vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1230 στις: Ιουλίου 21, 2015, 15:29 »
Άλλος ένας κάτοχος Phenomenon Lite στην παρέα .. και καλώς σας βρήκα!


Γράφω πιο πολύ για να διαδόσω την πολύ καλή εξυπηρέτηση του Gus, όπως και το πόσο μας χρειάζεται να στηρίζουμε τα ντόπια μαγαζιά. Τα υπόλοιπα είναι γραμμένα απο εσάς ..


Καλή συνέχεια σε όλους! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1231 στις: Ιουλίου 21, 2015, 16:24 »
Μετα απο λιγες μερες χρησης μπορω να πω και εγω  εντυπωσεις!Κατ αρχας ειναι πολυ ωραια εικονα ειδικα στις εποχες που ζουμε που υπαρχουν ανθρωποι που παλευουν να δημιουργησουν κατι!Απο την στιγμη που μπηκα στο μαγαζι στην καστοριας(απ'εξω δεν φαινεται πολυ, αναζητηστε και εκει την κορωνα gus!) καταλαβα οτι εκει ειναι και εργαστηριο και σημειο πωλησης και κυριως ενας χωρος που εισαι ευπροσδεκτος να δοκιμασεις και να αποφασισεις τι σε καλυπτει!Ο Μαριος πολυ ευχαριστος και εξυπηρετικος!Πραγματικα χαιρομαι τετοια προιοντα να ειναι ελληνικα και ποιοτικα!
Στα του phenomenon τωρα, υπαρχουν οι γνωστες τρεις βασεις(zest, lite, momentus) στις οποιες μπαινουν και οι δυο καμπανες και μετα και οποιο tank επιθυμει ο κατοχος(αν τα καταλαβα σωστα!)!Εγω πηρα την βαση lite με την τρουλωτη καμπανα και το bell cap που σχηματιζει ορθη γωνια στο τελειωμα του!
Αφου καθαρισα τα κομματια (αν και πεντακαθαρα!) ξεκινησα να στηνω με ff2 και βαμβακι πανω στο deck!Μετα απο λιγο το χαρτι ειχε λιμνουλα!Οταν ανοιξα το deck ειδα οτι δεν ηταν σε ολο το σκαλοπατι οποτε υποψιασμενος απο ολους εσας εδω μεσα(να ειστε καλα ολοι που βοηθατε!) εστησα παλι με βαμβακι στο deck και μια ελαχιστη μυτη στην πλατη του καθε αυλακιου!Απο τοτε ουτε δακρυ!Εχει ειπωθει απειρες φορες αλλα ειναι πανεμορφος και πραγματικα παναλαφρος!Ακομα οταν τον ξεβιδωνω δεν το πιστευω οτι ειναι τοσο ελαφρυς και κοιταω προσεκτικα αν ξεβιδωνει ολοκληρος!
Επισης πρεπει να πω οτι μ'αρεσει απιστευτα το οτι ειναι τοσο απλος και χωρις πολλα κομματια!
Στο γεμισμα του ειναι επισης πολυ ευκολος με την μεθοδο του γεμισματος απο κατω!
Προσοχη μονο οταν εχει βγει η βαση και κουνιεται για να ανεβει λιγο πιο πανω μην ξεβιδωθει η καμπανα!
Στο στησιμο προσωπικα μου φανηκε πολυ ευκολος και οι βιδες του ειναι αψογες!
Οσον αφορα την γευση δεν εχω να προσθεσω κατι σε οσους λενε οτι ειναι καταπληκτικη!Σκεφτειτε οτι προσωπικα εχω θεμα με τον κορεσμο γευσης σχετικα γρηγορα και παρ'ολα αυτα δεν μπορω να σταματησω να ατμιζω!Επισης πολυ σημαντικο για μενα ειναι αυτη η αισθηση του ατμου που σε γεμιζει κατι το οποιο ο phenomenon δινει απλοχερα!
Ενα μεγαλο μπραβο στον κατασκευαστη και αλλο ενα σε ολους τους κατοχους που μοιραζονται τις γνωσεις και την εμπειρια τους!
Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν ξερω αν υπαρχει γυρισμος απο το Phenomenon(ηδη ψηνομαι και για momentus!)!
Αυτα τα λιγα απο μενα αν και προβλεπω οτι εχω ακομα δρομο μεχρι να τον φτασω στο full των δυνατοτητων του!
Mεσα στα λιγα που ειπα(χα,χα!) ξεχασα να πω οτι ειναι ΑΘΟΡΥΒΟΣ!Πρωτη φορα πετυχαινω τοσο ησυχη λειτουργια!Αυτο για οποιον εχει προσπαθησει να παρει στα κλεφτα τζουρα σε χωρο κλειστο με ησυχια και εχουν γυρισει να τον κοιταξουν οι παντες ειναι ενα μεγαλο συν :thumpup: !
Επειδη τα χρονια περνανε και τα θυμαμαι με χρονοκαθυστερηση, το bell tank που στο τελειωμα δεν ειναι ακριβως bell ειναι πιο ανθεκτικο στα οξινα/tankcrackers υγρα απ'οτι το κλασσικο bell tank!Αυτο με βαση πληροφορια του κατασκευαστη!Προσωπικα δεν με πολυαπασχολει αλλα οποιος χρησιμοποιει <<υποπτα>> υγρα καλο ειναι να ριξει μια ερωτηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2015, 16:23 από robbinsrules »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1232 στις: Ιουλίου 22, 2015, 18:46 »
μιας και σήμερα απέκτησα τηνmomentus ,ας παραθέσω και εγώ την άποψη μου ,,,αρκετά πιο αεράτη σε σημείο που μου θύμισε πρώτη τρύπα απο subtank,,η γεύση παραμένεικαι όλα τα υπόλοιπα ,την προτινω για όλους που θέλουνε αερατη τζούρα !! :sign_trelaaa:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2015, 22:13 από nasios »

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1233 στις: Ιουλίου 22, 2015, 19:32 »
Μετά από αυτό το μήνυμα του nasios αρχίζω να ψήνομαι κι εγώ για Phenomenon  :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1234 στις: Ιουλίου 22, 2015, 20:12 »
Φιλε nasios ανεβασε και καμια φωτο ετσι και αλιωσ τα σαλια μασ τρεχουν   :tongue_smilie: για τετια πραγματα

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1235 στις: Ιουλίου 22, 2015, 22:10 »
φωτο απο τις βασεις η γενικα αχχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1236 στις: Ιουλίου 22, 2015, 22:25 »
Για των ατμο και βαλε και τησ βασησ  αν δεν σου ειναι κοποσ

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1237 στις: Ιουλίου 22, 2015, 23:08 »
τις βασεις τις πηρα απο αλλου απλα προσθεσα ποια ειναι η καθε μια ,μιας και τα εχω στημενα και τα δυο .. :-[
η αλλη ειναι αυτα που εχω μια με μομεντους και μια lite με διαφορετικα τανκακια ...



Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1238 στις: Ιουλίου 23, 2015, 00:36 »
Σε ζηλευω να ξερεις!Μετα τον πρωτο phenomenon δεν υπαρχει γυρισμος!Καλοατμιστος!

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1239 στις: Ιουλίου 23, 2015, 04:37 »
Σημερα πηρα αλλο ενα φαινομενο light με deck momentus Ειμαι ερωτευμενος.. :D   με αυτο το προιον που μονο χαρες και απολαυσεις μας δινει και ειναι κατασκευασμενο απο δυο σπανιους ανθρωπους που πραγματικα ενδιαφερονται για τον πελατη και τον τιμουν δινοντας του με ολη τους την καρδια τον καλυτερο εαυτο τους.

Τα καλα αυτου του προιοντος ειναι τοσο γνωστα σε οσους τον εχουν δοκιμασει οπότε δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο.

Ηθελα μονο να αναφερθω στην εξαιρετικη συμπεριφορα των αγαπητων και παντα εξυπηρετικων Κωστα και Μαριου η οποια για μια ακομα φορα ηταν φιλικη, ανθρωπινη ,ευγενικη και απολυτα επαγγελματικη.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1240 στις: Ιουλίου 23, 2015, 14:56 »


Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1241 στις: Ιουλίου 23, 2015, 19:44 »
παιδια πως υποτιθετε οτι πρεπει να γεμίζουμε τον lite και να μην τρέχουν μετα τα υγρα.
με εχει σκασει πραγματικα...


θελω να τον αγαπήσω αλλα δεν μπορω. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1242 στις: Ιουλίου 23, 2015, 20:24 »
παρε ενα απο τα αλλα τανκακια και οχι αυτο που εχει σαν στοκ και θα με θυμηθείς ... O0

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1243 στις: Ιουλίου 23, 2015, 20:31 »
Malossi τα πραγματα ειναι παρα πολυ απλα.
Πατας bellcap κατω ανοιγει λιγο και μετα σιγα σιγα κατεβαζεις κι αλλο αλλα σιγα σιγα φαντασου οτι να χωραει η το πιπετο ολο
..

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1244 στις: Ιουλίου 23, 2015, 20:43 »



Το oring της καμπανας να ξες θελει λιγο υγρο για να ξεκουμπωνει πιο ευκολα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias