vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, dimitrisd, dimitraf, lemon78, ZoeM, Geraki, Sergios

Twitter

eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 20, 2013, 20:59 »

Αποσυνδεδεμένος iliteo

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 20, 2013, 21:20 »
Ουάου..  είναι ακριβώς αυτά που έψαχνα..!!!
ευχαριστώ Πόλυ..!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lord

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 31, 2013, 17:58 »
Ρε παιδιά, μήπως έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος προβλήμα με τα ανταλακτικά τον τελευταίο καιρό;
Τον χρησιμοποιώ 10 μήνες περίπου, τους τελευταίους 2 μήνες όλο προβλήματα παρουσιάζει με αποκορύφωμα την χτεσινή παρτίδα που αγόρασα.
Αγόρασα 4 ανταλακτικά και απο αυτά μόνο το 1 δουλεψε, τα 2 κόπηκαν τα συρματάκια πανεύκολα (δεν έχω κολητήρι και δεν ξέρω καν να κολάω κλπ), και το άλλο δεν φτιάχνεται με τίποτα (χύνει όλο το λάδι και μπουρμουλήθες όλη την ώρα). Να ξανατονίσω τον χρησιμοποιώ 10 μήνες οπότε ξέρω αρκετά καλα τις ιδιοτροπίες του συγκεκριμένου άτμο αλλά οι τελευταίες παρτίδες είναι απλά απαράδεκτες!
Δεν ξέρω τί κάνουν οι κινέζοι αλλά πάει απο το κακό στο χειρότερο και πλέον σπάστικα τόσο πολύ που θα αναζητήσω καινούριο ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 31, 2013, 19:35 »
Καλησπέρα.
Φίλε μου και γω το ανέφερα σε προηγούμενο ποστ. Ένθερμος οπαδός
Του συγκεκριμένου ατμοποιητη αλλα τα
Τελευταία ανταλλακτικά που εχω παρει (και μάλιστα απο διαφορετικά μαγαζιά)
Ειναι για τα πανηγύρια... Έτυχε να κράτησω ενα απο τα παλιά καμία σχέση. Σε ολα καλώδιο-φυτιλι-αντίσταση. Κριμα γιατι ειναι απο τους καλύτερους αν οχι ο καλυτερος εργοστασιακος που πέρασε απ τα χέρια  μου.


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 01, 2013, 00:27 »
Oι κινεζοι μαλλον τον πανε για αποσυρση, μια που ειναι πολυ καιρο στη παραγωγη, για να προωθησουν τους πιο καινουργιους, και να μαζεψουν καινουργια ευρωπουλα... Το εχουν ξανακανει, και θα το ξανακανουν...

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 01, 2013, 01:01 »
Ισως επειδή ουσιαστικά ξεκίνησα με αυτόν,μου άρεσε πολύ, άλλα ...κράτησε λίγο!! Τα θετικά και τα αρνητικά λίγο πολύ εχουν αναφερθει στο νημα αυτο. Απλα να πω οτι για εναν νεο ατμιστη,όπως εγω προ τετραμήνου που ξεκίνησα ηταν άσχημη εμπειρια,καμμενο,μπουρμπουλιθρες κτλ, υπήρχε όμως η θέληση διακοπής κ.τ και δεν το έβαλα κάτω,μα οσο και αν τον πάλεψα,(ξεστριψα φυτιλια, εκοψα σιλικονακια,προσθεσα φιτίλια,αραίωσα τα υγρα και οτι tip διάβαζα) το αποτέλεσμα ήταν άσχημο!!! απο 3 αντιστασεις η μια μου εδωσε αυτο το "κατι"  που νομίζω οφείλετε στο κεραμικό .Θελω να προσθέσω οτι "μαλλον",οι κινεζοι τον εχουν αποσυρει, και "μαλλον"υπαρχει στοκ στην χωρα μας και μαλιστα οχι και τοσο καλης ποιότητας.ομως ειναι εποχες?, να παιζεις τζοκερ τα 2,50€ του ανταλακτικου και αν σου κατσει?? Επειδη εχω κολησει με το κεραμικο,φιλος, μου προτεινε να δοκιμασω ego-w  που απο δικη του εμπειρια λεει οτι ειναι ανταξιος και ισως καλυτερος ...... ίδωμεν!!!

Αποσυνδεδεμένος iliteo

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 06, 2013, 00:51 »
Ρε παιδιά, μήπως έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος προβλήμα με τα ανταλακτικά τον τελευταίο καιρό;
Τον χρησιμοποιώ 10 μήνες περίπου, τους τελευταίους 2 μήνες όλο προβλήματα παρουσιάζει με αποκορύφωμα την χτεσινή παρτίδα που αγόρασα.
Αγόρασα 4 ανταλακτικά και απο αυτά μόνο το 1 δουλεψε, τα 2 κόπηκαν τα συρματάκια πανεύκολα (δεν έχω κολητήρι και δεν ξέρω καν να κολάω κλπ), και το άλλο δεν φτιάχνεται με τίποτα (χύνει όλο το λάδι και μπουρμουλήθες όλη την ώρα). Να ξανατονίσω τον χρησιμοποιώ 10 μήνες οπότε ξέρω αρκετά καλα τις ιδιοτροπίες του συγκεκριμένου άτμο αλλά οι τελευταίες παρτίδες είναι απλά απαράδεκτες!
Δεν ξέρω τί κάνουν οι κινέζοι αλλά πάει απο το κακό στο χειρότερο και πλέον σπάστικα τόσο πολύ που θα αναζητήσω καινούριο ατμοποιητή...

Αν βλέπεις κάποια εξωτερική διαφορά, με τα πρώτα, βάλε καμία φωτό να δούμε.
Πιθανώς να έχουν αλλάξει τους προμηθευτές καθότι δεν τα βγάζει μόνο ένα εργοστάσιο.
Είχα πάθει κάτι ανάλογο με τους ego-w που έκανα πριν από αυτούς.

Είχα πάρει ένα σετάκι ego-w μαζι με 4-5 ego-w ατμο από ένα e-shop στην Ισπανία, με κεραμικό και πέταγαν.
Όταν μου τέλειωσαν πήρα έναν από ένα κατάστημα εδώ, τον πήρα 7ευρώ, και όπως τον πήρα, τον πέταξα.
Αναγκάστηκα και παρήγγειλα από Ισπανία πάλι μερικά κομμάτια.
Αυτός που είχα πάρει από εδώ είχε θαμπό εξωτερικό πλαστικό ενώ οι ισπανικοί ήταν διάφανοι.
μέχρι που βρήκα τους CE5+ ( οι ego-w γεμίζουν με σύριγγα. )

Αυτούς εδώ τους κάνω ένα χρόνο τώρα, και ουδέποτε κόπηκαν τα συρματάκια.
Τα έχω φέρει όμως από κίνα όλα. Σώματα και ανταλλακτικά..

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 06, 2013, 20:50 »
Η πιο τρανταχτες διάφορες οπτικά αλλα και "χειροπιαστα" στα ανταλλακτικα σε σχέση με τα πρώτα ειναι το καλώδιο το οποίο ειναι ματ σκληρό και με ψεύτικες κολλησεις (γι αυτο και κόβεται με το παραμικρό) και το φυτιλι το οποίο εχει έντονη μυρωδιά σαν πλαστικό και δεν γινεται αόρατο στο υγρό (κατώτερης ποιότητας) ακόμα και το στεφάνι του αρνητικού πόλου θάρρεις και ειναι σκουριασμένο.. Κριμα και παλι κριμα.


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος Lord

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 07, 2013, 03:18 »
Ακριβως οτι ειπε ο Alexg. Το φυτιλι ειναι πιο περιεργο, πιο πλαστικοποιημενο ενα πραγμα. Οι κολησεις ειναι ελλεεινες, τα παλια καλωδια τα εστριβα, τα ξεπατωνα και παλι μενανε κολημενα. Και το στεφανι εμενα ευτυχως δεν μου τυχε κανενα σκουριασμενο αλλα ειναι λιγο στραβο. Πλεον θελει τεχνη και υπομονη να το βαλεις, αν δεν κοπει κανενα καλωδιο στο ενδιαμεσο δηλαδη.

Οπως ειπα πιο πριν απο τα 4 μονο το 1 καταφερα να δουλεψει και αυτο πλεον μπορω να πω οτι μισο δουλευει. Καμια σχεση με το παλιο καλο CE5 που ηξερα και εμπιστευτηκα.

Μιλησα και με ενα φιλο μου που κανει και αυτος τον ιδιο ατμοποιητη, (βασικα εγω τον επεισα στο η.τ. και του συστησα τον CE5). Αυτος πηρε 3 ανταλακτικα, το 1 κοπηκε το καλωδιο, για το αλλο χαλασε 6 ml απο το υγρο του (παιρνει και κατι ψιλο ακριβα υγρα αυτος) ωσπου αποφασισε να το πεταξει και το 3ο του δουλεψε αλλα και παλι οχι πληρως, απλα μισο κανει την δουλεια του...


Και η ερωτηση ειναι, ποιος ατμοποιητης ειναι παρομοιος να παω να αγορασω? γιατι αλλα λεφτα για πεταμενα ανταλακτικα δεν διαθετω.

Αποσυνδεδεμένος iliteo

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 07, 2013, 17:32 »
Αν ήμουνα στην θέση σου, θα μάζευα τα ανταλλακτικά και τα κομμάτια τους σε ένα σακουλάκι, θα τα ακούμπαγα στον πάγκο του πωλητή, και θα απαιτούσα να μου βρει λύση.
Καθότι και αυτά έχουν εγγύηση γιαυτό τα χρυσοπληρώνουμε εδώ στην Ελλάδα.
Πρέπει να μάθουν οι εδώ μαγαζάτορες ότι το κέρδος δεν είναι πάνω απ' όλα και η σαβούρα που πολλές φορές φέρνουν στα μαγαζιά τους έχει επιπτώσεις.

Αν θες δοκίμασε έναν ego-w, είναι παρόμοιοι ατμιστικά, αρκεί να πέσεις σε ποιοτικό κομμάτι.



Σε αυτήν εδώ την φωτό φαίνονται οι "ισπανικοί" APOLOE 580 clearomizers (ego-w) με tank capacity 2ml που ανέφερα πιο πάνω.



Είναι γαλάζωποί, τελείως διαφανείς, και με κεραμικό.
Αν τους βρεις κάπου, παρ' τους.
Είναι οι πιο κοντινοί στους CE5+ το μόνο κακό - γεμίζουν με σύριγγα.


Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 07, 2013, 21:37 »
Ενώ στον eGo-W δεν υπάρχουν αστοχίες  :tongue_smilie:
Εγγύηση καλής λειτουργίας δεν έχουν, εγγύηση DOA ( DEAD ON ARRIVAL)έχουν,
δηλαδή πως θα λειτουργούν εκείνη τη στιγμή

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 08, 2013, 00:22 »
Γεια σας φίλοι μου. Είμαι εδώ και δύο μήνες ατμιστής αλλά γνωρίζω λίγα σχετικά με το η.τ.Ξεκίνησα με e-go 650 μπαταρία και τώρα έχω 2 NOBACCO i-want 650 από τις οποίες είμαι υπέρ ευχαριστημένος.
Ατμίζω γύρω στα 4-5ml την ημέρα και το έχω σαν πιπίλα το η.τ. Στην αρχή χρησιμοποιούσα CE5 2Ω και η αντίσταση κρατούσε γύρω στις 5 μέρες. Χρησιμοποιούσα 24άρι Αmericano και Tobacco Loco για σε συνδιασμό με την αντίσταση να έχω καλό χτύπημα στο λαιμό.
Επειδή οι 5 μέρες ήταν λίγες σκέφτηκα να πάω στα 2.5Ω και να συνεχίσω με τα 24άρια αλλά και 18άρια υγρά (Camtel, Rich, Dramway). To χτύπημα όμως στο λαιμό ελλατώθηκε και έτσι χρησιμοποίησα υγρό 50-50 της NOBACCO με νικοτίνη. Εδώ αρχίζουν τα παράξενα. Το υγρό αυτό όποτε το πρόσθεσα στα υγρά που είχα μου έκαψε σε 2 μέρες την αντίσταση!!
Σήμερα στον παραπάνω ατμοποιητή με CE5 2.4Ω αντίσταση δοκίμασα μόνον το 50-50 και η αντίσταση κάηκε σε μία μέρα!!!Αραίωσα και με λίγο νερό το 50=50 αλλά τα ίδια.
Τι να χρησιμοποιήσω σε ατμοποιητή, αντίσταση αν χρειαστεί και σε υγρό που να μη μου καίει τις αντιστάσεις σε 5 μέρες ατμίζοντας ταυτόχρωνα 5ml ημερησίως. Είμαι σε απόγνωση.
Σκέφτομαι να πάρω και μία μόντα LavaTube μήπως τα παραπάνω Volt δώσουνε το καλό χτύπημα στο λαιμό. Αλλά μήπως έτσι θα αλλάζω κάθε μέρα κεφαλή; Δεν ξέρω πολλά και να με συγχωρείται.
Σας ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2013, 00:37 από Panos40 »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 08, 2013, 00:30 »
τις μετρησες με πολυμετρο και λες οτι καηκε ?
το βλεπω λιγο τρελο να γινει τετοια συμπτωση.......
μηπως εχεις κανει πολυ αραιο το υγρο σου και δεν ατμοποιητε οπως πρεπει?
ελπιζω να μην εχεις αραιωσει ολο το μπουκαλι με το υγρο........ γιατι εχω την υποψια οτι το εχεις κανει νερο......
 

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 08, 2013, 01:34 »
Επίσης ελπίζω να μην το αραίωσες με πόσιμο νερό :o .
Το υγρο ειναι ετοιμο υγρο ατμισης 50vg/50pg και ποσο νικοτινη, (ρωταω μπας και εχεις παρει καμια βαση για diy? ??? ??
Tο "καηκε" τι  σημαινει??? γευση καμμενου? δεν λειτουργει? ακουγετε το ελαφρυ "τσιτσιρισμα "  αλλα δεν βγαζει ατμο? ???
δωσε λιγες πληροφοριες, καποιος θα σε βοηθησει, σε καποιον θα εχει συμβει.αναλυσε το ομως λιγο.
μην απελπιζεσαι για ολα υπαρχει λυση, αρκει να το θες!!!
  ααααααα και κατι βασικο, πηγαινε στην πρωτη σελιδα αυτου του νηματος, και δες την φωτο, εχεις αυτο το συγκεκριμενο ατμοποιητη?????


Αποσυνδεδεμένος Lord

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo CE5+ Μερικώς Επισκευάσιμος ατμοποιητής
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 08, 2013, 04:10 »
Ειχα και τον W για ενα διαστημα, δεν μου αρεσε λογω πολυ σφιχτης τζουρας και η γευση που εβγαζε δεν με ικανοποιουσε στα υγρα που εκανα.
Θα παω στο καταστημα εννοειται, οχι τιποτα αλλο μιας και ο ανθρωπος μια χαρα ειναι και μου χει φερθει αλλα να ξερει οτι απο εκει που εισαγει μαλλον τον κοροιδευουν πλεον (αν δεν ειναι δηλαδη πανελλαδικο το προβλημα με τους συγκεκριμενους ατμοποιητες που δυστηχως πολυ πιθανο το βλεπω.)

Φιλε Πανο οταν λες οτι αραιωσες με νερο, εννοεις οτι οντως εβαλες νερο μεσα? ποσιμο? Μπορει να μην ξερω και παρα πολλα αλλα δεν νομιζω οτι κανει να βαζουμε νερο μεσα στα υγρα μας.
Επισης τα Ω δεν νομιζω να παιζουν ρολο στο ποσο καιρο θα σου κρατησει.
Κοιτα εγω που κανω 2-2,5 ml την μερα μου κραταει καμια 10-14 μερες ο ατμοποιητης. Εσυ αν κανεις 4-5 ml την μερα λογικο ειναι να σου κραταει 5-7 μερες.
Γενικα αν θες χτυπημα καλο τοτε το 50-50 η ακομη αν αντεχεις και 40VG-60PG σε συνδυασμο με 18-24 νικοτηνη τοτε θα εισαι μια χαρα.

Και οντως αναλυσε λιγο το προβλημα σου μπας και μπορεσουμε να σε βοηθησουμε μετα απο 10 μηνες με τον CE5 νομιζω τα χουμε δει ολα τα χουγια του πλεον (καλα ενταξει εκτος απο τα τελευταια του που ειναι αδιορθοτα οτι και να κανουμε, η κινεζια αμα δεν θελει δεν θελει τελος)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix