vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, nightdream, angelosdes, vlasismiriagos, Doubt, Mimhsdr

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος b00

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9060 στις: Απριλίου 03, 2017, 13:33 »
Με ψήνει πολυ η rta για τον cleito. Εχω λιωσει να βλεπω reviews !

Αποσυνδεδεμένος Peter Tr

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9061 στις: Απριλίου 04, 2017, 20:41 »
Καλησπέρα σας.

Βρήκα το forum σας ύστερα από μια αναζήτηση που έκανα σχετικά με αυτό που θα σας αναφέρω παρακάτω, έψαξα αρκετά στην αναζήτηση, αλλά δεν βρήκα απάντηση σε αυτό που με απασχολεί.

Μέχρι πρόσφατα, χρησιμοποιούσα το υγρό Cloud Vapor - Iroko, στο οποίο και έχω εθιστεί. Το θέμα είναι ότι ξαφνικά σταμάτησα να το βρίσκω στην Ελλάδα. Δεν μπορώ να το αγοράσω από κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Αναρωτιόμουν αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο να βρω μια παρεμφερές γεύση, ότι πιο κοντινό υπάρχει στο Iroko.

Σας ευχαριστώ πολύ,
Πέτρος

ΥΓ. Δεν είμαι σίγουρος αν έπρεπε να κάνω την ερώτηση μου εδώ, ή στο thread των υγρών. 

Αποσυνδεδεμένος gkontos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9062 στις: Απριλίου 07, 2017, 18:12 »
Καλησπέρα σε όλους. Νέος ατμιστής Γιώργος. Έχω 4 μέρες τώρα και έχω ένα σοβαρό θέμα που με χαλάει. Ατμίζω μέχρι στιγμής Liqua Traditional  και Nobacco 2 Straight. Δεν μου αρέσουν οι γεύσεις και έτσι προτιμώ καθαρή γέυση. Το πρόβλημα είναι ότι και τα 2 μου αφήνουν μια ενοχλητική γλυκάδα στη γλώσσα. Στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό λόγο της γλυκερίνης.

Υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω, καπνικό και βαρύ που να μην αφήνει αυτή τη γλυκάδα;

Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9063 στις: Απριλίου 07, 2017, 18:33 »
Για ξηρό καπνικο θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το smok της after-8...

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9064 στις: Απριλίου 07, 2017, 20:12 »
Δοκίμασε και primo varde t-juice είναι πολύ κοντά σε γεύση σε κανονικό τσιγάρο. 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9065 στις: Απριλίου 07, 2017, 20:22 »
Γιωργο καλησπερα. Επειδη και γω ειχα οταν ξεκινησα το ιδιο ακριβως προβλημα θα σου προτεινα να παρεις το liqua bright tobacco και το tenesse δεν ειναι της liqwa αυτο. Αυτα τα υγρα μεχρι τωρα ειναι τα μονα που δεν μου αφηνουν αυτην την επιγευση που αναφέρεις.

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9066 στις: Απριλίου 07, 2017, 21:13 »
Για το ξεκίνημα και όχι μόνο, πολύ ωραίο υγρό είναι και το divino της ecig . Φέρνει προς πουράκι.


Στάλθηκε από tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9067 στις: Απριλίου 08, 2017, 13:27 »
Καλησπέρα σε όλους. Νέος ατμιστής Γιώργος. Έχω 4 μέρες τώρα και έχω ένα σοβαρό θέμα που με χαλάει. Ατμίζω μέχρι στιγμής Liqua Traditional  και Nobacco 2 Straight. Δεν μου αρέσουν οι γεύσεις και έτσι προτιμώ καθαρή γέυση. Το πρόβλημα είναι ότι και τα 2 μου αφήνουν μια ενοχλητική γλυκάδα στη γλώσσα. Στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό λόγο της γλυκερίνης.

Υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω, καπνικό και βαρύ που να μην αφήνει αυτή τη γλυκάδα;

Ευχαριστώ
Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.
Για το Traditional, μπορώ να σου πω ότι είναι από τα λιγότερο γλυκά καπνικά της Liqua. Μπορείς να δοκιμάσεις και το French Pipe το οποίο είναι λίγο πιο έντονο, και δεν αφήνει τόση γλυκάδα. Κατά τα άλλα, το Bright, το Divino και το Primo Verde που σου πρότειναν πιο πριν, είναι καλές επιλογές. Πριν την TPD θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και ΝΕΤ υγρά, αλλά δεν νομίζω να τα βρεις πλέον...
Για ξηρό καπνικο θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το smok της after-8...

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, μόνο ξηρό δεν το λες το Smoke...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9068 στις: Απριλίου 08, 2017, 14:58 »
Ίσως..κοίταξε γενικά στα δικά μ γούστα φαίνεται ξηρό σε σχέση με το ry4 πχ...Ίσως επειδή δεν κάνω γενικά καπνικα..

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9069 στις: Απριλίου 08, 2017, 15:55 »
Παιδιά καλησπέρα, 

Σχετικά νέος στο Φόρουμ. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει καποιο θέμα που θα μπορούσα να βάλω κάποιους ατμοποιητες προς πώληση. Στην αναζήτηση δεν βρήκα κάτι.

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9070 στις: Απριλίου 08, 2017, 16:01 »
Θα πρέπει να περάσεις τα πενήντα μηνύματα για να ανοίξει το Πωλήσεις - ανταλλαγές μεταχειρισμένων

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9071 στις: Απριλίου 08, 2017, 19:20 »
Σε ευχαριστώ φίλε για την γρήγορη απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος razorcool

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9072 στις: Απριλίου 11, 2017, 09:15 »
ΟΚ καλως μας ηρθε ο νεος νομος περι των υγρων απο εκει και μετα εχουμε και λεμε εγω ειμαι ενας ατμιστης που ποτε του δεν καθησε να ασχοληθει με αναλυσεις περι ορολογιας υγρων και ορολογιες που αφορουν τα Η.Τ ειχα μαθει ενα πραμα 100ml υγρο pg/vg 50-50 με νικοτινη 18-20 ml της nobbaco αυτο πλεον μας τελειωσε .
εκανα ακομα 2 ποστ ειδα πολλες απαντησεις ειδα και καποια link που μου εδωσαν οι φιλοι συνατμιστες αλλα να πω το ηαρτον ρε παιδια πειτε με χαζο πειτε με οτι θελετε χαθηκα οποτε οι αποριες μου ειναι οι εξης και οποιος εχει την ευγενη καλωσυνη(no link pls) μου τις απανταει

α) προπενογλυκολη πουλανε στα φαρμακεια??? ?  (PG) και σε τι καθαροτητα πρπει να το ρωτησω αυτο στο φαρμακειο (αν πωλειτε βεβαια στα φαρμακεια) η ειναι αυτονοητο οτι ειναι πχ καθαροτητας πανω απο 92-93%

β) το ιδιο ακριβως θελω να μου πειτε για την VG φυτικη γλυκερινη(ετσι δεν λεγετε??? σωστα την ονομαζω?)
δηλαδη πωλειτε στα φαρμακειa ?   τι καθαροτητα και μπορω να την αγορασω ελευθερα η θελω καμμια συνταγη γιατρου(μπορει να λεω μ@##κία δεν ξερω ρωταω)επειδη ακριβως πωλειτε σε φαρμακειο ?

γ) το υγρο που περιλαμβανει νικοτινη για να προσθεσεις στις μιξεις σου λεγετε βαση με νικοτινη? ρωταω για να ξερω τι θα ζητησω απο ενα καταστημα υγρων πλεον μη γινω τελειως ρεζιλι ;D

δ) 50ml pg + 50ml vg=100ml υγρου ποσες σταγονες βασης με νικοτινη  πρεπει να βαλω για να πιασω τα 18 - 20 ml νικοτινης στα 100ml υγρου?

ε) αν δεν πωλειτε pg στα φαρμακεια μπορω να το κανω το ιδιο μονο με vg σωστα? δηλαδη 100ml vg και τις σταγονες με νικοτινη που θα μου πειτε πιο πανω, απο οσο ξερω εχει να κανει με το με τον ατμο και το hit throat  σαν διαφορα αν δεν εχει pg

ΥΓ να ζητησω συγνωμη απο τον moderator αν το ανεβασα σε λαθος section forum δεν τα παω καλα με τα forum οποτε να το μεταφερει στο σωστο section που του πρεπει και να μου αφησει ενα μυνημα να το δω και εγω για τις απαντησεις που  με καινε .

ΥΓ2 να ζητησω συγνωμη εξ αρχης για την οποια ταλαιπωρια σας βαζω με την αγνοια μου που πιθανον να καταντα κουραστικη επειδη τετοιες ερωτησεις τις εχουν κανει σιγουρα επανελημενα και αλλοι αλλα ως προειπα δεν τα παω καλα με τα forum τα search links και χανομαι ευκολα και αντι για απαντησεις μου γενιουντε πιιο πολλες αποριες.

ευχαριστω για τον χρονο σας παιδια


Από συγχώνευση.
Αν δεν το "έχεις" με τα φόρουμ όπως λες, ίσως είναι καλή ιδέα να ρίξεις μια ματιά εδώ.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2017, 10:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9073 στις: Απριλίου 11, 2017, 09:30 »
Καλημέρα .
α) Ναι, ζητάς προπυλενογλυκόλη Σύνδεσμος - chemco.
β)Ναι, ζητάς βρώσιμη γλυκερίνη φυτική και εξευγενισμένη 99.8% με βαρέα μέταλλα <1 ,πάλι Σύνδεσμος.
γ) Πλέον μπορείς να αγοράσεις ΜΟΝΟ μπουκαλάκια 10μλ με 18-20mg νικοτίνη.
δ) αν  θέλεις 20mg να είναι αυτό που ατμίζεις δεν χρειάζεσαι μηδενικές από φαρμακείο αφού πάνω από 20 δεν βρίσκεις πλέον Ελλάδα( ίσως να έχει σε κάποια καταστήματα ακόμα,θεωρητικά απαγορεύεται).Από εξωτερικό ίσως να βρεις βάση με 10mg (ισχυρό δηλητήριο πριν να διαλυθεί) την οποία παραγγέλνεις με δικιά σου ευθύνη και με ότι συνεπάγεται σε περίπτωση που σταματήσουν και ψάξουν το δέμα-απαγορεύονται πλέον τέτοιες αγορές.
ε)Δες πιο πάνω.

με λίγα λόγια χωρίς καμία παρανομία για τα 100μλ σου θέλεις 10 βάσεις των 10 μλ,δλδ στην καλύτερη 10χ2.5 ευρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2017, 09:46 από specemarine »

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9074 στις: Απριλίου 11, 2017, 09:47 »
100ml υγρο pg/vg 50-50 με νικοτινη 18-20 ml
18-20 mg/ml εννοείς
Από εξωτερικό ίσως να βρεις βάση με 10mg (ισχυρό δηλητήριο πριν να διαλυθεί)
100mg/ml ή 1000mg/ml εννοείς.



Δυστυχώς, razorcool, η μόνη νόμιμη λύση είναι όντως οι νικοτινούχες βάσεις που είναι έτσι κι αλλιώς 18mg/ml ή 20mg/ml. Δηλαδή στο επίπεδο που ατμίζεις, άρα δεν χρειάζεται να τις αραιώσεις με βάσεις φαρμακείου. Τα ατμίζεις όπως είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38034 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem