vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 3 χρήστες
2Fdeal, manoslykos, camber

Twitter

Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 21:19 »
Αφου κατάφερες να βγάλεις υγρό απο την καμινάδα σημαίνει ότι υπερπλημμύρισε.
Προς το παρόν είτε το ρούφιξε είτε σου ηρθε στο στόμα κλπ και ήρθε στα ίσα του. Σε λίγο μπορεί και να σου ψιλοστεγνωσει αν στούμπωσες πολύ το βαμβάκι στις εγκοπές (για αυτό σου γράφω "λίιγο").  Θα το καταλάβεις εν καιρώ.
Διάολου πράματα οι επισκευάσιμοι, με δική τους θέληση. Εκεί που πετάνε, προσγειώνονται απότομα.

Η άποψη μου για τη μεταλλίλα είναι οτι, αν όχι ποτέ, σπανίως προέρχεται απο μη καλό πλύσιμο. 99% έχει να κάνει με την φιτιλοαντίσταση και τη λανθασμένη τροφοδοσία αυτής.  Πλύνε τουλάχιστον το drip tip λίγο ακόμα εσωτερικά και αν δεν βαριέσαι και την καμιναδοκαμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 21:37 »
Θα τον αφήσω μέχρι να τελειώσει το υγρό κι αν δεν δω κάποια βελτίωση θα τον πλύνω. Να είμαι τουλάχιστον σίγουρος ότι φταίει η αντίσταση που έφτιαξα και όχι το πλημμελές πλύσιμο.
Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 00:39 »
Μήπως γνωρίζετε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει ανταλλακτικό γυαλάκι για τον fogger;
Μου έσπασε και θέλω να το αντικαταστήσω. Κι αν είναι να περιμένω από εξωτερικό... άστα να πάνε.
Μήπως γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρω;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 00:43 »
Ρωτησες στα ελληνικα καταστηματα που τον εχουν διαθεσιμο μηπως εχουν ανταλλακτικα?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 00:57 »
Η αλήθεια είναι πως όχι. Την ώρα που μου έσπασε δεν θα μπορούσα άλλωστε.
Και βρήκα μόνο ένα που να έχει τον fogger αλλά δεν αναφέρει κάτι για ανταλλακτικό
Θα πάρω πάντως ένα τηλεφωνάκι αύριο το πρωί μπας και έχουν.
Ρώτησα κιόλας μήπως και ξέρει κανένας γιατί μπορεί να υπάρχει και σε άλλο μαγαζί που δεν μου το εμφανίζει το google.

Αποσυνδεδεμένος notis3

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 10:38 »
Καλημέρα. Εχω ανταλλακτικό γυαλάκια για τον fogger,τα είχα πάρει από Ισραήλ 6$ το ενα

Sorry,αλλά δεν μπορώ να στείλω ΠΜ.


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2014, 12:31 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 14:48 »
Φίλε notis3 προτιμω το γυάλινο επειδή τις περισσότερες φορές στήνω τον ατμοποιητή με βαμβάκι και θέλω να βλέπω σε τι επίπεδα βρίσκεται το υγρό μου.
Επικοινώνησα και με ένα άλλο κατάστημα που έχει τον fogger αλλά δεν είχε ανταλλακτικά.

Να ευχαριστήσω τον φίλο Pαschal που με εξυπηρέτησε άμεσα και μου έδωσε ανταλλακτικά!

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 16:59 »
Να ξέρεις ότι κ με το ατσάλινο καπάκι , αν κ δεν φαίνεται το υγρο , σε "προειδοποεί" οτί τελειώνει , με την μειωμένη γεύση . Κ εγώ έτσι νόμιζα , αλλά τελικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα , κ τον έχωκ εγώ με βαμβάκι- microcoil .

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 23:27 »
Πάντως Για να ξέρεις ότι η Fasttech πλέον σε ότι αγοράσεις και διαπιστώσεις ότι αυτό που παρέλαβες  δεν είναι ss όπως έγραφε στην περιγραφή του προϊόντος της ανοίγοντας Ticket χωρίς δεύτερη απάντηση σου κάνει ship νέο προϊόν χωρίς να επιστρέψεις το παλιό μου το έκαναν με τον TAIFUN GT και με τον AIOS να φανταστείτε ότι μόλις είχε φύγει η παραγγελιά του AIOS τους είπα για κάτι βιδάκια που έχει σε brass και καπάκι στέλνουν άλλον έγινε σήμερα shipped τι να πω μπράβο τους έμεινα έκπληκτος και τιμή χώμα ....για τον  Taifun GT παιδια τα καλύτερα δοκιμάστε τον είναι κορυφή σε όλα του ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 13:45 »
ΦΟΒΕΡΟΣ!

Τον έστησα με σύρμα χονδρό (δεν ξέρω διατομή γιατί ήταν δώρο) 9 σπείρες 0.9ohm και βαμβάκι και δεν το πιστεύω πόσο καλά ατμίζει. Το o-ring που κλείνει τα κοψίματα για τα φυτίλια το έβγαλα τελείως. Από διαρροές τίποτα από εχθές που τον έστησα αν και τον φοβόμουν.

Και στη γεύση και στο χτύπημα είναι φοβερός και κοντράρει στα ίσια τον Kayfun Lite της TOBECO (από Fasttech) που έχω.  Επίσης σαν κατασκευή πολύ καλός, κανένα θέμα με τα σπειρώματα αλλά θέλει προσοχή το γυάλινο τανκ γιατί σπάει έυκολα. Στο γέμισμα απλά τον ανοίγω και γεμίζω με μπουκαλάκι με βελόνα σιγά σιγά χωρίς να φρακάρω την τρύπα (είναι μεγάλη).

Στο στήσιμο με χονδρό σύρμα είναι λίγο μπελάς και καλό είναι να αφήσετε 5-10 πόντους σύρμα από κάθε άκρη για να μπορείτε να το περάσετε εύκολα γύρω από τις βίδες.

Μάλλον θα χτυπήσω και τον V3 και τον Tyfun GT γιατί μου αρέσουν πολύ και εμφανισιακά. Γενικά αφού είχα μελετήσει διάφορα βίντεος για το στήσιμο του δεν με δυσκόλεψε καθόλου και τον συστήνω ανεπιφύλλακτα αλλά κατόπιν μελέτης γιατί αν στηθεί λάθος θα έχει διαρροές.


Και κάτι ακόμη. Με αυτόν αλλά και τον Kayfun και τα microcoils με βλέπω να ρίχνω την νικοτίνη σύντομα από 9mg στα 6 γιατί ειλικρινά σε σχέση με τους genesis που έχω το χτύπημα μου φαίνεται πολύ πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 13:52 »
Ένα κόλπο για να στηθεί πιο εύκολα ο fogger είναι να ξεβιδώνουμε τις βίδες που πιάνουν τα σύρματα τόσο ώστε να προεξέχουν από το ύψος του τοιχώματος που έχει ο ατμοποιητής. Μετά είναι πολύ εύκολο να τυλίξουμε τις δύο ακρες του σύρματος κάτω από τις βίδες χωρίς να μας εμποδίζει τπτ. Μετά βιδώνουμε και τέλος!

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 17:40 »
 :bye: ....σε μια εξοδο εσπασα απο πτωση για δευτερη φορα το glass tank ,αλλα το χειροτερο ειναι οτι εχασα και το ss καπακι-καμπαμα και νομιζω πως δεν υπαρχει για αγορα μονο του σαν ανταλακτικο ... σκεφτομαι να αγορασω τον V3 απο  fasttech που φαινεται πιο γερο :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 17:50 »
Το τζαμάκι πρέπει να είναι το ίδιο. Έχει μόνο αυτό το μεταλικό γύρω γύρω που θα το κάνει πιο ανθεκτικό. Αν και λογικά αν φάει καλή πτώση πάλι το τζαμάκι κινδυνεύει από τους κραδασμούς!
Έχε υπόψιν σου ότι ο V3 είναι και λίγο πιο πλατύς από τον V2 όπως φαίνεται από τις διαστάσεις που έχει στο fasttech.
Αυτό σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να δένει απόλυτα με το μοντάκι σου.

Αποσυνδεδεμένος KatsikoSkulo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fogger και άλλοι κλώνοι Tayfun
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 09:05 »
Χτές παρέλαβα τον V2 (φαστεκάτος) με τις 4 τρούπες αέρα (πρώτος μου επισκευάσιμος!).Και μενα μου δίνει μια γευση απο γράσσο λιπαντικό κάτι, ελάχιστη αλλα αρκετή για να σε ψιλοξενερώσει.Το δοκιμάσα με κλασσικό 3πλό 2άρι φυτίλι και με διπλό 2,5άρι, καλά δούλευε ισως ήθελε λίγο να στρίψω την καμπάνα αναλόγως.Πιο εύκολο μου φάνηκε το σεταπ και απο προτάνκ.Αυτό λίγο με τη γεύση είναι θέμα αλλα πιστεύω πως θα διορθωθεί κάπως κουτσά τυφλά.
 :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2014, 09:35 από KatsikoSkulo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix