vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, bokostas, Buliwyf, tibolaso, danys620, vasim, maprix, Christos Z, manoslykos, I.P

Twitter

Καλύτερο ΗΤ για στάξιμο υγρών κατευθείαν στον ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος sd

Παιδιά γειά χαρά ... Είμαι μέλος από τον Δεκέμβρη 2009 κ έχω το Njoy Npro με 3 μπαταρίες και θήκη επαναφόρτισης PCC RN-4081 από Κίνα. Θέλω να πάω στο επόμενο ΗΤ που δεν θα με παιδεύει στο στάξιμο υγρού κατευθείαν στον ατμοποιητή αλλά θα έχει κ μπαταρία με μεγαλύτερη διάρκεια αφού έχω βαρεθεί να φορτίζω τις μπαταρίες του Njoy... Ποιά είναι η γνώμη σας;

PS: Σκέφτομαι για το EVO , είναι ΟΚ για αυτό που το θέλω;

 :D Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλους τους συνατμιστές ....

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Με το evo θα εχεις το ιδιο προβλημα με τις μπαταριες + οτι αν δεν παρεις με κουμπακι δεν θα μπορεις να πας σε μερη με εντονο ηχο πχ κλαμπ καθως ειναι ευαισθητη στο θορυβο και ενεργοποιητε.
α και ο 401 δεν ειναι ο πιο καταληλος για σταξιμο, δες κατι σε 510 και 901!

Αποσυνδεδεμένος sd

Ευχαριστώ , κοιτάζω για 510 μεριά μάλλον ... κ βλέπω + κ - ...

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Με το evo θα εχεις το ιδιο προβλημα με τις μπαταριες + οτι αν δεν παρεις με κουμπακι δεν θα μπορεις να πας σε μερη με εντονο ηχο πχ κλαμπ καθως ειναι ευαισθητη στο θορυβο και ενεργοποιητε.
α και ο 401 δεν ειναι ο πιο καταληλος για σταξιμο, δες κατι σε 510 και 901!
Τι του λες του ανθρώπου? Ο 401 είναι ο πλέον κατάλληλος για dripping αλλά και για dipping γιατί είναι ανοιχτού τύπου δηλαδή η γέφυρα του ατμοποιητή είναι φανερή σε αντίθεση με το 901 ή 510 που είναι ακριβώς το αντίθετο.
Για διάρκεια μπαταρίας μάλλον θα πρέπει να προσανατολιστείς σε κάποιο εμπορικό mod τύπου E-Go από Nobacco ή Funstore. Θα φορτίζεις μια φορά την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Αν μιλάμε για evo μπαταρίες, ο 401 δεν είναι ο πλέον κατάλληλος για dripping καθώς οι μπαταρίες δεν είναι σφραγισμένες οπότε μπορεί να πλημμυρίσουν και να βραχυκυκλώσουν / χαλάσουν. Το ίδιο και οι αυτόματες του 901 (οι χειροκίνητες είναι σφραγισμένες αν θυμάμαι καλά).

Σαν βάση θα προτείνω κι εγώ eGo και αν σου αρέσει περισσότερο ο 401 παίρνεις adapter 510->401. Το επιπλέον υπέρ είναι πως και οι μπαταρίες του ego είναι σφραγισμένες αλλά και επειδή αναγκαστικά θα χρησιμοποιήσεις adapter με τον 401, το υγρό που περισσεύει θα συγκεντρώνεται στον adapter και δε θα φτάνει καν μέχρι τη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Αν μιλάμε για evo μπαταρίες, ο 401 δεν είναι ο πλέον κατάλληλος για dripping καθώς οι μπαταρίες δεν είναι σφραγισμένες οπότε μπορεί να πλημμυρίσουν και να βραχυκυκλώσουν / χαλάσουν.

ετσι ακριβως!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Τι του λες του ανθρώπου?
ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Συμφωνώ πως ο 401 είναι μια πολύ καλή λύση για dripping.
Καλός συνδιασμος θα ήταν 401+χειροκινητες μπαταρίες + e-case για αυτονομία
 

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Τι τον μπλέκετε με 401 και μπουκώματα και πονεμένες ιστορίες ρε παιδιά!!
(Γνώμη μου μετά από 4μήνες χρήσης του)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Κατά τη δική μου γνώμη κυριαρχεί το ego στη μεσαία κατηγορία των  εργοστασιακών συσκευών.
Είναι μονόδρομος για εκείνα που ζητώ από μία συσκευή.
Και ο 510... ,... καλός είναι... ,είναι φορές δε, που γίνεται ΌΥΑΑΑ :hapy_crazy:, σπουδαίος, είναι λίγες αλλά συμβαίνει :))
Και με τους αντάπτορες, τί να λέμε...
Μετά απλά πας σε κάποιο mod (GG ;))

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Τι τον μπλέκετε με 401 και μπουκώματα και πονεμένες ιστορίες ρε παιδιά!!
(Γνώμη μου μετά από 4μήνες χρήσης του)

O 401, παρότι ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερος fan του, με dripping έχει πολύ καλή γεύση , και δεν μπουκώνει και τόσο εύκολα (εν σχέση πάντα με τα 510)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
κατα την προσωπική μου άποψη ο  401 είναι ιδανικός για dripping

Αποσυνδεδεμένος sd

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια κ τον κόπο που κάνατε να με βοηθήσετε! Ήδη μελετάω προσεκτικά όλες τις λύσεις που μου προτείνατε ... Και πάλι ευχαριστώ ...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
κατα την προσωπική μου άποψη ο  401 είναι ιδανικός για dripping
Συμφωνώ
οι άλλοι είναι φαγάνες και το dripping χάνει το νόημα του, με τον 401 τουλάχιστον έχεις με 2 σταγόνες κάμποσες ρουφιξιές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix