vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 9 χρήστες
vasim, kon95, dkostas, lemon78, gfilip, gigelis78, kurtz, Milarepa, antiklitos140

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #300 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:24 »
Tα μπουκαλάκια ποιανού αν μπαίνουν που;;;
Σορρυ χαθηκα λίγο...

Αν λέτε του vtinbox μπαίνουν με ζόρι αλλά δεν είναι ότι καλύτερο για τα άλλα squonk.Ειδικά με τόσα σιλικονάτα που υπάρχουν πλέον παντού

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #301 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:26 »
Τα μπουκαλακια του modmaker αν ταιριαζουν σε Spooky & Garage είναι η ερώτηση


Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #302 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:29 »
 Aκριβως αυτό που είπε ο #pupsang
Επίσης αν  γνωρίζεις ποιο pin κάνει στον Narda rda...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #303 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:31 »
με modmaker πόλο και μπουκαλάκι στέλνουν τα Garage τα παιδιά απο την Κρήτη.Και ναι στο spooky παίζουν μια χαρά ,πολλοί τα χρησιμοποιούν.Αν θέλετε φώτο κατα της 8 που θα είμαι σπίτι και θα τα έχω μπροστά μου

[member=19503]vasilisgs[/member] δεν έχω Narda,θα ψάξω απο τα παιδιά που τον έχουν και θα σου απαντήσω .Γνωρίζω πάντως  ότι έχει μια περίεργη διάσταση και βάζουνε orings σε μικρότερους για να παίζει
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:37 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #304 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:35 »
Ωραία... Δεν χρειάζεται φώτο βρε! Μόλις ταίριαξα στον Narda το pin από τον the flave χαχαχα με μια μικρή πστεντουλα από ταινία για να τερματίσει και σφίξει ο θετικός με το insulator και να μην πηγαίνει αριστερά και δεξιά. Αλλά δεν είναι μόνιμη λύση αυτό. Δοκιμή όμως θα γίνει μέχρι το βράδυ με στήσιμο 26ga Ni80 σε 3.5 πυρήνα 7-8 σπείρες και τα βαμβάκια σε σχήμα Χ
Περιμένω πολλά από αυτόν τον Narda.... Για να δούμε! 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #305 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:39 »
Παίζει καλά ο Narda το ξέρω .Καλοζούληχτος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #306 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:46 »
Ευχαριστώ PALIKARE.... XAXAXA
Έχουμε φάει κόλλα χοντρή με το ζουληγμα... Έχω 5-6 bf rda και περιμένω και Dead rabbit k Next Era. Αυτός που με ψήνει μόνο άγρια για γνήσιο... Ειναι ο ENTHEON όπως και το επερχόμενο Therion bf dna 75c με κανένα κρόκο look... Απο μηχανικά είμαι κομπλέ με garage k Spooky τα οποία είναι καταπληκτικά και τα δύο! 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #307 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:54 »
Dead rabbit πάνω στο spooky και στησιματάκι σούπερ θα ανεβάσω σήμερα ή αύριο στο group του spooky.
Eξαιρετικός bf και με τρομερή γεύση,ντουμάνι αν τον στήσεις με όσο πιο άκρη μπορείς τις αντιστάσεις στα τοιχώματα.
Ο next Era πέρασε και δεν ακούμπησε σε εμένα και τον Entheon έχω βαρεθεί να τον περιμένω σε κλώνο.Με Βλέπω να τον παίρνω γνήσιο...

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #308 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 16:56 »
Ποιο όνομα έχεις στο Facebook... Εγώ vasilis vasilakakis :)
Ouups τώρα το είδα... Karxarias σε έχω δει και στα live του Βασίλη κλπ..... 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #309 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 17:15 »

Να μαι και εδώ λοιπόν

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 20:46 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #310 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 22:43 »
Η πρόταση η δική μου είναι να γίνει section με

  • Bottom Feeder Mod
  • Bottom Feeder Atomizers
  • Bottom Feeder Accessories

δεν χρειάζεται κάτι αλλο το squonking :tongue_smilie:
Ότι καλύτερο για να είναι όλα συμμαζεμένα

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #311 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 23:30 »
Αποκαλυπτήρια του νέου Pulse squonk mod της Vandy Vape, πολύ όμορφο το μικρό και πολύ προσεγμένο δείχνει. Φαντάζομαι ότι κι η τιμή του θα είναι πολύ προσιτή.. Πολύ μου αρέσει :D


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #312 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 13:16 »
Επίσης αν  γνωρίζεις ποιο pin κάνει στον Narda rda...
O γνήσιος Narda παίρνει τον δικό του και μερικούς της noname απο ότι μου είπανε.
Οι κλώνοι δεν έχουν κάποιον συγκεκριμένο που να μπαίνει.Ολοι βάζουν πατενταρισμένους με οrings και καμία μόντα ακόμα αν χρειαστεί πχ.κόψιμο.
Αν και έχεις βρει την άκρη σου μήπως σου χρειαστεί η πληροφορία κάποια στιγμή ή σε κάποιον άλλο εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #313 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 13:13 »
Η σκέψη, έχει ως εξής:

Τα BF μοντάκια, δεν χρησιμοποιούνται αποκλειστικά ως τέτοια. Επίσης, πολλοί RDAs με την αλλαγή πιν μετατρέπονται σε BF. Δεν φαίνεται να υπάρχει λόγος να ξεκινήσουμε καινούριο πίνακα για κάτι το οποίο είναι στην ουσία "τεχνική" ατμίσματος όπως πχ είναι το dripping, MTL κλπ.

Τα BF μοντάκια, μπορούν να έχουν δικό τους νήμα με την παρουσίασή τους, τα σέα και τα μέα τους στον εκάστοτε πίνακα με ηλεκτρονικά ή μηχανικά μοντς. Το αυτό και οι ατμοποιητές. Που σημαίνει ότι το παρόν θα γίνει "Ερωτήσεις Εξπρές" και καλό θα είναι να περιοριστεί σε ερωτήσεις και γενική συζήτηση. Επίσης, μεταφέρεται αναλόγως.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #314 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 13:33 »
Δηλαδή  πχ. με αυτή την λογική θα έπερνες ένα BF mοd για να ατμίσεις με τον ναυτίλο σου; :laugh1:
To squonking έχει τα αναλώσιμα του μπουκαλάκια,πόλοι,λάμες.Παίζουν διάφορες μόντες ,ιδέες ,κατασκευές και άλλα πολλά.
Θέματα ασφαλείας;
Δηλαδή ο νεοεισερχόμενος στο squonk θα πρέπει να ψάξει τα άλλα νήματα ποιός άτμο είναι για Bf και τι διαφορά έχει με την κανονική λειτουργεία του;
Πχ. Hadaly που για κανονικός dripper δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο,ούτε να στάξεις μπορείς καλά καλά αλλά σαν bf είναι top tier...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias