vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 8 χρήστες
bloodlessz, dkostas, pngtszs1976, Sergios, lidbab, Doubt, vasim, lagoudakis

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1830 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 22:09 »
Δουλεύοντας πλέον Hussar και Sky εδώ και κανά δίμηνο καθημερινά και αδιαλείπτως, ας πω κι εγώ δυο λόγια.
( δεν γράφω και συχνά παρά μόνο όταν έχω κάτι να πω :sfyrigma: )
Αν θα έπρεπε να δώσω μια βαθμολογία ντε και καλά θα έδινα ένα 80 πχ στο σκάι και 85 στον Hussar με βάση τα δικά μου γούστα και εξηγούμαι :
Εκεί που υπερτερεί ο ιππέας είναι η ευκολία αναπλήρωσης και η πιο ισορροπημένη γεύση και με καλύτερη ανάλυση κατά την άποψή μου. Ο sky βγάζει μεν μεγαλύτερη ίσως ένταση αλλά αυτή του η τάση να στρογγυλεύει τα πάντα με μια γλυκύτητα κάποιες φορές είναι λίγο υπερβολική. Επίσης σε μένα τουλάχιστον υπάρχει τουλάχιστον μια παρατηρήσιμη διαφορά στην κατανάλωση υπέρ του Ιππέα.
Τα θετικά του sky είναι το γυάλινο τανκ ( όξινα κλπ ) και οι περισσότερες επιλογές με τα airdisk ( αν και το afc ring όπως είπε και φίλος παραπάνω στον Hussar δουλεύει πολύ καλύτερα δίνοντας αρκετές επιλογές ). Ίσως και η πιο υγρή τζούρα για όσους την προτιμούν έτσι.
Με λίγα λόγια πλέον είμαι στην εξής φάση :
Hussar για ADV κυρίως στη δουλειά, Skyline στο σπίτι για τίποτα περίεργα υγρά ( και όχι μόνο ) και πάντα κοντά ένας Keras για μερακλίδικες καταστάσεις ::)

ΥΓ Όσοι βρίσκετε πιο τραχύ το άτμισμα του Hussar από Cloud, Sky κλπ δοκιμάστε το εξής : Κατεβάστε λίγο την αντίσταση
( λίγο όμως, για ένα περίεργο λόγο εμένα δεν μου παίζει καλά αν το παρακάνω ) και απλώστε μπόλικο βαμβάκι ώστε να καλύψει τα post από όλες τις πλευρές. Να χτυπάει δηλαδή ο αέρας την αντίσταση μόνο από την τρύπα του pin. Σε μένα τουλάχιστον άλλα 2 άτομα επιβεβαίωσαν ότι η τζούρα μαλάκωσε πολύ. Μπορώ να πω ότι έγινε τόσο smooth και υγρή όσο κατά 70%-80% να πλησιάζει cloud και sky )
ΥΓ2 Είναι που θα έλεγα δυο λόγια... :tongue_smilie:

EDIT : Εντάξει για το ανοιγοκλείσιμο των υγρών στον Hussar δε χρειάζεται να πω τίποτα ε; :_love_heart:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2017, 00:31 από CaptainMorgan »

Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1831 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:11 »
Ε αν παίρνει τα σύρματα που λες νομίζω είμαι εντάξει με το άλιεν. Εγώ πάλι που παλεύω με το 0.32? Είναι τέτοιο ψιλολόι που με παιδεύει να το πιάσω στις βίδες και αναγκαστικά το τυλίγω γύρω τους, είχα και βραχυκυκλώματα, την άλλη φορά κόπηκε το σύρμα στην τρίτη τζούρα και σταμάτησε. Οπότε μπορεί με τα χοντρά να βρω την χαρά μου.  :dontknow:
Ερώτηση spyvas, το twisted το πιάνει στα βιδάκια ή το τύλιξες? Σε τι βατ έπαιξες?
Τα βιδάκια δεν πιάνουν τίποτα. Αναγκαστηκά τυλίγεις γύρω γύρω. ψαχνω να βρώ ροδέλες να βάλω στις βίδες. όσο για το πόσα watt στο στριφτο χρησιμοποιώ το steam engine.

Και για να έχουμε καλό ρώτημα ρε παιδία.. πώς καταφέρατε να τον κάνετε αερατο και να βγάζει ντουμάνι?

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1832 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 08:11 »
Φρέσκος στο μπουλούκι των Ουσουρόπληκτων χτές τελείωσα και τις 123 σελίδες του νήματος (όπως κάθε φορά που σκέφτομαι και τελικά αποκτώ κάποιο καινούργιο ατμο) το μόνο που έχω να πώ σας ευχαριστώ όλους για την πολίτιμη βοήθεια που δίνεται στους ατμιστές μέσα από τι εμπειριες σας και τη γνώση σας. Πραγματικά το φόρουμ αυτό είναι θησαυρός.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1833 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 08:35 »
Τα βιδάκια δεν πιάνουν τίποτα. Αναγκαστηκά τυλίγεις γύρω γύρω. ψαχνω να βρώ ροδέλες να βάλω στις βίδες. 
Με τις ροδέλες ίσως να μην γίνει ευκολότερη η δουλειά σου. Μήπως να ψάξεις για βίδες με πλατύτερο κεφάλι;

διαστασεις o-rings Hussar Coppervape
« Απάντηση #1834 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 10:43 »
Σχετικα με διαστασεις o-rings, βρηκα αυτο στο forum του FT,ελπιζω να φανει σε καποιον χρησιμο:

These are all of the o-ring sizes for this RTA and all are available at here at FT. 
20*18*1 
17*15*1 
8*5*1.5 
4*2*1
οι τρεις αριθμοι υποδηλωνουν (OD*ID*T) 
OD outer diameter=εξω διαμετρος
ID inner diameter=εσω διαμετρος
T thickness=παχος

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1835 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 10:57 »
Για orings, αν είστε Αθήνα, πάρτε τα μαζί σας και πηγαίνετε στον Σταματιάδη, Σερρών 90 (είναι κοντά στη διασταύρωση Λ. Αθηνών & Σ. Πάτση):

http://www.engineer.gr/materials/company.php?company_id=8222



Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1836 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 11:00 »
Αν κάποιος το έχει κάνει αυτό καλό θα είναι να δώσει μια λίστα με τις διαστάσεις ώστε να μπορούν να παραγγείλουν εξ αποστάσεως και οι της επαρχίας

από κινητό με Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1837 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 11:06 »
Ο Σταματιάδης δεν έχει όλα τα orings ατμοποιητών και δεν τα πουλάει και σε κουτί όπως οι:

http://www.getatool.gr/set-o-ring-3-22mm-225-tem.html

https://www.toolstore.gr/rings-taiwan-p-258.html#.Wg1UlVt-q71

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1838 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 11:51 »
Υπάρχει και αυτό το προηγούμενο πολύ χρήσιμο post για Hussar o-rings

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1839 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 11:56 »
Αυτό έψαχνα να το προσθέσω στα bookmarks

από κινητό με Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1840 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 15:49 »
Και βάζουμε και ένα ευχαριστώ στο παλικάρι μου κουράστηκε για τυτή τη χρησιμότατη πληροφορία :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1841 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 16:49 »
αυτο hussar, τι πρεπει να παρω για να το κοντυνω,μονο το μικρο tank φτανει η θα χρειαστω και κατι ακομα?
αν υπαρχει καπου ηδη ζητω συγνωμη αλλα ειναι τεραστιο το νημα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος drdemos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μεγαλύτερη αποικία της Ελλάδας ήταν η Κίνα...
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1842 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 20:00 »
Μονο το tank σου φτανει για να τον μικρυνεις. Εναλλακτικα μπορεις να παρεις το απλο micro tank αντι για το steam tuners

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1843 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 08:25 »
Εννοείτε βέβαια και την κοντή καμπάνα (που την έχει το σετ του mokro tank)

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1844 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 09:45 »
To μικρό τανκ που έχεις "κρεμάσει" είναι της copervape "κλώνος" του μικρού τανκ των Ελλήνων steam tuners:
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/hussar
Πάει μαζί με την καμπάνα του. Υπάρχει και αντίστοιχο για τον ψηλό hussar (δες στη σελίδα των steam tuners).
Υπάρχει και το κανονικό μικρό τανκ:
http://www.vapinart.com/cart/Hussar-Micro-Tank-Set-P3001.aspx

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92529 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex