μετρο ατμο μπας και καταλαβεις τιποτα σε αυτη την ταση. Επισης, χωρις το καπακι η τζουρα ειναι απιστευτα αερατη, με το καπακι καπως στρωνει. Ελπιζω οταν παραλαβω το lava μου να δουλευει γιατι δειχνει οτι ειναι υποσχομενο αλλα με ταση απλης ego μπαταριας ειναι σαν να καθεσαι πανω απο το μπουκαλι με το υγρο και να το μυριζεις.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 17:38 »
Μηπως γεμισες παρα πολυ? Αν γεμισεις μεχρι τερμα (χωρις να αφησεις λιγο αερα μεσα στο τανκ), αργει καμποσες τζουρες να παρει μπρος.
Στην ββ που δεν ακουμπαει ο πολος, σηκωσε τον (της μπαταριας) λιγο με ενα συνδετηρακι.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 18:21 »
Η αληθεια ειναι οτι τον γεμισα. Δεν τον ξεχειλισα βεβαια.
Απο οπτικης πλευρας ο ατμος (μετα απο παρατεταμενο ρουφηγμα βεβαια) ειναι καλος, απλα δεν τον νιωθω. Φανταζομαι οτι για αυτο φταιει η χαμηλη ταση (για τα δικα μου δεδομενα) της ego σε συνδυασμο με την αρκετα αερατη (παλι για τα δικα μου δεδομενα) τζουρα.
Τον δοκιμασα και τωρα παλι και στην τριτη τζουρα πηρα καμμενο. Τεσπα, θα παρω ενα ανταπτορακι 510/ego για να του δωσω αλλη μια ευκαιρια. Τον πολο της μπαταριας δεν θελω να τον πειραξω.

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 18:03 »
Οι δικές μου εντυπώσεις.
Αρχικά απογοήτευση. Καλό ντουμάνι, μέτριο χτύπημα με αντίσταση στα 2,5ωμ, αλλά η κακή ποιότητα του φυτιλιού καθώς και η κακή τροφοδοσία του μου έδινε άσχημη γεύση και πότε πότε καμένο. Δεν απογοητεύτηκα όμως γιατί η φιλοσοφία του (κεραμικό και αντίσταση και αέρας από κάτω) είναι πιστεύω από τις καλύτερες.
Λύσιμο όλος λοιπόν και δική μου αντίσταση από την αρχή. Μετά από πολλές δοκιμές νάσου μπροστά μου ο ατμιστικός παράδεισος. Γεύση, ντουμάνι χτύπημα στο maximum.
Πως;
2 φυτίλι 1,5mm, 5 φ με σύρμα 0,16mm, και σύρμα χωρίς αντίσταση, είχε σαν αποτέλεσμα αντίσταση στα 1,8περίπου ωμ. Πάντα σταθερή τροφοδοσία χωρίς ποτέ καμένο και εδώ και 2 μέρες μπήκαν στην άκρη οι επισκευάσιμοι και απολαμβάνω το καλύτερο άτμισμα, με έναν ατμοποιητή των 6€.
Το μοναδικό μειονέκτημα η αναπλήρωση με σύριγγα αλλά είναι το ελάχιστο τίμημα για αυτό που σου προσφέρει.
Επιπρόσθετα πιστεύω, βλέποντας και τα υλικά κατασκευής του, ότι μπορεί πολές φορές να επισκευαστεί ενώ και ο τρόπος επισκευής του μετά την πρώτη φορά είναι σχετικά εύκολος. :bye:

Από τον συντονισμό. Εχει ανοίξει νήμα για την επισκευή του εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14354.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2012, 17:00 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 18:56 »
τον ανοιξα κι εγω και απλα "κουρεψα" τα φυτιλια. Τωρα δεν παιρνω καθολου καμενο. Πολυ καλη αποδοση γευσης. Εχω μερικες διαρροες στον πολο της μπαταριας καποιες φορες αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 19:03 »
Ανοιγει εντος ολιγου νηματακι για την επισκευη του, και θα μεταφερθουν τα ανωτερω εκει.http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14354.0.html

Ακριβως τα ιδια κι απο εδω, δεν νιωθω καθολου την αναγκη για επισκευασιμο, εχω τεσσερις που τους φουλαρω και με κρατανε επ απειρο. Αλλά να μην υποτιμουμε το "μαμισιο" σετ απ. Απλά, οπως σε ολους τους εργοστασιακους, ισως μερικες φορες θελει το κουρδισματακι του, που δεν ειναι αλλο απο ενδεχομενως λιγο κοψιμο παραπανω τα φυτιλακια που περισσευουν για καλυτερη τροφοδοσια, ειδικα αν εχουμε μεγαλο ποσοστο vg στο υγρο μας, και ισως λιγο κουνηματακι την φυτιλοαντισταση να μην ειναι πολυ χωμενη κατω και παταει στις κολησεις και δινει καμενο.
Μην ξεχναμε (για ολους τους ατμοποιητες) οτι η φυτιλοαντισταση ειναι ενα "ζωντανο" ον  :)) , που στην αρχη ισως δινει λιγο, μετα οσο μουλιασει καλα αφρατευει και δινει καλυτερα, καποια στιγμη μετα απο καιρο χανει την αφραδα της, εχει εναν κυκλο τελος παντων, και αναλογα τις ποιοτητες κυριως των φυτιλιων, μπορει απο την πρωτη τζουρα να αποδιδει αριστα για εβδομαδες η και μηνες, ή να θελει την ρυθμισουλα της και τον χρονο της.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2012, 17:00 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος didalas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • drip mode...
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 11:19 »
Τον έχω από χθές στα χέρια μου και χωρίς να έχω πειράξει απολύτως τίποτα, μόνο καθαρισματάκι, σκοτώνει!!! ;D

Τον ατμίζω αποκλειστικά με σκέτη VG και δεν έχει στεγνώσει καθόλου... μόνο κοντά στα 4,8V και σε απανωτές τζούρες δίνει μια υποψία καμμένου!!!

Το μόνο που με ξένισε λιγάκι, είναι το μήκος του, καθώς είναι στα 10 εκατοστά με το δικό του επιστόμιο... :idiot1:



Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 “Giantomizer” ή “Gianto”
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:24 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά,ξέρει κανείς απο που μπορούμε να το παραγγείλουμε απο εξωτερικό?καθώς και άλλα προιόντα της ιδιας εταιρειας.

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 32 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 88 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix