vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, Tem

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος Bpapanik

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #375 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 22:10 »
Το trinity νομίζω πάει σε "τριμπεκακιδες" ωραιο καπνικο με νότες από ξηρούς καρπούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #376 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 13:00 »
λοιπόν παίδες καλημέρα και καλή εβδομάδα,
δεν κρατήθηκα την Παρασκευή και αγόρασα δύο της σειράς snv. το golden leaf και το divine
λοιπον το golden leaf κλασσικό καπνικό, την βανίλια δεν την βρήκα πουθενά αδιάφορο..

μετά την απογοήτευση όμως ήρθε το divine!! εκπληκτικό υγρό!!

πραγματικά τρομερό από την πρώτη τζούρα, είναι καπνικό γλυκό με αμύγδαλα ξηρούς καρπούς καρύδες,ζάχαρες και δεν ξέρω τι άλλο εχουν βάλει μέσα.. πάρα πολύ ωραίο, 
σε συνδυασμό με το drambuie μου το ευχαριστήθηκα σε φάση που το αφησα στην ακρη να ωριμάσει λιγο περισσότερο.

το μόνο αρνητικό ότι είναι πολύ σκούρο και βαμβάκια αντιστάσεις τα κάνει κατάμαυρα...

σειρά έχει  το loukoumades και το donut lemon να δω και αυτά τι παίζουν..

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #377 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 13:07 »
Γεύση: Κρέμα, Βανίλια Μαδαγασκάρης, Καρύδα, Αμύγδαλα, Μαύρη ζάχαρη, Kentucky Bourbon (Ουίσκι)

Δε λέει πουθενά καπνικό,μάλλον για wannabe castle long το κόβω.Στη λίστα για δοκιμή κι'αυτο   :wall:

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #378 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 13:09 »
μοιάζει πάρα πολύ κάτι ανάμεσα σε relax και supreme αν και προσωπική γνώμη είναι πολύ πιο ωραίο..

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #379 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 15:34 »
Που ακριβώς διαφέρουν τα Solo και Divine; 🤔









Α, μάλιστα! Το ένα bourbon, το άλλο ουίσκι. Ok! 👍


Πέρα από την πλάκα, ενδιαφέρον πάντως έχει ότι το Solo σχεδιάστηκε ξανά ( έτσι φαίνεται, τουλάχιστον ) και κυκλοφόρησε με άλλη ονομασία στη σειρά Premix, η οποία όμως παρουσιάζει ολοκαίνουργιες γεύσεις ( εκτός του Divine ). Γιατί άραγε; 😊

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #380 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 15:38 »
Αν και ατμιστης 1 μήνα, σκέφτομαι οτι το Solo είναι άρωμα και θέλει κάποιο χρόνο για ωρίμανση, ενώ το Divine είναι SNV δηλαδή το κουνάς και το χρησιμοιπεις! Απλή σκέψη δική μου!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #381 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 15:44 »
Το divine είναι η βελτιωμένη έκδοση του Solo,αυτό υποστηρίζει ο κατασκευαστής.Όσον αφορά την ωρίμανση και τα snv θέλουνε λίγο απλά όχι τόσο όσο τα αρώματα 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #382 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 15:51 »
@tasoscook

Σωστή η απλή σκέψη σου, αλλά γιατί είναι το μοναδικό άρωμα της εταιρείας, το οποίο κυκλοφορεί με δύο ονομασίες και σε δύο σειρές;

@Dimitrisbo

Που το υποστηρίζει αυτό το περί βελτιωμένης έκδοσης, ο κατασκευαστής; Υπάρχει κάποια ανάρτηση ή έχεις προσωπική πληροφόρηση;

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #383 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 16:08 »
@30SmokingYears Φίλε μου όπως είπα είμαι νέος ατμιστης και αυτήν είναι μια εύκολη σκεψει που έκανα! Ίσως και για λόγους marketing; Δεν ξέρω! Οι πιο έμπειροι στο χώρο ίσως να σε κατατοπίσουν καλύτερα ή να κάνεις μια ερώτηση στο section της Flavourist! 
Εγω σήμερα αγόρασα το Kings και το έφτιαξα για να το δοκιμάσω!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #384 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 16:19 »

[member=13402]Dimitrisbo[/member]

Που το υποστηρίζει αυτό το περί βελτιωμένης έκδοσης, ο κατασκευαστής; Υπάρχει κάποια ανάρτηση ή έχεις προσωπική πληροφόρηση;
FLAVOURIST DIVINE PREMIX - ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΣ ΓΛΥΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ
Για όσους λατρέψανε το άρωμα Flavourist Solo, ο Master Mixologist το τελειοποίησε στην Shake & Vape εκδοχή του! Βελούδινη κρέμα από βανίλια Μαδαγασκάρηςκαβουρδισμένα αμύγδαλα και ελαφρώς ψημένη καρύδα λούζονται σε μαύρη ζάχαρη...σκιές από Kentucky Bourbon δίνουν βάθος και σπιρτάδα στο τελικό αποτέλεσμα! Εντυπωσιακό υγρό αναπλήρωσης που αποδίδει επιτυχημένα και διακριτά όλα τα συστατικά του σε κάθε τζούρα!

Γράφει αυτό στη περιγραφή του Divine σε e-shop

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #385 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 17:00 »
Εντάξει, τότε. Η περιγραφή που έδωσα παραπάνω, είναι αυτή που έχει αναρτήσει ο κατασκευαστής εδώ, στο φόρουμ. Και από ότι βλέπω, στην περιγραφή εκτός φόρουμ δεν υπάρχει απολύτως καμμία διαφορά σε Solo και Divine ( ούτε η bourbon - ουίσκι ), παρα μόνον η "τελειοποίηση".

Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι πως εκεί στην Flavourist ( προς τιμήν τους, από μία άποψη ) κατάλαβαν πως έδωσαν στην κυκλοφορία ένα άρωμα ( Solo ) το οποίο ουδεμία σχέση είχε με την περιγραφή του. Το επανασχεδίασαν, το έντυσαν με ένα τρικ - ξόρκι ( "τελειοποίηση" ) και το έβγαλαν πάλι στην αγορά. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά ελπίζω αυτή η δεύτερη έκδοση ( Divine ) να ανταποκρίνεται στην καλή διάθεση του σεφ. 😊

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #386 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 17:05 »
Ε καλά,μπορεί να βάλανε κανα 2 ενισχυτικά μέσα στη παλιά φόρμουλα να παίξανε και λίγο με τις αναλογίες και τέλος.Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα 2 και δεν έχω ιδέα τι παίζει 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #387 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 17:24 »
Εγώ πάλι που δοκίμασα χτες το Solo, καθόλου δεν εντυπωσιάστηκα. Άρχισα να γίνομαι πολύ παράξενος μου φαίνεται, ή όλες οι νέες γεύσεις απο όλες τις εταιρείες, κάνουν τα ίδια και τα ίδια.
Πάω να ανάψω λαμπάδα στην Οσία Πυραζίνη.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #388 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 17:33 »
ή όλες οι νέες γεύσεις απο όλες τις εταιρείες, κάνουν τα ίδια και τα ίδια.
Αυτό.Όποιο υγρό πουλάει πολύ  όλοι κοιτάζουνε να βγάλουνε ίδιο ή κάτι παρόμοιο.Mother's Milk,Castle Long,Tribeca,Grandmaster,Lemon Tart σε 500 παραλλαγές.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #389 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 18:50 »
Βέβαια να θυμίσω αυτο που λει ο κατασκευαστής εδώ. Εν συντομία λέει ότι χρησιμοποιεί "ειδικά διαμορφωμένο συμπυκνωμένο άρωμα γεύσης το οποίο έχει υψηλή διαλυτότητα με τους 2 διαλύτες [ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ] με αποτέλεσμα να δημιουργεί σχεδόν άμεσα μια εύγευστη και πλήρη συνταγή e-liquid." άρα δεν χρησιμοποιεί τα ίδια υλικά, κάτι που πολλοί δεν δέχονται και υποστηρίζουν ότι τα SnV είναι τα ίδια αρώματα με τα κανονικά. Αν λέει την αλήθεια τότε μου φαίνεται εντελώς φυσικό να μην είναι "ίδιο" με το solo τώρα καλύτερο ή χειρότερο περιμένω κάποιος που ταχει δοκιμάσει και τα δυο να μας πεί. Εγώ πάντως με το solo νταξ καλούτσικο είναι ε δεν τρελάθηκα κιόλας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364