vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Mimhsdr

Twitter

Vaporesso Gemini RTA

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 17, 2016, 23:57 »
Οχι ρε συ, μια χαρα θα ειναι! Το μονο προβλημα που θα εχεις, ειναι οτι ο πολος 510 του Gemini ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μακρης και θα πρεπει να βαλεις ενα washer (δεν ξερω πως ειναι στα ελληνικα), για να παταει καλα.

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 18, 2016, 00:33 »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 20, 2016, 12:50 »
Παρότι όταν γεμίζω τα έχω όλα κλειστά ,μόλις τελειώσω το γέμισμα και ανοίγω τον αέρα ξεκινάει η πλημμύρα   :wall:

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 20, 2016, 13:35 »
παιδια επειδη θελει φιλος να τον παρει η νεα εκδοση εχει προβλημα με τον πολο κι αυτη?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 20, 2016, 14:12 »
Παρότι όταν γεμίζω τα έχω όλα κλειστά ,μόλις τελειώσω το γέμισμα και ανοίγω τον αέρα ξεκινάει η πλημμύρα   :wall:
Δες ολα τα o-ring μηπως καποιο εχει φθαρει. Αν σου ειναι ευκολο αλλαξε τα και βλεπεις.

rezwalker απ 'οτι λενε εχει διορθωθει.

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 20, 2016, 17:38 »
Το ιδιο πάθαινα και εγω με τις πλυμμηρες την πρωτη μερα, μεχρι που καταλαβα οτι δεν εκλεινα καλα τα υγρα και απτην μια μερια τραβουσε υγρο... χωρις να φαινεται οτι ηταν καμμια τρυπα ανοιχτη.. τι να πω, ισως δεν εφαρμοζε καλα.. Τωρα απλα προσεχω περισσοτερο στο κλεισιμο των υγρων.

Τελευταιες μερες εχω πολλα σκασιματα ρε παιδια με τα τελευταια στησιματα.. Αρχισα να στεινω παλι με kanthal 50αρι στο οποιο κανω και dry burns.. Μετα ομως είχα πολλα σκασιματα και πολυ spit back.. Λογικα είναι λιγη η ποσοτητα βαμβακιου για να μου τα κανει αυτα έτσι?
Κενά στις σπείρες δεν υπάρχουν, αλλα βλέπω το υγρό σαν να βράζει πάνω από την αντίσταση κάποιες φορές και κάνει σκασίματα..

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 20, 2016, 20:34 »
Πιο πιθανο ειναι να ειναι πολυ το βαμβακι, οποτε εχει πολυ παραπανω υγρο να ατμποιησει και ετσι σου κανει τα σκασιματα

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:49 »
Επιτέλους μου ήρθε λειτουργικός ! Είχα παραλάβει πριν 25 μέρες περίπου και είχα πρόβλημα στον θετικό πόλο (πρόβλημα στο σπειρωμα- μεγαλύτερη τρύπα)
Χθες παρέλαβα την αντικατάσταση του ατμο και μπορώ να πω οτι φυ σα ει !!!
Σε λίγες μέρες ίσως πω περισσότερα αλλα η πρώτη  εντύπωση ειναι κατι παραπάνω απο θετική


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 11, 2016, 11:34 »
Αν σ'αρεσουν οι πνευμονικες και τα ντουμανια, θα τον λατρεψεις.. εγω περα του πρωινου στο μαγαζι που ατμιζω τον Kayfun Lite +, γιατι θελω τσιγαρισιο ατμισμα.. την υπολοιπη μερα τον εχω πιπιλα με 3αρι υγρο και claptoνια..
Καλο-άτμιστος!

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 15, 2016, 16:36 »
στον δικο μου η ρυθμιση των  υγρων γυρναει συνεχεια δεν εχει στοπ  και οι 4 τρυπες που παει το υγρο στην φυτιλοαντισταση δεν ειναι σε απολυτη ευθυγραμμιση με το ντεκ δηλ. δεν ειναι το ιδιο ανοιχτο η κλειστο και στισ 4 τρυπες  


συμβαινει μονο σε εμενα η γενικα ετσι ειναι?

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 16, 2016, 13:08 »
Και για τα 2 που ειπες ετσι ειναι σε ολους...
Και για το κλεισιμο υγρων και σε μενα πρωτα κλεινουν οι 2 απο 4 τρυπες και οι αλλες 2 αφηνουν ενα μικρο κενο..
Το γυριζεις λιγο ακομα προσεχτικα και κλεινουν ολες..
Μια χαρα ειναι το θηριο σου, απολαυσε το..

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:42 »
Παρελαβα λοιπον κ γω το δικο μου χτες. Διστυχως δεν εχω να πω καλα λογια για αρχη, ισως αν μαθω τις παραξενιες του να τον δω με αλλο ματι. Η κατασκευη του παντως δεν μου αφηνει τρομερες εντυπωσεις (σε σχεση με το subtank που ειχα) και τα drip tip ειναι κακης ποιοτητας.

Στο γεμισμα απο πανω κλεινω προσεκτικα και εντελως το juice flow και τα air flow και παλι κανει τεραστιες διαρροες κατω μολις το ανοιξω. Εχει καποιο αλλο κολπο και δεν το κανω? Χρειαζομαι βοηθεια εκει γιατι σε καθε γεμισμα πλημμυριζει κι εχω βαρεθει να το σκουπιζω...
Επισης δεν μπορω να ξεβιδωσω με τιποτα την "καμπανα". Ειναι κολλημενο και σφηγμενο τερμα. Το σημειο που αμα ξεβιδωσει βγαινει το τζαμακι εννοω. Μεχρι καταψηξη το εβαλα και δεν ξεβιδωνει με τιποτα.
Τα φωτα σας παιδια!  :sign_voithia:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 01, 2016, 21:19 »
Η ποιοτητα κατασκευης του ειναι πολυ καλη συμφωνα και με τα reviews αλλα και συμφωνα με την εμπειρια τη δικη μου (αν εξαιρεσουμε το γνωστο προβλημα του θετικου πολου που ειχαν οι πρωτες παρτιδες τουλαχιστον, δεν ξερω τωρα).
Το drip tip εχει υλικο τετοιο για να μην ζεστενεται.
Προβλημα διαρροων δεν εχει κανονικα. Δες το ο-ring της βασης, και τα βαμβακια σου.
Και η δικη μου καμπανα πολυ σφιχτη ειχε ερθει, την ειχα ανοιξει με λατεξ γαντια.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 01, 2016, 22:18 »
Σε σχεση με το subtunk ειναι σιγουρα πιο "ψευτικο" το μεταλο, αλλα δεν ειχα για να ξερω. Ευτυχως με πολο δεν εχω προβλημα. Αν ειχε αυτο το ring προβλημα θα χα μονιμα διαρροη λογικα, εγω στο γεμισμα εχω. Θα δοκιμασω κ γω γαντια να το γεμιζω απο κατω, καλη ιδεα  :thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 18, 2016, 20:40 »
Και για οσους ξεχαρβαλωσαν τη βαση gemini (η' του griffin βεβαια) αυτη εγω η βαση  https://www.fasttech.com/p/4599800 ταιριαζει. 
Τη δουλευω εδω και καμια 20αρια μερες με τη καμπανα/γιαλακι/top cap του gemini απροβληματιστα και χωρις διαρροες. Το χρυσο χρωμα (δεν βγαινει σε ασημι') ειναι αρκετα διακριτικο και δεν βγαζει ματι οπως φοβομουνα.  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364