vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και Νέες Κυκλοφορίες για Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ θέτουμε ερωτήσεις και συζητούμε σχετικά με ηλεκτρονικά αξεσουάρ κι εξαρτήματα.

Ακόμα εδώ δημοσιεύουμε πληροφορίες για νέα μοντέλα ηλεκτρονικων αξεσουάρ κι εξαρτημάτων που κυκλοφόρησαν στην αγορά.


Αν κάποιο μέλος έχει αγοράσει κάποιο νέο μοντέλο και μπορεί να κάνει μια παρουσίαση με τις βασικές τουλάχιστον πληροφορίες και εντυπώσεις, ας μην γράψει εδώ αλλά ας ανοίξει ένα νέο θέμα με τον τίτλο του μοντέλου του.

Επίσης αν δεν βρίσκετε το θέμα με το αξεσουάρ που θέλετε να αναφερθείτε ή αν γι' αυτό που θέλετε να ρωτήσετε πιστεύετε ότι δεν είναι ανάγκη να δημιουργηθεί νέο θέμα, δημοσιεύστε το εδώ.




Γειά σας!

Ατμίζω με μηχανικό και Genesis type και νοιώθω πολύ αναποτελεσματικός που δεν μπορώ να μετρήσω oHms,Volts κλπ
(ψαρίλα mode ::) ).

Θα ήθελα να μου συστήσετε, και αν είναι δυνατόν να με καθοδηγήσετε, στα όργανα που θα χρειαστώ να πάρω για να αρχίσω επιτέλους να καταλαβαίνω τι κάνω σε νούμερα και να μη στήνομαι τυφλοσούρτη .. δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να πάρω πολύμετρο, και επίσης δεν έχω ιδέα από τιμές ...

Ει δυνατόν από Ελλάδα, αλλά οκ ..

Ευχαριστώ σας προκάτ !!! :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2014, 00:39 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Ένα πολυμετράκι και είσαι μια χαρά.
Αφού είσαι με Genesis type ατμοποιητή ίσως και να σε συμφέρει να πάρεις ένα οργανάκι που μετρά τα Ω αφού στήσεις τον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ!

Έχουμε καμιά πρόταση;
Δεν έχω καταφέρει να βρώ στην Ελλάδα τέτοιο. Στο Atmistique είχε αλλά τώρα δεν ...


 :D :D




Edit: Είδα ότι και τα πολύμετρα δεν είναι τόσο ακριβά. Και πάλι ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2013, 16:05 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Για να φύγει η ψαρίλα

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Φιλε  Ζarathustra το εχει ο atmisticue το ειδα σημερα το πρωι :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ φίλε Νίκο!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε zarathustra σε ένα καλό χρωματα-σιδιρικά θα βρεις μικρό κοφτάκι και κατσαβιδάκι, και μάλιστα εγώ είχα βρει ένα που ήταν στην μια μεριά σταυροκατσάβιδο και στην άλλη ίσιο, και μικρούλι 5 εκατοστά.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
XAXA, από αργαλεία είμεθα κομπλέ, ευχαριστώ πολύ παίδες (από ηλεκτρονικά ήμουν σκράπας,αλλά με σας που έμπλεξα σε λίγο θα φτιάξω και sonar)!  :yes:   :))
 

όχι πάρε να χεις και κοφτάκι μαζί με το πολύμετρο που ζήτησες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: :laugh1:




Τελικά δεν το είχε το Atmistique (Πανόρμου). Απλά έχει κρατήσει ένα στην προθήκη που το χρησιμοποιεί ο ίδιος. Περιμένει να παραλάβει.


Τεσπα, πήρα πολύμετρο. Ένας ηλεκτρονικός γεννιέται ..  ::)

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
γνωριζει καποιος που μπορω να βρω μηχανικα κουμπια οπως πχ σε smyrna/sigelei/gg.
εχω χασει το top-cap και το ελατηριακι απο ενα sigelei, και σε επικοινωνια μου με αυτους σκοτωθηκαμε  :-[

βαζω μερικες απο gg σαν παραδειγμα:


Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει άραγε κανένα 510 βολτόμετρο στην αγορά, που να μετράει και Ωμ της εκάστοτε αντίστασης; ???

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Ψαχνω μαγαζι με χρωματιστα o-rings να δωσω λιγο χρωμα στα τανκακια μου.


Ψαχνω για Food grade o-rings,σωστα? η κανουν και αλλες ποιοτητες?
βρηκες τελικα?
Υπάρχει άραγε κανένα 510 βολτόμετρο στην αγορά, που να μετράει και Ωμ της εκάστοτε αντίστασης; ???
atmistique....διάφορα...βολτομετρο. ;)


Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
20 ευρά να διαβάζεις τα βολτ και 25 ευρά να διαβάζεις τα ωμ! Εννοούσα αν υπάρχει μία συσκευή που να τα κάνει και τα 2!
Ευχαριστώ, θα αρκεστώ στο παραδοσιακό πολύμετρο!  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180629 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12