vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

369 επισκέπτες, 7 χρήστες
stamos937, dkostas, treloneritis, Tem, panoskapa, Jorge, camber

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #330 στις: Ιουνίου 20, 2017, 01:30 »
[justify]@ramon, τώρα είδα τη λογικότατη απορία σου και οφείλω απάντηση. Δεν με κατάλαβες και πιθανότατα φταίω εγώ. Δεν ήταν το θέμα που ήθελα να τονίσω, δηλ. ως παραπάνω ικανότητας ή όχι του χρήστη. Εδώ έχουμε ένα τόσο έντονο χαρακτηριστικό όπου κάνει το σύνολο του συγκεκριμένου επισκευάσιμου να χαρακτηριστεί εύκολα ως επισκευάσιμος απόλυτης εμπιστοσύνης, απ΄ την πρώτη του κιόλας λειτουργία. Είναι η δική μου αλήθεια και με τη μέχρι τώρα συμβίωση μαζί του. Δεν κατάφερα να έχω διαρροές, δεν κατάφερα να τον σταματήσω να δουλεύει σταθερά, δεν κατάφερα να έχω υπο- ή υπερ- στην τροφοδοσία του. Μου άντεξε περισσότερο τα στησίματα απ’ όσους έτυχε να δουλέψω έως τώρα, (γι’ αυτό και η υπέρμετρη σιγουριά μου ως πρόκληση, “πείτε μου έναν ακόμα”). [/justify]

[justify]Δηλ., αυτό που λες “μα καλά βρε Joe, τι κάνω εγώ που εσύ δεν κατάφερες, όλοι μου οι ατμοποιητές δεν βγάζουν κιχ”. Ναι, έχεις δίκιο, όντως δεν κάνουν κιχ. Όμως το δικό μου “δεν κατάφερα” έχει ως εξής: μέχρι τώρα, σε όλους, όλους όμως, τους επισκευάσιμους που δούλεψα, κάποια στιγμή είχα και στιγμή λάθους από μεριάς μου, ή ακόμα και άγνωστης αιτίας μικρό ή μεγάλο πρόβλημα λειτουργίας, έστω και 1 φορά. Εδώ δεν. Μα δεν. Αν έρθει αυτή η στιγμή θα το πω, “κατάφερα να δω πρόβλημα στη χρήση”. Ακόμα δεν είδα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #331 στις: Ιουνίου 20, 2017, 02:23 »
Και εύχομαι να μην δεις και να τον χαίρεσαι....όσο για το απόλυτης εμπιστοσύνης διαφωνω κάθετα..βέβαια όλα αυτά που λέω και λέει ο καθένας μας ειναι προσωπικές απόψεις που σε αλλους κανουν και σε αλλους δεν κανουν...ο καθένας επιλέγει αυτό που  του ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #332 στις: Ιουνίου 20, 2017, 08:32 »
Είναι γεγονός πάντως πως αυτό το αίσθημα "απόλυτης εμπιστοσύνης" το αισθανθήκαμε κι άλλοι με τον Κάβειρο, σε προσωπικό επίπεδο πέρασα μαζί του αρκετές συνεχόμενες μέρες με "δύσκολες" συνθήκες εργασίας στο χωριό (σκόνες, χώματα, μετακόμιση.. κι όλα αυτά κλείνοντας 13ωρα συνεχόμενης δουλειάς ) κι ο άτιμος δεν έκανε κιχ. Δεν ασχολήθηκα καθόλου μαζί του πέρα της αναπλήρωσης που χρειαζόταν κάθε τόσο.
Όταν τελείωσαν τα "βάσανα" του χωριού τον κοίταξα και τότε συνειδητοποίησα ότι όλες αυτές τις μέρες χρησιμοποιούσα τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και μόνο ενώ κουβαλούσα μαζί μου άλλους τρεις. Τότε κατάλαβα ότι ναι ρε ο άτιμος, εκεί θα στέκεται βράχος όποτε τον χρειαστώ!
Συνθήκες που θα επηρεάζουν τη λειτουργικότητα πάντα θα υπάρχουν, σε μεγάλο υψόμετρο ας πούμε ίσως δούμε όλοι διαρροή αν δεν κλείσουμε αρκετά την εισαγωγή των υγρών. Όμως επισκευάσιμοι ατμοποιητές που απλώς θα βρίσκονται δίπλα μας να δουλεύουν τόσο απροβλημάτιστα για μέρες ενώ το μυαλό μας παράλληλα θα βρίσκεται εντελώς αλλού δεν υπάρχουν και τόσοι πολλοί πιστεύω. Οι περισσότεροι θέλουν ένα "χάδι" κάθε τόσο, αυτός εδώ Lada Navara! :))

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #333 στις: Ιουνίου 20, 2017, 09:07 »
Νομιζω οτι αυτή η κινηση με το mtl pin δειχνει υψηλου επιπεδου επαγγελματισμο.
Βγαζω το καπελο στους GreekVapes. Επισης γενικά οποιος εχει περασει και απο το καταστημα ξερει οτι με τον Καβειρο θα εχει full support σε ό,τι και εναν χρειαστει, το οποιο το θεωρω παρα πολυ σημαντικο.
Θα συμφωνησω επισης στο θεμα Καβειρος-εμπιστοσυνη.
Δεν ειναι οτι αλλοι ατμοποιητες δεν θα σου προσφερουν την ιδια αισθηση εμπιστοσυνης, ειναι ότι ο Καβειρος θα στην προσφερει απο το πρωτο στησιμο αμεσως.
Μετα απο λιγα ml ξερεις οτι ειναι ενα εμπιστο δαιμονακι.  :))

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #334 στις: Ιουνίου 21, 2017, 10:27 »
Επανέρχομαι σήμερα για εντυπώσεις με τη χρήση του mtl pin από χθες το απόγευμα που το έβαλα.
Ένας άλλος ατμοποιητης με πολύ καλή ανάλυση υγρών κ σφικτή τζουρα έως αερατη για τα δικά μου γούστα.
Προβλέπω ότι θα βάλει αρκετούς στο συλλεκτικό ντουλάπι!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #335 στις: Ιουνίου 23, 2017, 19:42 »
Joe ταξε μου.την άλλη βδομάδα μάλλον θα βγει το ss κουστουμακι που τόσο περιμένεις φίλε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #336 στις: Ιουνίου 23, 2017, 23:38 »
Χαχα Κώστα, καλησπέρα. Ναι ναι, το ss θέλω κι έκλεισα. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #337 στις: Ιουνίου 23, 2017, 23:54 »
Μαθαίνω ότι προσπαθούν να το βγάλουν κι αρκετά οικονομικό ώστε να υπάρχει δυνατότητα να το αποκτήσουν όσοι το δυνατόν περισσότεροι, περιμένω κι εγώ την διάθεσή του ώστε να τα κάνω ένα πακέτο για Κρήτη με το mtl kit.

Αλήθεια για το τελευταίο υπάρχει κάποια πληροφορία; Αλλάζει όλο το αξονάκι με τρύπα μικρότερης διαμέτρου (για τι διάμετρο μιλάμε; ) ή πρόκειται για "τάπα" τύπου kayfun v5;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #338 στις: Ιουνίου 24, 2017, 00:18 »
Κι εγώ Μάκη ήθελα όλο το pin με στενότερη τρύπα κι έτσι το φανταζόμουν αλλά τελικά είναι τάπα. Την Τρίτη θα το πάρω κι εγώ απλώς για την εμπειρία, μιας και είμαι ικανοποιημένος από τον αέρα όπως είναι. Βέβαια, αφού όλος ο ατμοποιητής για μένα αποδείχθηκε κάτι αναπάντεχο, δεν αποκλείω και αυτά τα 2mm να με εκπλήξουν θετικά. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #339 στις: Ιουνίου 24, 2017, 00:38 »
Και εγώ το πήρα σήμερα το mtl. 
Μου αρέσει βέβαια ο αέρας του Καβειρου μιας και δεν έχω άλλον ατμοποιητη τόσο αερατο οπότε δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιησω σύντομα.
Πάντως υπάρχει ως ενδεχόμενο να βγει και mtl pin. Έτσι μου είχαν πει.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #340 στις: Ιουνίου 24, 2017, 08:37 »
Μανο γιωργο έχω το κιτακι εδώ και 2 3 μέρες στον καβειρο.δν έχει καμία διαφορά στην απόδοση πραγματικά.του έβαλα λεπτότερο σύρμα(0.32μμ) και έχω το ίδιο ντουμάνι το ίδιο καλή γεύση με το αρχικό αλλά μπορώ να παίζω σε χαμηλότερα βατ και με λιγότερο αέρα.εμενα πραγματικά με βολεψε..τώρα για το σσ που λέει ο μανος πιστεύω θαναι χαμηλά ή τιμή τού καιγω.εν το μεταξύ πήρα το κιτ με το ντριπτιπ ένα πολύ ωραίο άσπρο πήρα και ένα έξτρα τανκ και έδωσα με τα μεταφορικά μόνο 11.90.ουτε ταληρο δλδ το τανκακι.εμεινα χαζος όταν μουπε ο κούριερ την τιμή

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #341 στις: Ιουνίου 24, 2017, 08:50 »
Όταν τον πήρα από αγγελία χωρίς να τον δοκιμασω σε μαγαζί  θα το πω απογοητευτικά, φουλ αερατος για μένα.
Με το mtl  μεταμορφώθηκε κ έγινε αυτό που ήθελα!
Γιώργο όλο το pin με στενότερη τρύπα σίγουρα θα είναι πιο ακριβό,κ ίσως πιο δύσκολο για τον χρήστη να βγάλει τα "αυτακια που συγκρατούν το σύρμα κ τα μονωτικά κ να τοποθετηθεί το άλλο.
Όταν συνάντησα τον Μιχάλη του πρότεινα το mtl να το βγάλει σε διάφορες διαμέτρους πχ 2, 2,5 2,8 3 mm  ώστε ο καθένας να το φέρει εκεί που θέλει.
Είναι κρίμα έναν τέτοιο ατμοποιητη παντελώς απροβληματιστο να τον χαίρονται μονο τα "παιδιά του Αιόλου" :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #342 στις: Ιουνίου 24, 2017, 08:53 »
Εγώ πάλι σταυρο πιστεύω ότι δν χρειάζεται αλλά διαμετρηματα.για τους λάτρεις της σφιχτης το κιτ είναι κομλπε μιας και το δαχτυλίδι του αέρα μετά κάνει παπάδες στο σφίξιμο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #343 στις: Ιουνίου 24, 2017, 09:48 »
Συμφωνώ Κώστα το δακτυλίδι ρύθμισης του αέρα είναι απεχτο απλά το είπα για περισσότερες επιλογές.
Εκείνο που θα ήθελα ακόμα είναι ένα σήμα στην καμπανα απλά για να ξέρουμε πόσες στροφές την έχουμε ανοίξει όχι ότι παίζει κανένα ρόλο,η τροφοδοσία του είναι άψογη!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #344 στις: Ιουνίου 24, 2017, 10:02 »
Ποιο drip tip εννοείς ωρέ Κωστή;; Αυτό που στέλνουν δώρο τα παιδιά με την αποστολή του mtl kit εννοείς; Καμιά φωτό να το δούμε βρε άκαρδε λαέ..; :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63111 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem