vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Jorge, Ελένη Π, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, vasim, camber

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #330 στις: Ιουνίου 07, 2010, 00:35 »
φαρμακειο Ευσταθίου , ναι Πρατίνου

Ευχαριστώ Abet!

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #331 στις: Ιουνίου 07, 2010, 11:09 »
Εγώ δοκίμασα για 3 μήνες VG 85% απο φαρμακείο και σε σύγκριση με την VG απο FA δεν είδα διαφορά ...Επίσης δεν μου έχει καεί 901 μέχρι τώρα ...Ίσως φταίει και το dripping

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #332 στις: Ιουνίου 07, 2010, 11:10 »
Δεν ξέρω γιατί σε μερικούς έχει κάτσει στραβά το MTS , για μένα κάνει αυτό που υπόσχεται.
Γεμίζει τη τζούρα και έχει αυτό το "after" που σου μένει.
Abet με προβληματίζεις  :hmmm: εμένα το μόνο after που μου αφήνει είναι κάτι σε after shave....
Θα δοκιμάσω ξανά σε μικροποσότητες με διαφορετικές αναλογίες μήπως μου κάτσει η συνταγή, ίσως κάτι να πήγε λάθος να έφυγε 1 σταγόνα παραπάνω ? αλλη 1 προσπάθεια....
ΥΓ: Μήπως η flavourart περιλαμβάνει ήδη στα Usp e-juice (velvet cloud - traditional - ice blade) το mts και απλά προσθέτοντας επιπλέον προκύπτει αυτό το αποτέλεσμα ?

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #333 στις: Ιουνίου 07, 2010, 11:38 »
Χρησιμοποιώ κι εγώ MTS και δεν μου αφήνει γεύση που να με χαλάει πάντως...Σε 7ml βάζω 0,1ml

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #334 στις: Ιουνίου 07, 2010, 11:55 »
Abet με προβληματίζεις  :hmmm: εμένα το μόνο after που μου αφήνει είναι κάτι σε after shave....
Θα δοκιμάσω ξανά σε μικροποσότητες με διαφορετικές αναλογίες μήπως μου κάτσει η συνταγή, ίσως κάτι να πήγε λάθος να έφυγε 1 σταγόνα παραπάνω ? αλλη 1 προσπάθεια....
ΥΓ: Μήπως η flavourart περιλαμβάνει ήδη στα Usp e-juice (velvet cloud - traditional - ice blade) το mts και απλά προσθέτοντας επιπλέον προκύπτει αυτό το αποτέλεσμα ?
Ενδεικτικά, στα 5ml υγρού που φτιάχνω ρίχνω 1 σταγόνα MTS και σπανιότερα 2.
Πριν το ρίξεις ανακάτεψε πολύ καλά το μπουκαλάκι του MTS (το ίδιο ισχύει και για όλα τα αρώματα της FA τουλάχιστον)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #335 στις: Ιουνίου 08, 2010, 09:56 »
Τελικά έφτιαξα μια μικρή ποσότητα 100 σταγόνες USP e-juice traditional στα 18mg + 3 σταγόνες latakia, δοκιμή μετά από λίγες ώρες και αποτέλεσμα πολύ καλό, στη συνέχεια πρόσθεσα 1 μόνο σταγόνα mts και μου έδωσε αυτή τη γεύση που δεν αντέχω  :heat:.
Φυσικά τα παραπάνω είναι υποκειμενικά καθώς η γεύση είναι καθαρά θέμα γούστου και δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν.
Δεδομένο ότι ατμίζω μόνο τσιγαρίσιες γεύσεις και δεν αντέχω καμιά άλλη πέρα από μια δοκιμή μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #336 στις: Ιουνίου 08, 2010, 16:50 »
Τελικά έφτιαξα μια μικρή ποσότητα 100 σταγόνες USP e-juice traditional στα 18mg + 3 σταγόνες latakia, δοκιμή μετά από λίγες ώρες και αποτέλεσμα πολύ καλό, στη συνέχεια πρόσθεσα 1 μόνο σταγόνα mts και μου έδωσε αυτή τη γεύση που δεν αντέχω  :heat:.
Φυσικά τα παραπάνω είναι υποκειμενικά καθώς η γεύση είναι καθαρά θέμα γούστου και δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν.
Δεδομένο ότι ατμίζω μόνο τσιγαρίσιες γεύσεις και δεν αντέχω καμιά άλλη πέρα από μια δοκιμή μόνο.

Κοιτα και σε μενα το ΜΤS φανηκε να αλλοιωνει την αυθεντικη γευση της φραουλας για παραδειγμα,αλλα οταν το ατμισα μετα απο 1 μερα,ειχε φυγει η μυρωδια του MTS και ειχε επανελθει κανονικα της φραουλας και η γευση και το αρωμα. Μηπως δεν το αφησες καποιες ωρες για να δεσει μετα την προσθηκη του ΜΤS?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2010, 17:00 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #337 στις: Ιουνίου 08, 2010, 17:22 »
Μηπως δεν το αφησες καποιες ωρες για να δεσει μετα την προσθηκη του ΜΤS?
To άφησα, το άφησα.....

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #338 στις: Ιουνίου 10, 2010, 12:42 »
Ρε παιδιά, ποιες είναι οι καταστάσεις που περνάει μία παραγγελία από flavourart; Ήταν μία εβδομάδα Processed και τώρα είναι δύο μέρες Completed (χωρίς να δείχνει κάτι στο shipment info).

Τι σημαίνει αυτό; Είναι έτοιμη η παραγγελία και περιμένουν να περάσω να την παραλάβω; ;D

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #339 στις: Ιουνίου 10, 2010, 12:48 »
ΑΜΕ ΞΕΚΙΝΑ. :laugh1:θελεις να ερθω για παρεα στο καραβι για Ιταλια?

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #340 στις: Ιουνίου 10, 2010, 12:57 »
zoobi δεν έχει tracking η παραγγελία εαν επέλεξες τον φτηνό τρόπο αποστολής..Απο την στιγμή που είδες completed μέτρα αντίστροφα 6 εργάσιμες ...Είναι στο δρόμο :)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #341 στις: Ιουνίου 10, 2010, 13:21 »
ΑΜΕ ΞΕΚΙΝΑ. :laugh1:θελεις να ερθω για παρεα στο καραβι για Ιταλια?

Φύγαμε tripolitis  :laugh1: :laugh1:

zoobi δεν έχει tracking η παραγγελία εαν επέλεξες τον φτηνό τρόπο αποστολής..Απο την στιγμή που είδες completed μέτρα αντίστροφα 6 εργάσιμες ...Είναι στο δρόμο :)
Επέλεξα τον ακριβό τρόπο αποστολής για να έχω tracking, και να έρθει γρηγορότερα. Και τα πέτυχα και τα δύο απ' ότι φαίνεται :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #342 στις: Ιουνίου 10, 2010, 13:23 »

Φύγαμε tripolitis  :laugh1: :laugh1:
Επέλεξα τον ακριβό τρόπο αποστολής για να έχω tracking, και να έρθει γρηγορότερα. Και τα πέτυχα και τα δύο απ' ότι φαίνεται :eyesplash:

ΟΡΤΣΑ ΤΑ ΠΑΝΙΑ

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #343 στις: Ιουνίου 10, 2010, 13:56 »
zoobi "τσίμπησες" τίποτα καλο ? :)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #344 στις: Ιουνίου 10, 2010, 15:16 »
zoobi "τσίμπησες" τίποτα καλο ? :)
Καμιά τριανταριά γεύσεις και MTS. Όπου να' ναι έρχεται και το 1.2kg @36mg νικοτίνη από e-liquid, PG πήρα από Ευσταθίου και νομίζω πως για τα επόμενα 2-3 χρονάκια είμαι καλυμμένος :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix