vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Jorge, manoslykos, zakman35, infernity, thanos1071, camber, FaniFox

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος xatzo

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1125 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:13 »
το ναυτιλο τον εχω και με ψηνει το σαμποξ για τους λογους που ειπα αλλα με προβληματιζει λιγο το θεμα γευσης.να πω οτι ουτε για τον ναυτιλο θα ελεγα οτι περνω τρελη γευση .
απο εκει και περα με το επισκευασιμο κομματι του σαμπτανκ με καλο βαμβακι και ας πουμε εμπειρο στησιμο δεν θα μπορουσα να περνω καλυτερη γευση απο ναυτιλο?θεωριτικα


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 10:52 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1126 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 22:37 »
 Εαν θέλεις να κάνεις πνευμονικές, με επισκευάσιμο κομμάτι, με καλή γεύση τότε πάρε έναν ντρίπερ..  :)

Νομίζω όμως οτι έχει ξεφύγει η κουβέντα απο τον Ναυτίλο και καλό θα ήταν να μεταφερθεί εδώ η συνέχεια..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1127 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 13:12 »
Παρακαλώ να επανέλθουμε στο θέμα μας.
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος αλλά και με οξυμένους τόνους διαγράφηκαν.
Παρακαλούμε ηρεμία και να μην επαναληφθεί.

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1128 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 07:37 »
2.5 μήνες πλέον ατμιστικής εμπειρίας με τον ναυτίλο μίνι και ομολογώ οτι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Από την στιγμή που καταστάλαξα και στα υγρά μου ο ναυτιλάκος δεν μέχει απογοητεύσει σχεδόν καθόλου,και με τις καινούριες κεφαλές να είναι ένα κλικ καλύτερες σε θέματα γεύσης,απόδοσης,απολαμβάνω κάθε στιγμή στο έπακρο.


+1000 στον ναυτίλο μίνι και ο σπουδαιότερος λόγος οτι είμαι 2.5 μήνες χωρίς τζούρα τσιγάρου!

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1129 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 12:47 »
2.5 μήνες πλέον ατμιστικής εμπειρίας με τον ναυτίλο μίνι και ομολογώ οτι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Από την στιγμή που καταστάλαξα και στα υγρά μου ο ναυτιλάκος δεν μέχει απογοητεύσει σχεδόν καθόλου,και με τις καινούριες κεφαλές να είναι ένα κλικ καλύτερες σε θέματα γεύσης,απόδοσης,απολαμβάνω κάθε στιγμή στο έπακρο.


+1000 στον ναυτίλο μίνι και ο σπουδαιότερος λόγος οτι είμαι 2.5 μήνες χωρίς τζούρα τσιγάρου!
Ετσι.... πριν τον Nautilus παλευα με τους CE5-S της Aspire και μια Vision Spinner 1300vv, με βοηθησαν να κοψω το τσιγαρο, αλλα ουσιαστικα εκοψα να το αγοραζω, μετα την πληρωναν ολοι οσοι κάπνιζαν, οπου εβρισκα πακετο και στριφτό τους ριμαζα στην τρακα, εφτασαν σε σημειο να με βλεπουν και να κρυβουν τα πακετα.... .
Καταλαβα πως επρεπε να το κοψω μαχαιρι... εβλεπα βιντεο με ποικιλια απο διαφορους ατμοποιητες και μοντακια, ειπα πως μονο ετσι θα το κοψω τελειως... οποτε μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα, ELEAF ISTICK 50W & ASPIRE NAUTILUS... αυτο ηταν, εχω να πιασω τσιγαρο απο τοτε... μου εχουν δωσει πολοι να καπνισω γιατι δεν το πιστευαν και οντως ειδαν οτι οχι μονο δεν το ηθελα αλλα μου βρωμαγε κιολας... δεν θελω ουτε να το βλεπω, ανακατευομαι οταν το μυριζω... (ασχετα αν εχει <<πλουτισει>> ο τυπος που εχει το καταστημα με το ηλεκτρονικο απ τα υγρα που αγοραζω καθε μερα....χομπι το εχω κανει )
Aspire Nautilus ever ο καλυτερος εργοστασιακος ατμποιητης στην κατηγορια του με διαφορα πρωτιας απ τον δευτερο....

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος otrelos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook Page
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1130 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 18:29 »
Αποφασισα να πειραξω λιγο τον μινι κ να του δωσω λιγο αερα .
Εβγαλα το δαχτυλιδι του και ανοιξα ολες τις τρυπες με μεγαλυτερο τρυπανακι .
Εβαλα αντισταση που εφτιαξα με νικελιο για να εχω ελεγχο θερμοκρασιας στον RDNA και το αποτελεσμα ....
Στους 180 - 200 βαθμους Απιστευτο !
Ντουμανι και γευση .... οση αντεχεις  ;)

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1131 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:20 »
Χαιρετώ ολη την παρέα.είμαι εδώ και ένα μήνα αποκλειστικά ατμιστής ξεκινώντας με εναν
Nobacco-s bdc που πήρα από έναν φίλο για να δοκιμάσω και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος.
Αποφάσισα μετά από έναν μήνα να αγοράσω μίνι ναυτίλο bvc με i stick 30w.
Γενικές παρατηρήσεις
α)πολλά μπράβο για το forum,μεγάλη βοήθεια
β)πολλά μπράβο στον ρένο με τα βιντεάκια του,απλά απολαυστικός
γ)από συζητήσεις παρατηρώ μεγάλη άγνοια σε σχέση με το η.τ.Η προπαγάνδα
κάνει δουλειά
δ)παρατηρώ πολλούς που μετά απο 1έως 3 μήνες το γυρνάν πάλι στο κ.τ.

Για το μινι ναυτιλο
α)δεν με ξετρέλανε η γεύση,υποτονική σε 3 υγρά που το έχω δοκιμάσει,
καλό ντουμάνι και χτύπημα
β)η μπαταρία δεν μου βγάζει ούτε μέρα.καταναλώνω 5ml στα 8 με 10 watt.Άλλαξα
και αντίσταση και πάλι το ίδιο.
γ)αρκετές μπουρμπουλήθρες,2 φορές πετάχτηκε από το επιστόμιο
καυτή σταγόνα και η 2η μαμισια αντίσταση μαλλον ελλατωματικη(μύριζει καμενίλα και
σκουρένει πολύ το χρώμα του υγρού)
Αυριο θα πάω στο καταστημα της nobaco να δούμε μήπως έχω πέσει σε
κάτι ελλατωματικό. Οπότε θα ενημερώσω.
 Κλείνοντας την 4η μέρα με τον μινι έχω προβληματάκια οπότε δεν μπορώ
να είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν.να σημειώσω ότι έχω κανει και καθαρισμο
με χαρτοπετσέτα όσα μέρη πρέπει,ρίχνω 4 σταγόνες και τον αφήνω 5 λεπτά να
αποροφήσει το υγρό.αυτή τη στιγμή είμαι στην τρίτη αντίσταση που πήρα από φίλο
ελαφρώς χρησιμοποιημένη και πάει καλά.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1132 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:25 »
Γεια σου στην παρέα μας,
πιο υγρό κάνεις δεν μας είπες και σε τι νικοτίνη, γιατι και αυτό παίζει έναν μεγάλο ρόλο.

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1133 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:35 »
1ο υγρό cuban tis liqua 12αρι νικοτινη
2ο υγρό  ry69 apo join club (drips) 12 νικοτινγ
3ο  tales duke
Ολες οι αντιστάσεις 1,8 ohm dvc

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1134 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:41 »
Τα ίδια υγρά με τον προηγούμενο άτμο σου ήταν καλά?
Το λέω γιατί γενικά ο Nautilus είναι απο τους καλύτερους εργοστασιακούς.
Και όπως θα διαβάσεις εδώ και πολύ καλός στην γεύση, μήπως δεν σου κάνουν η γεύσης ή η βαθμοί του (12 και να δοκίμαζες 18)?
Αλλά κάτσε να γράψουν και τα παιδιά που ακόμα τον χρησιμοποιούν.

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1135 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:45 »
Περιεργο.να πω οτι ειχες κρφαλες 1.6 που ειχαμε θεματακια να το καταλαβω..εχεις παιξει με τον αερα στις τζουρες; Εχω τον ιδιο κανω 3 νικοτηνη,εχω αλλαξει πανω απο 12 υγρα και δεν ειχα ποτε θεμα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1136 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:49 »
Το  πιο  πιθανό  είναι να  έχεις  πέσει  σε  κακία  παρτίδα  κεφαλών  αγόρασε  και  από  κάποιο  άλλο  κατάστημα, εμένα o  nautilus mini  με  liqua  cuban cigar  μου  βγάζει  πολύ  καλή  γεύση,  θέλει  όταν  είναι  καινούργια  η κεφαλή να ατμισω   2 ml για  να  στρώσει  η  αντίσταση  μετά  η  γευση  είναι τέλεια.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1137 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 13:52 »
Κώστα το υποτονικό το είχα πάθει και εγώ στην αρχή αλλά ήταν μάλλον λόγο αρχής μέχρι να προσαρμοστούν οι γευστοι κάλυκες,
να φανταστείς ότι ξεκίνησα με Liqua Bright Tobaco και μετα απο 2-3 μέρες μου φάνηκε ότι κάτι δεν πάει καλά γιατι δεν έπαιρνα καθόλου γεύση και άντε άλλαγμα αντίστασης και πάλι από την αρχή :)

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1138 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:00 »
Ξερεις ειναι η βασικη αιτια του μετα απο λιγο οι περισσοτεροι να ψαχνονται για επισκευασιμους ατμο οπως και εγω τωρα.απο τη μια το κοστος των εργοστασιακων αλλα το πιο σπαστικο ειναι η αστοχια υλικων


Mobile klaz speaking...

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1139 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 14:03 »
 Φίλε higraf στον προηγούμενο ατμο όλα τα υγρά ήταν καλά,ειδικά το cuban. Εχω παίξει με
τις ρυθμίσεις αέρα και η νικοτίνη δεν νομίζω να παίζει ρόλο στη γεύση.Ξαναθυμίζω ότι το μοντ κρατάει μόνο γύρω στα 5ml.ίσως να συνηθίσω την γεύση και εγώ μετά από μερικές μέρες.αύριο έτσι και αλλιώς θα πάω από τη nobaco οπότε ίσως υπάρχει άλλο θέμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix