vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 21, 2010, 23:15 »
Κάτσε καλά βρε Θέμη , έρχεται και καλοκαίρι , όρεξη έχεις να θρηνήσουμε δάση πάλι ?
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :)) :)) :)) Σωστό κι αυτό.
Εν τω μεταξύ τώρα αντί για burnt pine  ατμίζω cuban cigar made in Croatia

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 21, 2010, 23:53 »
1η εντύπωση απο Hypnotic Myst

Ατμίστηκε σε 901 με  2% και ελάχιστο MTS στα 8-12mg (αν μέτρησα καλά! ) . Βάση PG και ελάχιστο νερό ( λιγότερο απο 5%).

Γεύση φρουτώδης με ιδιαίτερο τόνο στο μήλο
Δεν μπουχτίζει , δεν κουράζει όπως άλλες φρουτώδεις που δοκίμασα κατα καιρούς
Ειναι σχεδιασμένο για ατμιστές που τους αρέσουν τα φρούτα.
Ας πούμε ότι το χαρακτηριστικό του είναι η γεμάτη γευση αλλά ως γευστική ένταση είναι έναν τόνο  χαλαρότερη  απο το apple
Πρέπει να έχει και κάποιο εξωτικό φρουτο που δεν μπορώ να προσδιορίσω, μια 2η γευση απο κάτω, κάτι σαν βερίκοκο. Ισως έχει και ελάχιστο καφέ. Πάντως, αυτό που σου αφήνει στο τέλος ( το after taste που λένε) είναι το μήλο.
Δείχνει καλό

- Μετά απο 1ες εντυπώσεις θα κάνω και μια συγκεντρωτική όταν ατμίσω όλα τα flavors

 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2010, 02:09 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 22, 2010, 01:12 »
Connoisseur Abet! Ελπίζω, οι κριτικές για τα υπόλοιπα να είναι ανάλογου ύφους. 8)
Μια ερώτηση: Αυτό το MTS πώς το αντέχετε?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:39 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 23, 2010, 21:56 »
Συνέχεια κριτικής για flavorart ...

Το Hypnotic Myst με κερδίζει όλο και περισσότερο.
Το perique εξαντλήθηκε , είχα φτιάξει λίγο μόνο για δοκιμές. Ατμίστηκε ευχάριστα.
Το latakia τώρα , δεν άνοιξα το 2ο μπουκαλάκι αρώματος , αφού έχω 1ml περίπου υπόλοιπο στο 1ο .
Εφτιαξα 10 ml και έβαλα αρκετό, όπως φαίνεται όμως έχει χάσει τη δύναμη του. Ειχα λοιπόν την έμπνευση να ρίξω μέσα 2 σταγόνες esspresso.
Αναγέννηση !!!!
Με δοκιμές επι δοκιμών προσπαθώ να φτιάξω το τέλειο υγρό ! Το αντίστοιχο της φιλοσοφικής λίθου σε υγρό. Φυσικά δεν θα αρέσει σε κανένα άλλο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ειμαι κοντά πάντως  :yes: :yes: :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 24, 2010, 11:52 »
Με την perique δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν πήγε καλά  :confused1:καθώς με μπουχτίζει αφόρητα μετά από σύντομο χρόνο ατμίσματος, στην ποσότητα της γεύσης (2%) σίγουρα δεν έκανα λάθος και αν δεν είναι η συγκεκριμένη γεύση που δεν μου πάει, υποψιάζομαι μήπως φταίει η προσθήκη 1% mts  :dontknow: το οποίο χρησιμοποίησα 1η φορά.
Το κακό είναι ότι έφτιαξα 30ml  :wall: (ποτέ ξανά αν και τα 10 τα άτμισα ήδη) , το καλό είναι ότι έχω εναν συνάδελφο savourovaper που θέλει να δοκιμάζει τα πάντα....

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 24, 2010, 12:09 »
...το καλό είναι ότι έχω εναν συνάδελφο savourovaper που θέλει να δοκιμάζει τα πάντα....
:laugh1: :laugh1:
Πολύ καλό

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 24, 2010, 20:14 »
1η εντύπωση απο Liquid Αmber

Στο site λέει "Warm and smooth, with a hint of fresh fruit and a delicate sourness in the aftertaste"
Δεν κατάλαβα τίποτα απ όλα αυτά !
Στην αγορά μου συμπεριέλαβα το συγκεκριμένο άρωμα επειδή το έχει στην πρώτη σελίδα σαν προτεινόμενο για ατμιστές. Το δοκίμασα με 401, 901 στην αρχή με 2% , μετά 3-4% και τέλος με προσθήκη 0,5% MTS.
Tίποτα ...Τζίφος.
Το άρωμα αυτό δε μου μυρίζει τίποτα !
Η γευση του, ίχνη απο φρούτα ακαθορίστης προέλευσης ίσα - ίσα που γίνεται αντιληπτή. Σαν να μην έβαλα τίποτα.
Ισως το συγκεκριμένο μπουκαλάκι που  μου έστειλαν να είναι ξεθυμασμένο , παίζει κι αυτό,  γιατί και απ ευθείας αν το μυρίσει κανείς απο το μπουκαλάκι έχει ένα χαλαρό άρωμα σαν παιδική κολόνια! Σε αντίθεση με τα άλλα που αν στάξεις μια σταγόνα στο δάκτυλό σου πλημμυρίζει μυρωδιά!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 24, 2010, 20:20 »
Παράθεση
Με την perique δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν πήγε καλά  :confused1:καθώς με μπουχτίζει αφόρητα μετά από σύντομο χρόνο ατμίσματος, στην ποσότητα της γεύσης (2%) σίγουρα δεν έκανα λάθος και αν δεν είναι η συγκεκριμένη γεύση που δεν μου πάει, υποψιάζομαι μήπως φταίει η προσθήκη 1% mts  :dontknow: το οποίο χρησιμοποίησα 1η φορά.
Το κακό είναι ότι έφτιαξα 30ml  :wall: (ποτέ ξανά αν και τα 10 τα άτμισα ήδη) , το καλό είναι ότι έχω εναν συνάδελφο savourovaper που θέλει να δοκιμάζει τα πάντα....

Αν σε μπουχτίζει πάει να πει ότι για τα γούστα σου έχει αρκετό άρωμα.
Ξεχώρισε 6-7ml και πρόσθεσε 3-4 χωρίς άρωμα έτσι ώστε να αραιώσει το μπούχτισμα.
Αν και πάλι αποτύχεις ο savourovaper είναι πάντα χρήσιμος  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 24, 2010, 20:39 »
1η εντύπωση απο Liquid Αmber

Στο site λέει "Warm and smooth, with a hint of fresh fruit and a delicate sourness in the aftertaste"
Δεν κατάλαβα τίποτα απ όλα αυτά !
Στην αγορά μου συμπεριέλαβα το συγκεκριμένο άρωμα επειδή το έχει στην πρώτη σελίδα σαν προτεινόμενο για ατμιστές. Το δοκίμασα με 401, 901 στην αρχή με 2% , μετά 3-4% και τέλος με προσθήκη 0,5% MTS.
Tίποτα ...Τζίφος.
Το άρωμα αυτό δε μου μυρίζει τίποτα !
Η γευση του, ίχνη απο φρούτα ακαθορίστης προέλευσης ίσα - ίσα που γίνεται αντιληπτή. Σαν να μην έβαλα τίποτα.
Ισως το συγκεκριμένο μπουκαλάκι που  μου έστειλαν να είναι ξεθυμασμένο , παίζει κι αυτό,  γιατί και απ ευθείας αν το μυρίσει κανείς απο το μπουκαλάκι έχει ένα χαλαρό άρωμα σαν παιδική κολόνια! Σε αντίθεση με τα άλλα που αν στάξεις μια σταγόνα στο δάκτυλό σου πλημμυρίζει μυρωδιά!

Βάλτο κι εσύ για aftershave.  :))
Τώρα που το λες άνοιξα κι εγώ το συρτάρι μου και μύρισα το golden amber (έτσι λεγόταν όταν είχε πρωτοεμφανιστεί) που είχα πάρει πριν κάνα εξάμηνο+ για να το δοκιμάσω.  Δεν μου είχε αρέσει για τους λόγους που περιγράφεις (κολόνια) και το καταχώνιασα. Έχει άρωμα λεμόνι σε συνδυασμό με ΤΑΒ ή κάποιο άρωμα καπνού (τυχερέ savourovaper, που' σαι?).
Είχα πάρει και το hypnotic mist που είναι χαλαρωτικό για το βραδάκι, με τη γεύση mango να κυριαρχεί. Φέρνει όμως κι αυτό σε κολόνια λιγουλάκι.
Νομίζω ότι το "κολόνια" είναι η λέξη που περιγράφει αυτά τ αρώματα αλλά και εν γένει της flavourart.     

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 02, 2010, 10:10 »
Με την perique δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν πήγε καλά  :confused1:καθώς με μπουχτίζει αφόρητα μετά από σύντομο χρόνο ατμίσματος, στην ποσότητα της γεύσης (2%) σίγουρα δεν έκανα λάθος και αν δεν είναι η συγκεκριμένη γεύση που δεν μου πάει, υποψιάζομαι μήπως φταίει η προσθήκη 1% mts  :dontknow:
Οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν, δεν αντέχω το mts ούτε σε 1% αλλοιώνει τη γεύση και προσδίδει κάποια δική του που δεν την αντέχω  :heat:
never again

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 04, 2010, 13:40 »
Κάποιος χρήστης του ECF ανέφερε οτι είδε τεράστια διαφορά στο Deser Ship με την τελευταία παραλαβή του ...Καμιά σχέση δλδ η γεύση Desert Ship (προς το χειροτερο)..Το έχει παρατηρήσει κανεις ??

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 04, 2010, 19:27 »
Κάποιος χρήστης του ECF ανέφερε οτι είδε τεράστια διαφορά στο Deser Ship με την τελευταία παραλαβή του ...Καμιά σχέση δλδ η γεύση Desert Ship (προς το χειροτερο)..Το έχει παρατηρήσει κανεις ??
Είχα πάρει Desert Ship πριν 2 μήνες περίπου, ακόμα χειρότερη δηλαδή ?

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 04, 2010, 19:36 »
Μάλλον αλλάξανε την PG και είναι γενικό στις γεύσεις ..Έτσι λέει ο χρήστης (ο οποίος δεν είναι newbie στο η.τ.) τουλάχιστον ..Αυτός (επειδή του άρεσε η Desert Ship) παρέλαβε 100ml και είπε οτι ήταν πολύ χάλια σε σχέση με το παλιό...Τους έστειλε mail αλλα ισχυρίστηκαν οτι δεν έχει αλλάξει τίποτα και δεν τους έχει ξανααναφερθεί κάτι τέτοιο ...

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 04, 2010, 19:46 »
Δηλαδή πήρε έτοιμο υγρό με βάση pg και άρωμα desert ship, εγώ είχα πάρει σκέτο άρωμα 20ml (μεταξύ και άλλων) για μίξη με USP e-juice, το άρωμα του στο μπουκαλάκι είναι πολύ καλό αλλά ατμιζόμενο (δοκιμή με 1% και 2%)δεν μου άρεσε  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 05, 2010, 14:28 »
μη το ψάχνετε παιδιά , perique black με ελάχιστο MTS και καθαρίσατε  :thumpup:
Τελευταία ατμίζω εναλλάξ αυτό με καφέ απο flavor , δύσκολο να ξεκολλήσω και απο τα 2 .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12627 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem