vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1170 στις: Μαρτίου 27, 2018, 13:01 »
...ή το Black Fire της FlavourArt και το Primo Verde της Τ-Juice ::)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1171 στις: Μαρτίου 28, 2018, 13:41 »
The return of the king? ή Back from the dead?
Ξανακυκλοφόρησε το Boba's Bounty και το Gorilas Juice από την Alien Visions.
Και ναι, από οτι λένε οι Αμερικάνοι που αγόραζαν και τα παλιά, το πιάσανε στην γεύση ξανά, όπως παλιά.
Άντε τώρα να δούμε αν θα το εισαγάγει κάποιος στην Ελλάδα, σαν 10μελο ατμιστικό υγρό. Γιατί στην Αμερική το πουλάνε και με το λίτρο, αλλά εκεί είναι αλλιώς τα πράματα.
Ορθοδοξία ή θάνατος :respect:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1172 στις: Απριλίου 15, 2018, 13:15 »
 Απο τις πιο τσιγαρισιες γευσεις που εχω δοκιμασει,ειναι το westblend της elf. 
 To ειχα δοκιμασει στην αρχη της ατμιστικης μου πορειας και μου αρεσε,το εκανα μαλιστα και στο 10%.
 Ετυχε να ξαναπαρω πριν λιγο καιρο το αρωμα,γιατι η fast vape το εδινε μολις 2.45 ως προσφορα.
 Το κανω με 7% και φρικαρα. Πολυ τσιγαρο ρε αδερφε. Το εσωσα με 0.5% fudgie brownie της tpa που ειχα ξεχασμενο και μπορω να το ατμισω.Για τους λατρεις παντως,προτεινω

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1173 στις: Απριλίου 20, 2018, 16:34 »
Από τσιγαρίσια υγρά (που εμένα δεν μου πολυαρέσουν) και από αυτά που έχω δοκιμάσει είναι της Atmos Camilla, Gina και Barbara το Fuego της Abuelos και έχει και το Hellas Blend της alter ego.Aν θυμηθώ άλλο επανέρχομαι.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1174 στις: Απριλίου 23, 2018, 00:36 »
Ο τίτλος λεει "Τσιγαρίσιες γεύσεις" οπότε στο μυαλό μου ερχετε το Άρωμα Ξάνθης απο Flavourist. Πραγματικά μου αρέσει πολύ αυτό το υγρό (S&V) και κατά την μικρή μου γκάμα σε υγρά,είναι ενα υγρό τσιγαρισιο χωρίς γλυκές αναμείξεις.

Υ.Γ Το υγρό που ανέφερα είναι s&v οπότε αν είμαι εκτός θέματος,παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράψουν το μήνυμα μου

Αποσυνδεδεμένος Pinguins

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1175 στις: Μαΐου 28, 2018, 20:41 »
Επειδή κι εγώ την έψαχνα γιατί είχα κατρακυλήσει στο τσιγάρο εδώ και 1 χρόνο θα σας πω την αποψάρα μου. Κάπνιζα στριφτό DRUM και άρχισα το κάπνισμα πάλι, και διέκοψα το άτμισμα επειδή όλα τα υγρά μου γλύκιζαν. Τελικά κατάφερα και το έκοψα με 4-5 υγρά που με κάλυψαν απόλυτα αλλά και με 2 ατμοποιητές που έπαιξαν τον ρόλο τους.
Αποτέλεσμα εδώ και 4 μήνες να μην έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα και είμαι ιδιαίτερα ευτυχής! Και η θεά κοράκλα βέβαια που με είχε φάει να το κόψω.

Το πρώτο είναι το TASAKI του Αγραφιώτη
Το δεύτερο το ONE της Alter ego
Το τρίτο Steampunk και ROYAL SMOKE
Τέταρτο της paradise flavours το CLASSIC TOBACCO LIMITED EDITION (με μπαχαρικά)
Και τελευταίο το ACE N.1 της Ecig.

Για ατμοποιητές αν παίζει ρόλο παίζω με hastur, goblin 3 και zenith innokin. Άτμισμα από 12 - 17 Watt. Αγαπημένοι hastur και Zenith.
Αν με ρωτήσετε ποιο είναι αγαπημένο υγρό δεν μπορώ να σας πω. Όλα μου ταιριάζουν ως γεύση αφού δεν έχουν ίχνος γλυκάδας.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1176 στις: Μαΐου 28, 2018, 20:50 »
Το τασάκι πάντως καμία σχέση η περιγραφή. Γλυκό είναι

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1177 στις: Ιουνίου 08, 2018, 14:57 »
να παραθέσω κι γω τις δικές μου εμπειρίες

εγώ είμαι λάτρης της σκέτης τσιγαρίσιας γεύσης  χωρίς καθόλου επιγεύσεις ή έστω με μη γλυκές επιγεύσεις τύπου burbon.

όταν δοκίσαμα τα black note υγρά έχασα τον κόσμο μου. το μόνο πρόβλημα είναι ότι κάνω με 0 νικοτίνη και δεν θέλω την 3 που είναι η χαμηλότερη νικοτίνη για τα black note στην Ελλάδα. Το ίδιο μου συνέβη με τα vaporificio αντίστοιχα.

αυτό που θέλω ουσιαστικό να πω όμως είναι ότι όλα τα καπνικά υγρά που έχω δοκιμάζει (after 8, high wheeler, dragon tail, aramax, element tobacco, pulp, ry4, λ) σε μηδενική νικοτίνη που τα παίρνω είναι σαν να μην είναι καπνικά και να φαίνονται σχεδόν ή γλυκά ή άγευστα. Το μόνο που μου δίνει την αίσθηση του καπνικού  είναι το tobacco της Omnia.

αν έχει κάποιος αντίστοιχα γούστα και κάνει 0 νικοτίνη θα ήθελα να ακούσω τις δικές του εμπειρίες

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1178 στις: Ιουνίου 08, 2018, 15:16 »
Δες ταμπακιέρα αρώματα για αυτό που ψάχνεις. Δεν θα είναι τελείως 0 η νικοτίνη μιας και αυτό είναι αδύνατο σε νετ αλλά θα είναι ελάχιστη

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1179 στις: Ιουνίου 08, 2018, 15:45 »
Επίσης όλα στην vg θα γλυκίζουν, ακόμα και τα πιο ξηρά αρώματα. Αν αντιλαμβάνομαι σωστά, οτι προσπαθείς να εξομοιώσεις την ξηρότητα του τσιγάρου. Σχετικά εγώ αραιώνω σε σκέτη pg και με 1-2mg Νικοτίνης και πάλι μου γλυκίζουν κάποια ΝΕΤ. Το σώνω κάπως κι αυτο το σχετικο ατμίζοντας σε rdas μικρούλιδες :p
Εναλλακτικά η ecig έχει άπειρα αρώματα ταμπάκο να δοκιμάσει κανεις και να "χαθεί" :)). Αλλα με κάτι ανακατανομές και εκπτώσεις που τρέχουν, μπορεί κανεις να πάρει μια ντουζίνα και να τα δοκιμάσει στην άνεση του σπιτιου του πιο του καθεται καλύτερα ή και ποια μίξη.
Τα black note είναι NET αποστάγματα καπνου αν θυμαμαι καλά, που μάλλον θυμαμαι, οτι είχαν διαφημιστεί  απο ξένους reviewers σαν τα μόνα ΝΕΤ χωρίς κατάλοιπα στις αντιστάσεις και una revolución. Θα μπορούσε με το απόλυτο φιλτράρισμα ή με την ιδανική καύση, αλλα εν πάση περιπτώσει έχει "διαψευστεί" και κατα κυριο λόγο δεν μας απασχολεί αυτο
Πάντως σχετικά με όλα, δεν μπορεί να συγκρίνει κανεις νετ η γεύση καπνου/ταμπάκο με ry και δεν ξέρω τι άλλο που το μόνο σχετικό είναι οτι καπνίζουν βανίλιες, ζάχαρες, καλαμπόκι και ξηρους καρπους. Αυτή η εξομοίωση μου ειναι μεν συμπαθής, αλλα με μπερδεύει κι εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1180 στις: Ιουνίου 08, 2018, 15:54 »
Τα Black note και τα la tabaccheria είναι φυσικά αποστάγματα (τα περί μειωμενων καταλοίπων στα πρώτα που λένε οι reviewers είναι λάθος) και συνεπώς δεν έχουν σχέση με ό,τι άλλο δήθεν καπνικό κυκλοφορεί. Τα note είναι έτοιμα υγρά τα άλλα αρώματα ιδιοκατασκευής

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1181 στις: Ιουνίου 08, 2018, 16:37 »
΄Και συγκριτικά με POD της SΜΟΚ την ίδια γεύση παίρνει κανεις με τον doggystyle αλλα εϊτε για οικονομικούς λόγους θα πάρει κανεις τον doggy τον κινεζο-κλώνο, είτε για το μεράκι. Στα ίδια πλαίσια είμαστε ακόμα, δεν άλλαξε κάτι νομίζω, σχετικά με το Omnia

Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1182 στις: Ιουνίου 08, 2018, 21:50 »
αυτα τα la tabaccheria στην αθήνα μόνο ένα μαγαζί στην νεα ιωνία τα πουλάει?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1183 στις: Ιουνίου 08, 2018, 21:52 »
Στην Αθήνα ναι προς το παρόν

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1184 στις: Ιουνίου 08, 2018, 22:46 »
Μιας και είναι της επικαιρότητας στο παρόν νήμα, έχω ακούσει τα καλύτερα για το Cubana της T-Juice, που είναι ΝΕΤ, και βρίσκεται και σε DIY, και φθηνό :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12