vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, gfilip, vasim, maprix

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
@shadockan ποια η άποψη σου για την παρακάτω μπαταρία σε σύγκριση με την LG HG2?

AWT IMR18650 3.7V 3000mAh

Υ.Γ Ευπρόσδεκτες οι απόψεις όλων απλά απευθύνθηκα κατευθείαν στον ειδικό! :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
"Όποιος πρόλαβε, τον Κύριο είδε" με την HG2! Σταματάει (ή σταμάτησε) η παραγωγή της. Κάτι σαν αυτό που είχε γίνει με τις Sony (VTC4 ή VTC5, δε θυμάμαι ακριβώς).
Όπου τις βρείτε πάρ'τε τις πριν γίνουν καπνός τελείως!


Χθες πέρασα από τον Κωστή (Atmistique) για να έπαιρνα μια HG2 ακόμα και δυστυχώς του τις είχαν πάρει ΟΛΕΣ.
Κι έτσι πήρα μια Efest μωβ. Είναι οι πιο καινούριες. Και συγκεκριμένα αυτή εδώ.
Ξέρω ότι για τις πιο παλιές, τις 2500 mah, ότι ήταν οι LG HE2 που τις είχε του πεταματού η LG Chem και τις έπαιρνε η Efest και έβαζε τις δικές της ετικέτες πάνω. Κάποιες είχαν σκάσει κιόλας!
Ισχύει το ίδιο και με τις πιο καινούριες ή είναι καλύτερες;


Και κάτι άλλο. Η μπαταρία έχει μια ζελατίνα σφραγίσματος σαν αυτές τις διάφανες που έχουν κάποια σφραγισμένα έτοιμα υγρά. Την βγάζω ή την αφήνω πάνω;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
η μπαταρία που πείρες κάπου είχα διαβάσει ότι είναι η lg hg2 απλά έχει το περιτύλιγμα τις efest

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρω ότι για τις πιο παλιές, τις 2500 mah, ότι ήταν οι LG HE2 που τις είχε του πεταματού η LG Chem και τις έπαιρνε η Efest και έβαζε τις δικές της ετικέτες πάνω. Κάποιες είχαν σκάσει κιόλας!


Σε αυτές αναφέρεσαι?

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, Μάνο.
Ισχύει αυτό ότι είναι "πρώην" LG; Το είδα ΚΑΙ εδώ https://www.e-cigarette-forum.com/forum/blog-entry/17-purple-efest-batteries-not-as-advertised.6662/ αλλά και σε άλλα site στο διαδίκτυο...


Όσο για το σκάσιμο, δες μία το βίντεο του Πορτογάλου...
(Βέβαια για να είμαι και αντικειμενικός, δεν μπορώ να γνωρίζω τι πατατιά μπορεί να έχει κάνει κιόλας...)

EDIT για το προηγούμενο σχόλιο μου: Η 2800 του έσκασε του Πορτογάλου... (Όχι η 2500. Σόρρυ...)

[youtube]vOLfAQovmGM[/youtube][/font]

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό είδα και εγώ είναι άλλες αυτές του βίντεο. Τέλος πάντων εγώ έχω εδώ και κανένα 6μηνο τις 2500 και είναι ΟΚ. Βέβαια δεν ατμίζω σε υψηλά βατ (max 15) οπότε ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.
Αν έχω πάντως μπορεί και να μην το μάθετε :angel: .

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Η Efest 2500 δεν ηταν για πεταμα.
Αντιθετα ηταν η πιο δυνατη μπαταρια μεχρι τα 3.8V σχεδον , αλλα απο 'και και κατω εκανε τη μεγαλυτερη ''κοιλια'' σε σχεση με την VTC5 και την 25R.
Απλα με τις εταιριες που βαζουν δικες τους ταμπελες , δεν μπορεις να εισαι σιγουρος παντα για το τι εχουν βαλει απο κατω .


Η 2800 ξεκινησε με την LG HG2 .  Αργοτερα μπορει ''κατα λαθος'' (οπως γινεται συνηθως... :tongue_smilie: ) , να μπηκε καποιο στοιχειο που δεν αντεχει τις αποφορτισεις που ζητησε το παλικαρι στο βιντεο ή γενικα μπορει να μπηκε καποιο στοιχειο που δεν ηταν αυτο που ελεγε η ετικετα.   Πολλες υποθεσεις μπορουμε να κανουμε.......... 8)


Το θεμα ειναι οτι η 2800 και η 2900 κανονικα θα επρεπε να εχουν την LG HG2 απο κατω , αλλα πολλες δεν εδωσαν αυτο που εγραφε το καλυμμα.
Αυτο φυσικα δε σημαινει οτι ολες οι Efest 2800-2900 ειναι για πεταμα.
Υπαρχουν και μπαταριες που δουλευουν κανονικα και με αποδοση σωστη .
Δεν  μπορουμε να πουμε οτι μια μπαταρια που ειχε κακη διαγωγη ειναι κανονας για ολες τις υπολοιπες.


Εχω ακομα μια 2500 απο το Atmistique που δουλευει εδω και τοσο καιρο .  Εχει πεσει πλεον , αλλα η ποιοτητα της μπαταρια ειναι τετοια που ακομα και τωρα εχει αξιοπρεπη αποδοση.






Αλλο θεμα........


.............υπαρχουν ακομα οι LG HG2 .................. ;D

παιδια μια ερωτηση........αν παραγγειλω μπαταριες απο fasttech ερχονται κανονικα?????

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Κανονικοτατα............... σε δυο μηνες........ ;D

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας

Εχω ακομα μια 2500 απο το Atmistique που δουλευει εδω και τοσο καιρο .  Εχει πεσει πλεον , αλλα η ποιοτητα της μπαταρια ειναι τετοια που ακομα και τωρα εχει αξιοπρεπη αποδοση.



Ουφ ησύχασα τώρα ..... αφού έχουν εκτίμηση (κατά το εγγύηση) shadockan όλα ΟΚ :))

Κανονικοτατα............... σε δυο μηνες........ ;D


δλδ σου ερχονται μετα απο 2 μηνες??

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Λογω εορτων θα κανει ενα μηνα.., για παραπανω το θεωρω υπερβολη.


Χαιρετισμους στην Σαμο.

χεχεχεχε θα δωσω :) ευχαριστω για της απαντησεις !!!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
@shadockan ποια η άποψη σου για την παρακάτω μπαταρία σε σύγκριση με την LG HG2?

AWT IMR18650 3.7V 3000mAh

Υ.Γ Ευπρόσδεκτες οι απόψεις όλων απλά απευθύνθηκα κατευθείαν στον ειδικό! :)




Πολυ καλη μπαταρια η AWT και απο τις νεες σχετικα εταιριες του χωρου , που δεν εδωσαν πολυ καλα δειγματα .


Εχω και 'γω δυο ερωτησεις ομως  .........


Γιατι να αγορασεις την AWT IMR 18650 3.7V 3000mAh ?????


Δεν ειναι καλυτερο να αγορασεις την Samsung 30Q , απο τη στιγμη που αυτη τη μπαταρια εχει η AWT κατω απο το καλυμμα ;;;;    ;D

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Ανάμεσα σε  Efest IMR 18650 LiMn 3000mAh και  LG HG2 τι Eπροτείνεται και γιατί ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 08, 2024, 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex