vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Luxotic Surface by Wismec

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Luxotic Surface by Wismec
« στις: Μαρτίου 27, 2019, 02:36 »
(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Wismec)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)

Official site


  

Κάποιοι είπαν ότι το squoking πέθανε και ότι έμειναν λίγοι ρομαντικοί αλλά το squonking ζει, τουλάχιστον για την Wismec. Πριν τους Έλληνες και ξένους γιουτιούμπερς, πριν το φέρουν τα μαγαζιά στη χώρα μας, σε παγκόσμια πρώτη κυρίες και κύριοι καινούργιο σκουόνκ μοντάκι το 2019! ;D ;D

Spoiler alert: Μου άρεσε!


Το Surface φτάνει μέχρι τα 80W, είναι το τέταρτο μοντάκι στην σειρά των Luxotic και παρουσιάζεται από την εταιρεία ως το μικρότερο squonk μοντ με πλακέτα. Έχει μία OLED οθόνη σχεδόν μισής ίντσας για τις βασικές πληροφορίες W, Ω, V και στάθμη μπαταρίας, τo fire button και 2 κουμπιά για να πηγαινοερχόμαστε στο μενού.

Το μπροστά πορτάκι με το σχέδιο είναι αποσπώμενο και συγκρατείται με 3 πολύ δυνατούς μαγνήτες που μου άρεσαν πολύ, για την αλλαγή της μπαταρίας και την αλλαγή του μπουκαλιού.

Οι διαστάσεις του είναι 78*43.5*25.5mm, ζυγίζει 131.8g, το μπουκαλάκι του είναι food grade σιλικόνης χωρητικότητας 6.5ml και παίρνει μία 18650 μπαταρία.

Στο κάτω μέρος έχει ένα διάτρητο κομμάτι που επίσης συγκρατείται με μαγνήτη και το αφαιρούμε όταν θέλουμε να βγάλουμε το μπουκαλάκι, το οποίο θέλει να έχεις λίγο νυχάκι για να το βγάλεις άνετα.

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, 2 μπουκαλάκια σιλικόνης, τον RDTA ο οποίος έρχεται έτοιμος στημένος με αντίσταση και βαμβάκια, αλενάκι, το κλασικό μπλε κατσαβιδάκι, διάφορα orings, βιδάκια και κανονικό πόλο για τον RDTA, δεύτερη mesh αντίσταση και cotton pad.


Το μοντάκι ανοίγει/κλείνει με πέντε κλικ ενώ με τρία κλικ μπαίνουμε στο μενού και μπορούμε να διαλέξουμε αν θέλουμε να παίξουμε σε Watt, Bypass και Temp control.


Το μπουκαλάκι έχει μικρή χωρητικότητα αν έχεις συνηθίσει στα κλασικά των 8+ml αλλά είναι κάτι που προσπέρασα γιατί το μοντάκι σαν σύνολο είναι τόσο μικρό που δεν γινόταν και αλλιώς νομίζω. Είναι αρκετά μαλακό στο ζούληγμα άλλα βρίσκεις αντίσταση όταν ζουλάς και στην αρχή θέλει πολύ καλό πλύσιμο γιατί βρωμάει πολύ άσχημα.

Δεν είχα κανένα πρόβλημα στο βάλε-βγάλε με το μπουκαλάκι και δεν στάζει καθόλου αλλά πάντα προσέχω να μην γεμίζω με υγρό μέχρι τέρμα πάνω. Σε αυτό βοηθάει ότι η αντλία μένει πάνω στο μοντ και όχι στο μπουκαλάκι οπότε δεν φοβάσαι να το πιάσεις και να φτύσει υγρό από πάνω.

Η αίσθηση του fire button είναι πάρα πολύ καλή, κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο όταν το πατάς, είναι αρκετά σταθερό σαν κουμπί και δεν νομίζω να έχω πρόβλημα στο μέλλον μαζί του. Υπάρχει μια πάρα πολύ μικρή καθυστέρηση όταν πατάς το fire, κοντά στα 0.2sec και μου θύμισε ακριβώς την ίδια με αυτή που συναντάς στις DNA πλακέτες.

Έχει μια χαρά αυτονομία για μονομπάταρο και δεν είχα θέμα ακόμα και όταν έπαιζα με ατμοποιητές στα 60W.

Δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσω σαν σκουόνκ μοντ γιατί το έχω σταματήσει το άθλημα τελευταία αλλά ο φρεσκοπλημένος Fresia το κοιτάει και το λιγουρεύεται να κάτσει πάνω του!  :-[


Και τέλος μια φωτογραφία ανάμεσα σε δύο άλλα μοντ που οι περισσότεροι έχουμε πιάσει στα χέρια μας, Eco 90 και το ορθόδοξο το Pico, για να δείτε ότι όντως είναι μικρούλι.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Luxotic Surface by Wismec
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 27, 2019, 07:30 »
Ωραία παρουσίαση :thumpup:
...και btw το squonking ζει και βασιλεύει απλά είναι πλέον μακράν η πιο hi end πλευρά του ατμίσματος αυτή την περίοδο με ότι και αν σημαίνει και κουβαλάει μαζί του αυτό ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12