vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 16:18 »
Ευχαριστώ πολύ arxos...
To πακετάκι έχει έρθει αλλά δεν πρόλαβα ανοιχτή την acs... :angry_orange:
Απο Δευτέρα που θα παραλάβω αρχίζει το Stress-Test...

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 01:23 »
Καλησπέρα και πάλι, δεν ανεβάζω video (μόνο για το λύσιμο γιατί περιγραφικά δεν .. :dontknow:), θα σας τα γράψω μιας και ζητήθηκε.


Πάμε λοιπόν.
1.   Γέμισμα
Το γέμισμα του ego-W είναι αστεία υπόθεση, όποιος πει το αντίθετο νομίζω ότι υπερβάλει. Αρκεί από πριν να έχουμε το μπουκαλάκι μας με τη βελόνα γεμάτο, και μέσα σε μισό λεπτό έχουμε γεμίζει το carto με 2 ml. Εγώ το γέμιζα στο αμάξι, στα φανάρια που περίμενα χωρίς κανένα πρόβλημα και πίεση.
2.   Μπαταρία
Οι πιο καλές ego που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Σε αποκλειστική χρήση 3 ημερών, δεν χρειάστηκε να ανοίξω την δεύτερη. Από 8 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ με συνολική κατανάλωση 4 γεμίσματα την ημέρα, και δεν την είδα ποτέ αφόρτιστη. Κάθε βράδυ την έβαζα για γέμισμα (χωρίς να έχει αδειάσει) και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια. Η μπαταρία είναι με blue light και σκληρό διαφανές κουμπί, κόφτη στα 10 sec και τα ρίχνει άνετα σε όλες τις 1100mAh που έχω.
3.   Ατμοποιητής
Carto στην ουσία (clearomizer) που την μέτρησα στα 2.5Ω. Θεωρείται LR αυτή η τιμή, και όντως το νιώθεις και στη χρήση. Άμεση ανταπόκριση στο πάτημα του κουμπιού, πολύ σταθερός στη γεύση-ατμό-κτύπημα (πάντα ο ίδιος) και δεν φέρνει καμένο με τίποτε. Ακόμα και αν στεγνώσει, η γεύση που φέρνει δεν είναι το γνωστό καμένο του φιτιλιού, αλλά πολύ ζεστός αέρας που το καταλαβαίνεις αμέσως ότι χρειάζεται ανεφοδιασμό.
4.   Κατανάλωση.
Πρόκειται για φαγανό μοντέλο, στην αρχή για να το μάθω το άδειασα (2ml) μέσα σε 20 λεπτά ώρα. Πίστευα ότι θα κρατούσε τουλάχιστον 2 ώρες, αλλά αποδείχθηκε πολύ πιο φαγανό. Την πρώτη ημέρα πρέπει να μου έφαγε περίπου 10 ml
5.   Ποιότητα ατμού
Πολύ ζεστός ατμός, σε σημείο όμως που δεν αναδεικνύει σωστά τα αρώματα. Έχει τον ίδιο ατμό με τα CE2 για όποιους τα γνωρίζουν. Γαϊδουρινό χτύπημα, πλούσιος ατμός, αλλά σε θερμοκρασία που δεν είναι για να το έχεις πιπίλα ή να κάνεις τις γνωστές μακρόσυρτες τζούρες των 10 sec. Δεν φαίνεται να έχει δυσανεξία σε κανένα είδος υγρών (VG/PG), αν και σε ντουμάνι με VG αποδίδει καλύτερα από κάθε άλλο ατμο. Για να το απολαύσεις, πιστεύω ότι χρειάζεσαι υγρά με περισσότερη αναλογία σε flavors ενώ την γλυκάδα της VG την εξαφανίζει.
6.   Συντήρηση – διάρκεια
Για τη διάρκεια, θα τα πούμε σε κανά μήνα. Για την συντήρηση όμως, μπορώ να πω ότι είναι παιχνιδάκι να τον ανοίξεις, να τον πλύνεις και να του κάνεις κούρα, χωρίς να έχεις απαραίτητες δεξιότητες ή εργαλεία. Επιβάλλεται μάλιστα το πλύσιμο για να ξεκουραστεί το φιτιλάκι και να αλλάξει γεύσεις. Επισυνάπτω video (sorry  :)))

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LbJHOWmT_JI[/youtube]

Σε γενικές γραμμές, είναι ένα νέο ανταγωνιστικό τσιγάρο που σίγουρα θα κερδίσει πολλούς οπαδούς των Τ/cartos ατμιστών. Σηκώνει όμως βελτιώσεις που οφείλω να επισημάνω :

1.   Το επιστόμιο (λαστιχένιο καουτσούκ) πιστεύω ότι θα πρέπει να αντικατασταθεί. Χρησιμοποίησα drip tip από 510, αλλά τα καλύτερα αποτελέσματα τα είχα με φιλτράκια 510. Σε διασφαλίζουν πλήρως από τυχών διαρροές, ασφαλίζουν πιο καλά και ψυχραίνουν τον αέρα, τόσο ώστε να μπορείς να κάνεις και μακρόσυρτες τζούρες χωρίς να καίγεται η γλώσσα σου. Απλά έκοψα το κάτω μέρος του επιστομίου του ego-W και το χρησιμοποίησα για να σφηνώσω πάνω στο κούμπωμα τα επιστόμια που ήθελα
2.   Μετά από τα πολλά άνοιξε-κλείσε, το κάλυμμα του άτμο αρχίζει και χαλαρώνει (δεν χαλαρώνει αυτό ακριβώς αφού είναι μεταλλικό, αλλά η πλαστική αμπούλα αρχίσει και φθείρεται από την εξωτερική της μεριά). Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η τζούρα να παίρνει πιο πολύ αέρα από ότι χρειάζεται ο ατμο για να δουλέψει. Θα πρέπει να προσέχουμε τις οπές εξαερισμού κάτω από τον άτμο, να μην τις ευθυγραμμίζουμε με το άνοιγμα που έχει το κάλυμμα για να ελέγχουμε τη στάθμη. Θα πρότεινα στους κατασκευαστές ένα tank από καλύτερα υλικά φτιαγμένο.
3.   Το άνοιγμα για τον έλεγχο της στάθμης δε κατάλαβα γιατί το χρειάζεται ο ego-W. Εμένα προσωπικά δε  με βόλεψε καθόλου. Πιστεύω ότι υπάρχει για τα μάτια του κόσμου. Ο λόγος είναι ότι έχει μέσα το tank τόσα πολλά πράγματα (κολόνα, φιτίλια, καλώδια κτλ) που σκοτεινιάζουν τελείως το παράθυρο παρακολούθησης της στάθμης. Θα πρότεινα στους κατασκευαστές μεγαλύτερο παράθυρο για να περνάει και λίγο φως μέσα.
4.   Το βίδωμα του ego-W δεν πιάνει τα εσωτερικά πάσα της ego μπαταρίας (τα πάσα του 510) αλλά τα εξωτερικά (του κώνου). Αυτό δεν είναι πρόβλημα σε περίπτωση που κάποιος θα θέλει να το δοκιμάσει σε mods (υπάρχει και αντάπτορας 510-ego που το δοκίμασα και κάθεται τέλεια στο τζιτζίκι). To πρόβλημα είναι οτι μπορεί να μην κάνει καλή επαφή με τον πόλο της μπαταρίας, αν η μπαταρία είναι χρησιμοποιημένη με άλλους atmo και έχει πατηθεί αρκετά. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να τραβήξουμε τον πόλο της μπαταρίας λίγο πιο έξω για να κάνει σωστά επαφή. Θα πρότεινα στους κατασκευαστές εσωτερικά πάσα και όχι εξωτερικά

Επίσης, θα ήθελα να επισημάνω ότι στη πρώτη χρήση, η γεύση είναι απογοητευτική. Αυτό είναι χαρακτηριστικό όλως των cartos κλειστού τύπου (έχει αναφερθεί και παλιότερα η γεύση κλεισούρας, πλαστικίλας κτλ). Καλό θα είναι πριν την πρώτη χρήση να τον ανοίξετε τον ego-W, να τον πλύνετε (κάτω από καμιά βρύση, μην το φοβάστε). Μπορείτε επίσης να διαβάσετε για βελτιώσεις της απόδοσης και το ανάλογο topic των cartos στο kapmisma.gr που αναφέρουν κάποια πολύ καλά κολπάκια για speedup στην τροφοδοσία και στο ντουμάνι (κόψιμο της τάπας Π, κτλ). Είναι 35 σελίδες αλλά αξίζει, αν επιλέξετε να γίνει το ego-W η βασική σας ατμιστική συσκευή  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 02:01 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 01:45 »
 :respect: ακριβώς με απλά λόγια :thumpup: και η δική μου εμπειρία 20 μέρες τώρα είναι ίδια  :respect: (στο επιστόμιο έβαλα ένα σωληνάκι από στυλό από μέσα κομμένο πρόσωπο.. και δεν βγαίνει και να το  θέλω ποια!)

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 01:53 »
 
:respect: ακριβώς με απλά λόγια :thumpup: και η δική μου εμπειρία 20 μέρες τώρα είναι ίδια  :respect: (στο επιστόμιο έβαλα ένα σωληνάκι από στυλό από μέσα κομμένο πρόσωπο.. και δεν βγαίνει και να το  θέλω ποια!)


ΕΛΕΟΣ...πως το χεις 20 μερες στα χερια σου,ενω η VAPORMANIA,το εφερε την περασμενη εβδομαδα??????????????????

...εκτος και αν το χεις προμηθευτει απο αλλου..:)

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 01:59 »
Σε σύγκριση με το hybrid, 2η μέρα χρήσης, υγρά halo (ξεχάστε τη μία μέρα ανοιχτά και κάτι τέτοια...από 3 και πάνω για να δείτε προκοπή)...πόσο μου λείπει το ceo μου   )-:
Αγορά από vapormania, πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά, επίσημα καμία έκπτωση

Πολύ ατμός
Ζεστή τζούρα (σκληρό επιστόμιο θα ήτανε πολύ καλύτερο σε σχέση με τα κλασικά του E-GO)
Πολύ μεγάλη κατανάλωση υγρού
Υποψία διαρροής υγρού από την τρύπα γεμίσματος
Πολύ πρακτικό το "παράθυρο" υγρού
Πολύ σπάνια αίσθηση καμένου (σχεδόν ποτέ)
Έντονη υγροποίηση στο στόμιο η οποία από ένα σημείο και μετά κάνει επίσκεψη που αλλού...
Εύκολο γέμισμα με σύριγγα αλλά φυσικά όχι πρακτικό
Το καπάκι που καλύπτει το επιστόμιο ΥΜΝΟΣ για την υγεία μας (και μόνο γι αυτο must αγοράς)
Νότες αρωμάτων, καλύτερος ο hybrid (στις πρώτες μέρες του για να είμαστε δίκαιοι)
Διάρκεια ζωής?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα συναγωνιστές

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 02:00 »
:respect: ακριβώς με απλά λόγια :thumpup: και η δική μου εμπειρία 20 μέρες τώρα είναι ίδια  :respect: (στο επιστόμιο έβαλα ένα σωληνάκι από στυλό από μέσα κομμένο πρόσωπο.. και δεν βγαίνει και να το  θέλω ποια!)


ΕΛΕΟΣ...πως το χεις 20 μερες στα χερια σου,ενω η VAPORMANIA,το εφερε την περασμενη εβδομαδα??????????????????

...εκτος και αν το χεις προμηθευτει απο αλλου..:)

από κίνα το  έφερα εγώ.... αλλά έχει και αλλού......και ατμο με το εύκαμπτο διάφανο, ή λευκό ή και γαλάζιο  :thumpup: πάνω κάτω ίδιοι είναι αυτοί με το μαύρο εσωτερικό στον ατμό είναι καλύτεροι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 02:37 »
Kαλημέρα σε όλους.Γραπτή συνέχεια του review eGo-W by Vaporamania :

Συμπεράσματα ύστερα από χρήση τριών ημερών.

Θετικά:

- Αν και δεν είδατε αναλυτικά το τρόπο γεμίσματος,θεωρώ πως είναι σχετικά εύκολος ακόμη κ για τους πιο αρχάριους.To πλαστικό μπουκαλάκι,με τη "βελόνα",που περιλαμβάνεται στη συσκευασία είναι ο λόγος της όλης ευκολίας!
- O ατμοποιητής-ψεκαστήρας είναι ένα είδος Clearomizer(ονομασία CE3) με αντίσταση 2.6 Ohms.Το γεμίζουμε μέχρι το σημείο που ξεκινάει η τάπα από σιλικόνη(στο πάνω μέρος).Χωρητικότητα περίπου 2ml!
-Δεν έχει διαρροές,ούτε αποδίδει κάποια γεύση καμμένου υγρού.Ο ατμός που παράγει,πέρα του ότι είναι "πλούσιος",είναι κ ελαφρά θερμός.Αυτό είναι καλό ειδικά για τους νεους χρήστες στο η/τ γιατί αυτό θυμίζει περίπου το κ/τ.
-Η διάρκεια της μπαταρίας(1100mah) είναι ότι πιο θετικό.Με το που ανοίχτηκε η συσκευασία εως κ πριν λίγες ώρες (3μέρες) δούλευε ικανοποιητικά κ χωρίς προβλήματα.Αξίζει να σημειωθεί πως αρχικά είναι φορτισμένη στο 60-70%!

Αρνητικά:
-Δεν αποδίδει "καθαρά" τις γεύσεις των υγρών μιας και η θερμότητα που παράγει,κ είναι θερμός  ο ατμός,αλλοιώνει τη γεύση(ίσως καλό για αυτούς που τους αρέσει η "καπνιστική" γεύση)
-Πρέπει να διαθέτουμε πάνω από 2 πλαστικά τέτοιου είδους μπουκαλάκια εφόσον έχουμε πάνω από μια αγαπημένη γεύση είτε θέλουμε να δοκιμάσουμε κάποια.
-Ενδιάμεσα δε μπορούμε με εύκολο τρόπο να αλλάξουμε γεύση στον ίδιο ατμοποιητή.Παρά μόνο με "χειρουργείο",δηλαδή άνοιγμα της κάτω πλευράς του ατμοποιητή ωστέ να φύγει το υπάρχον υγρό.
-Υπερβολική κατανάλωση υγρού.2-3 φορές επαναφόρτηση,άρα 4-6ml/ημ!

Γενικά πιστεύω πως είναι ότι πιο αξιόλογο και εύχρηστο έχει βγει εως τώρα,ειδικά για τους νέους χρήστες του η/τ.Σίγουρα είναι κάτι το οποίο θα προτείνα ως αρχικό πακέτο(starter kit). :thumpup:

Αυτά και από μένα.Ελπίζω να σας ενημέρωσα κ τις 2 φορές όσο πιο ικανοποιητικά γινόταν.Από θέμα αντοχής είναι νωρίς ακόμη,θα γράψω σχετικά σε περίπου 1βδομάδα από τώρα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και την ευκαιρία που μου δώθηκε. :)

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 16:15 »
Καλησπέρα :bye: παμε να δούμε αναλυτικά το ego-w της vapormania μετά από 3 ημέρες δοκιμής.

Η συσκευή αποτελείτε από 5 κομμάτια

1.Μπαταρία Η μπαταρία είναι ίδια  με τις γνωστές έως τώρα από το ego-t με 510 σπείρωμα στα 3,7v με 650mah ή 1000 mah. Εχω στα χέρια μου αυτή των 650mah. Εμένα η μικρή μπαταρία λοιπόν μου κράτησε σχεδόν ολόκληρη μέρα ( 2 γεμίσματα του tank 4ml). Και η φόρτιση της διαρκεί γύρω στις 3-4 ώρες. Πολύ καλή αυτονομία λοιπόν σε σχέση με άλλες ego μπαταρίες που έχω δοκιμάσει. Επίσης έχει ασφάλεια 5 κλικ για απενεργοποίησης και κόφτη στα 10sec. Και το lead είναι χρώματος μπλε και όχι άσπρο όπως είχαμε συνηθίσει μέχρι τώρα.

2.Ατμοποιητης.
Πρόκειται για ένα ατμοποιητη τύπου tank χωρητικότητας 2ml που έχει την αντίσταση ψιλά κοντά στο επιστόμιο και δίνει πιο πολύ και ζεστό ατμό με καλύτερο χτύπημα. Αυτός ο ατμοποιητης σε αντίθεση με τους ego-t έχει ένα μόνο φυτίλι στου οποίου το κέντρο είναι τυλιγμένη η αντίσταση του ατμοποιητη και τα δυο άκρα του φυτιλιού αριστερά και δεξιά της αντίστασης είναι πάντα μέσα στο tank πράγμα που σημαίνει ότι είναι πάντα υγρά και δεν έχουμε πρόβλημα τροφοδοσίας. Το μόνο που μπορώ να πως  ως μείον είναι ότι λόγο μεγάλης τροφοδοσίας πολλές φορές μπουκώνει (μαζεύει πολύ υγρό στην αντίσταση) και θέλει φύσημα από το επιστόμιο να κατεβεί το υγρό προς τα κάτω. Και επίσης έχει αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση από τους συνηθισμένους μέχρι τώρα ατμοποιητες.

3.Το περίβλημα του ατμοποιητη
. Πρόκειται για ένα μεταλλικό κύλινδρο με δυο κάθετες σχισμές αριστερά και δεξιά για να βλέπουμε την στάθμη του υγρού μέσα στον ατμοποιητη. Δεν δουλεύει πολύ καλά αυτό λόγο του ότι έχει πολλά εξαρτήματα στο εσωτερικό του ο ατμοποιητης και έτσι δεν μπορείς να δεις καθαρά την στάθμη του υγρού.

4.Το επιστόμιο.
Πρόκειται για ένα μαλακό επιστόμιο που κουμπώνει στο πάνω μέρος από το καπάκι του ατμοποιητη και ευθυγραμμίζετε με την αντίσταση. Εδώ έχουμε και το μεγαλύτερο για μένα μειονέκτημα του ego-w. Μαζεύει ανάμεσα στο επιστόμιο και τον ατμοποιητη αρκετό ατμό ο οποίος μετά από λίγο υγροποιείτε και μπορεί να έχουμε υγρό στο στόμα που όμως δεν είναι από διαρροή αλλά από τον ατμό που υγροποιείτε. Έχουν αναφερθεί και από τον ArXoS και από τον steamboy τρόποι με τους οποίους μπορούμε να περιορίσουμε το πρόβλημα. Επίσης με μια μικρή πατέντα  μπορούμε να βάλουμε αντί του μαλακού επιστόμιου κάποιο drip tip που δίνει πολύ καλύτερη γεύση και ψυχραίνει ελάχιστα τον Θέρμο ατμό. Απλά παίρνουμε ένα drip tip το φοράμε ανάποδα στο επιστόμιο του ego-w και με ένα μαχαιράκι κόβουμε έτσι ώστε να έχουμε ένα δαχτυλίδι στο κάτω μέρος του drip tip από το επιστόμιο του ego-w και μετά αυτό εφαρμόζει αρκετά σφιχτά στο περίβλημα του ατμοποιητη.

5.Το καπάκι.
Πρόκειται για ένα μεταλλικό καπάκι που μοιάζει με κάποιου καλού στυλό και το οποίο κουμπώνει πάνω στο περίβλημα του ατμοποιητη με μίση στροφή δεξιά, και με μίση στροφή αριστερά ξεκουμπώνει και προστατεύει το επιστόμιο. Πολύ βολικό για την μεταφορά του τσιγάρου. Εγώ προσωπικά μόνο εκεί το χρησιμοποιώ γιατί σε συνεχή χρήση δε με βολεύει καθόλου να το μπαινοβγάζω.


Εδώ είναι και το video που έφτιαξα για την παρουσίαση του τσιγάρου.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TDC_cU5sG9Y&feature=player_embedded[/youtube]

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος και σίγουρα θα το πρότεινα σε κάποιον που ξεκινάει τώρα το ατμισμα και θέλει μια εύχρηστη και αξιόπιστη συσκευή, :thumpup: :thumpup: Νομίζω ότι είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για κάποιον που ξεκινάει τώρα το ατμισμα δεν μπορώ φυσικά να το συγκρίνω με κάποιο Mod με Α2 ή Iatty γιατί δεν έχω την εμπειρία.

Επίσης μετά την δημιουργία του video είχα μια (δυσάρεστη) έκπληξη, σταμάτησε να λειτουργεί ο ατμοποιητης :wall: :wall: μου έδειχνε σαν να είχε καεί η αντίσταση (αλλά δεν τον μέτρησα δυστυχώς :hmmm:) Σήμερα το πρωί πήρα την στην Vapormania και το πήγα από κει να το δούνε. Λοιπόν το λεω γιατί μπορεί να συμβεί στον καθένα κι εγώ δεν το ήξερα και ψαχνόμουνα :dontknow:. Λοιπόν μπορεί απλά να μην κάνει καλή επαφή ο ατμοποιητης με την μπαταρία, είναι πολύ συνηθισμένο από ότι μου είπανε τα παιδία στη Vapormania απλά με ένα μικρό κατσαβιδάκι και χωρίς να πατάμε το διακόπτη της μπαταρίας (καλύτερα να την έχουμε απενεργοποιήσει δλδ) σηκώνουμε λίγο τον εσωτερικό πόλο της μπαταρίας για να κάνει καλύτερη επαφή προσοχή μόνο να μην ακουμπήσει το κατσαβίδι ταυτόχρονα στον εσωτερικό και τον εξωτερικό πόλο και κάνει βραχυκύκλωμα.

Αυτά σε γενικές γραμμές, μετά από κάποιες ακόμα μέρες δοκιμής θα σας ξαναγράψω τις εντυπώσεις μου για να δούμε και την διάρκεια ζωής του ατμοποιητη. ;) :bye: :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 00:15 από loop80 »

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 16:45 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ τους 2 ατμο που είχα παραγγείλει απο τα παιδία στη vapormania!
Απο το πρωί το έχω λιώσει κανονικά!
Κατ' αρχην είναι ένα πολυ ομορφο Η.Τ στο σύνολο του,
αλλα αυτό που μου αρεσε περισσοτερο είναι η παραγωγή του ζεστού ατμου που ήταν κατι πρωτόγνωρο για εμένα!
Αυτή τη στιγμή το χρησιμοποιώ με μια παλιά 900 μπαταρία αλλα θα πάρω μια 1100...
Μέχρι τώρα ειμαι πολύ ενθουσιασμένος και το μόνο ελλάτωμα για εμένα είναι το οτι θα προτιμούσα λίγο πιο αεράτη την τζούρα...

* Όσον αφορά το στόμιο, σε όσους δεν αρέσει το μαλακό πλαστικό, μπορεί να του βάλει απο το Ice που είναι ολόιδια ;)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 16:50 »
ειναι πολι καλο για μενα ΤΟ ΚΑΛΙΤΕΡΟ για να αρχισει καπιος το ατμισμα χορις ιδιετερα προβλιματα και σχετικα καλο ατμισμα  :thumpup: α και αυτο με τιν επαφη μου το κανει σιχνα και μενα αλλα βρικα κολπο ! γιρναω τιν μπαταρια και τιν χτιπαω στο τραπεζακι στο σιμιο που βιδονει ο ατμο και ολα οκ χορις κατσαβιδια  :idiot1: :idiot1: :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 17:07 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 16:52 »
Παιδιά, συγχαρητήρια σε όλους σας.
Το τσιγαράκι (πουράκι μάλλον) φαίνεται όντως πολύ ενδιαφέρον. Αν θέλετε την άποψή μου που αφορά όλες τις συσκευές σήμερα, αν μια συσκευή καταφέρει να έχει ΣΤΑΘΕΡΗ διάρκεια τέτοια που σε υπολογισμό με την τιμή της θα έρχεται κάτω από τα 80 ευρωλεπτά ημερησίως, τη θεωρώ επιτυχημένη. (προσωπική άποψη αυτή).



Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 17:02 »
Μπράβο σε όλους για τις αναλυτικές παρουσιάσεις!
Μια πρόταση: στα reviews Η.Τ. θα μου άρεσε να ξέρω και πως συμπεριφέρεται το Η.Τ. στις διάφορες κατηγορίες e-liquid. Δηλαδή καπνικά υγρά, υγρά μέντας, φρούτα κλπ. Ίσως να άξιζε τον κόπο να περιλαμβάνεται μια ενότητα σε κάθε review με τις εντυπώσεις του δοκιμαστή, τουλάχιστον για καπνικά και μη υγρά (π.χ. "στη δοκιμή αποτυπώνει έντονα και δυνατά τις καπνικές γεύσεις, ενώ αντίθετα σε "γλυκές" γεύσεις χάνεται το άρωμα")

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 17:17 »
-Δεν αποδίδει "καθαρά" τις γεύσεις των υγρών μιας και η θερμότητα που παράγει,κ είναι θερμός  ο ατμός,αλλοιώνει τη γεύση(ίσωςκαλό για αυτούς που τους αρέσει η "καπνιστική" γεύση)
;)

Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 17:23 »
To είδα αυτό (από εκεί επηρεάστηκα εξάλλου). Αυτό που εννοούσα είναι να επεκταθεί το θέμα από απλή "en passant" παρατήρηση σε πλήρη ενότητα του review.
Δηλαδή ο κάθε δοκιμαστής να έχει ένα "καπνικό" και ένα "μη καπνικό" υγρό κατά τη δοκιμή και να μας λέει τις εντυπώσεις του για το καθένα. Δεν λέω υποχρεωτικά (μπορεί σε καποιον να μην αρέσουν τα καπνικά υγρά ... ε με το ζόρι θα τον βάλουμε να κάνει?  :)) )

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 17:30 »
Δε μου φαίνεται κακό αν και προσωπικά δε θέλω να το παρακάνω με το review.Είπα αυτά που θεωρώ πως έπρεπε να πω,πιστεύω όσο πιο αναλυτικά γινόταν και πλέον η απόφαση του κοινού.Αν όμως τα άλλα παιδιά θέλουν θα ήταν πολύ καλό. :)
Θα συμφωνήσω με το Λευτέρη 100% πως για να δείξει πόσο αξίζει θα πρέπει να αντέξει στο χρόνο(διάρκεια ζωής άτμο+μπαταρία) τόσο όσο το κόστος του να μην ξεπερνάει 0.80cents ημερησίως.Ή τουλάχιστον χονδρικά το κόστος δυο ατμοποιητών το μήνα και δυο μπαταριών το 3μηνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix