vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 7 χρήστες
athanasiosm, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231, Jorge

Twitter

To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 03:52 »
Για μένα που έχω κολλήσει με το 401 είναι Η είδηση. Όχι τίποτε άλλο αλλά αρχίζει η σεζόν και το πατάρι θέλει αυστηρά manual διακόπτη με τις εντάσεις που έχουμε από τα ηχεία.

Πάντως τα 280 mAh μάλλον υπερεκτιμημένα μου φαίνονται. Αν κρίνω από το σημείο που βρίσκεται ο διακόπτης, η μπαταρία δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από την προηγούμενη με τον αυτόματο που ήταν κάπου στα 220 mAh γιατί από ό,τι βλέπω έχουν το ίδιο μήκος.

Κι έτσι όμως είναι πολύ καλά. Αν είναι πραγματικά 280, δεν το συζητάω, είναι σούπερ!

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 20:34 »
Εδω και 2 μερες εχω παρει τη μπαταρια με το manual διακοπτη απο funstore.Αλλο πραγμα ρε παιδι μου το EVO.Συνδυαζει πλεον και δυνατο χτυπημα στο λαιμο και γευση.(να αναφερω δε μια και ειμαι και χρηστης Black line οτι δεν εχει την ανετη τζουρα του BL).

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 20:53 »
η manual είναι κορυφή!!

απλά μού πήρε ώρα να το καταλάβω: ΔΕΝ χρειάζεται να ρουφάς (δυνατά).
με το πάτημα στον διακόπτη καί ένα ΠΟΛΥ ελαφρύ ρούφηγμα, ο ατμός έρχεται ζεστός καί εύγευστος  :)

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 11:49 »
Πηρα ενα πακετακι EVO απο αυτα που προσφέρουν μια manual μπαταρια. Η εντυπωση μου είναι θετικότατη ή για να το πω καλύτερα εχω τις auto μεχρι να ξαναφορτώσει η manual

ΑΛΛΑ (γιατι παντα υπάρχει ένα αλλα)

Η manual μπαταρια παρατηρησα ότι δεν φέρει κανένα διακριτικό σήμα εταιρείας!!

Και ξαναλέω πως την πήρα στο πακέτο της εταιρείας! Πριν γίνω πολύ κακός, είναι μόνο η δικιά μου μπαταρια ή το παρατήρησε και άλλος??

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 12:08 »
Αυτό είναι αλήθεια γιατί οι manual μπαταρίες είναι ελληνικής παραγωγής (ή σχεδίασης). Προφέρονται όμως με την έγκριση της Intellicig όπως με πληροφόρησε ο κ.Μωραϊτης και δουλεύουν όπως είπες πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 14:52 »
Και μονο εγω το βρισκω αυτο εξωφρενικο???

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 17:24 »
Το ότι πουλιέται σαν Αγγλικό ενώ είναι 100% κινέζικο ΔΕΝ το βρίσκεις εξωφρενικό?
Το άλλο που λες εσύ είναι λιγότερο εξωφρενικό γιατί οι manual μπαταρίες - θέλω να πιστεύω- ότι ειναι κατασκευασμένες εντός ΕΕ κ μάλιστα στη χώρα μας - θέλω να πιστεύω- σε αντίθεση με της μαμάς που αναγράφουν μεν Intellicig.com αλλά ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ στην ΚΙΝΑ :yes:

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 17:36 »
Η χωρα προελευσης δεν μου λεει κάτι. Η προδιαγραφες είναι της Αγγλικης εταιρείας και όπως το 90% των προιντων που είναι στα σπίτια μας είναι και αυτα made in china. Δεν είναι κακό αυτο. Η κίνα μπορεί να φτιάξει εξαιρετικά προιόντα εφόσον ζητούντε η προδιαγραφές.

Αλλωστε δεν νομίζω ότι λέει πουθενα made in UK.

ΑΛΛΑ

Το να αγοράζω το επίσημο πακέτο ενός επώνυμου προιόντος και τοπικός αντιπρόσωπος να μου πουλάει μια no name μπαταρια ΝΑΙ με χαλάει τα μαλα.

Γιατι αν αυτη η μπαταρια σκασει στα μούτρα μου ο κολλοσος πολυεθνική αγγλική εταιρεία δεν φέρει καμία ευθύνη. Και εγώ θα έχω να κάνω με έναν τοπικό αντιπρόσωπο. Ο οποίος αντικατέστησε μία αυθεντικη μπαταρια απο το πακέτο που πλήρωσα με μία μαιμού!!!

Γιατι εγώ κατα επιλογή δεν πήρα μια 401 μπαταρια απο την κινέζικη ιντερνετικη αγορα αλλα μια (νομιζα) επώνυμη εγγυημένη. Και μάλιστα στην τιμή της εγγυημένης.

Τούλαχιστον απαράδεκτο απο μία εταιρεία που θέλει να είναι leader στο χώρο της στην Ελλάδα. Πολύ φτηνό κόλπο για μερικά ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 18:33 »
θα μπορούσε να είναι ΚΑΙ έτσι.

με κάποιες ... διαφορές.

1. από όσο ξέρω, κανένα πακέτο δεν προσφέρεται με manual μπαταρία, ΕΚΤΟΣ αν την ζητήσεις.

2. η intellicig.com ΔΕΝ βλέπω να έχει καν, manual μπαταρία. Κάτι γιά το οποίο κάποιοι, σχεδόν "πιέζαμε" τον αντιπρόσωπο. Ο οποίος, ενώ θα μπορούσε πολύ εύκολα, να φέρει τις Κινέζικες πού κυκλοφορούνε ήδη, προτίμησε να σχεδιάσει - κατασκευάσει μπαταρίες με καλύτερα στάνταρς (κατά τα λεγόμενά του, βέβαια το τελευταίο, γιά το οποίο όμως δεν μπορώ να αμφιβάλω, μέχρι τουλάχιστον αποδείξεως τού αντιθέτου).

3. Το ότι δεν αναφέρεται πουθενά επωνυμία, μάλλον "παράλειψη" θα το έλεγα. Δεν θα κόστιζε τίποτα να αναφέρει έστω intellicig.gr αντί .com.

Γιά τα υπόλοιπα....   
προσωπικά δεν βλέπω "κόλπο" γιά μερικά ευρώ, μιά καί "το άλλο κόλπο" (από Κίνα) θα ήταν πιό εύκολο.
Όσο γιά τον "αγγλικό κολοσσό" (!!!!!!), άσε, καλύτερα να έχω να κάνω με κάποιον εδώ δίπλα μου   ;)

Kαί μία απορία: τα ράσα κάνουν άραγε τον παπά?
(εγώ πού τις έχω ξεβάψει καί δεν γράφει ακόμη καί αυτή πού έγραφε, τίποτα, αν σκάσει στα μούτρα μου, δεν μπορώ λες να κάνω τίποτα?)

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:03 »
Χμμμ μαλλον δεν έγινα κατανοητός

Το συγκεκριμένο πακέτο δεν αγοράστηκε απο internet αλλα από μαγαζι (το ένα και μοναδικό του είδους). Ναι το ζήτητσα να είναι με την manual αλλα κανείς δεν μου είπε οτι η manual είναι μαιμου.
Και όχι μόνο δεν μου το είπαν αλλά ήταν σε συσκευασία ίδια με την original μεσα στο κουτάκι. Δηλαδή γίνεται προσπάθεια να "περαστει" ως original.

Το θέμα δεν έχει να κάνει τόσο με την ποιότητα της μπαταρίας ή το αν λεει  μαρκα πάνω της. Αλλα με το γεγονός πως στο επίσημο κουτάκι της γνωστής μάρκας βρίσκετε ένα αξεσουαρ το οποίο δεν ανήκει στην συγκεκριμένη Αγγλικη εταιρεία. Και εγώ σαν καταναλωτης δεν ενημερώθηκα για αυτο. Και εγώ σαν καταναλωτής δεν γνωρίζω τις προδιαγραφές ή την προέλευση του συγκεκριμένου υποπροιόντος.

Και αν μεθαύριο μια άλλη εταιρεία σου δίνει έναν ατμοποιητη μαιμού? ή ενα υγρό?

Eν κατακλείδι οσο καλές και εαν είναι οι προθεσεις ειναι ΛΑΘΟΣ. Και είναι λάθος και στο site της εταιρείας που αφήνετε να  εννοηθεί πως η μπαταρια είναι original.



 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:14 »
Στην εποχη της παγκοσμιοποιησης προσωπικα , σταματησα να ψαχνω  χωρες κλπ. Πλεον αυτο δεν λεει  τιποτα
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι ο αντιπροσωπος να με καλυπτει
1 παραδειγμα
Ακουω οτι η κινεζικη εταιρεια που νοικιασε το λιμανι του Πειραια σκοπευει να αγορασει και καποιους χωρους . ετσι ωστε να εισαγει απο Κινα εξαρτηματα , να τα συναρμολογει στην ελλαδα και να γραφει "made in EU"  στο τελικο προϊον
Η χωρα λοιπον δεν εχει καμμια σημασια  την σημερον ημερα

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:24 »
Δεν με νοιάζει αν είναι κινέζικο!!

Τα πιο πολλά πανακριβα ρούχα μου είναι κινέζικα. Το μεγαλύτερο μέρος του αυτοκινήτο μου είναι κινέζικο και τα πιο πολλά πράγματα που καθημερινα αγοράζουμε είναι κινέζικα.

Κινέζικο δεν παει να πεί κακό.

Αν μη τι άλλο οι κινέζοι πήγαν στο διάστημα με made in china δορυφόρους και διαστημόπλοια όταν το μπανανιστάν (ελλαδα) είναι ανίκανο να παράγει φερμουαρ.

Αλλα ας μην ξεφευγουμε. Το θέμα δεν είναι στο made in αλλα στην εξαπάτηση του καταναλωτη που νομίζει ότι πέρνει επωνυμο προιον.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:28 »
από ΚΑΝΕΝΑΝ από τούς αντιπροσώπους δεν πήρα ποτέ κάτι άλλο από αυτό πού νόμιζα.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:34 »
από ΚΑΝΕΝΑΝ από τούς αντιπροσώπους δεν πήρα ποτέ κάτι άλλο από αυτό πού νόμιζα.

Εδω λοιπόν λέμε τα ίδια πραγματα. Εγω πήρα κάτι άλλο απο αυτό που νόμιζα! Εγω πήρα επώνυμο προιόν με μαιμού αξεσουάρ εν αγνοία μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix