vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 10, 2010, 01:55 »
Για εδω ρε παιδια δεν βρηκε κανενας κανα Discount coupon code;

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 10, 2010, 02:02 »
Για εδω ρε παιδια δεν βρηκε κανενας κανα Discount coupon code;
469-esavuke

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 10, 2010, 02:08 »
Tι ποσοστο ειναι; στα 15 ευρο γλυτωσα ενα!
αλλα και παλι δεν εχω λεφτα στην καρτα   φτουυ!!! :'( !!!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 10, 2010, 21:15 »
Τελικά δεν αφαίρεσαν τα unflavour υγρά στα 24 και 36mg αλλά τα μετέφεραν εδώ:

http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.view&category_id=4


Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 10, 2010, 21:40 »
Τελικά δεν αφαίρεσαν τα unflavour υγρά στα 24 και 36mg αλλά τα μετέφεραν εδώ:

http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.view&category_id=4
Σωστός! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 11, 2010, 00:04 »
Άλλη μια φορά μπράβο Geraki!
Είχα ανησυχήσει μόλις ειδα τα 18mg μέγιστο...

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 19, 2010, 21:29 »
βρε παιδες πειτε μου κατι γιατι εχω φαει το κοσμο και δεν μπορω να βρω.....εχει κανεις δει συνταγη-μιξη ωστε να φτιαξουμε υγρο με αρωμα-γευση απο σκανδιναβικ mixture καπνο πιπας?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:09 »
βρε παιδες πειτε μου κατι γιατι εχω φαει το κοσμο και δεν μπορω να βρω.....εχει κανεις δει συνταγη-μιξη ωστε να φτιαξουμε υγρο με αρωμα-γευση απο σκανδιναβικ mixture καπνο πιπας?

Ο mixture μου έδινε αρώματα  κυρίως μαυρης σταφίδας και πολύ λίγο από βανίλια και σοκολάτα καθώς και μια υποψία από κάποιο λικέρ.
Το βλέπω δύσκολο να βρούμε άρωμα σταφίδας, και όσα αρώματα βανίλια και σοκολάτα έχω δοκιμάσει δεν μοιάζουν με αυτό που δίνει ο mixture.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:25 »
Κια μια που λέμε για flavourart, δοκιμάζω αυτές τις ημέρες τα καπνικά αρώματα στα 5ml της flavourart απο liberty flights (πήρα όλα τα καπνικά πλήν του Camtel Ultimate
που το είχα από Flavourart).
Η πρώτη μου παρατήρηση είναι ότι το perique δίνει ζωή σε ότι το έχω προσθέσει.
Π.χ. είχα φτιάξει ένα μείγμα 2ml VG 36mg + 2ml PG 0mg + 1σταγόνα MTS + 5 σταγόνες Dark Vapure (με λιγότερες δεν καταλάβαινα πολλή γεύση)
και δεν έλεγε και πολλά.
Μόλις πρόσθεσα 3 σταγόνες perique απόκτησε μια πολύ ευχάριστη τραχύτητα/ξηρότητα και καπνική γεύση (όχι άρωμα).

Επίσης παρατηρώ ότι τα καπνικά αρώματα που πήρα απο Liberty Flights είναι αρκετά αδύναμα (σε μυρωδιά), ενώ το Camtel απο flavourart είναι πολύ πιο δυνατό.
Ισως βέβαια έτσι να είναι δηλ. το Camtel να είναι πολύ πιο έντονο απο τα υπόλοιπα.
 Πάντως το perique κερδίζει το σεβασμό μου.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:28 »
Απο λιμπερτυ παρηγγειλα χτες και εγω flavor-arts για να συγκρινω μερικα με τα lorr-ann.
στον σκανδιναβικ σου φερνει και λιγο απο κερασι η γευση του?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:31 »
στον σκανδιναβικ σου φερνει και λιγο απο κερασι η γευση του?

Το "λικέρ" που έλεγα μοιάζει με λικέρ κεράσι ή λικερ κεράσι+λίγο κονιάκ, αλλά το κονιάκ ίσως έχει να κάνει και με τη μυρωδιά σταφίδας.
αυτά βέβαια για τον Skandinavik Μixture γιατί ο Skandinavik Aromatic φέρνει περισσότερο σε κεράσι κατά την άποψή μου.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:36 »
α γεια σου,οι γευσεις μας ταιριαζουν....στο σακουλακη του mixture γραφει black cavendish,mellow burlay and bright virginia.burley πηρα απο λιμπερτυ...τα αλλα ακομα τα ψαχνω....τι λες?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:45 »
Σαν αρώματα πάντως τα flavourart virginia και burley δεν μου θυμίζουν καθόλου τα καπνά virginia ή τα burley
(έχει τύχει και έχω καπνίσει παλιότερα και από τα δύο, σκέτα χωρίς πρόσθετα αρώματα).
Όσο για το cavendish, αυτόκουβαλά τα πρόσθετα αρώματα του καπνού οπότε το ρόλο του θα τον παίξουν τα αρώματα σοκολάτας κτλ
και δίνει και μια κάπως κρεμώδη υφή και όγκο στον καπνό οπότε εκεί φαίνεται καλή λύση το VG+MTS.
Πιστεύω ότι γευστικά (όχι σαν άρωμα) η κοντινότερη προσέγγιση καπνού μου ήρθε μέχρι στιγμής απο το perique.

Πάντως με σοκολάτα + βανίλια ίσως να προσεγγίζονται και οι Captain Black.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:49 »
μιας και εχεις τα περισσοτερα απο αυτες τις γευσεις θα κανεις καμια μιξη?να δεις τι θα βγει,captain black ή captain μπλιαχ :))

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 19, 2010, 22:55 »
μιας και εχεις τα περισσοτερα απο αυτες τις γευσεις θα κανεις καμια μιξη?να δεις τι θα βγει,captain black ή captain μπλιαχ :))

Πιο πιθανό βλέπω το Captain Μπλιαχ!!!
Γιατί δεν έχω καμμία σοκολάτα που να θυμίζει τον Captain black.
H σοκολάτα της flavourart που έχω βγάζει γεύση αλλά όχι άρωμα και αυτή της Vinirette είναι πικρή (έχει και το φουντούκι)
ενώ του captain  όσο τη θυμάμαι είναι πολύ γλυκιά.
Από βανίλια έχω μόνο το υγρό της vinirette το οποίο επίσης δεν μου θυμίζει captain black.

Δυστυχώς απο ότι βλέπω λέμε μεν "σοκολάτα" αλλά υπάρχουν δεκάδες "τόνοι" σοκολάτας και άντε να πετύχεις τον σωστό...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix