vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 1 χρήστης
FaniFox

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1560 στις: Απριλίου 23, 2018, 16:03 »
Μη δεις τίποτα χρήστες με φιλοσοφικές & υπαρξιακές ανησυχίες, αμέσως banάρισμα. Σαι κακός εσύ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1561 στις: Απριλίου 23, 2018, 16:05 »
Σωστά και για να επιτύχει κάποιος τη συσσώρευση πλούτου το πρώτο που πρέπει να κάνει είναι  να χρησιμοποιείσει τα χρήματα του έξυπνα(και όχι να τα πετάει άσκοπα δεξιά και αριστερά για ακριβώς ή περίπου το ίδιο πράγμα) και αν έχει  μυαλό και τον βοηθήσουνε και οι συγκυρίες θα την πετύχει.Μόνο που για κάθε έναν τέτοιο πρέπει να βρίσκονται και γύρο στα 100(και λίγα λέω) πρόβατα που θα δεχτούνε το άρμεγμα!Και αν δε δεχτούνε αρχικά γιαυτό υπάρχουνε διαφημίσεις/μέσα κοινωνικής δικτύωσης κτλ,για να επιτύχουνε την προβατοποίηση!
Επί του θέματος τώρα,αν θέλανε πραγματικά να βγάλουνε τον τέλειο ατμοποιητή θα τον βγάζανε,θα κάνανε ένα κράμα από τους 2-3 καλύτερους κρατώντας τα θετικά μόνο!Αλλά δεν...Γιατι μετά θα παίρναμε όλοι από 1-2 ατμοποιητες και μετά αυτοί θα έπρεπε να βρούνε άλλο τρόπο να κονομήσουν.Οι πιο σωστές εταιρίες είναι αυτές που βγάζουνε ένα πολύ καλό ατμοποιητή κάθε 2-3 χρόνια κοιτάζοντας κάθε φορά να τον βελτιώνουν!

ΥΓ1.Με το βίδεο του Χατζηδάκη θα ασχοληθώ αργότερα,παίρνω το οφθαλμόλουτρό μου με Kylie Minogue τώρα!  ::)

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1562 στις: Απριλίου 23, 2018, 16:25 »
Δεν είναι πάντως και πολύ σίγουρο ότι συνδυάζοντας τα δυνατά σημεία των 2-3 καλύτερων ατμοποιητών για να φτιαχτεί ο ''τέλειος'' ατμοποιητής, θα είχαμε καλό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1563 στις: Απριλίου 23, 2018, 16:41 »
Αν παίρνανε κομμάτια στη τύχη χωρίς μελέτη σίγουρο δε θα ήταν.Αν βάζανε πχ καμινάδα tayfun σε airflow σαν του kayfun prime θα ήταν μάπα.Αλλά με λίγη μελέτη πιστεύω ακράδαντα ότι μπορούνε ως ένα βαθμό να βγάλουνε ατμοποιητή που να πλησιάζει το τέλειο.

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1564 στις: Απριλίου 23, 2018, 16:42 »
Όσοι είμαστε πάνω απο 40, πίστευω οτι έχουμε ζήσει εκείνες τις εποχές, που πραγματικά πέρναμε οτι μας 'πασαράνε' απο τις 2-3 επιλογές που είχαμε (μιλάω για οποιοδήποτε προϊόν) ή ΄στην τελική αυτό που είχαμε δεί απο κάποιο γνωστό μας και μας είχε κάνει κλικ (γιατι πολύ πιθανά να μην μπορούσαμε να έχουμε πρόσβαση σε κάτι άλλο). Πλέον όσο και κατευθυνόμενα να είναι τα reviews, όσο προκατελλειμένοι να είναι οι χρήστες με το προϊόν που έχουν αγοράσει, έχουμε την δυνατότητα να έχουμε περισσότερη πληροφορία. Αν ψάξεις , θα βγάλεις άκρη και θα καταλήξεις σε μία αγορά η οποία πιθανότατα να καλύπτει τις αναγκες σου. Αυτή η τεράστια ποικιλία που υπάρχει στην αγορά, εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Οσο μιλάμε για γεύση, ποτε δεν θα υπάρξει το τελειο προίόν. Ποτε δεν προκειται να υπάρξει ο τελειος ατμο που θα μας καλύψει όλους. Γιατι πολύ απλά τα γουστα μας διαφέρουν. Τουλάχιστον, με την ποικιλία που υπάρχει, μπορούν όλοι οι καπνιστές να έχουν προσβαση στο η.τ. και δεν χρειαζεται να πουλήσουν κανα νεφρό για να το δοκιμάσουν.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1565 στις: Απριλίου 23, 2018, 16:44 »
Το τέλειο όπως το βλέπεις ή όπως το βλέπω; Καταλαβαίνεις φαντάζομαι πως το εννοώ. Πέρα από κάποια στάνταρ πράγματα, τα γούστα των ανθρώπων απέχουν. Π.χ. μπορεί ο Busardo να σκέφτηκε "φτιάξε κάτι σαν doggy", αλλά εγώ να μην γουστάρω κάτι τέτοιο. 

Πάντως, γενικότερα οι ατμοποιητές μοιάζουν όσο ενσωματώνουν στοιχεία που πλειοψηφικά χαρακτηρίζονται ως "καλά" ή γενικώς δημοφιλή. Αυτή είναι η θεωρία της εξελίξεως εφαρμοσμένη στους ατμοποιητές. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι πλησιάζουμε προς το τέλειο, γιατί το τέλειο το ορίζουμε διαφορετικά ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1566 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:05 »
Υπάρχουνε όμως κάποια πράγματα που ξεχωρίζουν.Ας πούμε η βάση του squape emotion ξεχωρίζει γιατί έχει επιλογές αέρα με τα 4 pin και επίσης έχει και τα B και W decks όπου εκεί ανάλογα με τα watt που θες να ατμίσεις σου παρέχουνε την ανάλογη τροφοδοσία και σου μειώνουν η αυξάνουν τον χώρο ατμοποίησης!Μπορούσανε να βάλουνε σε όλα αυτά το γέμισμα από πάνω και το άνοιγμα-κλείσιμο υγρών του sky για να ρυθμίζεις ανάλογα με τη σύσταση του υγρού,με εσωτερική καμπάνα στο σχήμα του tayfun ή hussar για φουλ γεύση.Μπορούσανε να βγάλουνε ακόμα και 2-3 επιλογές για την καμινάδα (σε φάρδος) να βιδώνει η  να ξεβιδώνει από κάπου όπως γίνεται με τα pin του αέρα για παραμετροποίηση ακόμα και εκεί.Μπορούσανε να βάλουνε και ένα δαχτυλίδι του αέρα (που στους ατμοποιητες με επιλογές pin είναι άχρηστο) σαν του hurricane 1,3  που έχει 10 διαφορετικές επιλογές αέρα να ρυθμίσεις και το παραμικρό τεταρτημόριο της τζούρας όπως ακριβώς θές!

Sorry για το κατεβατό αλλά ήταν κάποιες σκόρπιες σκέψεις από ατμοποιητες που είχα ή έχω στη κατοχή μου,και τι θεωρώ top στον καθένα που θα μπορούσε  να μπει σε έναν ενιαίο ατμοποιητή.Αυτός ο ατμοποιητής για μένα δεν έχει αντίπαλο!

Γιάννη και πριν 4 χρόνια που επιλογές σε συσκευές δεν ήταν τόσες πολλές πάλι περίπου τις ίδιες τιμές είχαμε!Ένας κλώνος kayfun 35 ευρώ είχε και τότε 35 έχει και τώρα.Το μόνο που άλλαξε είναι ότι σε μερικά έτοιμα υγρά μειωθηκανε οι τιμές γιατί βγήκανε τα snv(άλλο άρμεγμα από εκεί)

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1567 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:08 »
Μιας και μιλάτε και για doggy να και η rdta παραλλαγή του.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=197&v=LB87kZ50FAo

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1568 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:15 »
[member=13402]Dimitrisbo[/member] ,ολo αυτο το over-engineering  για πολλους ατμιστες ειναι ο λογως αποφυγης αγορας του ατμοποιητη (απο την πολυπλοκοτητα μεχρι την αυξημενη τιμη λογω διπλοκουρδιστης καμπανας κτλ) και απεχει παρα πολυ απο το τελειο για αυτους.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1569 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:19 »
Για να πούμε μόνο για τους 2 τελευταίους ατμοποιητές του νήματος. Αυτό το ανεμομάζωμα δεν έκανε η Innokin, aka Busardo, aka Agrafiotis με τον Ares ή ο τούρκος με το Spica (με τα airdisks του, με την αυξομειούμενο σε όγκο καμπάνα, κλπ), αλλά δεν σας αρέζει; Ο τούρκος έκανε ένα τσιγαρίσιο υβρίδιο δύο από τους κορυφαίους ατμο (Taifun G3-Skyline). Αν τελικά πετύχει θα τον αντιγράψουν/κλωνάρουν οι κινέζοι και θα τονε πσωνίσουμε από ελληνικό μαγαζί στα €30-€35. Αστείο ποσό. :)   

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1570 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:28 »
nwlis για την αυξημένη τιμή που λες έχω την εντύπωση ότι περισσότερα χαλάμε τώρα που ψάχνουμε για το καλύτερο δυνατόν παίρνοντας ένα κάρο ατμοποιητές από ότι θα χαλάγαμε αν είχαμε 4-5 επιλογές,έστω και περισσότερο ακριβές!Για την πολυπλοκότητα που λες δε νομίζω ότι είναι τόσο θέμα,μια φορά βάζεις αυτά που θες και τέλος!Ο Spica στα χαρτιά καλός φαίνεται αλλά δε πέσει δοκιμή άποψη δε μπορούμε να έχουμε.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1571 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:39 »
Ο Todd είναι από τους reviewrs που εμπιστεύομαι, πάντως. Και πού ξέρεις. Αν τον κλωνάρουν μπορεί ο κλώνος να είναι ακόμη καλύτερος (σε σχόλια εδώ μέσα διάβασα για τέτοιες περιπτώσεις κλώνων).

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1572 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:41 »
Πέρα από τον Sky δεν έχω τους άλλους που είπες, οπότε δεν μπορώ να κρίνω. Σύμφωνοι, όμως, ότι εσύ θα τον γούσταρες πολύ έναν τέτοιο ατμοποιητή.

Εγώ από την άλλη, με τα δικά μου γούστα, προτιμώ έναν ατμοποιητή μη παραμετροποιήσιμο, φτιαγμένο αποκλειστικά για σφιχτό mtl. Γιατί; Πολύ απλά διότι αν δίνει την επιλογή για αέρηδες μέσω pins, air discs κλπ θα έχει μοιραία μεγαλύτερο χώρο ατμοποίησης και άρα δεν θα έχει γεύση ως σφιχτός ή αν κάνει σε μένα δεν θα κάνει για τους αεράτους, αφού θα καίει από θερμοκρασίες.

Θα μου αντιτείνεις το διπλό ντεκ, βεβαίως, το οποίο, όμως, το είχε ένας ατμοποιητής και αυτός στην ανάλογη τιμή.

Αυτό που θέλω να πω είναι, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Για όλους έχει ατμοποιητές. Για όλα τα γούστα και για όλες τις τσέπες.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1573 στις: Απριλίου 23, 2018, 17:42 »
nwlis για την αυξημένη τιμή που λες έχω την εντύπωση ότι περισσότερα χαλάμε τώρα που ψάχνουμε για το καλύτερο δυνατόν παίρνοντας ένα κάρο ατμοποιητές από ότι θα χαλάγαμε αν είχαμε 4-5 επιλογές,έστω και περισσότερο ακριβές!Για την πολυπλοκότητα που λες δε νομίζω ότι είναι τόσο θέμα,μια φορά βάζεις αυτά που θες και τέλος!Ο Spica στα χαρτιά καλός φαίνεται αλλά δε πέσει δοκιμή άποψη δε μπορούμε να έχουμε.
Ναι εγω το καταλαβαινω αυτο που λες, απλα η πλειοψηφια των ατμιστων που δε γραφει σε φορουμ κτλ οταν βρει κατι που να παιζει ωραια χωρις να θελει ιδιαιτερη ασχολια, θα το παρει και θα μεινει εκει για καποιο διαστημα. Δε θα ψαξει το τελειο εννοω. Μην κοιτας απο το φορουμ εδω αλλα και γενικοτερα που ψαχνουμε συρμα και βασεις λες και θα παρουμε οικοπεδο  ;D
Τωρα προσωπικα, απο τι στιγμη που υπαρχουν ατμοποιητες που δε εχουν ουτε ρυθμιση υγρου, ουτε καμπανας, ουτε airflow ring και βγαζουν γευση ταβανι χωρις να θελουν 5ετες πλανο για να μην εχει διαρροες, εκει θα παω και πραγματικα δεν εχω βρει κατι καλυτερο και απροβληματιστο (και πιο ασχημο :D) απο τον Dvarw. Ειμαι το ακρως αντιθετο απο εσενα αλλα αυτο σαφως ειναι προσωπικο γουστο. :D

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1574 στις: Απριλίου 23, 2018, 18:11 »
Πριν αρχισω να γραφω στο vaping.gr πραγματικα δεν ηξερα ουτε να πληκτρολογω(ακομη το παλευω,καποιος μου μπερδευει γραμματα και συμβολα στο πληκτρολογιο).Η πολυπλοκοτητα των χαρακτηρων εδω ειναι σκετη απολαυση.Ευχαριστω που ειμαι μελος της παρεας σας.Sorry για το offtopic.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33998 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536412 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12