vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Doubt, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex

Twitter

ASPIRE NAUTILUS AIO

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 08, 2020, 17:39 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 09, 2020, 00:37 »
Για το κτύπημα που είπες βάλε στη μέση τον αέρα και δοκίμασε πάλι.

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 09, 2020, 13:44 »
Για το κτύπημα που είπες βάλε στη μέση τον αέρα και δοκίμασε πάλι.
Παίζω να δω που με βολεύει!Δεν ξέρω!Μήπως φταίει το υγρό και δεν καταλαβαίνω χτύπημα;Αναρωτιέμαι!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2020, 19:01 από maria08012 »

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 09, 2020, 19:01 »
ΥΓ.Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά υπάρχει περίπτωση από χτες μέχρι σήμερα να κάηκε η αντίσταση;Mου μυρίζει καμένο!Και δεν έκανα ούτε 10ml!Και έβαλα και την αντίσταση που είχε μέσα το κουτί!

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 09, 2020, 20:28 »
Πολύ δύσκολο,
μετά από πολλές (πάρα πάρα πολλές) 1.8 και 0.7 
βγάζουν συνήθως κανα 60μελο ή και παραπάνω αν τα υγρά δεν είναι βρώμικα.
Πάντως 10ml όχι
Την πρώτη φορά πρίν τη βάλεις ρίχνεις 4-5 σταγόνες μέσα,τη βάζεις,γεμίζεις υγρό στο τανκ 
και περιμένεις κανα πεντάλεπτο

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 09, 2020, 20:35 »
Πολύ δύσκολο,
μετά από πολλές (πάρα πάρα πολλές) 1.8 και 0.7
βγάζουν συνήθως κανα 60μελο ή και παραπάνω αν τα υγρά δεν είναι βρώμικα.
Πάντως 10ml όχι
Την πρώτη φορά πρίν τη βάλεις ρίχνεις 4-5 σταγόνες μέσα,τη βάζεις,γεμίζεις υγρό στο τανκ
και περιμένεις κανα πεντάλεπτο
Μα για αυτό μου κάνει εντύπωση!Το έκανα αυτό που είπες για την πρώτη φορά!Δεν ξέρω μήπως ακουστώ χαζή(παίζει και να γελάσετε!)αλλά μήπως έφταιγε ότι το φόρτισα στην πρίζα και όχι στον υπολογιστή;Μα δεν ξέρω τι να σκεφτώ!

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 09, 2020, 20:49 »
Δεν παίζει κανένα ρόλο που το φόρτισες  :)

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 09, 2020, 20:51 »
Όσον αφορά το χτύπημά του, είναι πιο υποτονικό σε σχέση με άλλα ποντάκια (Aegis Boost & Voopoo Navi), γι' αυτό και το άφησα και πήρα τα δύο στην παρένθεση, τα οποία όμως πάσχουν από διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 09, 2020, 21:03 »
Μάλιστα!'Ολα κάπου το χάνουν γενικά!


Δεν παίζει κανένα ρόλο που το φόρτισες  :)
Μα για αυτό είπα ότι θα ακουστώ χαζή!Τι να πω;Tόσο μούφα η αντίσταση!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2020, 00:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 09, 2020, 22:21 »
Σε κάποια φάση πήρα από ebay αρκετές 5άδες μη γνήσιων φυσικά αντιστάσεων 
επειδή ήταν κάπως φτηνότερες (4.30 η πεντάδα με τα μεταφορικά) και έχω ακόμα κάμποσες 
επίσης έχω αγοράσει ειδικά στην αρχή πολλές γνήσιες,
η μόνη άλλη εμπειρία που είχα ήταν με ζενίθ και ζλάιντ (τους έχω χαρίσει και τους δύο) 
οι αντιστάσεις της aspire για μένα οι πιο απροβλημάτιστες απ' όλες 
αλλά και οι μαϊμού δεν είχαν καμμιά σπουδαία διαφορά σε απόδοση - διάρκεια 
τουλάχιστον στα ημικαπνικά που τους έβαζα

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 09, 2020, 23:16 »
ΥΓ.Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά υπάρχει περίπτωση από χτες μέχρι σήμερα να κάηκε η αντίσταση;Mου μυρίζει καμένο!Και δεν έκανα ούτε 10ml!Και έβαλα και την αντίσταση που είχε μέσα το κουτί!
Εχει τύχει και σε μένα αλλά και σε άλλους σε κάποιες περιπτώσεις οι του κουτιού (της αρχικής συσκευασίας), να έχουν πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 09, 2020, 23:36 »
[member=22428]maria08012[/member]

Επειδή βλέπω ότι σε ενδιαφέρει το χτύπημα (όπως κι εμένα), θα σου πω τα εξής.

Το χτύπημα των επισκευάσιμων, και ειδικά των ντρίπερς, ή/και των RDTA, δεν θα στο δώσει κανείς εργοστασιακός. Καθώς έκλεισα σχεδόν 6 χρόνια στους επισκευάσιμους, βαρέθηκα λίγο και είπα να δοκιμάσω κάποιο ποντάκι για δεύτερη και πρόχειρη συσκευή, για τις ώρες που δεν θα έχω στρίψει αντίσταση.
Πήρα το Nautilus AIO, αλλά δεν μου έκανε λόγω της υποτονικότητας του χτυπήματος.
Αγόρασα το Aegis Boost και τα έχασα! Με το ίδιο υγρό (3άρα νικοτίνη), είχα πολύ καλό χτύπημα! Αλλά και διαρροές που δεν μαζεύονται.
Μετά αγόρασα το Voopoo Navi και είχα την ίδια έκπληξη στο χτύπημα. Δυνατό όπως το ήθελα. Όμως και εδώ διαρροές, αν και λιγότερες.

Συμπέρανα πως είναι η κατασκευή των αντιστάσεων και στα δύο αυτά ποντάκια που που δίνουν καλό χτύπημα.

Επειδή το έβαλα πείσμα, αγόρασα σήμερα το Voopoo Drag X, διότι δεν υπάρχουν διαρροές, όπως το έχουν τεστάρει τα παιδιά εδώ αλλά και στο ίντερνετ.
Και επειδή παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με το Navi, πιστεύω ότι θα έχει το ίδιο καλό χτύπημα.

Αν λοιπόν δεν θέλεις να στραφείς σε επισκευάσιμους, μάλλον θα πρέπει να πας στο DRAG X ή στο DRAG S (το S διαθέτει ενσματωμένη μπαταρία, το Χ παίρνει μία 18650).
Βέβαια έχει και την διπλάσια τιμή από το Nautilus AIO, αλλά αν είναι να ταλαιπωρείσαι, αξίζει μια θυσία για να ευχαριστιέσαι το άτμισμα και να μείνεις σε αυτό.

Φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 10, 2020, 07:57 »
ΥΓ.Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά υπάρχει περίπτωση από χτες μέχρι σήμερα να κάηκε η αντίσταση;Mου μυρίζει καμένο!Και δεν έκανα ούτε 10ml!Και έβαλα και την αντίσταση που είχε μέσα το κουτί!
Καλημέρα, συμβαίνει κάποιες φορές με τις αντιστάσεις του αρχικού πακέτου, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο.

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 10, 2020, 08:59 »
Σε κάποια φάση πήρα από ebay αρκετές 5άδες μη γνήσιων φυσικά αντιστάσεων
επειδή ήταν κάπως φτηνότερες (4.30 η πεντάδα με τα μεταφορικά) και έχω ακόμα κάμποσες
επίσης έχω αγοράσει ειδικά στην αρχή πολλές γνήσιες,
η μόνη άλλη εμπειρία που είχα ήταν με ζενίθ και ζλάιντ (τους έχω χαρίσει και τους δύο)
οι αντιστάσεις της aspire για μένα οι πιο απροβλημάτιστες απ' όλες
αλλά και οι μαϊμού δεν είχαν καμμιά σπουδαία διαφορά σε απόδοση - διάρκεια
τουλάχιστον στα ημικαπνικά που τους έβαζα
Γενικά διαβάζω διάφορα η αλήθεια είναι για τις αντιστάσεις της aspire!'Αλλοι είναι ευχαριστημένοι,άλλοι όχι!

Εχει τύχει και σε μένα αλλά και σε άλλους σε κάποιες περιπτώσεις οι του κουτιού (της αρχικής συσκευασίας), να έχουν πρόβλημα.
Αλήθεια;Νόμιζα ότι ήμουν μόνο εγώ η τυχερή!

[member=22428]maria08012[/member]

Επειδή βλέπω ότι σε ενδιαφέρει το χτύπημα (όπως κι εμένα), θα σου πω τα εξής.

Το χτύπημα των επισκευάσιμων, και ειδικά των ντρίπερς, ή/και των RDTA, δεν θα στο δώσει κανείς εργοστασιακός. Καθώς έκλεισα σχεδόν 6 χρόνια στους επισκευάσιμους, βαρέθηκα λίγο και είπα να δοκιμάσω κάποιο ποντάκι για δεύτερη και πρόχειρη συσκευή, για τις ώρες που δεν θα έχω στρίψει αντίσταση.
Πήρα το Nautilus AIO, αλλά δεν μου έκανε λόγω της υποτονικότητας του χτυπήματος.
Αγόρασα το Aegis Boost και τα έχασα! Με το ίδιο υγρό (3άρα νικοτίνη), είχα πολύ καλό χτύπημα! Αλλά και διαρροές που δεν μαζεύονται.
Μετά αγόρασα το Voopoo Navi και είχα την ίδια έκπληξη στο χτύπημα. Δυνατό όπως το ήθελα. Όμως και εδώ διαρροές, αν και λιγότερες.

Συμπέρανα πως είναι η κατασκευή των αντιστάσεων και στα δύο αυτά ποντάκια που που δίνουν καλό χτύπημα.

Επειδή το έβαλα πείσμα, αγόρασα σήμερα το Voopoo Drag X, διότι δεν υπάρχουν διαρροές, όπως το έχουν τεστάρει τα παιδιά εδώ αλλά και στο ίντερνετ.
Και επειδή παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με το Navi, πιστεύω ότι θα έχει το ίδιο καλό χτύπημα.

Αν λοιπόν δεν θέλεις να στραφείς σε επισκευάσιμους, μάλλον θα πρέπει να πας στο DRAG X ή στο DRAG S (το S διαθέτει ενσματωμένη μπαταρία, το Χ παίρνει μία 18650).
Βέβαια έχει και την διπλάσια τιμή από το Nautilus AIO, αλλά αν είναι να ταλαιπωρείσαι, αξίζει μια θυσία για να ευχαριστιέσαι το άτμισμα και να μείνεις σε αυτό.

Φιλικά.
Μάλιστα!Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να στραφώ σε επισκευάσιμους και τέτοια!Δεν το κατέχω καθόλου!Από'κει και πέρα(γιατί είμαι τελείως άσχετη!)οι εργοστασιακοί είναι αυτοί που αλλάζεις μόνο αντίσταση και τελειώνεις;(Αν έχω καταλάβει καλά!)Συγνώμη που έχω βγει εκτός θέματος!

Καλημέρα, συμβαίνει κάποιες φορές με τις αντιστάσεις του αρχικού πακέτου, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο.
Καλημέρα!Τελικά είναι επιβεβαιωμένο!Μεγάλο φάουλ αυτό!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2020, 03:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 10, 2020, 11:07 »
Μάλιστα!Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να στραφώ σε επισκευάσιμους και τέτοια!Δεν το κατέχω καθόλου!Από'κει και πέρα(γιατί είμαι τελείως άσχετη!)οι εργοστασιακοί είναι αυτοί που αλλάζεις μόνο αντίσταση και τελειώνεις;(Αν έχω καταλάβει καλά!)Συγνώμη που έχω βγει εκτός θέματος!
Σωστά, στους εργοστασιακούς αγοράζεις έτοιμη την αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180658 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12