vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 4 χρήστες
lemon78, dvelev, manoslykos, tibolaso

Twitter

Z-Atty G-Pro-U

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 01:21 »

Αν εγω μπορω να δωσω λυσεις εχοντας ελαχιστη εμπειρια και μεσα γιατι δεν μπορει ο ειδικος;
Εσυ το φερες στα μετρα σου. Δεν ειναι τα ιδια τα μετρα ολων ομως!
καλα εκανες βεβαια, και χαίρομαι που αδιαφορεις για την οποια τιμή πώλησης, τα ατμιστικά δεν ειναι επενδύσεις, χρηστικά αντικείμενα ειναι! ο Επισκευάσιμος δεν πρεπει να εχει την εννοια του, "το κραταω του κουτιου για να παρω τα λεφτα μου πισω" πρεπει να εχει την εννοια του "του βγαζω τα ματια για να τον ευχαριστηθώ" και αν αυτό σημαίνει να του βαλεις χέρι ακόμα καλυτερα.
παρ ολα αυτά, οσο και να το επικροτώ, και χωρίς να τον εχω δοκιμασει για να δω αν τα ελλατώματα που αναφέρεις θα ήταν και σε μενα ελλατώματα, δεν σημαίνει οτι ειναι για την πλειοψηφία.
Οτι βεβαια με την διαφήμιση την πολλή πέφτει ο αγοραστης, είναι απολύτως γεγονός.

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 01:37 »
Ναι βρε alex ετσι το βλεπω κι εγω με τους επισκευασιμους και με την απολαυση που περιμενω απο αυτους!
Επιπλεον το διευκρινιζω δις οτι προκειται για τα δικα μου γουστα και κριτηρια!
Κι αν το ποσταρω ειναι απο τη χαρα μου που καταφερα κατι που με ευχαριστει και για να βοηθηθει ισως καποιος αλλος!
Με χαλαει ομως η τοσο αρνητικη αντιμετοπιση (ισως επειδη δεν ειμαι γνωστος κανενος;;) και τη θεωρω αδικη και ακυρη και νομιζω οτι δεν πρεπει να ξαναποσταρω τιποτα γιατι ειμαι πολυ ξενος με τις αντιπαραθεσεις καθε ειδους!
Ισως φταιει η κριση που τσιτωνει τα νευρα!!  :D

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 02:25 »
Η κρίση φυσικά και τσιτώνει τα νέυρα! Ας αδιαφορήσουμε λοιπον επιδεικτικά γι αυτό! Εδω μέσα είμαστε για να μην μιλαμε για κρίση! Ειδικά οταν είμαστε στο νημα ενός ατμο 140 δολλαριων +μεταφορικών.
Ο επισκευάσιμος λοιπόν, δεν ειναι για να τον λυπάσαι! οτνα τον παίρνεις, τα χέρια σου πιάνουν.! και οσο περισσότερα ξερεις, τοσο περισσότερο θες να τον πειράξεις! Αν περιορίζεσαι μονο στα σετάπ οκ! Αν όχι, παλι οκ! Δικο σου είναι!οτι θες κανεις! τα περι πώλησης κλπ τα ακούω βερεσε, και είμαι σαφώς κατά! οποιος το βλεπει ως επένδυση, ας μαζέψει γραμματόσημα.
Σιγα μη εν ξαναποσταρεις! Ολοι πρεπει να μαθαίνουμε απο πατέντες.
Απλά είπαμε.! Ειδικά σε κάτι τέτοια, ωφελεί η δοκιμή, γιατι οταν βαζεις τρυπάνια και τόρνους, δεν εχει γυρισμό!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 20:48 »
οι απανταχου ggακιδες μπορουν να προπαραγγειλουν απο εδω το ασορτι z-atty ss τους ... οσοι πιστοι προσελθετε http://zattyg.webs.com/international-pre-orders

Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 21, 2012, 13:33 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Rq9MdgJmwgI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 16:56 »
Ένα απο τα καλά στα Z-atty's είναι το γεγονός ότι έρχονται με έτοιμα κομμάτια mesh... Όταν ο kalafan είπε :


λες να μην τα παρω πισω οταν τον βαρεθω? ;)


Σκέφτηκα "αν είναι μέσα σε ένα μήνα σίγουρα ναι!" με αποτέλεσμα....





Το mini provari μου και ο άρτι αφιχθείς Z-Atty Pro  από kalafan...
Pro παιδί o kalafan μέχρι και έτοιμο στημμένο μου τον είχε (μην ξεχάσω και το υγρό, μιας και ήδη μουσκεμένο, με έκανε να αναθεωρήσω τις απόψεις μου περι αποκλεισμού άλλων υγρών διότι είχα βρεί αυτό που ήθελα)... Κύριος στη συναλλαγή και θέλω να τον ευχαριστήσω και από εδώ !!!


Α! και μην ξεχνιόμαστε...


Καλησπέρα !!!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 17:05 »
Πολυ ωραιος. Στο μαυρο provari πιστευω οτι ταιριαζει ακομα πιο καλα.
Καλοριζικος!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dodos197

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 17:16 »
καλοριζικος φιλε και....μην ξεχασεις να τον δωσεις να τον δοκιμασει και κανενας παλιοφιλος :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 18:18 »
ευχαριστω φιλε μου...να σαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 15:14 »
Killer combo








Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 15:32 »
Σήμερα συνέβει κάτι πολύ περίεργο στον pro. Άρχισα να αλλάζω αντίσταση και την ώρα που πήγα να βγάλω το μες για να το καθαρίσω λίγο κόπηκε στην μέση στο σημείο που είναι η τρύπα. Αφού το περιεργάστηκα λίγο παρατήρησα οτι το άνω κομμάτι του είχε γίνει στην κυριολεξία πέτρα, ενώ το κομμάτι που είναι μέσα στο τανκ ήταν οκ.


Το συγκεκριμένο μες το είχα επάνω 3 βδομάδες περίπου.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 16:21 »
Για πες καμμια λεπτομέρεια.
VG? PG? 400?325? καταναλωση? ΑΦΜ?

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 16:23 »
Δεδομένου του γεγονότος ότι όταν ρχίσει να διαλύεται θέλει αλλαγή (έτσι λένε οι κάτοχοι για καιρό). Μια απορία μου ρχεται στο μυαλό gihal... :Πόσα εμ ελ (ml) κάνεισ την ημέρα? ??? ??? ?? φρικαρα...

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 16:48 »
Λοιπόν, κατα κύριο λόγο φίλοι μου ατμίζω 50/50 υγρά εκτός απο ενα που είναι 70/30 vg/pg αλλά δεν το κάνω τόσο συχνά. Το μες που κοκκάλωσε ήταν 400αρι. Απο ml είμαι στα 4-6 ημερησίως με 12mg νικοτίνη.


Επειδή είμαι πολύ καιρό στους genesis style atmo θέλω να πιστεύω οτι ήταν ατυχές γεγονός μιας και δεν μου έχει ξανατύχει. Θα δούμε το επόμενο που μόλις έφτιαξα και ατμίζω πόσο καιρό θα αντέξει.


Επίσης ένα βιντεάκι διότι (ειδικά στο εξωτερικό) παραπονιούνται οτι ο ζ-αττυ δεν ατμίζει καλά, δεν μπορείς να κάνεις απανωτές δεν έχει ντουμάνια, δεν έχει χτύπημα κλπ κλπ κλπ. Η αντιστασούλα που μόλις έφτιαξα είναι 1.6ωμ και ατμίζω στα 3.5 βολτ με προβαρι. Θα μπορούσα να συνεχίζω να ατμίζω μέχρι να αδειάσει το τανκ αλλά μετά θα ήθελα μεταμόσχευση φάρυγγα, λογικά με μηδενικό υγρό γίνεται.


Επίσης όπως θα δείτε στο τέλος το μες το τσακίζω επάνω για να μειώσω τις διαροές που είναι και το μόνο πρόβλημα που έχει για μένα ο ζ-αττυ.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2012, 17:12 από gihal »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Z-Atty G-Pro-U
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 19:01 »

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν το έκανα σωστά... Πρώτη αντίσταση γαρ σε mesh...


http://s606.beta.photobucket.com/user/DaemonaS/media/091120121.mp4.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix