vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, dvelev, panoskapa, mathimatikos1966, thebull, Ελένη Π, maprix

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #375 στις: Ιουλίου 06, 2017, 22:39 »
Στην καμπάνα θα το ήθελα!

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #376 στις: Ιουλίου 06, 2017, 22:42 »
Εγώ θα το ήθελα με 0% στις επόμενες εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #377 στις: Ιουλίου 06, 2017, 23:30 »
[justify]Πριν λίγο τον έστησα κι όλα μια χαρά. Τώρα, κάτι άλλο. Προσοχή με το νέο ss κουστουμάκι. Εγώ δεν πρόσεξα, και κατά την τοποθέτηση του τανκ έκανα μικρά σημάδια στην καμπάνα. Κι αυτό γιατί, εσωτερικά οι στροφές του τανκ είναι πλέον ss…, ε, εγώ πέρναγα τα σπειρώματα δίχως αύριο, αυτά ακούμπησαν στην καμπάνα κι έκαναν μικρά μικρά σημαδάκια.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #378 στις: Ιουλίου 07, 2017, 00:33 »
Έχω αναμεικτα συναισθήματα για το SS tank.
Νομίζω πως είναι υπερβολικό το σχέδιο. Ίσως από κοντά να είναι καλύτερο.
Σίγουρα θα το προτιμούσα σκέτο από όπως είναι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #379 στις: Ιουλίου 07, 2017, 01:27 »
Κι εμένα γενικά δεν μου αρέσουν οι υπερβολές σε έναν ατμοποιητή και το ψάχνω ακόμα αν το συγκεκριμένο μου αρέσει τελικά ή όχι. Σίγουρα πάντως το προτιμώ απ' το να ήταν σκέτο και γυαλιστερό. Και παρόλο που δεν με τρελαίνουν λογότυπα τύπου "Σπαρτιάτες" "Μεγαλέξανδροι" "Η Μακεδονία είναι ελληνική" "Μαιάνδροι" κλπ (επίσης στο motogp μισώ τον Lorenzo - θα ξέρει ο Joe :D ) αυτό εδώ μου ταιριάζει πολύ "οπτικοακουστικά" με το όνομα "Κάβειρος".

Θα σκεφτώ αν θα το πάρω γιατί μάλλον δεν θα το χρησιμοποιήσω κιόλας, ανέκαθεν ήμουν με τα "πλαστικά" ή τα γυάλινα ακόμα και σε ατμοποιητές που οπτικά θα τους λάτρευα με τα ss τους (βλέπε cloud one, Κayfun όλοι, Τηλέμαχος v2 κλπ ). Για τον Κάβειρο θα το ήθελα μόνο αν χρειαζόταν να τον προστατεύσω, πράγμα που ούτως ή άλλως κάνω όμως γιατί σέβομαι το όμορφο γυαλιστερό φινίρισμα του.

Και τέλος για εμάς εδώ στην επαρχία βγαίνει σχετικά ακριβό το πακέτο, βάλε τα 18 για το ss, πρόσθεσε και καμιά 12-13άρα για τα μεταφορικά, ε 30 ευρώ για να κάθεται στο συρτάρι μάλλον δεν θα τα διαθέσω εύκολα αυτή τη φορά. Με κάθε σεβασμό στους κατασκευαστές και στο υπέροχο αυτό κομμάτι τους (τον Κάβειρο ) που έτσι κι αλλιώς μπήκε για τα καλά στα "αγαπημένα" μας. ;)

Φέτος θα κάνω διακοπές ο κόσμος να χαλάσει. :))


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #380 στις: Ιουλίου 07, 2017, 10:00 »
[justify]@TheMadGreek, καλημέρα. Σίγουρα, δεν έχεις άδικο σαν σκέψη, παρ’ όλα αυτά κάνε μία βόλτα να το δεις.[/justify]

[justify]@makis206, καλημέρα. Πάντα μα πάντα είσαι η φωνή της λογικής, υπέροχοι ως μέλη υπέροχοι και ως Συντονιστές, όλοι σας. Χίλια μπράβο ρε συ Μάκη, ελάχιστοι είναι οι σωστοί, πολλοί οι εξυπνάκηδες της μισής φάπας, που περιμένουν πάντα στη γωνία για να πουν την παρόλα τους. Χίλια μπράβο.[/justify]

[justify]Ούτε εδώ διαφωνώ. Όσα αναφέρεις περιέχουν αλήθειες. Βέβαια, το δικό μου σκεπτικό ήταν και είναι: ήθελα τον Κάβειρο αθάνατο, είναι όμορφος και με το ss, λατρεύω ss. Ελπίζω να δεις κι από κοντά το νέο τανκ, θα έχεις σωστή εντύπωση.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #381 στις: Ιουλίου 07, 2017, 10:05 »
@JoeBarTeam σίγουρα θα προσπαθήσω να το δω από κοντά με την πρώτη ευκαιρία. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #382 στις: Ιουλίου 07, 2017, 10:13 »
[justify]@TheMadGreek, ναι ναι, σίγουρα να το κάνεις, θα έχεις δική σου άποψη σε οτιδήποτε λέει ο άλλος. Περί αισθητικής τα έχουμε ξαναπεί από την αρχή του νήματος, δεν πα να λέω εγώ το μαύρο άσπρο. Τα κριτήρια σε προσωπικό επίπεδο είναι α και το συνολικό γούστο είναι β. Η μίξη τους μας στέλνει στο Marie Claire. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #383 στις: Ιουλίου 07, 2017, 11:01 »
Ειναι παντα διαφορετικα τα πραγματα από κοντά.
Όπως και στον Cloud One V3, απο τις φωτογραφιες δεν μου αρεσε ιδιαιτερα το "boosted" αλλα από κοντα μου αρεσε και δεν θα το αλλαζα κιολας. :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #384 στις: Ιουλίου 08, 2017, 11:22 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Δεν θα σταματήσω να το λέω, εξαιρετική επιλογή ο Κάβειρος, και για τα δικά μου δεδομένα πάντα, πήρε επάξια τη θέση συνοδηγού στους 2 τροχούς. Μάλιστα, δεν θα ξαναγίνω, βλακωδώς, τόσο αυστηρός όπως π.χ. με τον Keras, (όπου είχα μπροστά μου έναν υπέροχο επισκευάσιμο, κι εγώ έλεγα τα χαζά μου). / Τρελή υπόθεση, να ξέρεις πως ο επισκευάσιμος που κρατάς, βγάζει τρελά χιλιόμετρα, όρθιος. / Για το ολόσωμο πλέον ss κουστούμι του, μόνο καλά λόγια έχω. Αθήνα Θεσσαλονίκη χωρίς στάση.  :D[/justify]

Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #385 στις: Ιουλίου 08, 2017, 11:28 »
@JoeBarTeam έχω διαβάσει τις απόψεις σου για τον keras και θεωρώ ότι τον αδίκησες κάπως. Για τα δικά μου δεδομένα, είναι πάαααρα πολύ καλός ΚΑΙ σε γεύση και τον eviva τον χτυπάει εύκολα στην κατηγορία τσιγαρίσιος.
Φιλικά πάντα (και σόρυ για το οφ τόπικ)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #386 στις: Ιουλίου 08, 2017, 11:40 »
[justify]@arathorngr, καλημέρα. Ναι ναι, έχεις δίκιο. Ο Keras είναι σπουδαίος επισκευάσιμος και μία άριστη επιλογή. Εγώ από την άλλη, σέρνομαι από τα λάθη μου, και προσπαθώ να μάθω μέσα από αυτά. Οπότε, ναι, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. / (το μόνο που αφήνω έξω, για Eviva. Είναι ένας από τους δικού μου έρωτες και δεν θα είμαι αντικειμενικός αν τον βάλω στη συζήτηση, οπότε δεν θα τον βάλω).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος iranapa

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #387 στις: Ιουλίου 10, 2017, 18:41 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα το ss κοστούμι του.  Με μια διαφορά. Έχω το ματ τανκάκι στον γυαλιστερό Κάβειρο !!!! 
Απίστευτη ομορφιά !!!!! Αντίθεση που σε κάνει να τον χαζεύεις !!!! ( Δεν είναι τόσο ματ το τανκ, ούτε το logo είναι τόσο μαύρο, για να είναι τόσο μεγάλη η αντίθεση.)

Και μιας και έχει βγει σε περιορισμένο αριθμό κομματιών, πιστεύω ότι αξίζει να το δει κάποιος από κοντά. Το πιο πιθανό είναι να αναθεωρήσει τις όποιες αρνητικές σκέψεις.
Και όπως ειπώθηκε ήδη.........γούστα του καθενός είναι αυτά !!!!!!!   :)  

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #388 στις: Ιουλίου 11, 2017, 00:50 »
Παλικάρια με τους γυαλιστερους Καβειρους, αν παίρνετε τα ματ τανκ, εμείς με τους ματ Καβειρους τι θα κάνουμε? :))

Αποσυνδεδεμένος iranapa

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #389 στις: Ιουλίου 11, 2017, 01:12 »
Ωχ !!! Λες να πήρα το τελευταίο ματ ??  :tongue_smilie: :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62893 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3665 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem