vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, dkostas, Milarepa, gigelis78, lagoudakis

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1350 στις: Μαρτίου 06, 2012, 21:46 »
Εάν κατάλαβα σωστά θέλεις να κανείς παραγγελία έτοιμα υγρά κατευθείαν για ατμισμα σωστά?
Τότε πας εδώ http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161
1. Επιλεγείς την ποσότητα υγρού που επιθυμείς καθώς και την περιεκτικότητα του σε νικοτίνη.
2. Επιλέγεις τι είδος βάση θες να έχουν τα υγρά σου (Ice blade=pg , Velevet cloud=vg , Traditional= συνδυασμός pg και vg)
3. Επιλεγείς το άρωμα που επιθυμείς να έχουν τα υγρά σου.
Ελπίζω να βοήθησα. :bye:

ναι θελω να κανω παραγγελία έτοιμα υγρά κατευθείαν για ατμισμα
σε ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1351 στις: Μαρτίου 06, 2012, 21:57 »
Για ετοιμα υγρα τα FA ειναι οντως οικονομικα! Απλα με χαλασε η καθυστερηση και για αυτον τον λογο εκανα παραγγελια και απο την inawera για να εχω να ατμιζω κατι οσο οι ιταλοι μου βγαζουν το ζουμι απο την μυτη :laugh1:
αυριο παραλαμβανω τα πολωνεζικα και πιθανον αρχες της αλλης εβδομαδας τα ιταλικα

agelop μου κανει εντυπωση που τα πηρες πιο γρηγορα απο εμενα  :confused1: αφου τα παρηγγειλα 02-02. Ισως να φταει η ποσοτητα, το δικο μου πακετακι θα χει 1200 μλ
Μα και πάλι δεν μπορείς να πεις ότι είναι οικονομικά από inavera, μιας και μπορείς να βρεις στην ελληνική αγορά ίδια και καλύτερη τιμή χωρίς πολύ ψάξιμο. 

Αποσυνδεδεμένος AlX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1352 στις: Μαρτίου 06, 2012, 22:22 »
Μα και πάλι δεν μπορείς να πεις ότι είναι οικονομικά από inavera, μιας και μπορείς να βρεις στην ελληνική αγορά ίδια και καλύτερη τιμή χωρίς πολύ ψάξιμο. 

Εχεις απολυτο δικιο. Οπως το βλεπω εγω, που δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος ατμιστης αγοραστης, συμφερει αγορα ετοιμων υγρων απο Flavor Art express biz και αγορα βασης+αρωματος απο inawera. Απο Κινα δεν πολυεμπιστευομαι να αγορασω υγρα αν και εχω ακουσει καλα λογια για τη Dekang.
Τωρα οσον αφορα τη Flavor art, εχω δοκιμασει Camtel σε Velvet Cloud Heaven Juice και ηταν εξαισιο.
Εχω παρηγγειλα και τις 3 βασεις Heaven Juice για δοκιμασω: velvet cloud, traditional και ice blade.

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1353 στις: Μαρτίου 06, 2012, 23:02 »
Παρέλαβα χθες από FA 200ml maxblend velvet 9mg. Θέλει ωρίμανση και αν ναι ποια η διαδικασία? Διότι λίγο που δοκίμασα έχει έντονη την γεύση σιροπιού κάτι που δεν υπήρχε στο ίδιο ακριβώς υγρό της natura αγορασμένο από Ovale shop.
Παιδιά καμιά γνώμη? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1354 στις: Μαρτίου 07, 2012, 17:06 »
@ agelop

Κανονικά θέλουν ωρίμανση αλλά όχι όση έχω ακούσει ότι χρειάζονται άλλα υγρά.

Κανονικά τα στέλνουν αφού ωριμάσουν αλλά αν τους πίεσες ίσως να τα έστειλαν πριν ωριμάσουν, μόλις τα είχαν ετοιμάσει αλλά οι 2 μέρες που χρειάζονται για να έρθουν από Ιταλία (το λιγότερο) είναι αρκετές για να ωριμάσουν.

Επίσης δεν μου έχει τύχει να χρειαστούν ανοιχτή ωρίμανση κλπ.  Υποσημείωση πως κάνω DIY με άρωμα maxxblend σχεδόν αποκλειστηκά.

υγ:  Μια φορά μου έτυχε να μην ανακατευτεί καλά το υγρό που έφτιαξα και να καθίσει κάτω η νικοτίνη.  Έτσι αρχικά το υγρό μου ερχόταν ελαφρύ και όταν έφτασα προς το τελείωμα του στο μπουκαλάκι μου έσκασε όλη η νικοτίνη μαζεμένη και μου πέταξε τα μάτια έξω.  Μήπως να δοκιμαζες να ανακινήσεις λίγο το υγρό μήπως σου έτυχε κάτι παρόμοιο?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2012, 17:16 από atanassio »

Αποσυνδεδεμένος masteras

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1355 στις: Μαρτίου 08, 2012, 13:01 »
εγω αγοραζω απο vapormania το golden virginia της flavourart το οποιο ειναι VG
 δεν βρισκω ομως στο site της flavourart το αντιστοιχο για να παραγγειλω γνωριζει μηπως κανεις που θα το βρω? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος poldo

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1356 στις: Μαρτίου 08, 2012, 13:29 »
λεγεται virginia σκετο μαλλον γι'αυτο δεν το βρισκεις    :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος masteras

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1357 στις: Μαρτίου 08, 2012, 13:56 »
λεγεται virginia σκετο μαλλον γι'αυτο δεν το βρισκεις    :thumpup:
μπορει αλλα ολα που βρισκω στο site της flavourart γραφουν propylene glycol εγω αυτο που παιρνω ειναι vg.
να πω επισης πως ειχα σταματησει αρκετο καιρο το η.τ λογω του προβληματος με την pg και δεν θελω να παρω pg ουτε καταλαθος :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1358 στις: Μαρτίου 08, 2012, 14:29 »
μπορει αλλα ολα που βρισκω στο site της flavourart γραφουν propylene glycol εγω αυτο που παιρνω ειναι vg.
να πω επισης πως ειχα σταματησει αρκετο καιρο το η.τ λογω του προβληματος με την pg και δεν θελω να παρω pg ουτε καταλαθος :thumpdown:
πας εδώ http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161
και επιλέγεις πρώτα την ποσότητα υγρού αλλά και την περιεκτικότητα σε νικοτίνη που επιθυμείς, μετά στην δεύτερη επιλογή επιλέγεις velvet cloud (80% VG + 20% water) και στην τρίτη επιλογή επιλέγεις Virginia.
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος masteras

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1359 στις: Μαρτίου 08, 2012, 14:57 »
πας εδώ http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161
και επιλέγεις πρώτα την ποσότητα υγρού αλλά και την περιεκτικότητα σε νικοτίνη που επιθυμείς, μετά στην δεύτερη επιλογή επιλέγεις velvet cloud (80% VG + 20% water) και στην τρίτη επιλογή επιλέγεις Virginia.
Ελπίζω να βοήθησα.
Σε ευχαριστω δεν θα το εβρισκα ποτέ :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1360 στις: Μαρτίου 08, 2012, 17:51 »
Παρακαλώ. Να ξέρει παραγγελία μεχρι 200ml maximum δέχονται απο Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1361 στις: Μαρτίου 09, 2012, 00:00 »
Είδα τις τιμές, αλλά και ότι με TNT η παράδοση είναι 1-2 μέρες και ψήνομαι τρελά...

Επειδή είδα κάπου αλλού στο site τους να λέει ότι κάνουν 3 βδομάδες (!!!) για να ετοιμάσουν την παραγγελία λόγω ζήτησης, ισχύει? Έχεις ψωνίσει με ΤΝΤ? Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

Επίσης δοκίμασα να βάλω στο καλάθι 3x100ml και με άφησε (δεν ολοκλήρωσα παραγγελία). Ισχύει αυτό με τα 200ml?
 

Αποσυνδεδεμένος AlX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1362 στις: Μαρτίου 09, 2012, 11:10 »
Παρακαλώ. Να ξέρει παραγγελία μεχρι 200ml maximum δέχονται απο Ελλάδα.
Οχι λαθος ειναι αυτο σημερα παραλμανω επιτελους τα ζουμακια μου 1200ml στο συνολο! Ναι στο γραφω κιολας χιλια διακοσια μλ!!! Ειναι να το μοιραστω γιαυτο και η τοσο μεγαλη ποσοτητα!
Είδα τις τιμές, αλλά και ότι με TNT η παράδοση είναι 1-2 μέρες και ψήνομαι τρελά...

Επειδή είδα κάπου αλλού στο site τους να λέει ότι κάνουν 3 βδομάδες (!!!) για να ετοιμάσουν την παραγγελία λόγω ζήτησης, ισχύει? Έχεις ψωνίσει με ΤΝΤ? Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

Επίσης δοκίμασα να βάλω στο καλάθι 3x100ml και με άφησε (δεν ολοκλήρωσα παραγγελία). Ισχύει αυτό με τα 200ml?
 

Λοιπον σημερα οπως ειπα μολις πηρε ο κουριερ τηλ να περασει να παραδοσει.
Η παραγγελια εγινε 02-02-12  :angry_orange:
Ξεπερασαν κατι πολυ τις 3 εβδομαδες που γραφει στην ιστοσελιδα τους. Οπως εχω ξαναγραψει πριν 2-3 σελιδες σε αυτο το thread το καλυτερο ειναι να κανεις παραγγελιες πολυ πριν χρειαστεις τα υγρα. Εγω αναγκαστηκα και εκανα παραγγελια Inawera (μεσα σε 7ημερες ηταν σπιτι μου) για να μη ξεμεινω. Δεν το μετανιωσα βεβαια γιατι μου αρεσαν τελικα και αυτα. Αν εξαιρεσουμε λοιπον την αργοπορια των Ιταλων εχουν καταπληκτικα ετοιμα υγρα σε ακομα πιο καταπληκτικες τιμες. Συνιστω να κανεις παραγγελια

Αποσυνδεδεμένος AlX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1363 στις: Μαρτίου 09, 2012, 11:17 »
Έχεις ψωνίσει με ΤΝΤ? Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?
 
Α! Ξεχασα να σου πω απο τη στιγμη που παρασκευασαν την παραγγελια μου η TNT εκανε μολις 2 ημερες για Αλεξανδρουπολη κιολας!!! Δες το tracking μου:
Ημ/νία   Ώρα   Προορισμός   Κατάσταση
08 Mar 2012    21:44:00    Greece Northern    Onforwarded For Delivery
08 Mar 2012    11:55:05    Thessaloniki    Shipment Received At Transit Point.
08 Mar 2012    09:11:21    Athens    Shipment In Transit.
08 Mar 2012    02:22:14    Liege Euro Hub    Shipment In Transit.
07 Mar 2012    22:13:01    Milano Linate    Shipment In Transit.
07 Mar 2012    22:05:23    Milano Linate    Shipment Received At Transit Point.
07 Mar 2012    20:55:00    Novara    Shipment In Transit.
07 Mar 2012    18:24:22    Novara    Shipment In Transit.
07 Mar 2012    18:24:01    Novara    Shipment Received At Origin Depot.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1364 στις: Μαρτίου 09, 2012, 16:48 »
Σημερα εφτιαξα πρωτη φορα ενα υγρο με αρωμα της flavourart (RY4)
Ποσο καιρο θελει ωριμανση?
Γιατι καποιος μου ειπε πως εφτιαξε ενα και το δοκιμασε μετα απο 10 μερες και ηταν ετσι και ετσι, το αφησε μετα και το δοκιμασε στο μηνα επανω και εγινε καταπληκτικο
Αν ειναι να περιμενω ενα μηνα......βραστα χαραλαμπε :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12597 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem