vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2355 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:00 »
Γεια σε ολους.Ειμαι νεος στο φορουμ οπως επισης και στο Η.Τ.
Ψαχνω να αγορασω ενα Η.Τ. και να τελειωνω με το συμβατικο τσιγαρο ... επιτελους.
Εκανα μια ερευνα γενικως αλλα δεν κατεληξα καπου και θα ηθελα την γνωση και εμπειρια σας.
Υπαρχουν παρα πολλες εταιριες Η.Τ. και θα ηθελα να μου προτεινετε ποιες εταιριες ειναι αξιολογες ωστε να δω και
και να παραγγειλω ενα Η.Τ.
Ως τωρα μου εχουνε προτεινει απο την nexxton  αυτο http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=35&product_id=277
με τον ατμοποιητη CE5 η αλλιως τον vivi nova και κατα προτιμηση μπαταρια 900MhA.
Γνωριζει καποιος εαν ειναι καλο αυτο το Η.Τ. και ποια η διαφορα σε αυτους τους ατμοποιητες?
Επισης για υγρα μου προτειναν τα Flavour Art. Ειναι καλα ?
Ευχαριστω προκαταβολικα

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2356 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:12 »
Για αρχή θα σου έλεγα να ξεκινήσεις από Ce4+ V3 που είναι ο ce5 που αναφέρεις.
Για τις διαφορές των ατμοποιητών ρίξε μια ματιά εδώ

Για τα υγρά που σου πρότειναν είναι καλά και μπορείς να πάρεις πληροφορίες εδώ

και τέλος πέρασε από εδώ να σε γνωρίσουμε  :)

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2357 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:15 »
Θα τα κοιταξω ετσι ωστε να καταληξω και να πεταξω τα τσιγαρα μου.
Ευχαριστω πολυ για την  γρηγορη απαντηση

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2358 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:25 »
Γενικά ο CE5 και ο Vivi Nova (μάλλον ο mini για να δένει αισθητικά με μια απλή μπαταρία) είναι καλές λύσεις.
Υπόψην πως μάλλον οι 2 μπαταρίες είναι το μίνιμουμ. Μια να χρησιμοποιείς και η άλλη να φορτίζει.
Μόνο πολύ "ελαφριοί" καπνιστές θα βγάλουν όλη τη μέρα με μια μπαταρία.
Τα Flavour Art αρέσουν σε πολλούς.
Αν θες ιδέες και για άλλα καταστήματα, ρίξε μια ματιά στις τελευταίες 5-6 σελίδες αυτού του νήματος:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6497.0.html
Διάβασε κι άλλο, χάζεψε τα θέματα του φόρουμ και θα πάρεις γρήγορα πολλές πληροφορίες.
Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2359 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:47 »
Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες και το καλοσωρισμα.
Θα το κοιταξω.
Απλως θα ηθελα αν γνωριζεις εσυ η καποιος αλλος σε τι εταιριες Η.Τ. να κοιταξω ετσι ωστε να παρω κατι ποιοτικο.
Ειναι το μονο θεμα που εχω πριν κανω την αγορα.
Προς το παρον μου εχουν προτεινει την Nexxton εχω δει και μερικες δεξια αριστερα στο ιντερνετ αλλα δεν εχω βρει κατι για το ποια ειναι αξιολογη και ποια οχι.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2360 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 02:59 »
Ρίξε μια ματιά στον σχετικό πίνακα του φόρουμ μας εδώ
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2361 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:00 »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και ζηταω συγνωμη που σας επρηξα λιγο ..!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2362 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:01 »
Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το νήμα!
μην τρομαξεις απο το μέγεθος, απο κεί που θα σου ανοιξει και πέρα θα σου απαντηθουν τα περισσότερα.
Δεν μας επρηξες ακόμα! μην ανησυχείς!!!
Αργότερα θα μας πρήξεις αλλα δέν πειράζει! μας αρέσει!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Γι αυτό είμαστε ολοι εδώ!!! :laugh1: :laugh1: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2363 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:34 »
..

Αποσυνδεδεμένος Κρόνιος

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2364 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 12:16 »
Αν είσαι στην Καβάλα, στείλε πμ να βρεθούμε αύριο να πιουμε καφέ και να σου πω τα λίγα που γνωρίζω.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2365 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 12:22 »
Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες και το καλοσωρισμα.
Θα το κοιταξω.
Απλως θα ηθελα αν γνωριζεις εσυ η καποιος αλλος σε τι εταιριες Η.Τ. να κοιταξω ετσι ωστε να παρω κατι ποιοτικο.
Ειναι το μονο θεμα που εχω πριν κανω την αγορα.
Προς το παρον μου εχουν προτεινει την Nexxton εχω δει και μερικες δεξια αριστερα στο ιντερνετ αλλα δεν εχω βρει κατι για το ποια ειναι αξιολογη και ποια οχι.

Απλά όταν θα κάνεις την πρώτη σου επαφή με το ητ, σου προτείνω να μην κάνεις αγορά μέσω ίντερνετ, αλλά να επισκεφτείς ένα φυσικό κατάστημα. Έτσι, θα δοκιμάσεις γεύσεις, θα πιάσεις ητ στα χέρια σου, θα πάρεις πληροφορίες και θα έχεις λιγότερες απορίες. Αν έχεις τη δυνατότητα, πήγαινε σε πολλά καταστήματα.

Καλό ξεκίνημα και καλό ψάξιμο!

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2366 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 12:28 »
Πολυ καλημερα σε ολους και ολες  :bye:
Ειμαι ενας νεος ατμιστης και μελος του  ομορφου forum σας και ως ''ποντικας''  ;D εχω ορισμενες ερωτησεις οπου μαλλον μπορειται να με βοηθησετε...
Ως νεος δε μπορουσα να αναρτισω το σχολιο-ερωτηση στο κεφαλαιο με τα υγρα και κανω απο εδω την ερωτηση μου,σε περιπτωση που κακος το αναρτησα εδω,ζητω συγνωμη  :-[
Στο κοσμο του Η.Τ ειμαι λιγο καιρο και ακομα προσπαθω να βρω τη γευση που (θα) μου αρεσει αλλα ακομα ειμαι στο σαφαρι της γευσης.. :laugh1: Οι καιροι ειναι λιγο δυσκολοι για να κανω ερευνα αγορας και οσες δοκιμασα-αγορασα δε θα ελεγα οτι εκανα την καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα να κανω.. :(
 Σιγα σιγα να βρω τη γευση που θα κεφαρω να ατμιζω και  πονταρω στην εμπειρια σας στο χωρο του ατμιζειν και τη καλοκαρδοσυνη σας και στην αποψη σας ωστε να τη βρω.. :) :)
Καπνιζα (καπνιζω ακομα δηλαδη αλλα σε μικροτερη συχνοτητα..) χρυση κασετινα καρελια (για μενα κορυφαια γευση τσιγαρου..) και ψαχνω μια καθαρα τσιγαρισια γευση κοντα σε αυτη (το να βρω ακριβως την ιδια ειναι λιγο δυσκολο φανταζομαι..)Δηλαδη μια καθαρα εντονη και πλουσια τσιγαρισια γευση..σερτικα που λεγανε και οι παπουδες μας... :laugh1: :laugh1:
Εχει καποιος η καποια να μου προτεινει κατι..?

Ευχαριστω και καλη μας εβδομαδα ατμιστες και ατμιστριες...

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2367 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 12:35 »
εχεις δοκιμασει καποιες γευσεις και δεν σου αρεσε καμια ?
Να ξερεις οτι παιζει ρολο και ο ατμοποιητης. Με τι ατμοπ. δοκιμασες ολες αυτες τις γευσεις ?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2368 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 12:55 »
ειμαι στο σαφαρι της γευσης...οσες δοκιμασα-αγορασα δε θα ελεγα οτι εκανα την καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα να κανω...
 Εχει καποιος η καποια να μου προτεινει κατι..?
Δοκίμασε κάποιο (ή κάποια) απ΄ αυτά με ένα καλό clearomiser ατμοποιητή π.χ. τον ViVi Nova:

http://www.fabvape.gr/ατμιστικά-υγρά-eltoro


http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=82&product_id=115
ή
http://www.fabvape.gr/ατμιστικά-υγρά-atmoslab?product_id=198


http://www.after-8.net/Smokey_Caramel_-_e-Liquid/p1741528_8202419.aspx

http://www.after-8.net/Smoke_-_e-Liquid/p1741528_8059728.aspx


5 x5 ml E-Liquid Sample Pack
http://www.after-8.net/E-LIQUIDS_SAMPLE_PACK_X5/p1741528_8108632.aspx

Στην αρχή διαλέγεις πάντα έτοιμα υγρά με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη (18-24 mg) και όχι σε φρουτένιες γεύσεις, μετά βλέποντας και κάνοντας...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:44 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2369 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:05 »
 :bye: Πολυ καλημερα φιλε ecigfun.
Εχω δυο CE4 zeromizer (ο αλλος ''καβα'' για τυχων αλλες γευσεις  κτλ).Με τη μικρη μου εμπειρια καλος μου φαινεται..δε φτυνω υγρα δεξια και αριστερα  :D οποτε θεωρω οτι δεν επηρεαζει τοσο τη γευση...Αλλα στανταρε θα υπαρχουν καλυτερες προτασεις..σα ''ψαρι'' πηγα στα ψιλοτυφλα αλλα δε κλαιω τα λεφτα μου  :'( σε καμια περιπτωση.
Δεν ειπα οτι δε μου αρεσε καποια γευση εντελως.. αλλα οτι δεν εχω βρει αυτη που θα με κανει να ''κολλησω'' ψαχνω δηλαδη κατι εντελως τσιγαρισιο.Καποιες δε μου αρεσαν  και καποιες με το περασμα του χρονου ειναι λιγο ''βαρετες'' μετα...



Ο.κ θα τσεκαρω τα link zacharis1955..ευχαριστω για τη βοηθεια ΑΕΚΑΡΑ... 




Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ. Δε χρειάζεται να δημοσιεύσετε συνεχόμενα μηνύματα. Πατήστε τροποποιηση για να συμπληρώσετε το πρώτο σας ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:46 από Χαραλαμπος »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix