vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο

Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 19, 2012, 21:00 »
Εδώ τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα γιατί μπορείς να εργάζεσαι και να παίρνεις
και τη  τζούρα σου κάθε λίγο, κανένας δεν θα το καταλάβει αν και καμιά φορά
δεν μυρίζει η μύτη μυρίζει το μάτι ! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 20, 2012, 15:03 »
Δικαίωμα του καθενός να ζητήσει να μην ατμίζουμε, ΕΥΓΕΝΙΚΑ! Συμπεριφορές του στυλ πεθαίνω, πνίγομαι, λιποθυμάω, παθαίνω κράμπα στο αυτί κλπ, είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτες, και μάλλον η συγκεκριμένη κυρία χρειάζεται Vicks στο κωλόχαρτο μπας και ισιώσει.

Απλά της κάνεις τη ζωή μαρτύριο. Καθαρίζει αγγουράκια? Της λες ότι μικρή σε είχαν απειλήσει με μαχαίρι και έκτοτε έχεις φοβία. Τρώει κάτι μυρωδάτο? Κάνε πως λιποθυμάς. Βάζει αποσμητικό? Πες ότι ο ντοκτορας συστήνει να μένεις μακριά από μυρωδιές. Δεν βάζει αποσμητικό? Αναφορά στο διευθυντή ότι βρωμάει!

Μόλις αποφασίσει να δεχτεί το ητ σου, ξαφνικά θαύμα: σου πέρασαν όλα!

Έχω πέσει και εγώ στην περίπτωση "δεν μπορώ να σε βλέπω". Απάντησα απλά: "ξεπέρασέ το!"

Αποσυνδεδεμένος Teost

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 20, 2012, 15:44 »
Εδω καλα καλα δεν γνωριζουμε τι προκαλει το ατμισμα στον οργανισμο, θα ξερουμε τις συνεπειες του παθητικου ατμισματος?
Γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ατμιζουμε εκει που επιτρεπεται το τσιγαρο ή εκει που ξερουμε οτι μας επιτρεπεται το ατμισμα. Οπως ακριβως σε ενα γραφειο,θα πρεπει να εχουμε την συναινεση των αλλων.
Οσον αφορα τον νομο, δεν ειναι οτι επιτρεπει το ατμισμα ελευθερα, ειναι οτι υπαρχει ασαφεια και πανω σε αυτην παταμε.
Φιλικα Νικος

Πολύ σωστά το λές. Συμφωνω απόλυτα με το συνατμιστή Νίκο.

Ευτυχώς που στη δουλειά μου καπνίζουν και κανονικά τσιγάρα, οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα με το η.τ.. Στο γραφείο μου βέβαια το απαγόρεψα το κ.τ.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 22, 2013, 10:49 »
Ξεθάβω το θέμα προκειμένου να μην ανοίξω άλλο...
Σήμερα λοιπόν που ήρθα στο γραφείο μου κ παω να βγαλω το ητ που ήδη ατμίζω εδω κ  μηνες ΣΤΟ γραφείο με βλέπει η δίπλα συνάδελφος κ μου κάνει : EΠ! TI είν αυτό;; της λεω το ητ μου!
Και μου αρχίζει ενα κατεβατο κ που είδα χθες στο σκαι (θελω να βρω ποια γ@@@εκπομπη ηταν αυτη) οτι δεν κανει καλο αυτο που καπνιζεις και οτι ο ΚΑΠΝΟΣ που βγαίνει δε κάνει καλό στους υπόλοιπους.
να προσπαθώ να της εξηγήσω οτι δεν ειναι καπνος αλλα ατμός τίποτα εκείνη.
Τελος πάντων μου μίλησε με ωραίο τρόπο κ μου το ζήτησε σα χάρη για τον επόμενο μήνα που θα είναι στο γραφείο επειδή είναι έγκυος να μην ατμίζω κ το δέχτηκα... :( :( :( :( :'( :'( :'( :'( :'(
Αλλα η ξενέρα μου ήταν το οτι ο,τι δει ο καθένας στη βλακοχαζοηλιθιο τηλεοραση νομιζει οτι ισχυει κιολας... ακόμα να συνειδητοποιήσουν μερικοι τη προπαγανδα αυτουνου του κουτιου... αντε να της εξηγήσεις τα οφέλη που έχουν ας πουμε οι καπνοβιομηχανίες απ την απαγόρευση/κατάργηση του ητ... τι να πω κρίμα...

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 22, 2013, 10:55 »
Η εκπομπη φιλε μου ηταν αυτη...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17007.msg618108.html#msg618108

Οσο για την συναδερφο τι να σου πω...
Μερικοι απλα ειναι αγυριστα κεφαλια και δεν ακουν καμια αλλη γνωμη αν εχουν παρει καποιου ειδους αποφαση...
Απλα εφοσον ειναι εγκυος κανε κουραγιο ενα μηνα...  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 22, 2013, 11:04 »
Αν και η ατμοσφαιρική ρύπανση της πόλης κάνει περισσότερο κακό στην εγγυμοσύνη της από το παθητικό άτμισμα (γνώμη μου), άντε να την πείσεις. Υπομονή... Άσχετα με το τι άκουσε στο Σκαι, είναι ιερό το ζήτημα. To τραγικό θα είναι να είναι καπνίστρια αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 22, 2013, 11:28 »
Ευχαριστώ φίλοι μου για τις απαντήσεις! Οχι δεν είναι καπνίστρια και αυτό που με τρελαίνει είναι οτι ούτως ή άλλως ο ατμός του ητ δεν αποτελεί παθητικό "κάπνισμα" γι αυτόν που το εισπνέει...
Γενικότερα εχω παρατηρήσει οτι οι νέες γυναίκες εγκυμονούσες (οχι ολες για να μη παρεξηγηθώ κιόλας) νομίζουν οτι είναι άρρωστες κ οχι εγκυμονούσες με ο,τι συνεπάγεται αυτό!!!
Anyway υπομονή... :(

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 22, 2013, 11:34 »
Nαι αυτό είναι άλλο θέμα... Θα τους πειράξει το παθητικό άτμισμα αλλά δεν θα τους πειράξει να δώσουν ψεύτικο γάλα στο μωρό τους μετα. Anyway...

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 02:51 »
Γενικά ως ατμιστές πρέπει να δείχνουμε το καλό παράδειγμα μιας και δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο που να σου απαγορεύει ή να επιτρέπει το ΗΤ σε χώρους εργασίας. Εγώ επειδή πηγαίνω συνέχεια σε πελάτες το μόνο που κάνω είναι να το βγάζω φόρα παρτίδα και να ρωτάω πάρα πολύ ευγενικά αν είναι δυνατόν να ατμίζω. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει πει κανείς όχι και ενώ στην αρχή είμαι πολύ διακριτικός, μόλις παρατηρήσω ότι πραγματικά δεν ενοχλούνται τότε ατμίζω στους κανονικούς μου ρυθμούς. Υπόψιν όμως, ατμίζω υγρά που έχουν ωραία ή καθόλου μυρωδιά, διότι αν μυρίζει άσχημα (π.χ. τα desert ή το longhorn) μπορεί να σου πουν να το περιορίσεις.

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 11:06 »
Το πρόβλημά μου στο γραφείο είναι οτι δεν μπορώ να ευχαριστηθώ άτμισμα. Ο δίπλα μου καπνίζει κανονικά χωρίς να με ενοχλεί. Εγώ ενοχλώ  :angry_orange:  και μόνο που βλέπουν τα σύννεφα ατμού. Για το λόγο αυτό έχω σετάρει 1 ατμοποιητή ώστε να μην βγάζει μεγάλη ποσότητα ατμού. Όταν μένω μόνος μου μόνο, βγάζω το 'βαρύ πυροβολικό'.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 11:15 »
Συγσωρείστε με για αυτό που θα πω, αλλά φίλε, φάε ένα πρωί κρύα φασόλια και πέθανέ τους στην κλανιά, χωρίς ντουμάνια, για να καταλάβουν τα γίδια

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 12:16 »
Ενταξει ρε παιδια εδω που τα λεμε το να βγαζουμε ... συννεφα   ;D  σε κλειστους χωρους που ειναι και αλλοι, ειναι καπως... (εξαιρουνται οι ατμοσυναντησεις που εκει επιβαλεται  ;) ). Οποτε τα εργαλεια και τα υγρα μας σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να ειναι "στημενα" για περισσοτερη διακρητικοτητα...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 13:17 »
Ο μόνος λόγος που δεν ατμίζω στο γραφείο είναι γιατί ξέρω πως αν το κάνω σύντομα θα μου το απαγορέψουν. Όσο είναι φλου μπορεί να πάρω δυο τρεις τζούρες τη μέρα που θα είμαι πιεσμένος σε όλη τη βάρδια κι όλοι ευχαριστημένοι. Το ίδιο πιστεύω ισχύει και για set up με λίγο ατμό. Στο λίγο θα το αφήσουν να περάσει, πιο πολύ μάλλον θα πρέπει να πέσει επίσημη απάντηση, που χλομό να είναι για καλό από μη ατμιστή προϊστάμενο.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 00:15 »
μέχρι τώρα ολά καλά
αλλά τώρα που χειμωνιάζει τι θα κάνω με τόσο ντουμάνι ;D
πρέπει να βρω μια λύση :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 20:25 »
Κι εγω που νομιζα πως μονο οι καπνιστες ηταν κοινωνικα στιγματισμενοι..Δυστυχως η παραπληροφορηση και η αγνοια πανω σε αυτο το θεμα δεν ειναι καθολου ευγενικη για μας!Και φορες σαν την συγκεκριμενη περιπτωση δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα οσα νευρα και να εχεις επειδη δεν σε καταλαβαινουν...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix