vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 2 χρήστες
infernity, SEB

Twitter

Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
To  έχει  δει κανείς  είναι  με  φιλτράκι  με 3 ml?  είναι  αυτο ? http://www.sell123.org/detail_194663.html  - http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/tornado-accessories/mega/tornado-mega-cartomizers-black-and-2-product.html   λέτε να  είναι  καλυτερο από το  tank?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2011, 01:05 από MANOSF »

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό εδώ είναι αν κατάλαβα καλά

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό εδώ είναι αν κατάλαβα καλά

Ναι  είναι ακριβώς  αυτό που έβαλες ..  Καλό πρέπει  να  είναι  αν και  έχω μια  επιφύλαξη  με την αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Γνώμη μου είναι, ότι δεν έχει ουσιαστικές διαφορές από τον Τ. Δεν έχει αμπούλα και απλά στάζεις στα καρτο. Η αυτόματη μπαταρία όντως είναι λίγο ύποπτη ως προς την λειτουργηκότητα της. θα τραβάει σε μέρη με δυνατή μουσική άραγε???

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Αν η μπαταρία είναι δεύτερης γενιάς, νομίζω ότι τα προβλήματα με θόρυβο λύθηκαν.
Τώρα οι cartomizers γενικά είναι ή του ύψους (καλύτεροι απο atomizers) ή του βάθους (καμμένο απο την πρώτη τζουρα ότι και να του κάνεις)
Θα δουμε σε πιο σημείο βρίσκονται αυτοί οι cartomizers, Με μεγάλο συν ότι γεμίζουν απλά χωρίς συριγγες η άλλα εργαλεία.
Η αλήθεια είναι ότι αν ο συνδυασμός λειτουργεί άψογα θα είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση.

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Εγώ βασικά θελω να κανω δύο ερωτήσεις

1: Τι ακριβώς σημαίνει το "δευτερης γενιάς"

2: τα καρτο τι τύπου ατμο θα έχουνε;;

Αυτά :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Της NOBACCO δεν γνωρίζω γιατί δεν ξέρω αν είναι ίδια με τα echo.
Τα echo έχουν πιο καινούριο αυτόματο μηχανισμό ο οποίος λέγεται ότι δεν επηρεάζεται απο δυνατό θόρυβο και αέρα κτλ όπως οι παλιοί, και
η μπαταρία "τραβά" αμέσως ενώ οι παλιές αυτόματες μπαταρίες έπρεπε να τραβήξεις 2-3 φορές για να "ξυπνήσει"
Στο αμερικάνικο forum είχα δει πολύ καλά λόγια για τα echo.




O carto μου είναι άγνωστος, πάλι είχε καλά λόγια στο αμερ. forum αλλά κρατώ και για τα 2 κάποιες επιφυλάξεις γιατι οι αμερικάνοι πολλες φορές  στην αρχή είναι
ενθουσιώδεις (και λιγες μερες μετά βρίζουν όλοι μαζί)
Αυτά πάντα για τον echo. Δεν ειμαι σίγουρος αν της Nobacco είναι το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Μάλιστα... λογικά στην ίδια φιλοσοφία θα κινούνται και οι ανθρωποι της νομπάκο. Περιμένουμε λοιπόν να έρθουνε τα πρώτα καρτο να δοκιμάσουμε, να τα εγχειρήσουμε και λίγο :Ρ να δουμε πως δουλεύουν.

Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 05, 2011, 01:01 »
"The battery is fully compatible with Kr8 cartomizers and 901 atomizers."

Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό για τους λάτρεις του 901!

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 05, 2011, 01:24 »
Έχοντας λάβει υπόψην σοβαρά το λινκ του Πάνου, θα έλεγα οτι είναι μια πολύ ικανοποιητική συσκευή για όσους αρχίζουν το Η.Τ. Χωρις πολλά πολλά, είναι σχετικά απλή η χρήση του. Μένει να πείσει με την αποδοτικότητα και την αντοχή του. Αν οι καρτο αντέχουν και δίνουν σταθερή γεύση χτύπημα και ατμό, θεωρώ πως προχωράμε μπροστά. Αυτή ειναι η άποψή μου και θεωρώ πως αν κάποιος καινουριος ατμιστής είχε μια τέτοια αρχική εντύπωση, θα το ερωτευόταν το Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 05, 2011, 11:45 »
Αν κάποιος θέλει μπορεί να αγοράσει μόνο τα συγκεκριμένα cartos για 510 και να τα δοκιμάσει.
Η τιμή είναι τσιμπημένη (5$ το ένα) αλλά υπόσχονται τουλάχιστον 100 επαναγεμίσματα.

Το Link δεν το έχω κρατήσει αλλά όποιος ψάξει στο ecf θα το βρει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 05, 2011, 12:18 »
Παράθεση
Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό για τους λάτρεις του 901!
Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχει καμιά σχέση με 901 παρά μονο στο σπείρωμα της μπαταρίας
Αν είναι έτσι όπως τα λένε, πρόκειται για πολύ μεγάλη καινοτομία, και μόνο η μπαταρία 1300 στο μέγεθος μιας μικρότερης είναι ατού. Το αυτόματο δε με χαλάει καθόλου αν δουλεύει σωστά, το αντίθετο μάλιστα...το πεθύμησα!

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 05, 2011, 12:49 »
Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχει καμιά σχέση με 901 παρά μονο στο σπείρωμα της μπαταρίας
Αν είναι έτσι όπως τα λένε, πρόκειται για πολύ μεγάλη καινοτομία, και μόνο η μπαταρία 1300 στο μέγεθος μιας μικρότερης είναι ατού. Το αυτόματο δε με χαλάει καθόλου αν δουλεύει σωστά, το αντίθετο μάλιστα...το πεθύμησα!
Και γω θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω τη συγκεκριμένη μπαταρία...το χω άχτι μιας και ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτόματη. :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro