vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, tony1976, manoslykos, Jorge, grag

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #405 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:24 »
Για τον Cloupor mini plus 50W ή τον Cloupor GT 80W έχει άποψη ή εμπειρία κανείς;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #406 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:36 »
Ναι, οτι στα ιδια λεφτα παιρνεις το VTC mini  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #407 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:36 »
Κατοχος ηδη Cloupor Mini 30w, απολυτα ευχαριστημενος, εκανα την παραγγελια μου για το νεο + 50w. Ηδη σημερα ειδα & την πρωτη Ελληνικη παρουσιαση του...



Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #408 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 09:48 »
To VTC mini το έχω απορρίψει. Μπορεί να έχει τα απίστευτα σταθερά ρεύματα αλλά όλοι οι reviewers συμφωνούν (και πολλοί από διάφορα forums επιβεβαιώνουν) ότι στη θερμοκρασία τα πάει χάλια. Βγάζει παραπάνω θερμοκρασίες απ'ότι του ορίζεται ενώ παράλληλα αν κάποιος του βάλει πιο μικρή θερμοκρασία για να αποφύγει αυτό το φαινόμενο δίνεται η αίσθηση του υποτονικού. Η τέλεια συνταγή για καμμένο! Επαναλαμβάνω ότι δεν τα λέω εγώ όλα αυτά (προσωπικά δεν το έχω ακουμπήσει ποτέ).
Μέχρι πριν λίγο σκεφτόμουν σοβαρά για DNA 200 ή SX mini, αλλά, παίζοντας λίγο με 2 συσκευές που έτυχε να έχουν 2 φίλοι μου, βρήκα πολύ σπαστικό το να χρειάζεται να μπεις σε 10 υπομενού για να κάνεις μια απλή ρύθμιση θερμοκρασίας.
Με ενδιαφέρουν πληροφορίες για τα Cloopor επειδή φαίνεται (από τον τρόπο λειτουργίας τους) να χρησιμοποιούν τσιπάκια (ή έστω τη φιλοσοφία) του YiHi με καλά ρεύματα (όχι τέλεια, αλλά πολύ καλά), πολύ καλές θερμοκρασίες και last but not least πανεύκολο και χρηστικότατο μενού.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #409 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:37 »
Τελικα το κλουπορακι αρχιζει και μου κάνει νερα (μαλλον μυριστηκε την αλλαγη)
Οποτε ηρθε η ωρα να παρω κατι πριν μείνω χωρις ηλεκτρονικό μοντ.
Καμια εξτρα αποψησε αυτα που θελω;
]

Σκεφτομαι να παρω παλι με αλλαγη μπαταριας γιατι με βολεψε.
Επισης λεω να δοκιμασω και τον ελεγχο θερμοκρασιας.
Μου αρεσει το vtc οπως το βλεπω..

Καμια αλλη προταση;

Θελω να δωσω γυρω στα 50 ευρω (και απο εξωτερικο δεν εχω θεμα).

Εξοπλισμο εχω:
Ατμοποιητες: kayfun lite plus,magma,le magister clone(που ειναι στον δρομο)
Μπαταριες: 3x samsung 25r
Φορτιστη: notecore i2

Ευχαριστω εκ των προτερων



Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #410 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:48 »
Δες το vt mini 58 από ecig αναβαθμίσιμο και αξιόπιστο

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #411 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 21:11 »
   Με την τιμή και τις δυνατότητες που έχει το vtc mini δεν νομίζω να έχει αντίπαλο στα 55-60 ευρώ.
Άσε που είναι πανέμορφο και κομψό.


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #412 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 21:26 »
Οκ σας ευχαριστω και τους 2

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #413 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 21:31 »
Συμφωνώ για το Vtc mini, έχει βγει και σε άλλα τρία χρωματάκια. ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #414 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 21:57 »
Αν κάποιος θέλει να κάνει τα πάντα στο μοντάκι του πατώντας μόνο ένα κουμπί, το istick40 είναι μια ιδανική επιλογή.
Ταυτόχρονα, είναι συμμαζεμένο σε μέγεθος και έχει καλή λειτουργία με νικέλιο.
Στο θέμα της αυτονομίας βέβαια, πρέπει να τσεκάρει πόσα mah χρειάζεται την ημέρα, διότι αν ατμίζει 6μλ και πάνω, θα χρειάζεται σίγουρα μια φόρτιση την ημέρα το στικάκι. ή θα πρέπει να έχει δεύτερο μοντ.
Δεν τα λέω συγκριτικά με το evic, το οποίο δεν το έχω. Πιθανότατα να είναι κι αυτό μια άριστη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #415 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 22:26 »
Παρολο που ξεκινησα με istick και το λατρεψα.κανω πλέον πολλα μλ με αποτέλεσμα να μην μου φτανει η μπαταρια του και να μην είμαι σε θεση να φορτιζω μες στην μέρα.
Οποτε μαλλον θα κινηιω προς evic που αλλαζει μπαταρια!

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #416 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 23:17 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου και δεν το είδα, αλλά μόλις έπεσε στην αντίληψή μου αυτο :

http://www.kangeronline.com/products/kanger-kbox-mini-platinum-mod

Δεν λέει πολλές λεπτομέριες αλλά φαίνεται ενδιαφέρον. Δεν έχω εμπειρία απο mod της Kanger οπότε αν κάποιος έχει ας μας πει τη γνώμη του. Βασικό για μένα το μέγεθος, τι σύρματα υποστηρίζει και αν έχει αναβαθμίσιμο firmware.

Παρόλο που ξεκίνησα με iStick TC40W το οποίο με ικανοποίησε και με ικανοποιεί, η τεχνολογία προχωράει γρήγορα και ψάχνομαι και εγώ για mod που να τα κάνει όλα και να είναι και μικρό γιατί έχω ένα γενικότερο θέμα με τις κουμούτσες  :idiot1: (για μένα αρχίζει και κουμουτσεύει ακόμα και το iStick το 60W για να καταλάβετε). Το να τα κάνει όλα είναι σχετικό και για μένα σημαίνει (προς το παρόν) να δίνει όσο πιο σταθερή τάση γίνεται, να έχω τη δυνατότητα επιλογής ισχύος και σε TC mode που δεν την έχει το iStick, να δουλεύει σωστά σε TC mode και με Ni200 και με Ti και με SS αφού μπαίνουν στο παιχνίδι και δε θα πάρω πάλι κάτι που δεν τα υποστηρίζει. Επίσης επειδή σε στριμωγμένα deck δεν μπορώ να φτιάξω διπλή αντίσταση με Ni200 πάνω απο 0.20 - 0.30 Ohm, έτσι όπως τη θέλω κιόλας γιατί τελευταία διαπίστωσα οτι το spaced coil μου χαρίζει καλύτερη γεύση, θέλω την επιλογή συρμάτων. Μπορεί να κάνω λάθος με τα μεγέθη αλλά όσο καιρό ασχολούμαι εκεί έχω καταλήξει. Βασικό και το firmware upgrade για να ακολουθει την τεχνολογία ή να διορθώνει ατέλειες. Μπορεί να ξεχνάω πράγματα αλλά αυτά μπορώ να σκεφτώ τώρα (τις διάφορες προστασίες τις θεωρώ αυτονόητες). Μου αρέσει και εμένα πολύ το VTC mini, το έχω δει απο κοντά, αλλά επειδή είδα και εγώ ατέλειες στον έλεγχο θερμοκρασίας θα περιμένω μήπως βγει κάποιο firmware upgrade που τα διορθώνει, αλλιώς θα πάω σε άλλη αγορά.

ΥΓ. Αν το μήνυμά μου δεν έχει συνοχή είναι γιατί δεν ήξερα τι να βάλω πρώτο, το modάκι της Kanger ή το κείμενο. Επειδή λοιπόν το κείμενο μου βγήκε για ακόμα μια φορά μεγάλο (όπως και το ΥΓ), είπα να σας παραθέσω το ενδιαφέρον κομμάτι πρώτο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #417 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 23:44 »
Για ρυθμιση watts στο 60ρι, δοκιμασε οταν εισαι σε TC mode, να κρατησεις πατημενο το κουμπι του μενου και ταυτοχρονα το πανω ή κατω, και θα ρυθμισεις και τα watts σε TC mode

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #418 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 23:49 »
εγω παντως εχω το vtc mini και δουλευει απροβληματιστα σε ελεγχο θερμοκρασιας... απλα πρεπει να ανεβεις λιγο σε θερμοκρασια... στους 200 δινει υποτονικο ατμισμα ενω απο 215 και βαλε ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα θεμα...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #419 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:06 »
Για ρυθμιση watts στο 60ρι, δοκιμασε οταν εισαι σε TC mode, να κρατησεις πατημενο το κουμπι του μενου και ταυτοχρονα το πανω ή κατω, και θα ρυθμισεις και τα watts σε TC mode

Sorry αλλά αν το μήνυμα ήταν για μένα, εγώ έχω το TC40w και όχι το 60άρι. Το 60άρι το έθεσα σαν παράδειγμα μόνο και μόνο για το μέγεθος.
Παρόλα αυτά χρήσιμη η πληροφορία! Ευχαριστώ!  :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εγω παντως εχω το vtc mini και δουλευει απροβληματιστα σε ελεγχο θερμοκρασιας... απλα πρεπει να ανεβεις λιγο σε θερμοκρασια... στους 200 δινει υποτονικο ατμισμα ενω απο 215 και βαλε ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα θεμα...  :yes:

Καλά και εγώ με το iStick το 40άρι παίζω απο 220 μέχρι και 280, ανάλογα και το υγρό. Αλλά με τι σύρμα σου δουλεύει απροβλημάτιστα? Εκεί έχω τους ενδοιασμούς μου εγώ γιατί ψάχνω mod που να δουλεύει απροβλημάτιστα και σε Ni200 και Ti και SS.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123660 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos