vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, white varadero, Jorge

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
O Δήσιος είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα και πουλάει όσο τα ατμομάγαζα;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Σιγά τον όγκο πωλήσεων που έχει ο Δήσιος στις 18650/20-21700 για να μπορέσει να ανταγωνιστεί το προαναφερθέν μαγαζί...



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Δουλεύεις λογιστής και στους δύο; :)
Ή έχουν αναρτήσει κάπου τους ισολογισμούς τους και δεν τους πρόσεξα;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Μπα, δεν ασχολούμαι με τέτοια αλλά ξέρω τις τιμές χονδρικής ανάλογα την ποσότητα στους 3 μεγαλύτερους χονδρεμπορες της Ευρώπης και ξέρω πολύ καλά πως και απο που αγοράζουν οι περισσότεροι χομπιστες ατμιστές

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μα...αυτό ακριβώς ήταν το επιχείρημά μου, Καρχαρία. Με ποιό σκεπτικό ή αποδείξειςλέγεται εύκολα ότι τα ατμομάγαζα μας πιάνουν κορόϊδο; Ειπώθηκε και το παράδειγμα του modivin, ακόμα πχιό ευκολοχώνευτο. Θες φτηνό μπουκαλάκι νερό στην παραλία; Πάρε το από το SM. :yes:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
καθορισμος, ανωτατης τιμης προϊοντος?  :hmmm: μπααα.. δεν. ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Συμφωνώ. Με την φορολογία και τα μεταφορικά που παίζουν, οι τιμές ειδικά τον τελευταίο  χρόνο είναι πολύ λογικές. Ειδικά σε ατμοποιητες και μοντακια.
Υπάρχει πολύ ανταγωνισμός πλέον και αυτό μόνο καλό κάνει στον καταναλωτή.


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Κώστα, η επιβολή πλαφόν στις τιμές, όποτε & όπου έχουν επιβληθεί, συνήθως τις οδηγεί προς τα πάνω. Και μάλιστα με το νόμο. ;D

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Ειναι γνωστη εμπορικη πρακτικη, σε πολλων ειδων καταστηματα, στα ειδη τα οποια δεν εξειδικευονται, που ειναι παρελκομενα και απλως πρεπει να τα εχουν, να βαζουν ακριβες τιμες.
 Στα ατμομαγαζα, μπαταριες θα παρει μονο ο εντελως νεος ατμιστης που αγοραζει το πρωτο του σετακι, η ατμιστες που δεν εχουν προσβαση στο ιντερνετ η διαθεση να ασχοληθουν λιγο παραπανω, για το καλο της τσεπης τους.
 Υπο αυτη την εννοια, "κοροιδο" ειναι οποιος αγοραζει (λογω αγνοιας η διαθεσης να το ψαξει) με τετοιες τιμες μπαταριες απο ατμομαγαζα, κατι ομως που στο ελευθερο εμποριο ειναι μεσα στο προγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Και αν υπολογίσεις τα μεταφορικά και την αντικαταβολή άμα θες μια - δύο μπαταρίες πάνω κάτω ίδια τιμή είναι σε σχέση με το ατμομαγαζο της γειτονιάς.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Αυτό δεν περίμενα να το ακούσω από σένα. Μόνο 1 & μάλιστα μονομπάταρο μοντάκι έχεις; ;D
Στα σοβαρά, πλέον εμείς ανήκουμε στην κατηγορία των συλλεκτών mods, που μάλιστα παίρνουν & διαφορετικό τύπο μπαταριών. Βάλε 3-4 μπαταρίες τη μέρα για άτμισμα.
*Κακές γλώσες λένε πως έχεις 3φασικό της ΔΕΗς. :yes:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Για τον normal ατμιστή λέμε. Εμένα με ξέρετε... 10αδες μόνο
Μια δυο παίρνω μόνο αν θέλω να δοκιμάσω καμία καινούργια στην πιάτσα.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
καθορισμος, ανωτατης τιμης προϊοντος?  :hmmm: μπααα.. δεν. ;D
Θυμάμαι τη δεκαετία του 90 που είχαν πέσει κάτι πλαφονάκια στη βενζίνη τι ωραία που περάσαμε. 
Επιπλέον, δεν τη λες και είδος πρώτης ανάγκης τη μπαταρία...
Η λύση είναι απλή: θες μία δύο και άμεσα? Πας σε μαγαζί. Θες δέκα είκοσι και δεν σε πειράζει να περιμένεις λίγες μέρες? nkon και τα μυαλά στα κάγκελα! Αν έχεις και επαγγελματικό ΑΦΜ και ενδοκοινοτικές συναλλαγές? Ακόμα καλύτερα, τις παίρνεις και χωρίς ΦΠΑ!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
...δε διαφωνω με την τοποθετηση σου αντμιν...θυμαμαι κ εγω αναλογες περιπτωσεις με την "τεχνητη" αναπροσαρμογη τιμων...  
το σχολιο μου ειχε την ακολουθια, ενος σχολιου με την τιμη του νερου.

σαφως κ αν θες μια μπαταρια κ τη βιαζεσαι, θα την παρεις απο τον οποιοδηποτε που ξερεις οτι την πουλαει πιο ακριβα απο την "πηγη"...   λιγο εως πολυ, ολοι μας εχουμε αγορασει κατι σε τιμη πανω απο την συνηθισμενη, εις γνωση μας.

τεσπα... προσωπικα ψωνιζω μπαταριες σε πιο μεγαλες ποσοτητες απο το ζευγαρι, απο συγκεκριμενο καταστημα στη βορειο Ελλαδα, που ειναι ιδιοκτητης συγγενικο μου προσωπο.
εγγυημενη ποιοτητα, υπογειο η τιμη.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
....και μας δεν μας λες τίποτα.... :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180354 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 554 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12