vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kylin RTA by Vandy Vape

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 11, 2017, 10:33 »
Phgtszs...ποιον εχεις και δεν εχει διαρροες; τον 1 η τον v2;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 11, 2017, 11:24 »
Δυστυχως δεν κοιταξα ποια εκδοση ειναι και τον εχω δωσει σε φιλο

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 11, 2017, 12:40 »
Σε έναν V2 που είδα εκτός του ότι αλλάζει το πρώτης έκδοσης κουτί (το νέο είναι πιο "φαντεζί"  ;D ) παρατήρησα ότι προστέθηκε και το δαχτυλίδι της παρακάτω εικόνας που αναφέρεται ως "top filling ring". Στην πρώτη έκδοση δεν υπήρχε αυτό αφού το "top cap" ερχόταν απευθείας σε επαφή με το γυαλί. Δείτε φωτό παρακάτω. ;)


Φίλος που είχε τον V1 και αγανάκτησε από τις διαρροές (τον είχε και πάνω σε ipv των 200 ευρώ.. ) τον έδωσε, πήρε τον V2 και βρήκε την υγειά του όπως λέει κι ο σοφός λαός. Σίγουρα πάντως υπάρχουν αναφορές για διαρροές και στην δεύτερη έκδοση αλλά εγώ διαπίστωσα ψυχή και σώμα ότι για τον φίλο μου σήμερα πρόβλημα δεν υπάρχει. Το πως στήνει και τοποθετεί τα βαμβάκια ο καθένας μας είναι ένα θέμα που σίγουρα δημιουργεί καταστάσεις όπως και εντυπώσεις, εννοείται πως το ίδιο μπορεί συμβαίνει και με τον έλεγχο ποιότητας αλλά και σωστής λειτουργίας που γίνεται απ'τις περισσότερες εταιρίες μαζικής παραγωγής τη σήμερον ημέρα.. τουτέστιν πάει να πει ότι οι μισοί μπορεί να χάνουν υγρά ενώ οι υπόλοιποι όχι. Ποιος ξέρει..

Τεσπά δείτε την εικόνα για να καταλάβετε τι προστέθηκε στον V2.


Αποσυνδεδεμένος spirosbreak

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 18, 2017, 21:46 »
έστειλα και εγώ εχθές εμαιλ στην vande vape  και τους είπα για τη διαρροή,μου απάντησαν σήμερα και μου ζήτησαν τα στοιχειά μου να μου στείλουν άλλο ντεκ,περιμενω μακαρι να λενε αληθεια και να στειλουν 

Αποσυνδεδεμένος b0b3rman

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 19, 2017, 17:17 »
Λιγο οφ τοπικ αλλα πηρα τον Reload RTA και ειναι απλα τελειος ουτε διαρροες ουτε τιποτα και γευση ιδια με Kylin ή και καλυτερη, ο αερας ισως ειναι λιγο λιγοτερος απο του Kylin αλλα ειναι σιγουρα αρκετος, γενικα τρομερος ατμοποιητης απ οσο εχω δει εδω και μια βδομαδα. Δε μπαινω σε αλλες λεπτομερειες γιατι ειμαι ηδη εκτος θεματος απλα ηθελα να σας πω για εναν παρομοιο με Kylin αλλα χωρις προβληματα για οποιον ενδιαφερεται.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 05, 2017, 14:58 »
Δευτερη μερα με τον Kylin και οι εντυπωσεις μου ειναι εξαιρετικες.
Πολυς αερας βεβαια, αλλα του ταιριαζει, ειναι και πολυ ομαλος αερας.
Η γευση του εξαιρετικη, μαλλον η καλυτερη που εχω παρει απο ατμοποιητη, το οποιο ειναι εντυπωσιακο δεδομενου του ποσο αερατος ειναι.
Θεμα με διαρροες δεν εχω ιδιαιτερα, βεβαια πολυ βαμβακι στα λουκια.

Δε μου αρεσει που δεν εχει μεταλλικο δαχτυλιδι στην πανω πλευρα απο το τζαμακι, αλλα το πολυ χοντρο o-ring δε δινει σε καμια περιπτωση υποψια μετακινησης κατα την πληρωση.

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 05, 2017, 15:46 »
Δυστυχώς αν το ντεκ ειναι pressfit με την βαση τοτε υπαρχει πιθανοτητα κατασκευαστικου λαθους και για αυτο άλλοι λενε δεν έχουν διαρροές και άλλοι έχουν,το προβλημα με τέτοιου είδους κατασκευές ειναι οτι μπορει στην αρχη να δουλέψει σωστα και μετα με το ανοιγμα και το κλείσιμο των υγρων και του αερα να δημιουργηθει προβλημα μέλλοντικα.

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 06, 2017, 15:35 »
Παιδιά όσοι έχετε τον Kylin αλλάξετε άμεσα τις βίδες του... 


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 06, 2017, 15:40 »
Είναι σαν να έχουν μείνει μήνες μέσα σε νερό :o

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 06, 2017, 16:17 »
Το ειχα βαλει σε corega για 4-5  ωρες.. Σημείωσε οτι ηταν η τρίτη φορά. Στις πρώτες 2 ηταν οκ!!

Επίσης να πω ότι έχω τον v2. 

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 17, 2017, 17:17 »
Πρωτη μερα συμβίωσης με τον kylin μπορώ να  0 διαρροές εχοντας την εκδοση v2. Έχοντας στην κατοχη μου και αλλους rta οπως merlin mini pharao rta μπορώ να πω οτι σιγουρα εχει καλύτερη γεύση απο τον merlin mini απο κει και περα εχει αρκετά smooth αέρα μου αρέσει πολυ ολα τα εξτρα που ειχε μαζι του και πολυ καλη τιμή κιολας για αυτα που προσφέρει.. Πιστευω οτι μολις μαθω τα κουμπιά του θα χει καλύτερη γευση και απο τον pharao

Αποσυνδεδεμένος giotopoulos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 25, 2017, 21:01 »
Καλησπέρα!!!! :bye: :bye:
Έχω την ν2 έκδοση εδώ και τρεις εβδομάδες και ότι και αν έχω δοκιμάσει φαίνεται να έχει διαρροές απο το δαχτυλίδι του αέρα.
Τα πάντα όπως πρέπει σφιγμένα..
Από βαμβάκωμα τα πάντα: όσο πρέπει βαμβάκι
                                    αρκετό βαμβάκι
                                    πάρα πολύ βαμβάκι..
To στήσιμο προσεγμένο πάντα είτε με χοντρά σύρματα είτε με κοτετσοσύρματα σε γαϊδουροπυρήνες...
Θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια!!!

Ευχαριστω πολύ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 17:01 »
καλησπέρα σας, εχω τον ατμο αλλα την V1.
στην ουσία η αναβαθμιση ειναι στον πώλο και στο σιδερακι πανω απο το τανκ.. πωλειται extra αυτο το σιδερακι??

Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 31, 2019, 10:42 »
Ανασταίνω αυτό το topic γιατί απέκτησα πρόσφατα έναν Kylin II και έχω να πω ότι τα προβλήματα του φίλου [member=17279]giotopoulos[/member] δεν οφείλονται στο στήσιμό του.

Μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα, διαρροή από το δαχτυλίδι. Προσοχή, όχι από το airflow, αλλά από κάπου "πιο μέσα". Ψάχνοντας ώρες ατελείωτες στα internets, βρήκα ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα και κανείς δεν έχει καταλήξει στο τι φταίει. Η δική μου υπόθεση είναι ότι κάτι από τα ματζαφλάρια μέσα στη βάση του ατμοποιητή δεν πατάει σωστά με αποτέλεσμα να δημιουργείται κάποιο μικρό κενό από το οποίο τρέχει υγρό. Μέθοδοι που έχουν δοκιμάσει άλλοι και έχουν πιάσει αλλά για κάποιους άλλους δεν έχουν δουλέψει περιλαμβάνουν:

  • Αλλαγή του bubble με το ίσιο τζαμάκι
  • Πιάσιμο του ντεκ με πένσα και σφίξιμο
  • Σφίξιμο του 510
  • Αντικατάσταση του ντεκ

Τελικά καταλήγουμε μάλλον στο ότι το quality control της VV είναι γτπ και κάποια κομμμάτια έχουν βγει καλά ενώ κάποια άλλα όχι.

Μεγάλο κρίμα γιατί από γεύση τα σπάει (τολμώ να πω ότι είναι καλύτερος από τον Blotto).

Μεγαλύτερο κρίμα ότι κανένας από τους reviewers που τον παρουσίασαν δεν είπε τίποτα για το θέμα αυτό και αναρωτιέμαι αν όλα τα κομμάτια που έστειλαν για review από την VV ήταν διαλεγμένα να μην έχουν πρόβλημα.

Σε περίπτωση που δοκιμάσω κάποιο γιατροσόφι και πιάσει θα επανέλθω να ενημερώσω, γιατί να μπω σε διαδικασία να τον επιστρέψω στο κατάστημα που τον πήρα δεν παίζει.

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kylin RTA by Vandy Vape
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 31, 2019, 14:13 »
On off topic  ;D 
Από τη vandy vape έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος,
έχω 2 kylin m που θεωρώ σκοτώνουν,τον ikonic rda 
από τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος αρκεί να μη στήνεται 
όπως προτείνει αυτός που τον σχεδίασε  ;D 
Είχα τον berserker που για αυτό που ήταν  δούλευε μια χαρά 
άλλωστε συνεχίζει να βγαίνει καινούργιος με τιμή στο 20ρικο.
Ο kylin 2 δε μπορώ να πω ότι είχε προβλήματα ή έτρεχε,
καμμιά υγρασία που και που μπορεί.
Ήθελε λιγάκι προσοχή στο βαμβάκι,τπτ άλλο.
Και το συρταρωτό άνοιξε κλείσε να γεμίσεις χαλάρωσε σχετικά γρήγορα.Εφυγε γιατί προσωπικά ο μπούλκ είχε καλύτερη γεύση,ακόμα και ο "παππούς" aromamizer που συνεχίζω να έχω είναι μπροστά.Γνώμη μου και μόνο  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8428 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536970 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12