vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

40 επισκέπτες, 6 χρήστες
Nikrom, Aoratix, manoslykos, paiktaras, lagoudakis, Milarepa

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #270 στις: Απριλίου 18, 2012, 08:23 »
Τα γούστα αλλάζουν, για παράδειγμα, στην αρχή ήθελα πιο πολύ ΚΑΠΝΟΣ, τώρα πιο πολύ ΚΕΡΑΣΙ (αν και όπως είπα το Dark Vapure δένει πιο καλά από το ΚΑΠΝΟΣ αλλά περί ορέξεως...). Βάζω περίπου 1.5 σταγόνα/ml στο σύνολο οπότε:
Στα 10 ml, αφού σου αρέσει το κεράσι, βάλε 10 κεράσι και 5 καπνός ώστε να πάει πιο πολύ στο φρούτο (κάπου εκει ατμίζω τελευταία), αλλά αυτό είναι πολύ υποκειμενικό.
Για ΚΑΠΝΟΣ-ΒΑΝΙΛΙΑ, του ταιριάζει το πιο καπνικό 11+4 είναι καλά.
Για τη ΒΑΝΙΛΙΑ-ΚΑΡΑΜΕΛΑ, βάλε 11+4 σταγόνες, αλλά θα πρέπει να το αφήσεις να κιτρινίσει, αλλάζει πολύ γεύση η βανίλια.
Μπορείς φυσικά να τα κάνεις πιο ελαφριά στο άρωμα αν σου φαίνονται πολύ έντονα.


Ps για τον καπνό βανιλια μιλάω ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων
Αγορι μου εισαι Θεός!!! Τι ειναι αυτο το ζουμί ρε φίλε!!!!! Επικίνδυνο παιδια, απλά επικίνδυνο! 6 ml σε μια μερα ατμισα! Και το τρελοτερο όμως? Η γεύση δεν μπουκωνει τους γευστικους καλικες ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ. Πιπιλα όλη μερα και ακούω το άρωμα κανονικά. Το έκαψα σε ένα C της ovale και σε ένα clearomizer της medicre. Στο c άριστα αρώματα και ντουμανι μέτριο (70/30 pg vg), στo medicre ντουμανι τελειο γεύση άρωμα μέτριο. Περί ορεξεως. Ένα ειναι το θέμα. Slammer θεός παρλιαρος!!! Το ζουμί τα σπάει κανονικά. Φυσικα έβαλα καναδυο σταγόνες γλυκαντικο και μια κιτρικο αλλα και φυσικο ειναι τελειο που το δοκίμασα.

Έλα slammer παλικάρι μου αφου το ´χεις, δες ξανα τη λιστα των αρωματων που έχω ρε φίλε και δωσε μου κι άλλες συνταγουλες pleaaaase! Με to Αγρίνιο Ισως τπτ???
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2014, 03:42 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #271 στις: Απριλίου 20, 2012, 00:39 »
Εχω ψιλοκολησει τελευταια με μια συνταγη δικης μου εμπνευσης, και  προτεινω να την δοκιμασετε.

Το μειγμα ειναι 75% PG - 25% VG, ποσοτητα 15ml

4 σταγονες FOTIA
2 σταγονες KAPNOS
1 σταγονα CAMILA

Καθαρα γεματη καπνικη γευση απο την FOTIA, που γλυκαινει και αρωματιζεται ευχαριστα απο τον KAPNO, και ξηρενει οσο πρεπει για ενα καπνικο υγρο απο την CAMILA. Μου θυμιζει αρκετα την τσιγαρισια γευση.
Τελικα την CAMILA την ειχα πολυ παρεξηγημενη, αλλα τελευταια διαπιστωνω οτι προσθετει εκεινη την "καμενη" γευση του τσιγαρου στα υγρα μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2012, 00:46 από nikoshat »

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #272 στις: Απριλίου 24, 2012, 12:36 »
Το άρωμα στο μείγμα που θα φτιάξω να υπολογίζω να βγαίνει στο 4%-5% γενικά? και το 1 μλ να υπολογίζω ότι είναι 18-20 σταγόνες?


Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #273 στις: Απριλίου 26, 2012, 14:11 »
Άντε ρε μάγειρες δώστε καμιά συνταγή στο λαό σας!! 

Έχω φραουλα, κερασι, πεπονι, πράσινο μήλο, cinamon cookies, βανιλλια, καραμελα, καπνο, αγρινιο, σοκολατα premium και έχω καταφέρει να κάνω μόνο:

1) σοκολατα - φραουλα - καραμελα (καλο)
2) κερασι - καραμελα (καλουτσικο - κατι θελει ακομα και δεν ξερω τι)
3) φραουλα - καραμέλα (καλουτσικο - κατι θελει ακομα και δεν ξερω τι)
4) μηλο - καραμελα (καλουτσικο - κατι θελει ακομα και δεν ξερω τι)
5) μηλο - κανέλα μπισκοτο - καραμελα (καλο)
6) αγρινιο - βανιλια (καλο)
7) καπνος - βανιλια (καλο)

Η καραμέλα και η βανιλια για στρώσιμο όχι για γεύση 1-3 σταγόνες μαξ. Η βανίλια για στρώσιμο θελει καμια εβδομάδα να κατσει σκοταδι ενώ με την καραμελα το ατμιζεις και αμεσα η μαξ το πρωι της επομενης.  Γενικά η καραμελα (απλη) παει με ολα.

Παιδιά επειδή τα αρώματα του atmos είναι σουπερ συμπυκνωμένα και έχω πολλά δεν υπάρχει περίπτωση μέχρι τη λήξη τους να τα χρησιμοποιήσω όλα.  Θέλει κανείς από Θεσσαλονίκη να ανταλλάξει μισό μπουκαλάκι από κάτι που δεν έχω με κάτι που έχω??

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #274 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:10 »
Η καπνικη συνταγη που εχω κολλησει ειναι :
10 ml Βαση Balanced
12 σταγονες camila
8  σταγονες kapnos

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #275 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:12 »
greek για προσπαθησε να προσδιορισεις τη γευση...προσφατα αγορασα camila και εχω και τον καπνο....

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #276 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:16 »
Αν εχεις ατμισει freedom halo ειναι κοντα.
Απαλο στην γευση, ελαφρυ αγγιγμα γλυκαδας και aftertaste ελαφροξηρο αλλα με ωραιο τροπο. :confused1: :confused1:
Ελπιζω να το απεδωσα με τον καλυτερο δυνατο τροπο!! :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #277 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:17 »
οχι ρε ...... μου  :wall: :wall: :wall: το μονο υγρο που αντιπαθω...εχω γραψει στο αντιστοιχο θεμα..

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #278 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:25 »
kamila & φουντουκι... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #279 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:25 »
Greek βαζεις πολυ! Και το λέω γιατι και εγω εβαζα πολυ και τελικά αναγκάζομαι να κανω σκετη -σχεδόν- βαση για να ανακτήσω τη γευση μου. Στο τέλος ειχαν τα παντα γεύση παστουρμα!!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Μπορει οι γεύσεις μας να δουλεύουν διαφορετικά, αλλα υπαρχει πιθανότητα σε καποια στιγμη να το μπουχτίσεις και να αναγκαστείς σε δίαιτα σκετης βασης! Εχε το υπ οψιν σου. οχι οτι τρεχει και τιποτα βεβαια, επανέρχεται, αλλα λεω γω τώρα...  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #280 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:28 »
κωστα...αναλογιες???

@alex το κολπο με την σκετη πιανει???διοτι απο χτες κατι τετοιο επαθα...
βεβαια δοκιμασα καμια 10αρια γευσεις..και σημερα δεν μπορω να βρω την καραμελα μου....και το κολπο με καινουργιο ατμο δεν πιανει :-\

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #281 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:29 »
Alex το εβαζα σε λιγοτερη αναλογια και ηταν σαν να μην ειχε γευση!

Poseidonas7 Δοκιμασε λιγο δηλαδη 4 καμιλα 2 καπνος σε λιγοτερα ml και δες ,ισως να σου αρεσει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #282 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:34 »
Ποσειδώνα έβαζα πανω απο 10% αρωματα και την πατησα. και εγω τα έβαζα γιατι λιγοτερο δεν τα καταλαβαινα! Ειμαι καμμια20ρια μερες με σκετη βαση για μια βδομαδα και τωρα βαζω κατι σε 4 σταγονες στα 10 ή 12 μουλου και εχει μια χαρα αρωμα! παρ οτι εχω ψιλοκολλησει με τις σκετες βασεις με ελαχιστο αρωμα! Το θεμα ειναι οτι τωρα τις καταλαβαινω τις γευσεις! Σημερα εβαλα 4 σταγόνες κακάο στα 12 μουλου και μου φαίνεται και πολυ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος johnpapas

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν θέλω να καπνίσω, θέλω να ατμίσω!!
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #283 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:53 »
χαιρετώ τους μάγειρες του ατμού!  :bye:
...εγώ ακόμη δεν αξιώθηκα να φτιάξω δικά μου υγρά (θα γίνει σύντομα & αυτό), αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο μου έκανε εντύπωση.
...Η Atmos αναφέρει κάπου ότι καθίσταται δυνατή η παλαίωση στα υγρά της και γενικά στα υγρά αναπλήρωσης;
...ειλικρινά θα ήθελα να δω κάποιο link αν έχει πάρει κάτι το μάτι σας.

Αποσυνδεδεμένος SAL

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #284 στις: Απριλίου 26, 2012, 21:05 »
για το θέμα της "ωρίμανσης" απαντάει ο kallitexnis εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,768.msg162511.html#msg162511

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios