vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

33 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #675 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 22:49 »
πηρα σημερα Ατμος Μεντα και μπανανα
μου εφυγε πολυ μεντα στη μιξη και οταν τραβαω μου παγωνουν τα χερια
πω πω
κρυο
 :)
καμμια προταση απο καποιον φιλο
με τι να τα συνδυασω
γιατι με καιει η τσεπη και η περιεργεια

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #676 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 22:52 »
τη μέντα νομίζω όπου κι αν τη βάλεις ταιριάζει. είτε με καπνικά είτε με γλυκά. όχι με γλυκά τύπου καιμάκι, κρέμα ή καφέδες....
η μπανάνα με σοκολάτα και φράουλα... :)
και σοκολάτα μέντα φτιάχνεις σοκολατάκια after eight.!!! ::)
http://www.chocolatestore.biz/After-Eight/index.htm

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #677 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 22:54 »
την μπανανα μπορεις να την κανεις με κακαο...... ;)
την μεντα με καρυδα και κακαο και βγαινει κατι πολυ δροσερο και ξηρο....... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #678 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 23:07 »
θενκς για τις προτασεις :o ;)

κατι που να πλησιαζει ενα καλο πουρο

η τα παλια cigarillos

υπαρχει σε Ατμος ;

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #679 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 00:49 »
Στα 18ml υγρού (προσωπικά βάζω 14ml PG 20mg -Thunder- και 4ml VG μηδενική - Mist- ) και λέω 18 ml διότι χρησιμοποιώ μπουκαλάκια των 20ml, οπότε βάζω αυτές τις ποσότητες για να υπάρχει χώρος και για τις σταγόνες των γεύσεων, προσθέτω:

- 17 σταγόνες cinamon cookies
- 7 σταγόνες coffee

Ο καθένας φυσικά ας προσαρμόσει τις αναλογίες ανάλογα με το μπουκαλάκι του.

Αφου περάσουν 1-2 ημέρες... και αρχίσεις να το ατμίζεις... γλύφεις και το tank από την super γεύση.

Επίσης.. ίσως στις πρώτες τζούρες φανεί υπερβολικά έντονο (όπως μου είπαν αρκετοί που δοκίμασαν).. αλλά μετά από λίγο δεν ξεκολλούσαν.
Φίλε να 'σαι καλά, εξαιτίας σου σώθηκε το άρωμα της φωτιάς (προοριζόταν για το ράφι). Όπως είπα κι αλλού, η φωτιά της Ατμος είναι στην ουσία γεύση μόκα, την οποία δεν γουστάρω σκέτη. Απ' όλα τα υλικά της συνταγής σου, κράτησα μόνο τα δύο τελευταία (σε μωβ). Το υγρό που είχα φτιάξει (30 ml βάση PG-VG 50% με 45 σταγόνες φωτιάς) δεν ατμιζόταν με τίποτα! Πήρα την ιδέα να το συνδυάσω με τα μπισκοτάκια κανέλας και βγήκε ένα απίθανο υγρό :thumpup:  Επειδή γενικά δεν είμαι πολύ του καφέ (1 ελληνικός το πρωί) δεν πρόκειται να το άτμιζα, αλλά τώρα μου φαίνεται θα παραγγείλω κι άλλα :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #680 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 02:26 »
παιδιά καλησπέρα,
προσπαθώ να πετύχω το ry69 diy με 7% όπως λένε οι δοσολογίες και βγαίνει καλό με balanced βάση. Σήμερα πέρασα από ένα μαγαζί και είδα έτοιμο το ry69 και το πήρα, μου έκανε εντύπωση ο χρωματισμός του υγρού. Όταν το δοκίμασα έπαθα πλάκα! πολύ πιο καλύτερο από το δικό μου diy σε γεύση. Ακόμα και το χρώμα μετά από 2-3 μέρες ωρίμανση δεν γίνεται έτσι σαν το έτοιμο. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω ακόμα για να πετύχω το αυθεντικό? Εγώ παίρνω απλά την 20 balanced και την κόβω στα 10 πάλι 50-50

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #681 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 12:39 »
Δεν το έχω δοκιμάσει το RY69, εμπειρικά όμως ακολούθα τη διαδικασία ως εξής για 20ml υγρό:

1) Ετοιμάζεις τη βάση: 9,3ml Balanced 20mg και 9.3ml Balanced 0. Σύνολο 18,6ml Balanced 10mg.
2)Βάζεις στο δοχείο 1.4ml άρωμα. Το 7% αναφέρεται σε ποσοστό επί του συνολικού όγκου και όχι έξτρα στον όγκο βάσης.
3) Προσθέτεις τη βάση αναδεύοντας ελαφρά.
4) Σφραγίζεις και αναδεύεις ξανά μετά από 24 ώρες.

Σύμφωνα με τον Πάνο, τα υγρά είναι ζωντανά, όσο μένουν τόσο αλλάζουν. Η δική μου εμπειρία με τα καπνικά, λέει 6-7 μέρες με καθημερινή ανάδευση. Μετά την 3η μέρα, μπορείς να το δοκιμάζεις.

Αν πετύχει αυτό το διαδικαστικό, δημοσίευσέ το γιατί σίγουρα είναι κι άλλοι που ψάχνουν την ακριβή γεύση!

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #682 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:00 »
Έτσι το φτιάχνω, ποσοστιαία, όχι επιπλέον της βάσης. Το αποθηκεύω σε γυάλινο μπουκαλάκι σε σκοτάδι για καλύτερο αποτέλεσμα αλλά δεν έχω δει διαφορά. Θα κάνω και αυτό με την ανάδευση να δω πως θα βγει και θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος KATARAMENOS

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #683 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:14 »
διαβαζω πολυ καιρο δεν ειχα κανει εγγραφη αλλα καιρος να λυθει η απορια μου...παιζει ρολο η βαση στην δοσολογια?
ας πουμε αλλη σοσολογια σε μιστ...αλλη σε θαντερ?

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #684 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:21 »
ρε παιδια,διαβασα ενα ποστ που λεγατε για τα μπισκοτα κανελας....εχω ενα μπουκαλακι καπνος και ενα μπισκοτα κανελας,ειληκρινα σκυλοβρωμανε και τα 2...ολοι οι υπολοιποι που μυριζουν το χαρμανι στον αερα με βριζουν και λενε οτι μυριζει σαν λιβανι,σαν κλεισουρα.και στην δικια μου γευση ερχεται κατι ασχημο.εχω βαλει σε 10μλ 4 σταγονες καπνος και 1 μπισκοτα κανελας....καμια βοηθεια κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #685 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:26 »
Σε 10ml 8 σταγόνες καπνός και 3 σταγόνες κανελομπισκοτο ποίημα όσο για το λιβάνι σήμερα έκανα φράουλα σοκολάτα και βανιλια και μια συνάδελφος μου είπε οτι μυρίζει λιβάνι άσχετη μάλλον

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #686 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:46 »
το αφηνεις να ωριμασει?η με την μια το κοπανας??ρε εχω σοβαρο προβλημα,σημερα ειχα παει για καφε το πρωι και περνουσαν οι σερβιτορες και ελεγαν τι βρωμαει ετσι...? :wall:
σιγουρα δεν θα γινει χειροτερο με τις 8 σταγονες καπνο?

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #687 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:49 »
Οχι δεν μυρίζει λιβάνι ημαρτον δεν τους βρώμανε τα τσιγάρα και τους μυρίζει ο ατμός για γέλια πάντα τα αφήνω να ωριμάσουν 3 μέρες το λιγότερο αστο με ανοιχτό το μπουκαλακι

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #688 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:18 »
Προσοχή στη χρήση του ΚΑΠΝΟΣ. Είναι από τα λίγα αρώματα που ενώ σε αυτόν που τα ατμίζει είναι εντάξει, στο χώρο δεν αφήνει ιδιαίτερα καλή οσμή. Εχω αρκετά αρώματα του κυρίου Καλλιτέχνη, και είναι το μοναδικό για το οποίο άκουσα παράπονα.

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #689 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:44 »
Μια απ' τα ίδια και από δικιά μου εμπειρία με το καπνός. Ενώ εγώ το ευχαριστιόμουν μια χαρά, η κοπέλα μου δεν στεκόταν στο ίδιο δωμάτιο. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι μυρίζει σαν κάτουρο γάτας χαχα!! Που να ξέρω λέω πως μυρίζει, το θέμα είναι πως ατμίζει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios