vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, gfilip, Jorge, jim356, FaniFox, karasarinis, manoslykos

Twitter

Protank v3 με διπλή αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Protank v3 με διπλή αντίσταση
« στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 20:44 »
Εγω τον παρελαβα σημερα απο FastTech και ομολογω μου αρεσει αρκετα... περισσοτερο απο τον ΙΙ.
Μια χαρα αυθεντικος μου φανηκε, με καλη συσκεασια, χαρτακι οδηγιων, ακομη και serial number στο κουτι απο την KangerTech (τυπου ξυστο και οδηγια να το δηλωσεις στο νετ). Ενταξει, λιγο υπερβολικο το τελευταιο απο την Kanger  :tongue_smilie:

Διπλα διπλα o protank 3 με τον protank II









Φυσικα δεν εκατσα να περιμενω να παω σπιτι για να τον δοκιμασω... του εβαλα υγρο και αρχισα να ατμιζω αμεσως, οποτε στις φωτογραφιες τους βλεπετε και τους 2 χρησιμοποιημενους.

Απο γευση τον θεωρω καλυτερο απο τον protank II. Ειναι ελαφρως διαφορετικη η γευση... θα ελεγα ειναι λιγο πιο οξυς γευστικα..αλλα αυτο δινει στην αισθηση του χτυπηματος.

Απο ατμο στα ιδια με τον ΙΙ τον ειδα με το ιδιο υγρο.

Απο κατασκευη παρα πολυ καλη.. οπως θεωρουσα και τον ΙΙ, αλλωστε.

Στα 11,7 ευρω το θεωρω πολυ καλο ατμοποιητη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2014, 11:02 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 23:58 »
Έχει καθόλου προβλήματα υποτροφοδοσίας; Δε ξέρω στον ΙΙ αν είχες τέτοιο θέμα, ρωτάω επειδή εγώ είχα, όπως κι άλλοι απ' όσο ξέρω. Και ξαφνικά έγινα επιφυλακτική και με τον 3.... (Παραμένω λάτρης του πρώτου)! Αν μπορείς, γράψε μας κάτι περισσότερο γι αυτό..... Επίσης, ανοίγει πλήρως όπως ο ΙΙ;

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:15 »
Ανοίγει πλήρως όπως ο 2 , κ με περίπου 10 ml με την ίδια αντίσταση δεν είχα θέμα υπερτροφοδοσίας . Όταν έπεσε η στάθμη περίπου στο 1/3 , "τσίμπησα" 0.5watt πάνω για να είμαι σίγουρος , αλλά δεν είχα θέμα . Επίσης η αντικατάσταση φιτυλοαντίστασης με microcoil-βαμβάκι , έκανε τη τζούρα λίγο πιο αεράτη , πιο πυκνό τον ατμό κ κάπως πιο έντονη τη γεύση .

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 03:02 »
Είναι ολόδιος με τον ΙΙ εξωτερικά , η κεφαλή απλά έχει πολύ βαθύτερο αυλάκι για αντιστάσεις καθώς μάλλον έχουν επιλέξει 3 μονά 2άρια φυτίλια κατακόρυφα , ατμιστικά σαφώς ανώτερος από τα αδερφάκια του.

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 03:08 »
Με το μετατροπέα γίνεται bdc ξέρει κανένας;

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 09:25 »
O protank 3, είναι ούτως η άλλως με διπλή αντίσταση, δηλαδή bdc. Δε χρειάζεται τίποτα για να το μετατρέψεις.
Αυτή είναι και η ουσιαστική διαφορά του από τον πρώτο και δεύτερο protank

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 09:28 »
Με το μετατροπέα γίνεται bdc ξέρει κανένας;
99.99% ναι, αλλά η μετατροπή στον Protank V3  δεν έχει κανένα νόημα όπως π.χ. στους V1 & V2, δεν τον αγοράζεις γι' αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 09:39 »
Ο μετατροπέας που γράφει ο φίλος rodokanator, λογικά δεν μπαίνει στον v3.
Αυτός ο μετατροπέας είναι για τις κεφαλές διπλής αντίστασης, που είναι ψηλότερες από αυτές της μονής. Μπαίνουν λοιπόν, στους protank 1 kαι ΙΙ που δέχονται κεφαλές με μονές αντιστάσεις (χαμηλότερες).
Ο v3 παίρνει ούτως ή άλλως κεφαλές διπλής αντίστασης και είναι ψηλότερες από τις "κλασσικές" μονές. Άρα αν βάλεις και "μετατροπέα", απλά θα φεύγει υγρό γιατί θα υπάρχει κενό.
Δε χρειάζεται μετατροπέας. Είναι έτσι κι αλλιώς bdc. Aν κάνω λάθος, διορθώστε με.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2014, 09:47 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 11:05 »
Έχει καθόλου προβλήματα υποτροφοδοσίας; Δε ξέρω στον ΙΙ αν είχες τέτοιο θέμα, ρωτάω επειδή εγώ είχα, όπως κι άλλοι απ' όσο ξέρω. Και ξαφνικά έγινα επιφυλακτική και με τον 3.... (Παραμένω λάτρης του πρώτου)! Αν μπορείς, γράψε μας κάτι περισσότερο γι αυτό..... Επίσης, ανοίγει πλήρως όπως ο ΙΙ;

θεμα υποτροφοδοσιας δεν ειχα καθολου.. οπως ουτε στον ΙΙ.

Αυτο που μου φανηκε αρνητικο, παντως, ειναι οτι σημερα το πρωι ειδα οτι ειχε σταξει υγρο απο τον πολο προς τον πολο του προβαρι... :(

Μπορει να ηταν τυχαιο..ή να μην το ειχα σφιξει καλα το βραδυ.. αλλα οι πολλοι ηθελαν σκουπισμα το πρωι και δεν μου αρεσε που το ειδα.

Ανοιγει πληρως, οπως ο ΙΙ

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 17:29 »
Και σε εμένα όταν το επίπεδο φτάνει στο 1/5 της χωρητικότητας έχει σταξίματα

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 23:42 »
Μήπως ΧΩΡΙΣ μετατροπέα παίρνει και κεφαλές aspire; Το ρωτάω γιατί οι καινούριες κεφαλές είναι ψηλότερες οπότε μήπως το ύψος τους συμπίπτει με τις aspire...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 09:14 »
Και σε εμένα όταν το επίπεδο φτάνει στο 1/5 της χωρητικότητας έχει σταξίματα

Εχεις δικιο σε αυτο...
Εκανα το εξης "πειραμα": Με το υγρο σχεδον τελειωμενο (η σταθμη στην βαση απο το τζαμακι) αρχισα να το φυσαω ελαφρα απο το ντριπ ενω στον πολο ειχα βαλει χαρτοπετσετα. Αποτελεσμα: εφευγε κανονικα υγρο... σε ποσοτητα που δεν το θεωρω λιγο  :tongue_smilie:
Το γεμισα πανω απο την μεση (η σταθμη στο τζαμακι στα 3/4) και εκανα το ιδιο φυσιμα... Σταξιμο μηδαμινο  :hmmm:

Εν ολιγοις, το θεωρω προβλημα στο ατμο... που οσο και να μου αρεσε το ατμισμα του...μετραει τις ωρες του  :tongue_smilie:
Θα του δωσω και ευκαιρια με αλλες κεφαλες, ομως

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 15:14 »
Ειναι το γνωστο θεμα που εχουν ολοι οι ατμοποιητες bottom coil χωρητικοτητας πανω απο 2 μλ. Ο αερας που μαζευεται αδειαζοντας το υγρο, ασκει πιεση μεγαλυτερη αυτης που "αντεχει" το φυτιλι που κλεινει τις οπες τροφοδοσιας.
Σπανια συμβαινει σε μικρους (μινι νταβιντε, ηβοντ, μινι προτανκ) εκτος αν το φυτιλι ειναι πολυ λεπτο απο αστοχια.

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 03:54 »
Εξάντλησα και τις 2 κινεζοκεφαλές , έζησαν από 4-5 μέρες πριν αρχίσει πτώση στην απόδοση. Όταν το τανκ είναι γεμάτο . ατμιστικά είναι πολύ καλός στη τζούρα κλπ. όταν το υγρό είναι από το 1/3 και παρακάτω απλά δεν μένει μεσα στο τανκ. Γενικά πολύ υγρό πάει για πέταμα.

Συνδεδεμένος karasarinis

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank v3 με διπλή αντίσταση
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 12, 2014, 09:52 »
Εμένα οι κεφαλές που τον συνόδευαν ήταν για γέλια....Πρώτο στήσιμο μπουρμπουλήθρες και υγρό στο στόμα..Μετά από πολλές δοκιμές για να βρω τι φταίει είχε μια σχισμή η σιλικόνη του ανταλλακτικόυ και περνούσε από εκεί αέρας κι υγρό...Με το δεύτερο ανταλλακτικό μέτρια τα πράγματα...Δεν είχα θέμα με υγρά και μπουρμπουλήθρες άλλα πολύ ρεύμα για να με ικανοποιήσει...Αγορά ανταλλακτικό και σεταρισμα...Άλλο πράγμα...Η μετά με την νύχτα πραγματικά...

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix