vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Mod και αθάνατοι κονεκτορες

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 14, 2013, 14:01 »
Ατσάλινος κι ανθεκτικός κι ας είναι και αρκετά πιο ακριβό το μοντάκι.
Είδαμε τι συμβαίνει με evic και lava και πόσο ξενέρωμα είναι να θες καθε τόσο άλλο...

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 30, 2013, 20:36 »
Εννοειται αφθαρτο ;) που να τρέχεις για επισκευές  :bye:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 30, 2013, 20:46 »
Καποια λυση υπαρχει............ ;D ;D
Αν υπαρχει......θελω κι εγω ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 30, 2013, 21:16 »
εγω θελω να χαλαει ευκολα.
για να αρχιζω τα καντηλια, να σπαω καρεκλες τραπεζια, να κλωτσαω τους τοιχους, να με πιανει σχιζοφρενεια. >:(
πειραζει?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 30, 2013, 21:53 »
νευρικε :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 30, 2013, 22:17 »
ενας λογος που στο vamo απο την πρωτη κιολας μερα περασα ενα δαχτιλιδι αναμεσα στον ατμο και στο vamo ετσι ελπιζω να μην παθει τιποτα οχι οτι τον βγαζω και ποτε απο εκει αλλα ειναι και πιο ομορφο οπτικα

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 30, 2013, 22:30 »
Ατσάλινος κι ανθεκτικός ;)καλυτερα να δωσεις απο την αρχη λιγα ευρω παραπανω και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο :yes:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 30, 2013, 22:46 »
Εγώ ψηφίζω "Τους κοινους ευπαθεις κονεκτορες εμποριου?"
Αλλιώς πως θα στο στέλνω κάθε λίγο και λιγάκι για επισκευή ;D :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 01, 2013, 00:12 »
Φυσικά  " Aτσαλινο κονεκτορα με αφθαρτο υλικο στην θεση του μονωτικου σιλικονενιου υλικου "  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 01, 2013, 00:45 »
Εγώ θα ήθελα έναν πολύ μικρό...ανταπτορα. Όσο καλό και να είναι το ατσάλι της κεφαλής όταν θα παλεύει με το ατσάλι του ατμοποιητη κάποια στιγμή θα βαρέσει . Επίσης και το oring με τις θερμοκρασίες που αναπτύσσονται κάποια στιγμή θα την αφήσει την σταγόνα περάσει. Και ο καλύτερος ατμό κάποια στιγμή θα στάξει και αυτός.

Οπότε με έναν όσο το δυνατόν μικρότερο σε μήκος ανταπτορα για να έχω κεφάλι ήσυχο.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 01, 2013, 01:14 »
Και να προσθέσω στην ψαγμένη και σοφή τοποθέτηση του drum,
υπάρχει καλύτερη δικαιολογία για την αγορά του νέου μοντέλου;

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 01, 2013, 03:52 »
Όσοι Έλληνες κατασκευαστές συμμετέχουν στο φόρουμ, μπορούν εύκολα να δημιουργήσουν/υιοθετήσουν ένα κοινώς αποδεκτό σύστημα σύνδεσης, όλοι μαζί. Έτσι και αλλιώς απευθύνονται σε συγκεκριμένο -ψαγμένο θα έλεγα- κοινό που θα εκτιμήσει την καινοτόμο αλλαγή.

Δευτερευόντως, απολύτως παραδόξως, οι Έλληνες κατασκευαστές είναι ένα ενεργό κομμάτι της παγκόσμιας κοινότητας στον τομέα μας, και άνετα θα ασκήσουν επιρροή στα ξένα φορά, εφόσον βέβαια αυτό το νέο connection system θα είναι αυτό που πρέπει, σχεδιασμένο όπως πρέπει.

Εάν αυτός ο τρόπος σύνδεσης σχεδιαστεί με τέτοιο τρόπο που να μπορεί να λειτουργήσει παράλληλα και με τα συμβατικά σπειρώματα,  σε περίπτωση που κάποιος θέλει συμβατική σύνδεση, νομίζω δεν θα δημιουργήσει μεγάλο πανικό, ενώ αντιθέτως θα δώσει λαβή για αυτό που πραγματικά χρειάζεται στην αγορά. Εάν γίνει αυτό από όλους, ένας ένας θα αρχίσουν να υιοθετούν το σύστημα αυτό ..

Οι αγαπητοί κατασκευαστές καταναλώνουν τόσο πολύτιμο χρόνο για τις εφευρέσεις τους, και έτσι είναι σίγουρο ότι δεν θα δυσκολευτούν να βρούν λύση. Μόνο να κινητοποιηθούν για το κοινό καλό και να εδραιώσουν ένα νέο καλύτερο status.

Θα μου πείτε, αυτό είναι ουτοπία. Αλλά θα ανταπαντήσω ότι ουτοπία είναι πάντα κάτι το οποίο έχει φτιαχτεί και το πουλάμε για να κάνει μια δουλειά αλλά δεν την κάνει. Ουτοπία είναι να συζητάμε, όπως για παράδειγμα κάνουμε στο παρόν νήμα, για κάτι που δεν υπάρχει αλλά θα το θέλαμε ...

Αγαπητοί φίλοι, οι Έλληνες ατμοκατασκευαστές μπορούν να το κάνουν αυτό, φτάνει να ξεκουνηθούν, κατά την άποψη μου (δεν το λέω ειρωνικά το ξεκουνηθούν, το λέω με την έννοια της εστίασης στο συγκεκριμένο, με την έννοια του να αποεστιάσουμε για μια στιγμή από τον εμπορικό μας οίστρο και τις προσωπικές μας δημιουργίες και εμπορικές σκοπιμότητες, προκειμένου να εστιάσουμε ομαδικά σε κάτι που θα οφελήσει όλους στο μέλλον, άρα και εμάς).

Αγαπητοί κατασκευαστές, ας ανοίξει κάποιος ένα νήμα και ας παρουσιαστούν 5-10 προτάσεις, και αν νομίζετε να ψηφιστούν από σας οι πιο λειτουργικές, οι πιο καινοτόμες. Μπορείτε, και μπορούμε! Έχετε σχεδιάσει τόσα και τόσα ... κατά την άποψη μου ...


Αν πάλι σας φαίνοται μαλ@κίες τα παραπάνω, νο πρόμπλεμ, θα συνεχίσω να ψωνίζω 510, ή ότι άλλη κινεζιά με βολέψει ...  :dontknow:


Ήταν ένα ποστ αφιερωμένο σε ένα πραγματικά αθάνατο connector σύστημα, και δεν έχω πιεί τίποτα, παρά μόνο τα cigarillos vg μου !!!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 01, 2013, 09:10 »
SS Δαγκωτο  :)

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 01, 2013, 09:26 »
δεν τίθεται θέμα. την κουρτίνα Νο1. ss.

και καλό μήνα σε όλους

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Mod και αθάνατοι κονεκτορες
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 01, 2013, 16:25 »
ήδη μου έχουν χαλάσει  τα σπειρώματα από ένα μίνι λάβα και δεν βιδώνει  επάνω τπτ
τώρα τι το κάνεις ??? ?


όποτε  ατσάλινο δαγκωτό και καλό θα ήταν να μπορούσα να το αντικαταστήσω!!!!!!!
μπορεις να παρεις ενα ανταλλακτικο κονεκτορα πχ απο atmistique και να το αλλαξεις.. αυτο εκανα σημερα στο umax μου που απο τις πτωσεις διαλυθηκε και ο δικος του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix